Автор Тема: Безумни цени  (Прочетена 7348 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен agent_n

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 73
  • Karma: +3/-12
  • В www.imperiaonline.org съм
    • Профил
Безумни цени
« -: Юли 10, 2009, 10:13:11 am »
На мен ми трябват 5 железни кюлчета и 1 твърд камък за точене. На аукциона ги има на цена общо 35-36 диаманта плюс обработен дъб 2-3 диаманта. Плюс точки за действие при изработка на оръжие.
Въпросът е с калкулация 38 диаманта, каква цена да искам за Железен боен чук / с поражения 95-105, категория 3 /
и едва ли някой ще го купи за 38 диаманта дори.
Тези цени са невероятна спекула, мерси.

Rayh

  • Гост
Re:Безумни цени
« Отговор #1 -: Юли 10, 2009, 10:31:26 am »
ето смисъла от гилдия  8) колкото по голяма толкова по добре  :)

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Безумни цени
« Отговор #2 -: Юли 10, 2009, 11:23:04 am »
и аз това се питам, но по-скоро въпросът ми е риторичен...
казват, че пазара се саморегулира и щом има такова предлагане, значи имало търсене...
ама на мен нещо не ми се вярва...
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Безумни цени
« Отговор #3 -: Юли 10, 2009, 11:33:29 am »
Защо на всяка цена агент-а Н  трябва да закупи желязото и да прави оръжия ?

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Безумни цени
« Отговор #4 -: Юли 10, 2009, 12:29:47 pm »
На мен ми трябват 5 железни кюлчета и 1 твърд камък за точене. На аукциона ги има на цена общо 35-36 диаманта плюс обработен дъб 2-3 диаманта. Плюс точки за действие при изработка на оръжие.
Въпросът е с калкулация 38 диаманта, каква цена да искам за Железен боен чук / с поражения 95-105, категория 3 /
и едва ли някой ще го купи за 38 диаманта дори.
Тези цени са невероятна спекула, мерси.

Съветвам те да зи намериш няколко миньори в гилдията, един дърводелец, да ги впрегнеш да работят и няма да ти се налага да плащаш 38 диаманта.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Безумни цени
« Отговор #5 -: Юли 10, 2009, 05:02:59 pm »
Те в неговата гилдия останаха само които не играят, малко ще му е трудно да ги впрегне :)

Не заслужава да му помагам, дори със съвети, но все пак продължавам да го правя. Така както нямаше да е събрал диаманти и за премиум дори, ако не му бях казал 2 приказки :)

За какво ти е да правиш този чук. Той струва точно толкова колкото му е цената в злато в магазина  ;D Направи нещо което друг не може да прави, тогава може да вземеш и повече от 38 диаманта за него!

За цената на желязната руда - разбира се че е силно нереална :) Пазара си се регулира, когато има достатъчно предлагане и търсене. В момента няма никакво предлагане. И това че са се появили 2-3 наглеци, които пускат нереални оферти, съвсем не значи че някой ще им ги купи :) Когато повече хора стигнат 3-та категория и желязото ще бъде на нормална цена.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Безумни цени
« Отговор #6 -: Юли 10, 2009, 05:28:37 pm »
да, по същия начин както стана с кожите... а до тогава?
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Безумни цени
« Отговор #7 -: Юли 10, 2009, 05:34:46 pm »
По-същия начин както е било преди да стане така с кожите ...

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Безумни цени
« Отговор #8 -: Юли 10, 2009, 07:48:31 pm »
 ;D

Неактивен agent_n

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 73
  • Karma: +3/-12
  • В www.imperiaonline.org съм
    • Профил
Re:Безумни цени
« Отговор #9 -: Юли 10, 2009, 09:51:31 pm »
Те в неговата гилдия останаха само които не играят, малко ще му е трудно да ги впрегне :)

Не заслужава да му помагам, дори със съвети, но все пак продължавам да го правя. Така както нямаше да е събрал диаманти и за премиум дори, ако не му бях казал 2 приказки :)

За какво ти е да правиш този чук. Той струва точно толкова колкото му е цената в злато в магазина  ;D Направи нещо което друг не може да прави, тогава може да вземеш и повече от 38 диаманта за него!

За цената на желязната руда - разбира се че е силно нереална :) Пазара си се регулира, когато има достатъчно предлагане и търсене. В момента няма никакво предлагане. И това че са се появили 2-3 наглеци, които пускат нереални оферти, съвсем не значи че някой ще им ги купи :) Когато повече хора стигнат 3-та категория и желязото ще бъде на нормална цена.

за идеята как да съм премиум постоянно, благодаря. все още ползвам съвета. ама той подобен начин на този сега с кюлчетата желязо - ако ги пускат по 1 диамант ще купувам ама сега пас

Rayh

  • Гост
Re:Безумни цени
« Отговор #10 -: Юли 10, 2009, 09:56:54 pm »
сега се жалвайте и се разяснявайте  те на воля

Неактивен agent_n

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 73
  • Karma: +3/-12
  • В www.imperiaonline.org съм
    • Профил
Re:Безумни цени
« Отговор #11 -: Юли 11, 2009, 01:06:16 am »
в момента има 45 кюлчета желязо на първоначална цена 150 диаманта и закупуване веднага 200 диаманта ! има ли луди ? да му е честита комисионната за аукциона ! купих си 1 кюлче желязо и 1 Плътен камък за точене за злато, благодаря

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Безумни цени
« Отговор #12 -: Юли 11, 2009, 04:02:56 am »
в момента има 45 кюлчета желязо на първоначална цена 150 диаманта и закупуване веднага 200 диаманта ! има ли луди ? да му е честита комисионната за аукциона ! купих си 1 кюлче желязо и 1 Плътен камък за точене за злато, благодаря

За диаманти няма комисионна ... Именно заради това и много хора слагат безбожни цени, което не значи че някой ще им ги купи :) Ако някой вземи тези кюлчета, аз веднага ще го докладвам за злоупотреба с диаманти.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Безумни цени
« Отговор #13 -: Юли 11, 2009, 09:58:04 am »
Всъщност тази оферта не е чак толкова лоша, само по 3-4 диаманта за кюлче :) Сравнете я с офертите от преди няколко дни, които не падаха под 10 диаманта за кюлче. Мисля че има известен напредък ;)

Неактивен hunter111

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 19
  • Karma: +3/-3
    • Профил
Re:Безумни цени
« Отговор #14 -: Юли 11, 2009, 11:08:27 am »
За диаманти няма комисионна ... Именно заради това и много хора слагат безбожни цени, което не значи че някой ще им ги купи :) Ако някой вземи тези кюлчета, аз веднага ще го докладвам за злоупотреба с диаманти.


Комисионната  за продажба в диаманти все още си я има(просто уточнявам) ето защо когато продавам нещо не слагам цена повече от 3 диаманта, ако произведа нещо добро предпочитам да си го продам в магазина.Изобщо не виждам смисъла на комисионната нали уж е свободен пазар обаче заради нея доста играчи ще се въздържат да пускат оферти за найстина добри предмети и по този начин на пазара ще си останат само спекулантите които вдигат цените на всичко до небето.Това си е лично мнение, но ако някои го приеме като предложение да се премахне комисионната от оказиона още по добре.