Автор Тема: имам едно предложение  (Прочетена 1739 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gorinP

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 79
  • Karma: +5/-14
    • Профил
имам едно предложение
« -: Август 02, 2010, 09:18:08 pm »
като се бия напримерно с 4 опонента ,срещу 4 героя , всичките ми наемници , съсредоточават ударите си върху един опонент ,което не е лошо ,ама ако опонента има 1000 кръв ,а аз с един критикъл го сваля на 0 ,другите защо го удрят след като вече е мъртъв ? това се случва в рамките на 1 рунд ,и мойто предложение е ,след като бъде убит 1 опонент ,да не се удря вече,а да се съсредоточат ударите по другите, които са по опасни ,защото са с повече кръв :) :D :D

Kilgor

  • Гост
Re:имам едно предложение
« Отговор #1 -: Август 02, 2010, 09:52:03 pm »
като се бия напримерно с 4 опонента ,срещу 4 героя , всичките ми наемници , съсредоточават ударите си върху един опонент ,което не е лошо ,ама ако опонента има 1000 кръв ,а аз с един критикъл го сваля на 0 ,другите защо го удрят след като вече е мъртъв ? това се случва в рамките на 1 рунд ,и мойто предложение е ,след като бъде убит 1 опонент ,да не се удря вече,а да се съсредоточат ударите по другите, които са по опасни ,защото са с повече кръв :) :D :D

Ударите в един рунд се разменят едновременно, така че няма как да стане това. Напрактика никой не е мъртъв преди да приключи рунда. Използвай наемници с уменията Залп ( Ловци ) и Въртележка ( Свиреп войн ), така щетите които нанасяш ще се разпределят по-равномерно.

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:имам едно предложение
« Отговор #2 -: Август 03, 2010, 03:31:30 am »
като се бия напримерно с 4 опонента ,срещу 4 героя , всичките ми наемници , съсредоточават ударите си върху един опонент ,което не е лошо ,ама ако опонента има 1000 кръв ,а аз с един критикъл го сваля на 0 ,другите защо го удрят след като вече е мъртъв ? това се случва в рамките на 1 рунд ,и мойто предложение е ,след като бъде убит 1 опонент ,да не се удря вече,а да се съсредоточат ударите по другите, които са по опасни ,защото са с повече кръв :) :D :D

Има още нещо, принципът на който ти и твоите наемници избират по кой противник точно да удрят е произволен, но има две особености. Ако се избере стрелец се прави опит за втори избор, а ако имаш мистик - на два алтернативни избора в опит да се намери друг противник. За животните, krest, мисля, ми каза, че се приравнени към войни.

Тоест, ако примерно имаш противниково парти от двама мистика и три животни и ти самият преценяваш мистиците като по-опасни (да речем единият мистик е рядък или легенда дори) и много ти се иска твоите хора да почнат да налагат първо тях, малко вероятно е това да стане. Най-вероятно твоите първо ще избият животните и едва по някое време ще им дойде реда на мистиците.

Наред с препоръката на gorinP да ползваш наемници/главен герой с развити умения като Залп или Въртележка, при които един от твоите се пробва да удари няколко противника в един ход, можеш още да подходиш на принципа на грубата сила и просто да вдигнеш на макс "командир на наемници" и да влизаш в трудна битка с възможно най-много хора.
« Последна редакция: Август 03, 2010, 05:48:57 am от Aegir »

Неактивен gotinP

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 8
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:имам едно предложение
« Отговор #3 -: Август 09, 2010, 11:29:02 pm »
А неможе ли ,да се нападат първо редките или легендарните опоненти ,тъй като нормалните са лесни и може ,да се оставят за последни ? Незнам , това не го решавам аз  *xxx* *xxx* *xxx*

Неактивен m

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 122
  • Karma: +20/-26
    • Профил
Re:имам едно предложение
« Отговор #4 -: Август 10, 2010, 03:13:42 am »
Като поотраснеш малко в категориите ще разбереш ползата от отстраняването на поддръжката на легендарния или епичен бос.
Иначе и аз преди повече от година си представях по друг начин битките. 2 опции, лесните - автоматично да се провеждат, докато трудните - по начина, по който се провеждат в една елементарна Flash игричка - Sonny (1;2). Естествено това би създало трудности при провеждането на PvP битките - обсада на преден пост или замък, или плячка и предизвикателство, но дори и те не биха били невъзможни при въвеждането на дадени правила.
« Последна редакция: Август 10, 2010, 03:37:11 am от m »