Автор Тема: Метателни ножове и ками.  (Прочетена 6802 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #15 -: Септември 24, 2010, 11:03:23 am »
това за лъкове и арбалети сме го писали и в друга тема. Същото се отнася и за леките оръжия. Стига сме дъвкали едно и също.
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен Aryan

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 272
  • Karma: +27/-99
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #16 -: Септември 24, 2010, 01:37:36 pm »
С други думи правилните бонуси на арбалетите са +20 точност и -20 ловкост, което НЕ Е ТАКА в играта, т.е. няма реализъм!
2010-06-01 23:36:36 , System             
Предложеният от Вас на аукциона Неумолимият костотрошач бе купен. Получихте 9499999 Злато.

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски: питаш нещо и теб те питат. Български: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #17 -: Септември 24, 2010, 11:07:34 pm »
реализма на двора, играите си играта 5те умника

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #18 -: Септември 24, 2010, 11:37:48 pm »
реализма на двора, играите си играта 5те умника
Неадекватен както винаги ....  арбалета наистина е в пъти по-точен на далечни разстояния от лъка ! Не знам каква е логиката -20% точност
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #19 -: Септември 25, 2010, 01:29:43 am »
Да се намеся и аз по въпроса,макар,че съм новак.Играта изобщо не е реалистична,и не знам на какъв принцип се изчисляват битките.30 пъти се нулирам на принципа проба-грешка и все същият к.... Единствено като си вдигна акъла ми дава повече опит,иначе еднакво бързо си мре,независимо кво съм качил като умения  :D Биваше малко повече разяснения да турите във факюто как се играе :D На горе ги гледам воин със 120 сила,ако изобщо е воин? Магьосници с 200 акъл,и то повече от половината от предмети,набил ловкост и точност все едно е с dagger,аве обърка игра е тва,особенно за новаците.
« Последна редакция: Септември 25, 2010, 02:10:54 am от Matros »

Неактивен Bullterrier

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1417
  • Karma: +143/-356
  • I love Harry Potter books!
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #20 -: Септември 25, 2010, 08:59:32 am »
Да се намеся и аз по въпроса,макар,че съм новак.Играта изобщо не е реалистична,и не знам на какъв принцип се изчисляват битките.30 пъти се нулирам на принципа проба-грешка и все същият к.... Единствено като си вдигна акъла ми дава повече опит,иначе еднакво бързо си мре,независимо кво съм качил като умения  :D Биваше малко повече разяснения да турите във факюто как се играе :D На горе ги гледам воин със 120 сила,ако изобщо е воин? Магьосници с 200 акъл,и то повече от половината от предмети,набил ловкост и точност все едно е с dagger,аве обърка игра е тва,особенно за новаците.
Има изключително много стратегии - всеки си е избрал тази, която му харесва най-много! Аз например вдигам сила, жизненост и точност в съотношение 1 към 2 към 3

Draco dormiens nunquam titillandus
Свят 2
Предложеният от Вас на аукциона Шлемът на покварената душа бе купен. Получихте 14250000 Злато.

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #21 -: Септември 25, 2010, 10:03:53 am »
Тоест една точка на сила,две на жизненост и 3 на точност ли?

Shivers

  • Гост
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #22 -: Септември 25, 2010, 02:33:08 pm »
Бе седя и се чудя като давате примери че с арбалет се стреля по бавно треа му опъваш тетивата и така натам ... ? Тогава как се изпълнява залп с него ?

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #23 -: Септември 25, 2010, 03:12:38 pm »
Реализма е за сметка на баланса ;)
Това че коня ходи на "Г", много ли е реално :)

Shivers

  • Гост
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #24 -: Септември 25, 2010, 03:35:02 pm »
Ми всъщност в средновековието конницата е използвана за бързо заобикаляне на първите линии в противниковата армия и удряне по фланговете ... от където идва това Г образно движение ... защото ходи напред и удря от страни  ;D

Shivers

  • Гост
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #25 -: Септември 25, 2010, 04:24:08 pm »
Като странична полезна информация :
Царицата : По принцип е била символ на надеждата и късмета . Да доведеш царица на бойното поле демонстрира от страна на краля че тази битка неможе да бъде загубена.Също така царица на бойното поле означавало изключително много късмет и благосвловия за войните и тези двете неща неимуверно много повишавали морала на бойците ... Даже мисля че имаше един филм за шехерезада (тая дето разказва приказки на лудия крал да не я убие) и на финалната битка съветниците на краля са оплашени че противниковата армия са довели мъртвата си царица за късмет и това почти означавало сигурна гибел за тяхната войска но идва госпожа шехерезада и сичко почва да се кефи и да лети като безсмъртен на бой защото си мислят че жива кралица носи повече божия мана от мъртва :) и от там идва това улицетворение че кралица на бойното поле може да прави каквото си иска ( в Шаха)(но не съм сигурен че филма беше за шехерезада но иначе е интересен :) .

Царя: Той е седял най-отзад като всеки добър генерал и командвал армиите а не нападал (от там неговата минимална подвижност в шаха) А се считало като много долна постъпка и грях един крал да убие друг крал затова кралете обикновенно били залавяни (от там и това че неможеш да земеш царя в шаха а само да го матираш да няма къде да бяга) П.П. - Кралиците не са имали този късмет тъй както казах те се водели за символ на надеждата и всичко хубаво и това можело да доведе до бунтове и възстания в нейно име и затова тях ги коляли за да деморализират народа (а па бившата на мене ми вика че съм се държал с жените като с боклук ... що нее живяла в средновековието да види кво чудо е било ) :D

Офицера: Офицерите са били предводителите на армиите и искусни тактици ... Точно тази тяхна висша тактика да удрят където боли изневиделица и да се възползват от всеки пробив в противниковата тактика/армия за да нанесат съкрушителен удар е довода за тяхното диагонално движение в шаха. :)

Топа : Е топа си е топ или ще ги стреляш или няма да ги стреляш той не е подвижен и съответно неможе да напада по фланговете като конницата тъй като нее мобилен той неможе да се използва и от някакви висши тактики седи си отзад и стреля по противниковите редици от там и това че бие само по права линия :)

Просто че си нямах работа и фанах да напиша малко допълнително инфо    :-[

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #26 -: Септември 25, 2010, 04:42:59 pm »
Добре, а когато от пешка правиш друга фигура, обяснението е на принципа "когато няма риба, и ракът е риба".

newcomer

  • Гост
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #27 -: Септември 25, 2010, 05:24:55 pm »
Мда, арбалетът е по-добър от лъка по точност на стрелбата и по сила на поражение, но е много по-тежък и се зарежда по-бавно. Английския дълъг лък пък, който е най-добрия лък на Средновековието изисква много сила за да се опънат тетивата. Интересно до какво ще доведе тази дискусия.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #28 -: Септември 25, 2010, 07:16:56 pm »
Папата е забранил арбалета, понеже любимите му мародери... е, рицари исках да кажа, са ставали на скрап (интересно как Папата не е забранил руските ПВО и изтребители по време на Студената война). Та от там и високите минимални поражения. Обаче си е бил изключително точен, защото е нямало никакво натоварване върху ръцете при прицелването (изключвам тежестта на оръжието). И така, може би изглежда логично Залп да остане умение само при ползването на лъкове, но да се махне тази -20% точност на арбалета... И, с уважение към корифея на форумната култура, отивам да търся реализма някъде навън обаче, понеже е прекалено тъмно да си играя на двора, ще си позволя да се отклоня от приятелския съвет и да почна издирването на истината от някое заведение (като за начало). Ночная охота.

newcomer

  • Гост
Re:Метателни ножове и ками.
« Отговор #29 -: Септември 25, 2010, 07:40:39 pm »
Интересното е, че майстора стрелец с английски дълъг лък може да стреля със скорост 20 изстрела за 1 минута. Това много ми прилича на залп. Разчитали са не толкова на точност, колкото на количество стрели изстреляни срещу противника. Чрез тази стратегия са спечелили победите си в Стогодишната война срещу французите. Т.е. строго погледнато използването на залп би трябвало да намалява точността, а не пораженията върху противника.