Автор Тема: Специалният бонус на 11 ниво в работилниците  (Прочетена 3474 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aryan

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 272
  • Karma: +27/-99
    • Профил
    • Ел. поща
Имам тежкото усещане, че не работи поне от вчера :(

Излизат епични предмети със слаби показатели - например вчера направих епично Облекло на паладина 49лвл с общо 115 бонуси. Днес видях, че играч от малка гилдия, която очевидно няма 11лвл на работилницата, е направил същата броня, но с общо 129 бонуси и 2000 броня отгоре  ???. Играч от нашата гилдия продава на пазара същата броня, с почти същите калпави показатели като моите. Друг играч от гилдията продава Визьорът на тежкият стрелец 49лвл, който сравнен с моя шлем, правен в Зелотс с +25% бонус има 12т. по-малко бонуси и -26 броня.
Вчера в съюзния чат и други майстори на брони и бижутери се оплакваха, че нещата излизат толкова калпави, че имат чувството, че бонусът е отрицателен.
Въпросната броня със 129 бонуси е изработена от taniaa, която сутринта беше изработила и Ботуши на бойния спринт 49лвл. Сравнени, с моите, които са правени без бонуса, нейните имаха над 20т. бонуси повече  ???

Моля да се провери, т.к. знаете какви суми в злато и диаманти са набити за тези нива и при тази конкуренция на пазара вложените средства и усилия да работят срещу нас е някак обезсърчаващо  :(

П.П. Ще помоля и играчи от другите гилдии с вдигнато специално ниво да споделят впечатленията си.

Ето снимка на шлемовете, ще се опитам допълнително да кача и снимки на броните:



Uploaded with ImageShack.us
2010-06-01 23:36:36 , System             
Предложеният от Вас на аукциона Неумолимият костотрошач бе купен. Получихте 9499999 Злато.

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски: питаш нещо и теб те питат. Български: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Неактивен pl72

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 87
  • Karma: +23/-21
    • Профил
Re:Специалният бонус на 11 ниво в работилниците
« Отговор #1 -: Септември 12, 2010, 09:20:18 am »
Това съм го забелязал отдавна, просто не съм го споделил във форума!  ???

Неактивен popa123

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 4
  • Karma: +0/-2
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Специалният бонус на 11 ниво в работилниците
« Отговор #2 -: Септември 12, 2010, 10:34:46 am »
В последно време наистина излизат епи4ни предмети които не си заслужават разходите които влагаме в тях.Това ще намали доста изработването на такива предмети,Ина4е само ще си на загуба.И без това не стават лесно и със пълен бонус на работилницата.

Kilgor

  • Гост
Re:Специалният бонус на 11 ниво в работилниците
« Отговор #3 -: Септември 12, 2010, 10:40:01 am »
Бонусът не ти гарантира че ще изрботиш по-хубав предмет от тези правени без бонус. Боклуци си излизат и в единия и в другия случай. Просто диапазона на добавените при изработка бонуси е твърде голям.
 Да вземем за пример един шлем в 5та категория. При изработката той може да получи ловкост точност, интелект, сила в диапазона 5-10 атрибути. И ако на теб с бонуса ти даде на всеки атрибут минимума, т.е по 5 точки, то с бонусът ще получиш по 7 ( 6,25 но се закръгля към по-голямото). Но в същото време някой може да има късмета и без бонус да му се даде максимума - по 10 точки. Така един шлем изработен без бонус от щаба, може да бъде с по-добри показатели от такъв шлем изработен с бонус от 25%.

Неактивен popa123

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 4
  • Karma: +0/-2
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Специалният бонус на 11 ниво в работилниците
« Отговор #4 -: Септември 12, 2010, 11:08:37 am »
Ами тогава явно излизат твърде много от така наречените "боклуци".Нека да чуем всеобщото мнение ,но според мен има проблем и трябва да се вземат някакви мерки,дори ако се налага да се промени диапазона на добавените при изработка бонуси.Иначе защо влагаме толкова диаманти в развитието за работилници.

Kilgor

  • Гост
Re:Специалният бонус на 11 ниво в работилниците
« Отговор #5 -: Септември 12, 2010, 11:14:23 am »
Ами тогава явно излизат твърде много от така наречените "боклуци".Нека да чуем всеобщото мнение ,но според мен има проблем и трябва да се вземат някакви мерки,дори ако се налага да се промени диапазона на добавените при изработка бонуси.Иначе защо влагаме толкова диаманти в развитието за работилници.

Заслужава си да се влага в работилница. Но полезността на тези 25% бонус се вижда най-добре при перфектните изработки. А такива изработки се получават веднъж на 50 или 100 епика. Трябва повече търпение.

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Специалният бонус на 11 ниво в работилницит
« Отговор #6 -: Септември 12, 2010, 11:18:57 am »
Бояне,знаеш моето уважение към теб,но за влагане на такива ресурси в ниво 11 си е доста.Очакването е голямо!Не дай Боже да е с епични легенди или епични рецепти да правиш нещо и да видиш това,което Helllfire  е искарал  ??? Наистина очакванията за добри неща варират в тоя диапазаон ,който споменаваш.
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Специалният бонус на 11 ниво в работилниците
« Отговор #7 -: Септември 12, 2010, 11:22:43 am »
аз знам че вложението в 5та е колкото 1 ниво в 6та така че не се оплакваите  :D
направил съм 300 брони само 2 като тази на HaBabAtiBabA, така че смело натискаите  ;D

Kilgor

  • Гост
Re:Специалният бонус на 11 ниво в работилницит
« Отговор #8 -: Септември 12, 2010, 11:31:47 am »
Бояне,знаеш моето уважение към теб,но за влагане на такива ресурси в ниво 11 си е доста.Очакването е голямо!Не дай Боже да е с епични легенди или епични рецепти да правиш нещо и да видиш това,което Helllfire  е искарал  ??? Наистина очакванията за добри неща варират в тоя диапазаон ,който споменаваш.

Като споменваш влагането на ресурси, да отбележа че в 6та категория всичко е х10, т.е. ако в 5та 11то ниво струва 208 милиона, то в 6та струва 2 милиарда. Но срещу тези високи вложения получаваш уникалната възможност да изработиш нещо с повече атрибути отколкото е по-принцип заложено. От личен опит зная че очакванията са големи, при положения че месеци наред цяла гилдия е давала всичко от себе си за да вдигне това ниво, и като изработиш първите си предмети и те с нищо не са по-добри от преди... Просто трябва търпение. Иначе разликата в герой облечен с брони и бижута правени с 25% бонус спрямо такъв без бонусите ( при сходно качество на изработките), може да достигне до над 100 атрибути в 5та категория. В 6та категория разликата ще е по-голяма. Заслужава си и събирането на злато и диаманти и нервите след това. Просто не очаквайте, че като го имате бонуса и всеки предмет ще излиза перфектен. Боклука и с бонус пак си е боклук. Средното качество вече става поносимо и използваемо. Уникално добрите изработки стават максимално перфектни и т.н.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re:Специалният бонус на 11 ниво в работилниците
« Отговор #9 -: Септември 12, 2010, 01:04:50 pm »
Бонусът не ти гарантира че ще изрботиш по-хубав предмет от тези правени без бонус. Боклуци си излизат и в единия и в другия случай. Просто диапазона на добавените при изработка бонуси е твърде голям.
 Да вземем за пример един шлем в 5та категория. При изработката той може да получи ловкост точност, интелект, сила в диапазона 5-10 атрибути. И ако на теб с бонуса ти даде на всеки атрибут минимума, т.е по 5 точки, то с бонусът ще получиш по 7 ( 6,25 но се закръгля към по-голямото). Но в същото време някой може да има късмета и без бонус да му се даде максимума - по 10 точки. Така един шлем изработен без бонус от щаба, може да бъде с по-добри показатели от такъв шлем изработен с бонус от 25%.
По-тази логика значи,че тези които смятат да вдигат специалното ниво трябва да са готови на всичко.Напук на всички хварлени диаманти и злато за нещо което всички смятаме,че работи.Като динамиката в играта е такава,че всичко става прекалено бързо,точно и перфектно.А някой трябва да спъва работата за да се нормализа и без друго обеднелия пазар.Диапазона спрямо другите изработки без специалното ниво трябва да бъде намален.Цялата тази инвестиция на практика е неизплатима при това положение на пазара.

Kilgor

  • Гост
Re:Специалният бонус на 11 ниво в работилниците
« Отговор #10 -: Септември 12, 2010, 01:09:56 pm »
То работи. И незнам дали инвестицията е изплатена. Мисля че целта на това е да бъдат геройте и наемниците ни по-добре облечени, а не някаква възвръщаемост. Нито златото нито диамантите можем да си занесем вкъщи. Харчим ги за да увеличаваме силата на геройте си.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re:Специалният бонус на 11 ниво в работилниците
« Отговор #11 -: Септември 12, 2010, 01:12:28 pm »
То работи. И незнам дали инвестицията е изплатена. Мисля че целта на това е да бъдат геройте и наемниците ни по-добре облечени, а не някаква възвръщаемост. Нито златото нито диамантите можем да си занесем вкъщи. Харчим ги за да увеличаваме силата на геройте си.
Така е но не винаги тези 25% работят коректно.Вадим предмети които очакваме да са по-добри от останалите и тези които са вдигнали "нивото" да са 1 крачка пред останалите.Това е целта нали?!!

Shivers

  • Гост
Re:Специалният бонус на 11 ниво в работилниците
« Отговор #12 -: Септември 12, 2010, 01:16:59 pm »
Мене ми е чудно не ви ли писна да дъвкате една и съща тема по 5 пъти на ден ?

Неактивен Aryan

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 272
  • Karma: +27/-99
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Специалният бонус на 11 ниво в работилниците
« Отговор #13 -: Септември 12, 2010, 01:19:23 pm »
А на тебе не ти ли писна да дъвчеш във ВСИЧКИ възможни теми, поне по веднъж на ден! Аман от спамери!  >:(
2010-06-01 23:36:36 , System             
Предложеният от Вас на аукциона Неумолимият костотрошач бе купен. Получихте 9499999 Злато.

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски: питаш нещо и теб те питат. Български: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Kilgor

  • Гост
Re:Специалният бонус на 11 ниво в работилниците
« Отговор #14 -: Септември 12, 2010, 01:19:54 pm »
Така е но не винаги тези 25% работят коректно.Вадим предмети които очакваме да са по-добри от останалите и тези които са вдигнали "нивото" да са 1 крачка пред останалите.Това е целта нали?!!

Както вече се обясни бонуса работи и с него се вадят предмети по-добри от останалите. Това не означава че предметите с този бонус ВИНАГИ ще са по-добри от предмети изработени без бонус. При две еднакви изработки, тази с бонуса ще е с повече атрибутни точки. Но както вече писах диапазона в който се получават атрибутни точки при изработката е твърде широк и може да се получи застъпване.

И твърдо смятам че гилдийте ползващи тайкъв бонус са една крачка пред другите. Хубавото ми облекло категория 5та правено с този бонус ми дава точки колкото хубаво облекло категория 6та правено без бонус - или ако има разлики то те са незначителни. Това ми дава възможност да съм равностоен противник в по-горна категория без да се преобличам. Това малко ли е ?