Автор Тема: За баланса в играта !!!  (Прочетена 4454 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен the-beast

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 97
  • Karma: +24/-20
    • Профил
    • Ел. поща
За баланса в играта !!!
« -: Септември 30, 2010, 08:10:50 pm »
     Дълго време мислех преди да напиша тази тема, та недоволството и въпросите ми са относно баланса в играта. Избрах си за герой войн, а след 15 левел - яростен боец и в началото не видях някакви проблеми в играта. Но с напредването на левелите респективно и на категориите започнах да догатвам за идващите проблеми относно моят герой - яростен боец. След  провеждането на няколко битки с други герои от вида стрелци и мистици установих , че яростния боец няма никакъв шанс в битките. Първо загубих няколко битки от герой - стрелец , в което се състои и основния проблем. Ще се опитам да го обясна по подробно : категорията е четвърта [/center][/left][/center]

1. Проблем първи - Призрачния ловец имаше броня към 3000 при условие е че с плетени брони, а и аз  имах брони към 3000 при условие че съм с кована броня , и да се напъна най много 3500 да направя. Кажете къде е баланса !!!!

2. Проблем втори - оръжията и на двамата са с еднакъв демидж, а очаквах на яростния боец да е с по големи характеристики !!!! А да не ви казвам какви критични вкарва един призрачен ловец със всичките му там умения.

3. Проблем трети - Стрелците ( и мистиците ) имат такива ловкости , че е почти  невъзможно да им се нанесе удар от яростните бойци.

4. Проблем четвърти - Призрачния ловец като ме почна от разстояние 7 и познайте , вкара ми 3 критични и другите 4 с нормален демидж и ако си мислите че след като дойде моят ред бях жив  - жестоко се лъжете. Даже да оцелявах след  предварителните 7 удара питайте ме дали можех да му вкарам успешен удар.  И мисля че това е един от основните проблеми които развалят баланса в играта.

5. Проблем пети - за уменията на яростните воини неискам и да коментирам даже - нестават за нищо ( освен бойния вик )

Подобно на това се развиват и битките с мистици, просто сега не искам и тях подробно да обеснявам .

Изводи :  От наблюденията в статистиката в играта разбрах че много малко са играчите които са си избрали да играят воини и то основателно, а повечето са стрелци и мистици. Но за мен е късно вече да почвам наново играта, все пак стигнах 35 левел с доста усилия.  Но ми се искаше нещо да се промени в играта, та да можех с желание да продължа да играя.

Предложения : 

1. Да се увеличи бронята на воините.

2. Да се увеличи демиджа на оръжията на воините.

3. И ако може нещо да се промени в уменията им. Един критичен удар няма да им е излишен !!!


Бих искал да чуя и вашите коментари и критики относно баланса в играта.

pithtath

  • Гост
Re:За баланса в играта !!!
« Отговор #1 -: Септември 30, 2010, 08:47:59 pm »
В по-горни категории воините са много облагодетелствани. Включително и техните партита. На Ваше място не бих съжалявал.

Неактивен ghim-333

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 201
  • Karma: +11/-35
    • Профил
Re:За баланса в играта !!!
« Отговор #2 -: Септември 30, 2010, 09:05:03 pm »
умението въртележка също дава доста предимство при битки с наемници...

Неактивен Holly Avenger

  • White Knight
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 181
  • Karma: +25/-114
  • Protect the weak..
    • Профил
Re:За баланса в играта !!!
« Отговор #3 -: Септември 30, 2010, 09:56:26 pm »
Свирепите воини в 6-та категория мажат за страх, ако са облечени добре трудно нещо може да им се опре
а и партитата им са облагодетелствани, тези на пазителите и на свирепите воини
+24% - 24%. Няма умение което може да ги компенсира достойно.И нуждата от мистици
в групата я свеждаш до нула  ;)

Неактивен the-beast

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 97
  • Karma: +24/-20
    • Профил
    • Ел. поща
Re:За баланса в играта !!!
« Отговор #4 -: Септември 30, 2010, 10:01:49 pm »
радвам се за отзивите и ще се надявам наистина като стигна по горните нива да видя нещо добро за яростните бойци.

Неактивен night_shadow

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 300
  • Karma: +37/-56
    • Профил
Re:За баланса в играта !!!
« Отговор #5 -: Септември 30, 2010, 10:26:30 pm »
виж в 6-та категория как всички войни стават свирепи защото най-голямото предимство на пазителя - блока си го има и той (при два меча спокойно надхвърляш 50), отделно параженията са почти двойно по-големи от на другите и като се събере бонуса на критичен към двата меча пак се получава прилична цифра ( да не споменавам бонус "засада" към някой от двата). изобщо не съжелявай, просто се напъни малко докато развиеш пълня потенциал на героя си

ПП: за справка погледни rusnaka91 и битките му в предизвикателства (в любими ще видиш как вкарва критичен от 8к на може би най-добрия мистик - kilgor)

Неактивен r3dboy

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 606
  • Karma: +35/-86
    • Профил
Re:За баланса в играта !!!
« Отговор #6 -: Септември 30, 2010, 11:16:35 pm »
В по-горни категории воините са много облагодетелствани. Включително и техните партита. На Ваше място не бих съжалявал.
изобщо ще има ли партита и ако има кога ще се въведът

Shivers

  • Гост
Re:За баланса в играта !!!
« Отговор #7 -: Октомври 01, 2010, 01:08:44 am »
Аз незнам вие болни ли сте ? Войните са най-добре от всички и при това не само в по горните категории аз преди време реших и за това да мрънкям ма си викам те ще почакам може пък да стане по добре ... това че ти си попаднал на един стрелец който е бил така наречено изрод и тее пребил нее повод да се оплакваш ... аз пък като видя стрелец или мистик ... нема проблеми ще бъде добра битка... ама като видя боец ми настръхва козината на врата... това в 90% от случаите означава че ще загубя същото важи и да видя някой друг герой с 3-4 наемника бойци алилииии захапвам клавиатурата от яд... имаше някъде много добри изложени доводи защо боеца е станал изверг но не помня къде ... а мен ме мързи в момента да изписвам светата библия по проблема . Но все пак засега мисля че всичко е в горе долу баланс (освен войните малко са в повечко силнички но това си е мое мнение) та хайде лека нощ от мене и без лоши чувства и овиквания сега :)

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:За баланса в играта !!!
« Отговор #8 -: Октомври 01, 2010, 08:26:51 am »
мнението си остава само твое

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:За баланса в играта !!!
« Отговор #9 -: Октомври 03, 2010, 04:09:22 am »
АЗ ПРЕДЛАГАМ НА МИСТИКА БЛАГОСЛОВИИТЕ ДА СА НЕ 50 ТОчКИ ,А 50% :D
И някой ако ми обясни как лидерството н авойна е по-добро от блгословиите на мистика           го черпя една топла вода :D

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Re:За баланса в играта !!!
« Отговор #10 -: Октомври 03, 2010, 12:02:32 pm »
АЗ ПРЕДЛАГАМ НА МИСТИКА БЛАГОСЛОВИИТЕ ДА СА НЕ 50 ТОчКИ ,А 50% :D
И някой ако ми обясни как лидерството н авойна е по-добро от блгословиите на мистика           го черпя една топла вода :D
Много искаш вечее  ! Искаш мистиците да станат терминатори ли ? Не стига,че сега с тая ловкост и 10к живот много трудно мрът ми ......
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Kilgor

  • Гост
Re:За баланса в играта !!!
« Отговор #11 -: Октомври 03, 2010, 03:49:29 pm »
Яростният боец си е много добрър и то не само в 5та и 6та категория. В категория 2 и 3 смазвах мобовете много по-лесно с яростен ( може би само ловеца го конкурира ). А в категория 4та бях докарал един яростен до 3то място по-слава, и то без въобще да се напъвам. Съвсем мързеливо правех по няколко битки на ден и то без да сменям позицията. Стрелците си ги биех и с Защита в ръкопашен бой, пък и екипировката му не е най-добрата.

П.П. Много е важна екипировката при яростен боец. Трябва да е добра и най-вече оръжията трябва да са перфектни.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re:За баланса в играта !!!
« Отговор #12 -: Октомври 03, 2010, 04:28:34 pm »
     Дълго време мислех преди да напиша тази тема, та недоволството и въпросите ми са относно баланса в играта. Избрах си за герой войн, а след 15 левел - яростен боец и в началото не видях някакви проблеми в играта. Но с напредването на левелите респективно и на категориите започнах да догатвам за идващите проблеми относно моят герой - яростен боец. След  провеждането на няколко битки с други герои от вида стрелци и мистици установих , че яростния боец няма никакъв шанс в битките. Първо загубих няколко битки от герой - стрелец , в което се състои и основния проблем. Ще се опитам да го обясна по подробно : категорията е четвърта [/center][/left][/center]

1. Проблем първи - Призрачния ловец имаше броня към 3000 при условие е че с плетени брони, а и аз  имах брони към 3000 при условие че съм с кована броня , и да се напъна най много 3500 да направя. Кажете къде е баланса !!!!

2. Проблем втори - оръжията и на двамата са с еднакъв демидж, а очаквах на яростния боец да е с по големи характеристики !!!! А да не ви казвам какви критични вкарва един призрачен ловец със всичките му там умения.

3. Проблем трети - Стрелците ( и мистиците ) имат такива ловкости , че е почти  невъзможно да им се нанесе удар от яростните бойци.

4. Проблем четвърти - Призрачния ловец като ме почна от разстояние 7 и познайте , вкара ми 3 критични и другите 4 с нормален демидж и ако си мислите че след като дойде моят ред бях жив  - жестоко се лъжете. Даже да оцелявах след  предварителните 7 удара питайте ме дали можех да му вкарам успешен удар.  И мисля че това е един от основните проблеми които развалят баланса в играта.

5. Проблем пети - за уменията на яростните воини неискам и да коментирам даже - нестават за нищо ( освен бойния вик )

Подобно на това се развиват и битките с мистици, просто сега не искам и тях подробно да обеснявам .

Изводи :  От наблюденията в статистиката в играта разбрах че много малко са играчите които са си избрали да играят воини и то основателно, а повечето са стрелци и мистици. Но за мен е късно вече да почвам наново играта, все пак стигнах 35 левел с доста усилия.  Но ми се искаше нещо да се промени в играта, та да можех с желание да продължа да играя.

Предложения : 

1. Да се увеличи бронята на воините.

2. Да се увеличи демиджа на оръжията на воините.

3. И ако може нещо да се промени в уменията им. Един критичен удар няма да им е излишен !!!


Бих искал да чуя и вашите коментари и критики относно баланса в играта.
Ти намери кой точно тип герой да оплакваш?Война си е добре отвсякъде.Що не взема и не направи тема където преследвачи са осакатени.На представа си нямаш какви пари струва да го екипираш.Така,че да е годен да мачка както си трябва.Нямаме умение което да действа на цялата група за разлика от всички останали класове герой.Къде си тръгнал да оплакваш война си?

Неактивен LordAleks

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 97
  • Karma: +10/-63
    • Профил
    • Ел. поща
Re:За баланса в играта !!!
« Отговор #13 -: Октомври 05, 2010, 12:12:26 am »
А знаете ли стрелеца със какви екстри е?
Воините 24% от всичко да речем
Мистовете кастрят и живота си вдигат...примерно
А горкото стрелче...с едно скапано лъкче...
И стига сте ревали за тези воини. Героят ми е с доста голи наемници. Героят - пазител 32 смешно ниво без провокация(изключена е) ,наемниците 4 воина с по 2 меча(жълти при това). Ако ги облека като хората и нема спиране. Нямам нищо лилаво по наемниците(а това е много лошо  :o)
Между другото днес загубих битка а това доста рядко се случва, защото ме мързи да направя и 5-я воин и да ги полилавя малко  >:(
Аре лека че ми се спи вече  *tired*

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:За баланса в играта !!!
« Отговор #14 -: Октомври 05, 2010, 04:26:17 am »
остава и да си наредиш провокация на героя да те признаят за еди какво си  :D