Автор Тема: Предложение: Брояч и график за работните места в гилдиите  (Прочетена 4433 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Казус:

В гилдия с повече добри занаятчии, които са в една категория и не пропускат да се възползват от бонусите от развитието на щаба, понякога (даже често) се случва да няма достатъчно свободни работни места за всички.

Мързеливото решение на въпроса е просто да се открият още работни места - така за всички ще има, но пък може достатъчно често да останат неизползвани. И след като за тях е платено с диаманти, мързеливото решение не е достатъчно добро.

Примерно решение:

Предлагам по-интелигентно решение по аналогия с диспечерирането на процесорното време и изобщо всяка аналогична система, в която има няколко конкурентни потребителя, които се нуждаят от достъп до лимитиран ресурс, а именно - система за управление на достъпа до работните места в щаба.

1) Стъпка 1 (може да се окаже достатъчна): Когато някой герой ползва работно място и изработва нещо - нека се сложи брояч, видим за всички останали хора в гилдията, който показва колко време остава на човека до края на изработката.

2) Стъпка 2 (препоръчителна): Въвежда се календар-органайзер, в който всеки герой може да си буква (за се запише) за работно място в дадена категория за даден интервал от време да речем до 1 седмица напред.

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща


Мързеливото решение на въпроса е просто да се открият още работни места - така за всички ще има, но пък може достатъчно често да останат неизползвани. И след като за тях е платено с диаманти, мързеливото решение не е достатъчно добро.

Това,че са неизползваеми си остава само ваш проблем ;) Всяко ниво вдига 1(или 2 места нз точно),а не 5 или 10,че да ви останат неизползваеми.Вдигате толкова,колкото са ви нужни.
Това,което предлагаш е напълно ненужно.Я си представи,че иска някой да бачка без диаманти.По 1 час изработката ... като има график,кога аджеба той ще направи тези 50 изработки ????
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Това,че са неизползваеми си остава само ваш проблем ;) Всяко ниво вдига 1(или 2 места нз точно),а не 5 или 10,че да ви останат неизползваеми.Вдигате толкова,колкото са ви нужни.
Това,което предлагаш е напълно ненужно.Я си представи,че иска някой да бачка без диаманти.По 1 час изработката ... като има график,кога аджеба той ще направи тези 50 изработки ????

Ако хората, направили операционната система на компютъра, бяха на твоя акъл, в момента, в който искаше да слушаш музика, докато разглеждаш нета, щеше да излиза надпис от типа на:

"Ако искаш да си пуснеш и музиката - купи си още един процесор!"

Гениално, нали? Точно като твоето решение на казуса...

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
все едно, не е удачно предложението  :D
нали не ме разбираш демек, по-точно пълни глупости са това  :P

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
все едно, не е удачно предложението  :D
нали не ме разбираш демек, по-точно пълни глупости са това  :P
Нещо такова се получава  :D :D А сравнението - нямам думи  *xxx*
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Нещо такова се получава  :D :D А сравнението - нямам думи  *xxx*

До двамата горни. Това, което аз наричам своя калпава идея, по средния аршин граничи с гениалност. А сравнението ми е брилянтно, както и всяко друго мое сравнение.  :P

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Според мен идеята е много добра  защото силните гилдии имат по много заначтчйи  и представете си какво ще стане ако влязат 10 човека и пуснат да правят итеми примено с обисадна плочка и искат да минат метър без момента изработка, има да кибичат по 9 часа в щаба а всеки иска да работи с бонусите от гилдията а и всяко следващо работни място е скъпо
диамантите не падат от небето такаче разyмното решение е CD или график за да може всеки да полва бгалата от гилдията

Неактивен salca

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +33/-60
  • Never Back Down
    • Профил
    • Ел. поща
Подкрепям предложението!Учудвам се че са останали хора с нови идей,повечето си замалчаха или си отидоха за жалост!

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
екипа ако обръщаше внимание на всички безумия щяхме вече да играем балет на лед  *hihi*

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Според мен идеята е много добра  защото силните гилдии имат по много заначтчйи  и представете си какво ще стане ако влязат 10 човека и пуснат да правят итеми примено с обисадна плочка и искат да минат метър без момента изработка, има да кибичат по 9 часа в щаба а всеки иска да работи с бонусите от гилдията а и всяко следващо работни място е скъпо
диамантите не падат от небето такаче разyмното решение е CD или график за да може всеки да полва бгалата от гилдията
Добре бе .... кога някой,който не иска да бачка с мигновена ще направи 50 изработки (по един час)като има CD (cooldown ... т.е тук за CD изобщо не става на въпрос разбирачо) ????
Аре постнете по една снимка на пълна работилница (без да се разбирате само за снимката) ........
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен Bullterrier

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1417
  • Karma: +143/-356
  • I love Harry Potter books!
    • Профил
    • Ел. поща
Добре бе .... кога някой,който не иска да бачка с мигновена ще направи 50 изработки (по един час)като има CD (cooldown ... т.е тук за CD изобщо не става на въпрос разбирачо) ????
Аре постнете по една снимка на пълна работилница (без да се разбирате само за снимката) ........
Пич, погледни наща довечера, почти всяка вечер е пълна, или поне преди беше, сега всички бачкат категория 5

Draco dormiens nunquam titillandus
Свят 2
Предложеният от Вас на аукциона Шлемът на покварената душа бе купен. Получихте 14250000 Злато.

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Пич, погледни наща довечера, почти всяка вечер е пълна, или поне преди беше, сега всички бачкат категория 5
Гледам,слушам.. и не е пълна  :D А пък е за 6 човека :)
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен nemezius

  • Prince of Chaos
  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 14
  • Karma: +2/-3
    • Профил
Е, това вече си е въпрос на вътрешна организация в гилдията кой кога да се врежда. Вие тоя "Лидер" за какво го имате- за лукова глава и само да стои на лидерска позиция за красота ли? Или не можете да се съберете в конференция всичките и да се разберете? Ако това ви е пък проблема- ми оправяйте се- спокойно можете и сами да си направите календар(предложение 2), както и да си ползвате клан-форума за да си решите и Предложение 1- отваряте си една нова тема и в нея който започне изработка- вписва кога приключва.
Иначе казано- има как да се разреши това и с наличните към момента средства, ама нали то трябва някой да го направи и вместо вас...

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Е, това вече си е въпрос на вътрешна организация в гилдията кой кога да се врежда. Вие тоя "Лидер" за какво го имате- за лукова глава и само да стои на лидерска позиция за красота ли? Или не можете да се съберете в конференция всичките и да се разберете? Ако това ви е пък проблема- ми оправяйте се- спокойно можете и сами да си направите календар(предложение 2), както и да си ползвате клан-форума за да си решите и Предложение 1- отваряте си една нова тема и в нея който започне изработка- вписва кога приключва.
Иначе казано- има как да се разреши това и с наличните към момента средства, ама нали то трябва някой да го направи и вместо вас...

Като гледам, и ти си поредният претендент да вземеш медал в дисциплината "чистене на леща с боксови ръкавици". Да, можем да използваме и Google Calendar, можем да си направим и форум, и сайт можем да си вдигнем. Следващта стъпка в тая посока би била да съберем тим и сами да си направим игра.

Цитирайки доктор Хаус: "Work smart, not hard!"

Според мен има логика да има in-game инструмент, който работи в реално време като обратните броячи. Иначе, че има повече от едно решение на почти всеки проблем е ясно. Въпросът е защо нещо трябва да се направи по трудния начин.

Понял?

P.S. Освен това не виждам защо лидерът трябва да се занимава с диспечерска работа, която може да се автоматизира.
« Последна редакция: Август 13, 2010, 05:09:28 pm от Aegir »

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
1) Потребителят обича да има избор.
2) Хората си играят за кеф. И се случва някой да се завре в работните места на главния щаб за няколко часа, защото не е прочел правилата на гилдията.
3) Като любители на простите неща, защо направо не се направи възможност да изкараш човека от ГЩ, но без да го гониш от гилдията? И при изкарването от работилницата да си остава в самия ГЩ (за да не го отупат, ако е в някоя опасна провинция), без да използва бонусите, а мястото да се освобождава. Нататък е просто- който не спазва разните планове, графици, правила и т.н, може да бъде изкаран от работилницата по средата на изработката си в случай на нужда.