Автор Тема: Една несправедливост  (Прочетена 7696 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pithtath

  • Гост
Re:Една несправедливост
« Отговор #30 -: Юли 26, 2010, 07:36:38 pm »
Не знам Килгор, аз ако тръгна да разбивам автомобил и се окажа некадърен, дали трябва да закича 5 лева за левкопласт на огледалото, ако си порежа пръстта?

Неактивен salca

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +33/-60
  • Never Back Down
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Една несправедливост
« Отговор #31 -: Юли 26, 2010, 07:40:31 pm »
Зависи каде го разбиеш!Там е логиката,ако го разбиеш в друг автомобил си плащаш за счупения ;)

Kilgor

  • Гост
Re:Една несправедливост
« Отговор #32 -: Юли 26, 2010, 07:48:54 pm »
Не знам Килгор, аз ако тръгна да разбивам автомобил и се окажа некадърен, дали трябва да закича 5 лева за левкопласт на огледалото, ако си порежа пръстта?
Зависи каде го разбиеш!Там е логиката,ако го разбиеш в друг автомобил си плащаш за счупения ;)

E няма нищо общо примера. Логиката на играта е - при победа да се получава злато. Може да е много малко, но се получава. Дори при успешно предизвикателство наред със славата се получава и злато. И когато някой ме предизвика ( нападателя също губи точка за действие ) и аз спечеля - получавам слава и злато като награда.

П.П. Но ако трябва да продължа този пример - ако те хвана да ми разбиваш колата и те набия, то мога като нищо и да те преджобя преди да повикам полиция.

GLADIATOR

  • Гост
Re:Една несправедливост
« Отговор #33 -: Юли 26, 2010, 08:19:31 pm »
Май повечето не са разбрали за какво точно е пусната темата
Значи както каза Дани, тук не става въпрос защо губи, колко губи,как губи, ако си беше оставила еди какво си еди къдеси дали щеше да го загуби. Става въпрос, защо няма санкция за нападателя при положение че губи.Значи когато успее да ме бие той си ме ограбва. Когато аз го бия, не мога. И що да е така.
Питатх не става въпрос ти да си дадеш 5те лева, а аз да ти ги взема след като съм те потрошил от бой. Ей тва всъщност искахме да питаме с Дани.Какво като си защитник, след като си победил кой ще те спре да обереш мародера.
Шереметев не разбрах какво искаш да кажеш с втория си пост, но не ми отговори, ми защитника няма ли разходи след нападение над него. Казвате "Който го страх от мечки да не ходи в гората". Е то хубаво, но ако мечката още сукалче, да не скача на ловеца. Ма била гладна. Ми ловеца ко го интересува. Как мислите, след като я отстреля няма ли да и вземе кожуха.
С две думи питаме. Толерират ли се от екипа мародерите в играта, че са го измислили по тоя начин. Иначе че не е справедливо, то всеки го вижда

Неактивен salca

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +33/-60
  • Never Back Down
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Една несправедливост
« Отговор #34 -: Юли 26, 2010, 08:23:18 pm »
Не толерират щото и те ядат бой ;),не са го доизмислили!

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Една несправедливост
« Отговор #35 -: Юли 26, 2010, 09:45:36 pm »
Май повечето не са разбрали за какво точно е пусната темата
Мисля, че повечето от сериозните коментари са по темата и съфорумниците ни са разбрали за какво точно и защо е създадена тази тема- дискусия. Всеки опит да се противоречи на основното твърдение не означава автоматично залепяне на етикет off-topic.
Значи както каза Дани, тук не става въпрос защо губи, колко губи,как губи, ако си беше оставила еди какво си еди къдеси дали щеше да го загуби.
Не смятам, че изложените факти и решения подлежат на какъвто и да е въпрос.
Става въпрос, защо няма санкция за нападателя при положение че губи.
Това да не би да означава, че нападателят не губи 40% от здравината на екипировката си, ако не успее да победи мишената?
Значи когато успее да ме бие той си ме ограбва. Когато аз го бия, не мога. И що да е така.
Питатх не става въпрос ти да си дадеш 5те лева, а аз да ти ги взема след като съм те потрошил от бой. Ей тва всъщност искахме да питаме с Дани.Какво като си защитник, след като си победил кой ще те спре да обереш мародера.
Какво би спряло пиратите да отнемат златото ти, да продадат в робство някой наемник или пък да нахранят вараниумите с него? Балансът. Същият, който определя и защо не можеш да ограбиш нападателя, колкото и логично да изглежда обратното нещо. Щом смяташ, че цената да нападнеш друг герой е прекалено малка- давай, възползвай се от тази възможност.
Шереметев не разбрах какво искаш да кажеш с втория си пост, но не ми отговори, ми защитника няма ли разходи след нападение над него.
За симетрия са нужни два или повече обекта. И съм описал някои потенциални загуби на защитника, които преди не бяха споменати- за да бъде обективна оценката. Можех и да пропусна да ги спомена, понеже не са в полза на тезата ми. Но защо пък да не ги отразя, след като дори и те не могат да оборят тезата ми, че ситуацията е балансирана?
Казвате "Който го страх от мечки да не ходи в гората". Е то хубаво, но ако мечката още сукалче, да не скача на ловеца. Ма била гладна. Ми ловеца ко го интересува. Как мислите, след като я отстреля няма ли да и вземе кожуха.
Примерът е неприложим. Няма логика да се отговаря на подобен псевдоаргумент. Вместо отговор, поставям въпрос: защо в зоната да намираш по 30% повече от всичко, че даже и щом някой те нападне и няма късмет, да печелиш пари от това? А така можеш да реализираш печалби без да използваш точка за действие- това освен в таверната и аукциона за продажба на диаманти го няма никъде другаде в играта, но не знам на колко хора им е направило впечатление.
С две думи питаме. Толерират ли се от екипа мародерите в играта, че са го измислили по тоя начин.
Противоречие. Според първото ти твърдение въпросът е само защо няма санкция за нападателя при евентуална загуба, след това защо няма печалба за защитника, а накрая- дали се толерират определена група играчи. Да приемеш, че всичките въпроси са еднакви по смисъл, води до неправилен извод. Но да отговоря- ами "да", защото Екипът е толерантен към всички играчи, които спазват правилата. Впрочем, всички играчи могат да играят ролята на "мародери", не е някаква привилегия. Имаш възможност да атакуваш някого в опасна провинция- нападаш го, без да бъдеш наказан за нарушение на правилата- значи това действие се толерира. Не си вложил някакъв по-конспиративен смисъл в глагола "толерират" освен основното му значение, нали?
Иначе че не е справедливо, то всеки го вижда
Имаш право да отстояваш своята позиция. Но не е редно като доказателство да твърдиш, че всички останали виждат нещата по твоя начин, и че единствено твоята гледна точка е валидна. Вместо да търсиш начини да обориш думите на противниците, вложи малко усилия да вникнеш в смисъла им.

Kilgor

  • Гост
Re:Една несправедливост
« Отговор #36 -: Юли 26, 2010, 10:02:46 pm »
А така можеш да реализираш печалби без да използваш точка за действие- това освен в таверната и аукциона за продажба на диаманти го няма никъде другаде в играта, но не знам на колко хора им е направило впечатление.

Както писах вече, при предизвикателство можеш да спечелиш слава и злато ( макар и символично) без да хабиш точка за действие.
Не е задължително на нападателя да му се отнема нещо. Може успешно защитилия се да получава % от стойността на екипировката на нападателя. Може да е най елементарен дроп - все едно се биеш с 6 хуманоида (ако е герой + 5 наемника). Нека да е символично, но да не се нарушава логиката: печелиш битка - получаваш злато.

Неактивен Anarchy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 120
  • Karma: +24/-37
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Една несправедливост
« Отговор #37 -: Юли 26, 2010, 10:28:29 pm »
Както писах вече, при предизвикателство можеш да спечелиш слава и злато ( макар и символично) без да хабиш точка за действие.
Не е задължително на нападателя да му се отнема нещо. Може успешно защитилия се да получава % от стойността на екипировката на нападателя. Може да е най елементарен дроп - все едно се биеш с 6 хуманоида (ако е герой + 5 наемника). Нека да е символично, но да не се нарушава логиката: печелиш битка - получаваш злато.
Или погледнато от друг ъгъл - "защитилия се успешно" задържа златото което би изгубил... Ето че и той взима злато(макар и своето) *freak*. Като при покера - една сума пари и този с по-силните карти я прибира :)примерно

LordDooM, Anarchy, silicholichev

Kilgor

  • Гост
Re:Една несправедливост
« Отговор #38 -: Юли 26, 2010, 10:46:35 pm »
Или погледнато от друг ъгъл - "защитилия се успешно" задържа златото което би изгубил... Ето че и той взима злато(макар и своето) *freak*. Като при покера - една сума пари и този с по-силните карти я прибира :)примерно

Е така ли ти плащат заплатата ? Като не ти вземат и значи са ти дали   :D :D :D

Не мога да разбера съпротивата срещу това "защитилия се успешно" да припечели малко златце.  ??? И без това са рядкост такива прояви.

Неактивен Dilo

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +58/-79
    • Профил
Re:Една несправедливост
« Отговор #39 -: Юли 27, 2010, 12:00:15 am »
Чета ... чета и ще си позволя да се самоцитирам , вие си правете изводите за мисленето на Българина


Ти си вандал и излизаш ненаказан.Това малко ми мяза на Българската съдебна система  :-X

Неактивен Anarchy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 120
  • Karma: +24/-37
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Една несправедливост
« Отговор #40 -: Юли 27, 2010, 08:11:10 am »
Е така ли ти плащат заплатата ? Като не ти вземат и значи са ти дали   :D :D :D

ами донякъде е така... :'( клон на голяма фирма в малък град. таргети и едно друго..
сори за спама :-[

LordDooM, Anarchy, silicholichev

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re:Една несправедливост
« Отговор #41 -: Юли 27, 2010, 04:38:00 pm »
които прочетоха темата внимателно разбраха на какво искахме да обърнем внимание  ;D другите всички го удариха на спам чели недочели  :(
и темата загуби смисъла си  ::)
добра тактика ползвахме я преди време  ???да размиеме смисъла отговори много но отговор официален от запитания  нямаме  *xxx*
все пак той решава нали е баш шефа  :) :) 
- I died to become immortal

Неактивен salca

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +33/-60
  • Never Back Down
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Една несправедливост
« Отговор #42 -: Юли 27, 2010, 04:40:57 pm »
Отдавна спряха да се слушат  играчите душа!Наведи смирено глава и хванеш ли мародера бой докато държи!Поздрави :)

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re:Една несправедливост
« Отговор #43 -: Юли 27, 2010, 04:54:33 pm »
 :) ще почакаме да ни отговори Димитър заключвам темата  ;D
доста хора не си направиха труда дори да опитат да вникнат във смисъла  :(
« Последна редакция: Юли 27, 2010, 05:33:05 pm от vOsYcHnA_pRiNcEsA »
- I died to become immortal

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Една несправедливост
« Отговор #44 -: Юли 28, 2010, 09:53:53 am »
Шереметев е изчерпал темата достатъчно добре, нямам какво да добавя.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts