Автор Тема: относно провеждането на битки  (Прочетена 3278 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен grotius

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 38
  • Karma: +1/-24
    • Профил
относно провеждането на битки
« -: Август 06, 2010, 10:32:33 am »
От доста време все мисля да попитам едно нещо. Става въпрос за начина на провеждането на битките. Всички знаем за това как влият различнете атрибути и умения на механизма на провеждане на битката. Обаче отдавна забелязах една закономерност. При битка само с герой в една и съща зона се получават коренно различни резултати. При една битка не получавам дори драскотина, при същите условия обаче друг път съм мъртъв. Много ми е интересно как срещу едни и същи мобове врагове един път правя от 10 десет успешни атаки + 7 критични например, а в друг случай изведнъж ослепявам, окуцявам, оглупявам и правя 4 от 10 успешни атаки с един критичен, а мобове с пъти по ниски показатели ми вкарват критични. Как в точно определена битка всичко лошо се струпва на куп? Ще кажете късмет, и много други обяснения, как шанса за крит е 50 % и как винаги е възможно 35 % да те ударят и как веднъж уменията помагат друп път не и тъй нататък. Според мен в програмата е заложено в определена битка да загубиш предварително - например от 20 битки на едно и също място едната е с фатален край. Незнам на какъв принцип е разработено това и кога точно се проявява, но всички ще се съгласите, че ви се е случвало там където сте смятали, че няма да имате проблеми и сте се били много пъти успешно изведнъж да получите големи поражения. Някой друг да е забелязал подобно нещо?

Shivers

  • Гост
Re:относно провеждането на битки
« Отговор #1 -: Август 06, 2010, 10:56:38 am »
Според мен няма такова нещо и мен на едно място понякога не ме пипат ударя пак там и ме пречукват без аз да ги пипна. Загледах се отначалото и то просто има разлика какви мобове ти се падат на това място може 3-еретика 2-мародера(примерно) 29лв и да ги пребиеш а може и 4 мародера и 1 еретик 25лв разликата е примерно че може да са по ниско ниво но повечето са мародери 2-рият път е те са много по силни от еретиците. Също така разликата е един път на гадовете да им сее паднало да имат по 200 ловкост и 103 блок и напрактика да не можеш да ги одариш а другият път атрибутите им да са 200 сила и 200 интелект и да им биеш 7/7 удара и 6/7 критични панимаеш :) ?

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re:относно провеждането на битки
« Отговор #2 -: Август 06, 2010, 11:15:49 am »
Всичко е въпрос на късмет :)

Както и при "Какъв е шанса през вратата да влезне извънземно?" "50/50, или ще влезне или няма да влезне". Така е и при шанса с битките, независимо дали е то за удар, за критичен, за блок или за каквото и да било друго.

Неактивен Holly Avenger

  • White Knight
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 181
  • Karma: +25/-114
  • Protect the weak..
    • Профил
Re:относно провеждането на битки
« Отговор #3 -: Август 06, 2010, 09:24:11 pm »
Всичко е въпрос на късмет :)

Както и при "Какъв е шанса през вратата да влезне извънземно?" "50/50, или ще влезне или няма да влезне". Така е и при шанса с битките, независимо дали е то за удар, за критичен, за блок или за каквото и да било друго.
Супер  *hihi* *hihi*
Егати и късмета в компютърно генерирани битки  *hihi* *hihi*
Верно че е късмет, както днес един със 80 ловкост а аз със 500 точност, аз го удрям а той
"Ударът избегнат успешно", верно голям късмет ще да е  *hihi* *hihi* *hihi*

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:относно провеждането на битки
« Отговор #4 -: Август 06, 2010, 09:46:13 pm »
При битките има редица контролируеми елементи (които зависят от нивата на противниците, разпределението на атрибутни точки, екипировка и умения), но има и рандом (произволен) фактор.

Виж тези два поста:

http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=1889.0

и

http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=16056.0

По-точно - обяснението за зара, който се хвърля при всеки опит за удар по опонент.

P.S. А според принципа, известен като "Бръсначът на Окам", когато чуеш стъпки пред вратата си, първо трябва да допуснеш, че е човек, после - евентуално куче, извънземното се нарежда едва след това :)

P.P.S. Това със шанса 50/50 е за котката на Шрьодингер и за случаи като тоя:
"
Когато бях малък се катерехме с дядо в планините. Той ми казваше: "В долината зад това възвишение или ще има река, или няма да има." И винаги се оказваше прав.
"
« Последна редакция: Август 06, 2010, 10:09:06 pm от Aegir »

Неактивен grotius

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 38
  • Karma: +1/-24
    • Профил
Re:относно провеждането на битки
« Отговор #5 -: Август 06, 2010, 09:51:39 pm »
При битките има редица контролируеми елементи (които зависят от нивата на противниците, разпределението на атрибутни точки, екипировка и умения), но има и рандом (произволен) фактор.

Виж тези два поста:

http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=1889.0

и

http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=1889.0

По-точно - обяснението за зара, който се хвърля при всеки опит за удар по опонент.

Точно за този зар дето се хвърля ми е мисълта. Лично аз не съм го видял някъде да се търкаля :D. Компютрите работят според програми написани от хора. Дори и избирането на случайни събития компютъра действа според заложеното. Поне до сега не съм чул компютър сам да взема решения или бъркам?
« Последна редакция: Август 06, 2010, 09:57:41 pm от grotius »

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:относно провеждането на битки
« Отговор #6 -: Август 06, 2010, 10:06:49 pm »
Точно за този зар дето се хвърля ми е мисълта. Лично аз не съм го видял някъде да се търкаля :D. Компютрите работят според програми написани от хора. Дори и избирането на случайни събития компютъра действа според заложеното. Поне до сега не съм чул компютър сам да взема решения или бъркам?

Не си ли играл монопол на компютъра? Или табла да речем? Не си ли се бъзикал с ония по-големите калкулатори, дето имат вграден генератор на случайни числа, известни още като рандом генератори?

За това става дума тука, в това даже има доза здрав реализъм. Играта не е само сметки и математика, наистина има и късмет. Мисли си примерно за футболни мачове. Да изкараш два отбора със същите играчи да играят два поредни дни - мачовете могат и да не завършат при равни резултати, нали?

Споко, няма конспирация, няма правило, според което някъде задължително трябва да загубиш. Просто това е нещо, което се случва и на най-добрите. :)

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:относно провеждането на битки
« Отговор #7 -: Август 06, 2010, 10:46:47 pm »
за зара не знам но друго се търкаля и ще ви търкалям всичките в редица  :D
http://www.youtube.com/watch?v=C21PrOKRG8w


 :P
« Последна редакция: Август 07, 2010, 12:10:29 am от LCFDIVINE »

Неактивен Killah

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 14
  • Karma: +3/-9
    • Профил
Re:относно провеждането на битки
« Отговор #8 -: Август 07, 2010, 02:06:37 am »
P.P.S. Това със шанса 50/50 е за котката на Шрьодингер и за случаи като тоя:
"
Когато бях малък се катерехме с дядо в планините. Той ми казваше: "В долината зад това възвишение или ще има река, или няма да има." И винаги се оказваше прав.
"

Ех този пример с Котка на Шрьодингер искрено ме зарадва :) Дали някой който не се занимава с физика те е разбрал  *pardon*

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:относно провеждането на битки
« Отговор #9 -: Август 07, 2010, 04:51:15 am »
Ех този пример с Котка на Шрьодингер искрено ме зарадва :) Дали някой който не се занимава с физика те е разбрал  *pardon*

Ъъъм (мислено се почесва по главата), аз с физика не се занимавам.

Стига бе, това трябва да се знае от обща култура. Мисля, че го имаше и в школските учебници.

за зара не знам но друго се търкаля и ще ви търкалям всичките в редица  :D
http://www.youtube.com/watch?v=C21PrOKRG8w


 :P

Не знам дали да се радвам или да ми е мъчно, че няма как да те срещна в Стария свят (двойката) . Ако имаш някое геройче в Новия (3), ела да си измерим... акъла и екипировките :)
« Последна редакция: Август 07, 2010, 04:56:47 am от Aegir »

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:относно провеждането на битки
« Отговор #10 -: Август 07, 2010, 08:28:43 am »
и на мен ми е мъчно че ни си ми на 100 мили в ИО преди 5,4,3, години но си трая, недеи да се правиш на голяма работа само защото там няма кои да те опердаши защото никак не е трудно  :D

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:относно провеждането на битки
« Отговор #11 -: Август 07, 2010, 08:34:59 am »
само заради твоите екипировки няма да правя 6ти герои , дане съм луд и не забравяи че сме се радвали на синичко от магазина а всичките тия големи героичета са ме мачкали на предизвикателства и прочие, просто се отдава на всеки заслуженото  :D
някое героиче ако имах вече щеше да си изял пердаха , не мислиш ли че въпросното щеше да е активно от 1вия ден на 3ката, само чешате езици 10 човека в тоя форум и с кеф ще влизам 1 на ден да ви ремонтирам глупостите, главен редактор, к*р оператор  :D

Неактивен Holly Avenger

  • White Knight
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 181
  • Karma: +25/-114
  • Protect the weak..
    • Профил
Re:относно провеждането на битки
« Отговор #12 -: Август 07, 2010, 10:25:49 am »
Спокойно бре не се надувай толкова, като си екипирам наемките к6 и героя както трябва дори
55 на 59 да те хвана пак ще си изядеш пердаха, така че бий докато межеш после тебе ще те бият  *hihi*

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:относно провеждането на битки
« Отговор #13 -: Август 07, 2010, 11:12:54 am »
ти па въобще не приличаш на нищо, събота-неделя писател на евтин хумор, гледкаи си ИТто докато можеш  ;D

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re:относно провеждането на битки
« Отговор #14 -: Август 07, 2010, 03:05:08 pm »
за зара не знам но друго се търкаля и ще ви търкалям всичките в редица  :D
http://www.youtube.com/watch?v=C21PrOKRG8w


 :P

 *freak* бравооо на момчето  *drunk*
- I died to become immortal