Автор Тема: Метателни ножове и ками.  (Прочетена 6796 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lord_SEVEN

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 776
  • Karma: +92/-109
    • Профил
Метателни ножове и ками.
« -: Септември 23, 2010, 08:43:00 am »
Седя и си мисля, по някой път само си седя и изобщо не мисля  :-[, Понеже преди време си пишеше, че играта ще се приближава до реалността се замислих следното : Защо ако съм въоръжен с две ками или два метателни ножа ловкоста и точноста ми трябва да се вдигне с по 40%. Кое ме прави два пъти по ловък и точен от това да съм екипиран с една кама или един нож. И обратното ако съм с два боздугана защо точността ми пада с 40%, а ако съм с един с 20%.
"I am a person, and my name is Lord_SEVEN."
 "This is the end for you, my master."
”Ако ме убиеш,ще стана по-могъщ отколкото можеш да си представиш”

pithtath

  • Гост
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #1 -: Септември 23, 2010, 10:23:28 am »
Седя и си мисля, ако жена ми тежи 105 килограма, а любовницата - 48 килограма, с коя ще съм по-ловък...


Shivers

  • Гост
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #2 -: Септември 23, 2010, 10:29:11 am »
Зависи по кво си падаш ... голям майстор на голям тезгях работи ...   :-[

pithtath

  • Гост
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #3 -: Септември 23, 2010, 11:31:56 am »
Така, извинявам се за предния ми пост, мисълта ми беше да намекна следното:
1. Камите и ножките са малки и с тях се борави бързо = по-голяма ловкост
2. Ножките действат на малки разстояния = по-голяма точност; за камите е ясно това съображение също.
3. Боздуганите...всички знаем структурата на боздуганите (особено верижните). Тук могат да се намесят инерционни моменти, прецесии и т.н. = по-малка ловкост. По-малката им точност е израз на това, че противникът има достатъчно време да избегне удар от подобно тежко оръжие. Това се отнася и за другите тежки оръжия.
4. Леките оръжия за воин и лъковете са без бонуси, което също изглежда закономерно.
5. Оттук следва, че нещата изглеждат доста реалистични.
6. Благодаря.

Shivers

  • Гост
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #4 -: Септември 23, 2010, 11:53:43 am »
Мисля че той имаше в предвид защо с 2 метателни ножове или съответно ками си по ловък и точен отколкото с една ... да боравиш с 2 оръжия винаги е по трудно отколкото с едно ... Което е изразено и при боздуганите примерно 1 оръжие - тежко -нескопосен си - 2 оръжия вярно че биеш откъдето ти падне от което следва високия дмг но ще е много по трудно да преценяаш своите удари ... същото би трябвало да важи и когато си с 2 нож/кама. С една можеш прецизно да преценяваш ударите си и да използваш свободната си ръка за баланс или защитни действия докато се биеш .. с 2 ще можеш да биеш откъдето ти падне на острието - от там идва и повечето дмг ... но защо пък ще си и двойно по точен .. ловък ? Най-малкото не би трябвало да се увеличава двойно л/т а да си остане същата ... като с една кама/нож :)

Kilgor

  • Гост
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #5 -: Септември 23, 2010, 12:43:56 pm »
Когато хвърляш по някой два ножа или се опитваш да го прободеш с две ками, шанса да успееш си е два пъти по голям. Да, трудно се борави с две оръжия, но нали за това умението се отключва чак в 5та категория и преди това се изучават до съвършенство майсторствата с останалите оръжия. И понеже боравенето с две оръжия изисква специална техника, специални бойни умения и много специфични движения наподобяващи танц, то след като героят е минал суперспециалното си обучение, той е и по-ловък от преди.

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #6 -: Септември 23, 2010, 02:35:10 pm »
има и друго по просто:
1. 1 камичка или мет.ножка тежи до 1 кг
2. 1 меч или боздуган тежи 20 пъти повече
3. няма такова вече за обяснение.Мисля ,че ще разбереш
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен Aryan

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 272
  • Karma: +27/-99
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #7 -: Септември 23, 2010, 03:22:37 pm »
А за тия -20% точност на арбалетите какво ще кажете?  :(
2010-06-01 23:36:36 , System             
Предложеният от Вас на аукциона Неумолимият костотрошач бе купен. Получихте 9499999 Злато.

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски: питаш нещо и теб те питат. Български: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Неактивен prob4o

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 495
  • Karma: +98/-67
    • Профил
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #8 -: Септември 23, 2010, 03:26:14 pm »
Докато опънеш тетивата им и ръцете ти се разтреперват.

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #9 -: Септември 23, 2010, 03:43:53 pm »
Тук е мястото да попитам.Защо обсега не се увеличавакато използваш х2 ножки и ками .... един от най-добрите бонуси става излишен ..
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #10 -: Септември 23, 2010, 03:46:42 pm »
държиш ги с 2те ръце а не ги залепваш(удължаваш) с тиксо  :D
чудите се какво да измислите 5 човека  *hihi*

Неактивен Komadrin

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 417
  • Karma: +143/-84
    • Профил
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #11 -: Септември 23, 2010, 04:17:46 pm »
Седя и гледам, как някаква си ножка има поражения кажи-речи колкото един лек меч!
Ако Дяволът наказва лошите, той добър ли е......!

pithtath

  • Гост
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #12 -: Септември 23, 2010, 10:21:39 pm »
Седя и гледам, как някаква си ножка има поражения кажи-речи колкото един лек меч!

http://www.imdb.com/video/imdb/vi2358117401/

Неактивен Aryan

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 272
  • Karma: +27/-99
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #13 -: Септември 24, 2010, 08:37:01 am »
Докато опънеш тетивата им и ръцете ти се разтреперват.

При арбалетите опъването не става с ръце ... виж при лъковете е точно така, значи на тях трябва да има -20 точност!
2010-06-01 23:36:36 , System             
Предложеният от Вас на аукциона Неумолимият костотрошач бе купен. Получихте 9499999 Злато.

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски: питаш нещо и теб те питат. Български: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Неактивен Lord_SEVEN

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 776
  • Karma: +92/-109
    • Профил
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #14 -: Септември 24, 2010, 09:00:28 am »
Арбалетът е средновековно хладно оръжие, използващо еластичността и силата на лъка, за да изстреля стрела. Най-общо може да се каже, че арбалетът е монтиран върху приклад лък, чиято тетива е застопорена със спусков механизъм, който позволява свободно прицелване за произволен период от време.

Арбалетът превъзхожда лъка по точност на стрелбата и по сила на поражение, но е много по-тежък и по-бавен при зареждане. Стрелите му също се различават от тези на лъка. Има също така пистолетни (малки) и големи арбалети. Силата му зависи от скоростта на стрелата, теглото ѝ, накрайника, разстояние на изстрела и самия прицел. Например, за птица от типа на фазана е достатъчно обикновена лека стрела с остър накрайник и скорост на стрелата около 30-40 метра в секунда, за дива свиня с тегло 100-150 кг е нужна тежка стрела със заострен (ловен) накрайник и скорост от порядъка на 70-90 метра в секунда.

За различните арбалети съществуват следните параметри: сила на натягане на рамената, дължина на работния ход на тетивата, начална скорост на стрелата (според теглото).

Прав изстрел на арбалета практически няма. Стрелата винаги има балистична траектория. Правилно е да се говори не за прав изстрел, а за дистанция на ефективна стрелба, тоест разстоянието на което ефективно може да се порази мишената. Поради разнообразието на арбалети, дистанцията на ефективна стрелба варира от 10 до 100 метра.

Максималната дължина на изстрела зависи от началната скорост, теглото на стрелата и оперението и формата на накрайника. При средновековните арбалети на около 300 стъпки (150 метра) е пробивала рицарска броня. При съвременните арбалети максималната дължина може да достигне до 500 метра. Съвременните свръхмощни арбалети се ползват от редица специални служби (например в САЩ) - главно заради относителната безшумност и липсата на проблясък при изстрела. При сравнителни стрелби между модерни арбалети и огнестрелно оръжие е установено, че пробивната сила на арбалетите е сравнима с оръжие .38-ми калибър (9 мм), но при по-висока леталност. Най-масово използваните в момента по света арбалети са със сила на опън/натягане от 150 паунда или 68 килограма.[източник?] Основно се произвеждат 2 типа арбалети: с рефлексни (класически), извити напред рамена на лъка и такива с полиспастна тетива, наричани компаудни.

"I am a person, and my name is Lord_SEVEN."
 "This is the end for you, my master."
”Ако ме убиеш,ще стана по-могъщ отколкото можеш да си представиш”