Автор Тема: Предложение: Изключване на опцията за специална изработка  (Прочетена 3551 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Пример:

В занаятчийска мисия от приключението в момента ме кара да направя пет обикновени предмета кат.1

Там отдавна имам 200 занаятчийски точки, ето защо има възможност да ми се паднат редки. Поради тази причина, обаче, въпреки, че имам премиум, трябва да пускам предметите един по един, вместо да пусна в опашката за изработка пет поредни и да си вляза обратно в играта след 25 минути.

Изобщо, може да съм решил, че ми трябват точно обикновени предмети и не ги ща ни редки, ни легенди, ни епици - може да съм решил с тях наемници да екипирам, може друго. Ето защо:


Предложение:

Да се добави опция за изключване (съответно обратно включване) на шанса за изработка на специални предмети, когато играчът е достигнал 200 занаятчийски точки в основната си професия, точно както можеш да избереш да ползваш или не дадено умение в конкретна битка. Това да му дава възможност при включен премиум акаунт да си изработва серии от еднакви обикновени предмети, както става, преди да достигне въпросните 200 точки.

Алтернативен вариант: Дори след преминаване на 200 занаятчийски точки играчите с премиуми да могат да си пускат за изработки серии от предмети, без да им се изключва шанса за специална изработка. Да, така може да се окаже, че един или няколко от предметите са се получили нежелани специални или с бонуси, които не ми харесват, но за това отговорността си е моя.

Иначе, по отношение на серийната обработка, в момента играчите с премиум след 200 точки в основната губят идейна екстра.

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
може да си решил.....,може да те мързи....
играта е направена просто по-такъв начин
това затруднява играчите
в по-горните категории има да се изработват и редки и легендарни
ти какво искаш всичко да е както ти си решил,тогава тази мисиия ще е много опростена,всичко винаги ще е ясно и съответно скучно
аз например харесвам майсторенето точно защото не се знае какъв ще е предметът
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Дали изобщо разбра какво казвам?

За майсторенето и красотата на неочакваните бонуси, тук съм съгласен.

Говоря за мисиите от приключения, където се искат обикновени предмети. Тогава каквито и точки да си стигнал, по правило сваляш инструмента си за бонус и шансът ти за рядък е 4%. Сега трябва да направиш примерно 5 обикновени предмета. Ако можеш да ги пуснеш серийно, след половин час влизаш и си приключваш стъпката.

Когато трябва да се изработват специални, близо до акъла е, че е по-логично да ги цъкаш едно по едно, защото може да ти хареса още първата изработка и да решиш след това да правиш нещо друго - според мен именно за това е направено по дефолт след 200 точки да няма серийна изработка - заради уникалните характеристики на специалните.

Когато обаче искам еднакви, обикновени и над 200 точки, какво? Аз съм си виновен, че съм тъп, понеже съм развивал занаят ли?

И много обичам разсъждения от типа: "Така е решил някой, така го е направил, проблемът си е твой". Целта на темата е да се вземат идеи, с които играта да се направи по-добра. Точно като тази.

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
Дали изобщо разбра какво казвам?

За майсторенето и красотата на неочакваните бонуси, тук съм съгласен.

Говоря за мисиите от приключения, където се искат обикновени предмети. Тогава каквито и точки да си стигнал, по правило сваляш инструмента си за бонус и шансът ти за рядък е 4%. Сега трябва да направиш примерно 5 обикновени предмета. Ако можеш да ги пуснеш серийно, след половин час влизаш и си приключваш стъпката.

Когато трябва да се изработват специални, близо до акъла е, че е по-логично да ги цъкаш едно по едно, защото може да ти хареса още първата изработка и да решиш след това да правиш нещо друго - според мен именно за това е направено по дефолт след 200 точки да няма серийна изработка - заради уникалните характеристики на специалните.

Когато обаче искам еднакви, обикновени и над 200 точки, какво? Аз съм си виновен, че съм тъп, понеже съм развивал занаят ли?

И много обичам разсъждения от типа: "Така е решил някой, така го е направил, проблемът си е твой". Целта на темата е да се вземат идеи, с които играта да се направи по-добра. Точно като тази.



Разбрах просто ти казвам че задачите са направени така точно за да са трудни,иначе няма да се забавно.
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Трудни, човече, ама ти сериозно ли? Какво трудно има в това да влезеш на пет минути или на седем и да натиснеш за поредния път бутона за изработка.

Мудно - да. Досадно - да. Дразнещо - да. Ненужно - да. Но трудно? Не, това по никакъв начин не затруднява играча, не е challenge от добрия тип.

Просто безсмислено добавя елемент към микромениджмънта. Това е критерий, по който редовно си го отнасят повечето стратегии, в които е вкаран икономически модел.

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
не трудно за това а за това да ти стават не само обикновенни,така изхабяваш повече точки
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
много бих се изкефил ако има такова нещо, ако ти трябва легенда просто изключваш възможността за епик, идеално ще е
« Последна редакция: Август 03, 2010, 12:04:30 pm от sharga »

Неактивен eniac

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 202
  • Karma: +38/-77
    • Профил
много бих се изкефил ако има такова нещо, ако ти трябва легнада просто изключваш възможността за епик, идеално ще е

Ако може да се изклюва и възможността за обикновен и рядък  *hihi*



Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
много бих се изкефил ако има такова нещо, ако ти трябва легенда просто изключваш възможността за епик, идеално ще е
Човека говореше да има възможност да се изключва възможността за специална изработка.Тоест трябват ти 5 рядки предмета изключваш я и ти излизат само редки предмети.После пак си я пускаш.А не да може се изключва възможността за рядък или легендарен предмет.То така секи ще ги изключи и ще остане само епик да прави  :D

Неактивен prob4o

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 495
  • Karma: +98/-67
    • Профил
А като не стане, каквото е искал, да му връща рецептата и ресурса.
« Последна редакция: Август 03, 2010, 01:15:30 pm от prob4o »

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Предложение: Изключване на опцията за спе&
« Отговор #10 -: Август 04, 2010, 01:05:43 am »
Човека говореше да има възможност да се изключва възможността за специална изработка.Тоест трябват ти 5 рядки предмета изключваш я и ти излизат само редки предмети.После пак си я пускаш.А не да може се изключва възможността за рядък или легендарен предмет.То така секи ще ги изключи и ще остане само епик да прави  :D

Не, имах в предвид, изключваш опцията за всякакви специални, когато такива не ти трябват. Отново примерът - иска ти примерно в мисия приключение от четвърта да му направиш 5 обикновени пелерини от втора. И ти ги блъскаш една по една. Дори да ти излезе при свалени инструменти от тях някаква рядка - едва ли ще е голяма радост.

Затова предлагам. Изключваш опция за всякаква специална при направени 200 занаятчийски в основна. Така си сигурен, че ще ти излизат само еднакви обикновени предмети, затова можеш да си пускаш серии. Примерно - видял си, че на пазара няма това или онова или екипираш някакви наемници от по-ниски категории. Затова си сметнал, че повече пари ще направиш с обикновени предмети и без да хабиш ход на инструмент, който се купува с диаманти и си искаш такива.

Каква е логиката преди 200 точки да мога да си правя серии, а след 200 да не мога? Отново, ако съм сигурен, че искам да ми се получават само и единствено обикновени предмети по рецепти. Получава се изкуствен и излишен даунгрейд.

След това мога да реша, че искам да направя нещо със шанс за рядко/легенда/епик и пуснам опцията за шанс специална изработка отново. Тогава пак ще си ги цъкам едно по едно.


не трудно за това а за това да ти стават не само обикновенни,така изхабяваш повече точки

При свален инструмент, неизползване на работно място в щаба на гилдията и 4% шанс за рядко? Почти сигурно е, че няма да загубя точка ход. Просто ще повторя еднотипна операция 5 пъти.

А като не стане, каквото е искал, да му връща рецептата и ресурса.

Не разбрах дали това беше опит за някаква ирония. Казах, че целта е да могат да се изработват серии от напълно еднакви предмети по стандартни рецепти. Когато няма шанс за специална, те ще си стават ТОЧНО такива, каквито са в рецептата - ни повече, ни по-малко. Така че няма никаква възможност да не станат ТОЧНО такива, каквито съм ги ПОИСКАЛ.
« Последна редакция: Август 04, 2010, 11:57:39 am от Aegir »

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща


Примера с петте редки е много добър. Имаш примерно задача да изработиш 5 редки. Ако възможността ти за изработка на епик е 6% и 15% за легенда. На теб ти се намалява шанса за изрботка на рядък един път със 6%, и вотри път с 15%. Ако тези ги изключиш имаш чистия шанс за изработка на рядък.

Човека говореше да има възможност да се изключва възможността за специална изработка.Тоест трябват ти 5 рядки предмета изключваш я и ти излизат само редки предмети.После пак си я пускаш.А не да може се изключва възможността за рядък или легендарен предмет.То така секи ще ги изключи и ще остане само епик да прави  :D

Това за изключване на останалите явно не си си го представил добре
Ако изключиш редки превъзходни и легедарни и имаш за задача да изработиш 5 обикновени, ти остават два случая:
- 1ви случай:шанс за епик 6%
- 2ри случай:обикновен предмет

Тоест имаш: хвърляне на зар дали ще стане епик (с възможност 6%) и толкоз

В по-горе описания метод когато за цел имаш редки предмети ти дефакто премахваш следните неща:
- хвърляне на зар за епик
- хвърляне на зар за легенда

И ти остава чист шанс за рядък