Автор Тема: Стрелци  (Прочетена 6739 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Shivers

  • Гост
Стрелци
« -: Септември 07, 2010, 11:04:18 am »
Здрв значи не исках това да го пиша това в критики относно баланса защото може пък да не знам някой фактор . Та значи искам да попитам къде е баланса между стрелец с копия и такъв с Лък/Арбалет.
1.Копията дават ДМГ колкото един арбалет а нямат това -20% л/т
2.Стрелец с копие може да сложи щит коета му дава хем блок хем още много допълнителни атрибути а блок и много ловкост са страшно опасна комбинация и с тези атрибути от горе става двойно повече отколкото атрибутите които може да получиш от 1 оръжие Лък/Арбалет. Отгоре на това ти се дава и много броня от този щит.
3. Единственото което може да се счита като някакъв минус е това че има -1 обсега в сравнение с Лък/арбалет ... но не мисля че да си на минус един удар в сравнение с лък арбалет е нещо което може да балансира +Удвояване на атрибутите , +Блок,+Броня,Равен дмг с арбалет без -20% л/т.

Но както казах може да не знам за някой фактор тъй като не играя с стрелец с копия и го пиша тук ако някой може да ми каже този фактор който уравновесява двата класа ? :)

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Стрелци
« Отговор #1 -: Септември 07, 2010, 11:09:41 am »
Не можеш да правиш залп с Призрачния преследвач, удряш само един противник с метателното копие, а с арбалета ги дереш наред и то с бая щети, ако има и критични ..

Shivers

  • Гост
Re:Стрелци
« Отговор #2 -: Септември 07, 2010, 11:20:25 am »
Че то този залп незнам защо се хвали толкова много  ??? Аз не го ползвам примерно удряш трима човека с 50% намалени щети и така е много лошо да си разделяш дмг да удариш 1 човек с 400 дмг отколкото 3-ма с 200 да го кажем нее толкова хубаво така като си разпределяш дмг по хубаво е да убиеш един човек и да минеш на следващия така този убития няма да има възможност да те удря в следващите рундове а със залп си разпределяш общо взето дмг по хората и така примерно ще убиеш всички заедно по същото време да кажем за 20 рунда но през тези рундове ще те бият всичките 5-ма. Вместо след 5-тия рунд умира един след 10 още един и така останалите 10 рунда ще те бият само 3-ма и имаш много по голям шанс да уцелееш отколкото 20 рудна да те бият 5 човека ... ? А за Дмг с арбалета дето викаш дерене един от най-много дмг (легендарни) които съм виждал правеше 181 дмг максимални а допреди малко се бих с един с копие (легендарно) който правеше 176дмг (говорим за 3-та категория)  а този с арбалета има -20% т/л ???

П.П  Ето влезни на пазара още сега и виж легендарните арбалети които са там максималните им са 111 а тука едно евтино рядко копие за 2к прави 114 дмг ???
« Последна редакция: Септември 07, 2010, 11:27:06 am от Shivers »

GLADIATOR

  • Гост
Re:Стрелци
« Отговор #3 -: Септември 07, 2010, 11:26:52 am »
Да но без залп целиш един враг и ако те блокира или не уцелиш не удряш никого.Със залп според това колко ти е умението може да удряш до 6 противника ако орловото и залпа са ти на макс.Също така всеки вкаран удар е с шанс за критичен.Колкото до копията, след 12 рунд демиджа им намаля на половина ;)

Shivers

  • Гост
Re:Стрелци
« Отговор #4 -: Септември 07, 2010, 11:29:38 am »
Апа на залпа след 12 рунд ти сваршва маната ...   ???

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Стрелци
« Отговор #5 -: Септември 07, 2010, 11:30:13 am »
За ниските категории преследвач е добре, но после например в пета, босовете са такива че като тръгнат да удрят или трябва да имаш много ловкост (преследвачи с по два метателни ножа или ками или просто ловец с ловкост) или трябва да си ги убил преди това, а това става със стрелци с орлово око.А като имаш крит в битка 50%, орлово и залп събрани щетите срещу 6 противника както е на повечето места са доста повече. Зз три противника няма смисъл но при 4,5,6 нещата са други.

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Стрелци
« Отговор #6 -: Септември 07, 2010, 11:32:14 am »
всички измират още на обсега, то ако ги чакаш до рундовете...понякога измират на обсег 7 понякога на 6, по трудните се стига до рунд 2 и това е

Shivers

  • Гост
Re:Стрелци
« Отговор #7 -: Септември 07, 2010, 11:37:26 am »
Е то както казах вместо тази ловкост и точност в повече (която отново имат преследвачите с 2 оръжия) Този с метателните копия балансира с Блок броня и допълнителни атрибути от щита. А този с лък/арбалет ги няма тези удобства(даже този с арбалета има много намалена л/т) . Както и да е мерси за добре основаните отговори ... макарче още си мисля че няма баланс но ще позачакам по горните категорий щом казваш че там е различна работата да дам по правилна оценка.   *UNDECIDED*

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Стрелци
« Отговор #8 -: Септември 07, 2010, 11:50:06 am »
аз лично не съм имал удоволствието да имам преследвач наемник с два метателни ножа или с ками, но в битка ги гледам че стоят стабилни и живи :), докато ловците нямат блок и срещу стрелци със залп примерно спепен войн стрелец дават фира ако нямат ловкост, а за да оживеят ти трябва ловкост над 400

Неактивен LordAleks

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 97
  • Karma: +10/-63
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Стрелци
« Отговор #9 -: Септември 07, 2010, 01:52:57 pm »
Аз от доста време играя съмо със стрелци. Няма да ти обяснявам механиката на битките. Ще ти кажа че аз съм с лък и до сега малко са ме били като сме се тествали на арената. Герой срещу герой. Единият има обсег а другият стелт, съответно единият увеличава обсегът другият го намалява. при добър лък обсега е 10, при стелт на макс обсегът на първият от 10 става 5. Аз лично съм с доста точност и празните -не уцелва- удари са ми много рядко. Ами 5 рунда като те бия със около 1000 дмж ти си направи сметка за преследвача с колко блокове, щитове и живот трябва да е най-общо казано!
При стрелците е сигурно 1, че винаги 1-ят може да победи другият и обратното. Всичко зависи от екипировката, оръжието и бижутата.
Мое мнение е, че при много добре развити ловец и преследвач - ловеца е с по голям шанс за победа. !!! С ЛЪК !!!
Това важи за от кат 4 нагоре!
Леки брони   - лъкове
Тежки брони - арбалети
« Последна редакция: Септември 07, 2010, 01:56:49 pm от LordAleks »

Shivers

  • Гост
Re:Стрелци
« Отговор #10 -: Септември 07, 2010, 02:50:37 pm »
ок значи ще бутам натам явно е по весело в по горните категории  :)

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Стрелци
« Отговор #11 -: Септември 07, 2010, 04:36:52 pm »
не точно по темата но преследвача ми станал плен та**к , от 3к крит на 10ти рунд стана 800 и падна, говорим за метателно копие Т5, така че блока + умение с щит ма max не свършиха голяма работа ако не беше с 577 ловкост но бих герои с 10 обсег, просто копието е напълно поругано и няма смисал след 4та така като гледам битките  :D

Неактивен RoLeR

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 753
  • Karma: +69/-87
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Стрелци
« Отговор #12 -: Септември 07, 2010, 05:13:35 pm »
Да бе още ни окастрате.Значи ти в 5та например ми идваш от 10 обхват.Айде да кажем троша 5 остават 5  2 или 3 рунда ме дереш като свиня после разбираш ли програмистите са преценили че на мен копията ми свършват след 12 мятания да обаче ти влачиш един тир отзаде и си ме дереш и след 12 рунд а аз те гъделичкам.Е голям баланс...
My birthday 21st July..................................
а пък вегетарианците отново да ядат кренвирши :D

Shivers

  • Гост
Re:Стрелци
« Отговор #13 -: Септември 07, 2010, 05:39:17 pm »
Добре де не ме овиквайте сега  *UNDECIDED* аз си казах че сигурно незнам някои фактори и незнаех за това че след 12 рунд ви пада дмг :)

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re:Стрелци
« Отговор #14 -: Септември 07, 2010, 05:46:09 pm »
Преследвача си е осакатен отвсякъде.Друг клас герой който да е тъй "кастриран" няма.