Автор Тема: златен епик  (Прочетена 4786 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
златен епик
« -: Октомври 11, 2010, 10:36:53 am »
Оцветен в много тъмно жълто, да дава на 6 позиции атрибутни точки и да се изработва със шанс 2% ( или 1% ) . Да става достъпен след изработка на 50 епика в съответната категория.
Голяма радост ще е когато някой направи нещо такова

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:златен епик
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2010, 02:36:42 pm »
остава и да го пуснеш за 10 кредита като сегашните ти епици, съсипахте пазара с тия безценици  :)

Неактивен Lord_SEVEN

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 776
  • Karma: +92/-109
    • Профил
Re:златен епик
« Отговор #2 -: Октомври 13, 2010, 12:10:59 pm »
Няма как това е положението - свръх предлагане и почти никакво търсене на епици  ???
"I am a person, and my name is Lord_SEVEN."
 "This is the end for you, my master."
”Ако ме убиеш,ще стана по-могъщ отколкото можеш да си представиш”

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re:златен епик
« Отговор #3 -: Октомври 13, 2010, 03:07:31 pm »
точно затова го предлагам, защото ще стане интересно. Едно време епика за кратко е бил нещо много хубаво и желано, а сега вече му се е загубила силата. Затова искам да има нещо ново което е по-трудно за правене без да се измества и променя цялостно системата

Kilgor

  • Гост
Re:златен епик
« Отговор #4 -: Октомври 13, 2010, 04:23:34 pm »
точно затова го предлагам, защото ще стане интересно. Едно време епика за кратко е бил нещо много хубаво и желано, а сега вече му се е загубила силата. Затова искам да има нещо ново което е по-трудно за правене без да се измества и променя цялостно системата

Ама едно време като излезеше епик в месеца по веднъж и който го сложи размазваше всички останали. При цена 120 диаманта за рецепта с рубин, 15 диаманта за необработен рубин, 50 диаманта за 50 железни кюлчета и т.н. След като си похарчил едни 1000 диаманта, сядаш да работиш с 4,4% за епик и накрая се оказва че не си направил нито един. В цялата игра имаше 4-5 героя с по 2-3 епика на себе си и те размазваха всички, дори и тези от по-горните категорий.
Трябва да се внимава с нещо, което може да наруши баланса. Някой с късмет 1 на 1000 или достатъчно богат за да си позволява опити докато се получи специалното нещо, ще доминира над всички останали.

newcomer

  • Гост
Re:златен епик
« Отговор #5 -: Октомври 13, 2010, 05:28:38 pm »
Оцветен в много тъмно жълто, да дава на 6 позиции атрибутни точки и да се изработва със шанс 2% ( или 1% ) . Да става достъпен след изработка на 50 епика в съответната категория.
Голяма радост ще е когато някой направи нещо такова

Идеята ми харесва. За % вероятност предполагам, че е необходима оценка, така че да не се наруши баланса на играта. Едно допълнително уточнение. Предлагам този шанс да се "отключва" само при използването на - да го наречем "златен" чук - който разбира се ще струва доста повече от легендарния. Т.е. при използването на всички останали чукове освен "златния" да не могат да се правят подобни уникати.

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:златен епик
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2010, 05:38:22 pm »
златния чук отива в комерса

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:златен епик
« Отговор #7 -: Октомври 13, 2010, 05:58:13 pm »
Идеята ми харесва. За % вероятност предполагам, че е необходима оценка, така че да не се наруши баланса на играта. Едно допълнително уточнение. Предлагам този шанс да се "отключва" само при използването на - да го наречем "златен" чук - който разбира се ще струва доста повече от легендарния. Т.е. при използването на всички останали чукове освен "златния" да не могат да се правят подобни уникати.

Аз съм сравнително нов в тази игра , но веднага ми прави впечатление , че като цяло подобно нешо като баланс липсва( единственото нещо, което донякъде балансира играта е така наречения - "късмет"), и както в повечето игри от този тип ,в които можеш да си купуваш ( чрез реални пари) различни "премиум" пакети и предмети, балансът между играчите се губи за сметка на тези с по дълбоките джобове ( в което естествено няма нищо лошо , играта е за забавление , но трябват и пари , за да се развива).

Но да се върнем на темата. Идеята ти за специален "златен" чук , който да струва да речем - 100 диаманта , просто за пореден път ще наклони везните в полза на тези, които могат да се "бръкнат" и да инвестират в подобна скъпа "прищявка" или тези които са част от големите и силни гилдии(и нещата пак ще са : силният става все по-силен , а слабият остава слаб)

Та за мен лично би било доста по-добра идея ако се направи нещо като "еvent" (в редица игри се дава именно такава възможност за трупане на различни дивиденти -  различни видове награди под формата на предмети , диаманти и тн., като същевременно се дава шанс на всички да спечелят голямата награда , при равни условия и с много труд)

Би било добре , въпросният "event"  да бъде разделен на категории, защото сами разбирате ,че герой от 3-та кетегория , няма как да е равнопоставен с герой 4-та или 5-та категория.

Като за 3-та категория да имат право да речем на 10 изработки , 4-та - 8 изработки , 5-та - 6 изработики и тн.

« Последна редакция: Октомври 13, 2010, 06:03:36 pm от Driada »
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re:златен епик
« Отговор #8 -: Октомври 13, 2010, 06:02:13 pm »
Лично аз смятам че 1% не е никак много, но ако се работи с числа по-малки 1, тоест 0.5 а то мисля че се работи с такива спокойно може да се нагласи да е в рамките на 0.4%-0.6% и да може си се изработва с обикновен чук също от тези за 10%= рядък дето са
Може да бъде направено и оганичение по категория, от 5 или от 6-та нагоре

newcomer

  • Гост
Re:златен епик
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2010, 06:32:13 pm »
Уточнението ми беше свързано с това, че говорим за наистина уникални предмети. Предмети, които няма да се срещат често. Този "златен" чук  за който споменах ще действа единствено като ограничителна мярка. % вероятност колкото и нисък да е според мен няма да допринесе достатъчно за ограничаване броя на уникатите. И разбира се има го този момент - трябва да се изръсиш за да носиш бижу, оръжие или дрешка която никой друг на сървъра няма. Като в живота - искаш Dolce & Gabbana изръсваш се, ако не искаш оди с конфекция.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:златен епик
« Отговор #10 -: Октомври 13, 2010, 06:35:07 pm »
Навремето бяхме писали в темата на Aryan едни апокрифни текстове с еретични идеи точно по този въпрос, ама да видим дали ще ги намерите.

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:златен епик
« Отговор #11 -: Октомври 13, 2010, 07:02:27 pm »
Като в живота - искаш Dolce & Gabbana изръсваш се, ако не искаш оди с конфекция.

Еххххх......Тъкмо се чудех , кой ли ще неправи препратка на темата към "real life". Ето , че имаме победител.:hooray:

Въпросът не е искаш ли да носиш Dolce & Gabbana или конфекция , ясно е че ако искаш да си при топ играчите , ще трябва да се "изръсиш" - било то с пари или да положиш неимоверни усилия( "н"-брой герой), за да компенсираш нежеланието/невъзможността да влагаш пари в "байтове".

Въпросът е , при нововъведения от такъв тип , да се мисли и за играчите , които не са склонни да инвестират в игри, които ако не се лъжа са "free to play" , не "pay to play" или "pay to survive" И както казах в предния си пост - " силните стават по-силни , слабите остават слаби" ;)

Организирането на подобни "еvents" , ще направи щастливи , както по-слабите ,така и по-силните. Пък ако толкова много искате въпросните специални предмети , винаги можете да ги откупите от победители  за "скромна сума" злато/диаманти;)

ПС: Всяка подобна игра има нужда от така наречените играчи - "milk cows" или "cash cows"  ,но трябва да има и обикновенни играчи , за да се запазва балансът в играта;)

Хайде със здраве. И без лошо чувства! *drunk*




The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re:златен епик
« Отговор #12 -: Октомври 13, 2010, 08:06:57 pm »
Идеята ми е за шанса, тъй като в цялата игра шанса стои навсякъде къде повече къде по-малко, той да бъде отново ключовия елемент, да се разчита единствено и само на късмет и той да равен за всички. И дори да играеш играта от една година да е трудно да ти падне такъв късмет. Но се иска тестване, смятания и добра преценка преди да се въведе такова нещо. Незнам какъв е % на дроп на лилави рецепти. Но щом е въведено такова нещо значи се знае горе долу какъв е шанса. И ако тоаи шанс се въведе и за изработка на 'златен епик', дори и при други допълнителни условия за брой изработени епици и категория.

Вярвам че всеки майстор в живота си понякога прави макар и много рядко едно изпипано хубаво изделие, въпроса е че ще хубаво това да не става само с допълнителни пари/диаманти, а да е въпрос на изключителен късмет

Kilgor

  • Гост
Re:златен епик
« Отговор #13 -: Октомври 13, 2010, 08:28:13 pm »
Идеята ми е за шанса, тъй като в цялата игра шанса стои навсякъде къде повече къде по-малко, той да бъде отново ключовия елемент, да се разчита единствено и само на късмет и той да равен за всички. И дори да играеш играта от една година да е трудно да ти падне такъв късмет. Но се иска тестване, смятания и добра преценка преди да се въведе такова нещо. Незнам какъв е % на дроп на лилави рецепти. Но щом е въведено такова нещо значи се знае горе долу какъв е шанса. И ако тоаи шанс се въведе и за изработка на 'златен епик', дори и при други допълнителни условия за брой изработени епици и категория.

Вярвам че всеки майстор в живота си понякога прави макар и много рядко едно изпипано хубаво изделие, въпроса е че ще хубаво това да не става само с допълнителни пари/диаманти, а да е въпрос на изключителен късмет

Няма как да е само изключителен късмет, при положение че всичко е математика. Колко да е малък този шанс ? 0,5% достатъчно малък ли е ? Това означава чисто статистически, че на всеки 200 опита ще излиза 1 такъв предмет. 200 опита се правят за 4 дни. Един герой носи 10 предмета ( 6 брони, 3 бижута и 1 оръжие ), 10 х 4 = 40. След 40 дни ще съм целия в такива предмети, плюс минус разбира се. Може да извадя късмет и да съм готов за 20 дни, а може и за 60 или 80 дни. Това време за горните категорий е напълно допустимо. И 0,01% да е шанса, с достатъчно средства и инат ще съм в такива предмети, ако са достатъчно добри за да си заслужават. И тук идва въпросът, кой може да си позволи да похаби толкова ходове и ресурс ? Ами силните и богатите. С намаляване на шанса не се постига изравняване на силите. Такова се постига с увеличаването на шансовете. Ако сега се удвоят процентите за епик, много повече играчи ще имат добро облекло и ще бъдат равностойни противници.

П.П. Ако знаеш кога рефрешва магазина, шансът за лилава рецепта е 100% :)

newcomer

  • Гост
Re:златен епик
« Отговор #14 -: Октомври 13, 2010, 08:31:02 pm »
@sharga

За да се осъществи твоята идея трябва предварително да се помисли как да се изгради система, така че броя на тези уникати да бъде в такова количество, че всеки един играч като види един такъв да каже "Евала на майстора, уникат". За целта е необходимо да се заложат мерки, които да ограничават броя на "златните" епици. Чрез създаването на инструмент "златен" чук, какъв ефект ще се постигне? На първо място, ще се намалят броя опити за създаване на "златен" епик. Това е една ограничителна мярка. Ниския % вероятност за създаване на уникат е друга.

Т.е. чрез гореспоменатите мерки, които разбира се подлежат на уточняване, осигуряваме двойна "защита" за "златните" епици. Много редки, те ще бъдат наистина уникални, гордост за майстора и струващи разбира се баснословно количество злато.