Автор Тема: Стрелци  (Прочетена 6737 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

newcomer

  • Гост
Re:Стрелци
« Отговор #15 -: Септември 07, 2010, 06:07:46 pm »
Що се отнася до наемници всичко живо търси ловци с орлово око, залп, майсторство с лък и прецизност на макс. Всички останали наемници се игнорират, тъй като не са толкова ефективни колкото тези ловци. Аз си нося със себе си два преследвача наемници с епични ножове. Не могат да се сравняват изобщо по нанасяне на щети със ловците (арбалет, лък).

Извода е, че поради гореказаното играча не може да експериментира - трябва да се носи така да се каже по "течението". Знае се че ловците с споменатите умения са най-добри. Тях търсете. Всичко останал в боклука.

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re:Стрелци
« Отговор #16 -: Септември 07, 2010, 06:15:32 pm »
Що се отнася до наемници всичко живо търси ловци с орлово око, залп, майсторство с лък и прецизност на макс. Всички останали наемници се игнорират, тъй като не са толкова ефективни колкото тези ловци. Аз си нося със себе си два преследвача наемници с епични ножове. Не могат да се сравняват изобщо по нанасяне на щети със ловците (арбалет, лък).

Извода е, че поради гореказаното играча не може да експериментира - трябва да се носи така да се каже по "течението". Знае се че ловците с споменатите умения са най-добри. Тях търсете. Всичко останал в боклука.

критичен е много важен фактор  ;D
- I died to become immortal

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re:Стрелци
« Отговор #17 -: Септември 07, 2010, 06:49:20 pm »
критичен е много важен фактор  ;D
Критичния от мои наблюдения не е толкова важен в 5-кат.Критичен от лъка на ловеца плюс точноста става към 60-70%.В битка може да ползваш само 50%.Като прибавим е засада като умение.Трябва да може да се ползва в най-добрия случай е ловеца да е на 50% критичен.Като смъкнат опонентите му 10% максимум 20% от критичния засадата ще могат да я ползват по-често.
« Последна редакция: Септември 07, 2010, 08:17:55 pm от desperado16 »

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Стрелци
« Отговор #18 -: Септември 07, 2010, 08:39:58 pm »
Откакто вкараха 2-та ножа преследвача се балансира. Лошото е че като основен герой куца, но като наемник е незаменим. Това че незнаете как да го използвате си е за ваша сметка.

pithtath

  • Гост
Re:Стрелци
« Отговор #19 -: Септември 07, 2010, 09:20:15 pm »
Преследвачът си е достатъчно добре балансиран и без ножовете, тоест 2-те ками бяха достатъчни. Няма как добре развит ловец да победи добре развит преследвач (няма как=изключително рядко). Дори и преследвачът да е без стелт. Ако умножите 0.5 блок*0.35=0.175, което *10 обсег=1.75 успешни удара за ловеца преди да се намеси преследвача. За тези 1.75 удара ловецът няма да вкара нито един критичен, освен ако не притежава единственото активно умение за критичен удар като засада (тук отвръщането не стои изобщо като опция). Ако лъкът прави максимални поражения 800, а преследвача има броня 4000, 1.75 удара*466 щети=815. В пета категория не съм срещал преследвач с толкова здраве. Веднъж достигнат, ловеца ще умре за 2-3 хода заради големият критичен удар на преследвача. За същото време ловецът ще нанесе още незначителни щети. Значи преследвач с 1500 здраве е достатъчен да победи който и да е ловец (при положение, че и двамата са добре развити) в >50% от случаите. Ако здравето на преследвача е двойно (3000) - процентът нараства неимоверно. За да няма спекулации и недоволства от страна на четците, първо се замислете защо преследвачът ще удря на 100%, а ще бъде удрян само на 35%. Блокът споменат в началото е взет на 50%, но дори и да не е така, той е някъде около, което не променя съществено картинката. Да не забравяме, че в калкулациите изключихме стелта като опция. Спорна игра.

D.Hunter

  • Гост
Re:Стрелци
« Отговор #20 -: Септември 07, 2010, 09:34:06 pm »
Здравейте не съм точно по темата, но искам да питам как така с копие след 12 рунд намалява нараняването?

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re:Стрелци
« Отговор #21 -: Септември 07, 2010, 09:49:13 pm »
Продължавата да разтягате един локум, който от разтягане вече е в антарктика.Всеки герой си има своите предимства и недостатъци.

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Стрелци
« Отговор #22 -: Септември 07, 2010, 10:53:40 pm »
Що се отнася до наемници всичко живо търси ловци с орлово око, залп, майсторство с лък и прецизност на макс. Всички останали наемници се игнорират, тъй като не са толкова ефективни колкото тези ловци. Аз си нося със себе си два преследвача наемници с епични ножове. Не могат да се сравняват изобщо по нанасяне на щети със ловците (арбалет, лък).

Извода е, че поради гореказаното играча не може да експериментира - трябва да се носи така да се каже по "течението". Знае се че ловците с споменатите умения са най-добри. Тях търсете. Всичко останал в боклука.
не съм сгласен за лъка в 6та, само арбалета оправя нещата с горните показатели

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Стрелци
« Отговор #23 -: Септември 07, 2010, 11:31:00 pm »
Цяла Антарктика да е от локум- идейно е, па макар и с ужасяващи екологични последствия (пък и аз не обичам много сладникавите неща, но иначе идеята си е идея и не виждам причина да (не) теоретизираме 10 страници по този въпрос). Иначе- нинджата си има +40% ловкост и точност, както и Избягване. Обаче за максимален блок и шанс да избегне удара- не съм сигурен дали ще е точно така срещу едно камикадзе с разпределение главно на точност и сила.

Shivers

  • Гост
Re:Стрелци
« Отговор #24 -: Септември 08, 2010, 02:24:29 am »
Като за начало бих искал да благодаря на pithtath за откровенният и добре основан отговор със дадени точни основания които аз не можах да предоставя ... но в общи линии това което каза човека имах в предвид... дори и да не можех да се установя на факти тъй като не съм бил по нагоре и не съм имал много опит в играта . Това което ме разби... е това че човек от екипа който може да постави свои много добри аргументи не е споменал това недоизкусоряване ... Но все пак да благодаря на човека който даде много по добри аргументи от моите и да спомена че не казвам че някой не си е свършил работата а просто е много сложно да се постигне баланс ... та можеби трябва да се прегледа това ? :)
« Последна редакция: Септември 08, 2010, 02:31:58 am от Shivers »

Неактивен LordAleks

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 97
  • Karma: +10/-63
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Стрелци
« Отговор #25 -: Септември 09, 2010, 02:23:29 pm »
Не се дърляйте де просто си кажете мнението. Наистина всички герои си амат предимства и недостатъци!

Неактивен Anarchy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 120
  • Karma: +24/-37
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Стрелци
« Отговор #26 -: Септември 09, 2010, 03:04:19 pm »
Ако е възможно споделете, според вас, коя е по удачната екипировка за един преследвач. Понеже съм раздвоен относно това какви оръжия да ползвам след 55 ниво. Решил съм го - от ловец да си стана пак преследвач с две оръжия, но не знам към кои оръжия да се насоча. Ками или метателни ножове. И двата типа оръжие дават солидни бонуси на точноста и ловкоста. Метателните ножове дават обсег на героя, който дори става +2 обсег ако си вземеш такива с +1обсег. Камите пък дават блок, който допълнително би предпазил и без това трудния за уцелване преследвач.Освен това блока би помогнал до някъде срещу минималния шанс за удар на противниковия герой, който не само според мен е доста висок - 35%. Все пак и да си с 1000 ловкост , а противника да е с 100 точност шанса да те удари си е 35%. А ползвайки метателни ножки блока си остава 0. Така или инъче за да ползвам две оръжия с героя си трябва да развия и двата скила. Не е проблем да имам и два комплекта екипировка, съответно 2 ножки и 2 ками и да си ги сменям. Все пак ми е интересно мнението на играчите по този въпрос.

п.с. Надявам се , че Shivers няма да се засегне че пиша въпросите си в темата му.

LordDooM, Anarchy, silicholichev

Неактивен shootercheto

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +12/-21
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Стрелци
« Отговор #27 -: Септември 09, 2010, 03:15:33 pm »
Не съм в 6-та категория, но си мисля че метателните ножки са по добрия вариант. Ако камите не са от легендарни рецепти с почти максимален блок шанса ти за блок няма да е много голям. Следователно 1 герой с 150-200 сила което предполагам в 6-та кат. няма да е много трудно би ти свалил м/у 22 - 30 блок и сам се сещаш че блокът ти ще е около 30%. Докато ножките си имат обсег освен с/у друг преследвач със стелт. Аз бих сложил ножки защото за 4 обсег бих нанесал повече поражения за по малко рундове отколкото да се надявам да блокирам 1/3 от ударите.

Shivers

  • Гост
Re:Стрелци
« Отговор #28 -: Септември 09, 2010, 03:16:08 pm »
Че тя темата за това е тука бе човек ... и за тва е озаглавена "стрелци"  ;D

Неактивен Anarchy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 120
  • Karma: +24/-37
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Стрелци
« Отговор #29 -: Септември 09, 2010, 03:26:56 pm »
Не съм в 6-та категория, но си мисля че метателните ножки са по добрия вариант. Ако камите не са от легендарни рецепти с почти максимален блок шанса ти за блок няма да е много голям. Следователно 1 герой с 150-200 сила което предполагам в 6-та кат. няма да е много трудно би ти свалил м/у 22 - 30 блок и сам се сещаш че блокът ти ще е около 30%. Докато ножките си имат обсег освен с/у друг преследвач със стелт. Аз бих сложил ножки защото за 4 обсег бих нанесал повече поражения за по малко рундове отколкото да се надявам да блокирам 1/3 от ударите.
Максималния обсег си остава 2, дори и двете ножки да са с +1 обсег. Ако наистина ставаше 4, ножките биха били фаворит в случая.

LordDooM, Anarchy, silicholichev