Анкета

Нека сами да променим цените

Да , съгласен/съгласна съм да продаваме по евитно ако и другите го правят
14 (32.6%)
Да , съгласен/съгласна съм но трябва самите цени да се смъкнат а не ние да си продаваме по-евтино
7 (16.3%)
Не съм съгласен/съгласна мен цените ме устроиват
6 (14%)
Не аз не  съм съгласен/съгласна цените са  си прекрасни
3 (7%)
Не ме интересува
13 (30.2%)

Общ брой гласове: 37

Гласуването приключено: Ноември 19, 2010, 12:07:29 pm

Автор Тема: Цени  (Прочетена 6667 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sunyy

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 85
  • Karma: +28/-46
    • Профил
Цени
« -: Октомври 30, 2010, 12:07:29 pm »
Мисля че цените на всичко се вдигнаха прекалено много , моделираторите казват ,че ние сами  си ги вдигаме което значи че можем и сами да си ги свалим просто нека продаваме всичко по-евтино все пак повечето от ниските категории се отказват заради цените на камъните,кожите,и въобще всички ресурси..От там стават и предметите скъпи повечето хора ако не си изработят нещо нямат да могат да имат никаква екипировка.За това нека висчки да продаваме по-евтино все пак това означава че ще купуваме евтино.Ако мислите че тази тема е безмислена ще я изтрия.
Поражение не съществува, докато човек не се признае за победен.

Неактивен the-beast

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 97
  • Karma: +24/-20
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Цени
« Отговор #1 -: Октомври 30, 2010, 01:23:59 pm »
А не мислиш ли , че всичко идва от там че дропа на каквото и да е било е намаляло значително. Пример : Провел съм над 500 битки на едно и също място през последните два месеца  и какво забелязах - преди на 5 -6 битки ми пускаше по един обсидиянен кристал, а сега на 20 - 30 битки по един такъв кристал. За какво ти говори малко си помисли ??? Ще кажеш късмет или случайност, е не, завършил съм магистратура по икономика и мога да ти проведа лекция за теорията на вероятностите цял ден. А за високите цени, ами пак така, те не се вдигат ей така, щот така ни харесва. Една проста формула :  голямо  търсене + дефицит на дадена стока = висока цена. Основно правило в Икономиката !!!
« Последна редакция: Октомври 30, 2010, 01:59:07 pm от the-beast »

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Цени
« Отговор #2 -: Октомври 30, 2010, 01:33:48 pm »
Цялата верига започва от ресурсите. Затова предлагам две неща:

1) Ресурсите да са ограничени, но по друг метод. Всеки акаунт има право да изкопае максимум Х ресурс от зоната У. Когато ги изкопае- почва някакъв таймер до презареждането й. Чрез сгради в предния пост максималното количество да се увеличава да 1,5*Х примерно. Така ще се премахне монополът върху ресурсния пазар, както и вече всеки играч ще има шанс да копае, без да зависи от останалите. Не играем военно-стратегически симулатор, а ролева игра. Не виждам причина да се поставяме в ситуацията "баницата е малко, а гладните са много".

2) Подобно на редките камъни, като примерно шанса да намериш рубини и сапфири при битка в пета категория, с което се намаля цената им, така да се направи и с всигки ресурсни зони, поне в ничиите земи. Примерно, ако в четвърта е трудно да се намери сребърна руда по зоните, в Етерния, Прерийното море и Скалните кули да има по една зона, където шансът да намериш сребърна руда е с 50% по-висок от най-високия шанс в четвърта.

За съжаление, втора точка само ще направи силните играчи от горна категория още по-силни, а тези от долната- по-малко конкурентноспособни. Но пък ще смъкне цените на ресурсите и това евентуално ще доведе до намаляване на минималните продажни цени при предметите. От друга страна, предложение 1) го правя за пореден път и все така не намирам потенциални недостатъци в него.

Kilgor

  • Гост
Re:Цени
« Отговор #3 -: Октомври 30, 2010, 02:18:19 pm »
Цените на предметите са високи заради цените на диамантите, не толкова заради ресурса. Ресурса се продава на безценица, даже под себестойността си понякога. Но един легендарен чук струва 20 милиона + още 20 милиона за мигновенни изработки = на високи цени на предметите. Без легендарен чук и мигновенни изработки, не може да се произведе такова количество предмети, че да има и за продан.

Неактивен the-beast

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 97
  • Karma: +24/-20
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Цени
« Отговор #4 -: Октомври 30, 2010, 02:56:39 pm »
Може и така да е, но до преди месец една перла струваше 70 000 - 80 000 злато, а сега 150 000. А тази перла е необходима почти за всички видове предмети поне в 4 категория. Та кажи ми тази цена какво общо има с легендарния ти чук. То като суровините са си скъпи , ако ще чука ти да е безплатен само за производството на една пелерина от вида - мантията щит, ще ти трябват поне 150 000  - 170 000 злато за суровини. и то само за една пелерина. Ако го направим с легендарен чук, прибавяме още 75 000 злато, ( и не всеки прави моментални изработки ). слагаме някаква печалба от 40 000 - 50 000 и като крайна цена ~ 300 000 злато. И равносметката каква е : 50 % от цената отива за суровини, 25 - 30 % за чука и 20 % печалба. Видно е, че цената на суровината натежава най много за цената на крайния продукт  ;D ;D ;D ;D ;D  А да не говорим за оръжия и брони на които само суровината за изработката им е над 600 000 - 700 000 злато. То тогава тези 75 000 за чука излиза , че е само в порядика на 10 % от стойността на крайния продукт. И кажете сега от къде идва високата цена на продуктите ?
« Последна редакция: Октомври 30, 2010, 03:16:50 pm от the-beast »

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Цени
« Отговор #5 -: Октомври 30, 2010, 03:18:32 pm »
Аз пък не виждам защо да трябва да има баница за всеки!!! До кога с това социалистическо мислене, другарки и другари ;D
Искате да стане като с кокалите в 5-та ли? Хората толкова се улисаха да се подбиват, че паднаха под 100, а магазините ги купуват по 200 *hihi*

Неактивен Lubopitko

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 213
  • Karma: +70/-52
    • Профил
Re:Цени
« Отговор #6 -: Октомври 30, 2010, 03:35:29 pm »
А ти би ли си купил мантията щит обикновена за 300 хиляди. Не. Само че майстора, който ще ти продаде епична мантия щит за 300 хиляди къде да си дене обикновените и сините мантии които е изработил междувременно? А ресурса в тях е на същата цена както и на епичната. Ами занаятчийските комплекти, които слагат повечето майстори? Ами цената на работилниците, за да имат тези предмети и допълнителен бонус. Само за сведение, цената на една работилница в шеста категория до максимално ниво е над 5 милиарда и няколко хиляди диаманта. Проблема има две страни. От едната са играчите които си купуват диаманти с пари и естествено желаят цената им да е висока, а от другата всички останали, които разчитат с изкараното от битки, майсторене и ресурс да си закупят диаманти за ордените които ползват, за копаене на ресурс във високите категории с диаманти и т.н. Този баланс не може да се намери за момента. Ако надделеят първите, се отказват много играчи от вторите. Ако надделеят вторите, малко хора ще тръгнат да купуват диаманти с пари и логично предлагането им ще бъде минимално и цената ще се вдига и вдига..
Предложеният от Вас на аукциона Обсидианен вулканичен пръстен бе купен. Получихте 20900000 Злато.

Неактивен Komadrin

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 417
  • Karma: +143/-84
    • Профил
Re:Цени
« Отговор #7 -: Октомври 30, 2010, 03:48:13 pm »
За това, Валутен борд  :)
Ако Дяволът наказва лошите, той добър ли е......!

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Цени
« Отговор #8 -: Октомври 30, 2010, 10:55:14 pm »
Мисля че цените на всичко се вдигнаха прекалено много , моделираторите казват ,че ние сами  си ги вдигаме което значи че можем и сами да си ги свалим просто нека продаваме всичко по-евтино все пак повечето от ниските категории се отказват заради цените на камъните,кожите,и въобще всички ресурси..От там стават и предметите скъпи повечето хора ако не си изработят нещо нямат да могат да имат никаква екипировка.За това нека висчки да продаваме по-евтино все пак това означава че ще купуваме евтино.Ако мислите че тази тема е безмислена ще я изтрия.
глупости, цените в ниските са смехотворни, ако ще продаваш нещо тънко обади се  :D

Неактивен LordAleks

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 97
  • Karma: +10/-63
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Цени
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2010, 12:05:22 am »
В тая игра всичко е безплатно, но алчността българска е друга тема и не е за тоя форум *UNDECIDED*

Kilgor

  • Гост
Re:Цени
« Отговор #10 -: Октомври 31, 2010, 09:00:26 am »
Може и така да е, но до преди месец една перла струваше 70 000 - 80 000 злато, а сега 150 000. А тази перла е необходима почти за всички видове предмети поне в 4 категория. Та кажи ми тази цена какво общо има с легендарния ти чук. То като суровините са си скъпи , ако ще чука ти да е безплатен само за производството на една пелерина от вида - мантията щит, ще ти трябват поне 150 000  - 170 000 злато за суровини. и то само за една пелерина. Ако го направим с легендарен чук, прибавяме още 75 000 злато, ( и не всеки прави моментални изработки ). слагаме някаква печалба от 40 000 - 50 000 и като крайна цена ~ 300 000 злато. И равносметката каква е : 50 % от цената отива за суровини, 25 - 30 % за чука и 20 % печалба. Видно е, че цената на суровината натежава най много за цената на крайния продукт  ;D ;D ;D ;D ;D  А да не говорим за оръжия и брони на които само суровината за изработката им е над 600 000 - 700 000 злато. То тогава тези 75 000 за чука излиза , че е само в порядика на 10 % от стойността на крайния продукт. И кажете сега от къде идва високата цена на продуктите ?

Ти обикновен чук ли ползваш ? Защото легендарния ми се връзва по 1 здравина = на 1 диамант = 380 000 ( в момента ). Без мигновенна изработка колко предмети със скъпоценен камък ще изработиш за един ден ? И брой си епиците само. Поне в 5та и 6та категория, синьото и жълтото отива директно в магазина без да се разглежда какво се е получило. От епиците най-лошите също отиват в магазина, защото никой не ги иска и без пари. Та си сметни реалната цена на един продаваем предмет. При мен ресурсите излизат без пари, тъй като си ги добивам сам и продавам част от тях за да си избия разходите по добива и обработката им. 40 милиона са 50 изработки, от които излизат 12-13 епика. 2-3 най-хубави са си за мен или за съюза. 2-3 най-лоши отиват на боклука. И остават едни 6-8 за продан, с които трябва да се избият 40 милиона разходи. Не ти говоря за печалба изобщо. Айде сметни колко най-евтино трябва да се продават за да се избият разходите.

Аз ако взема да си смятам и ресурса... И ако взема да смятам и ресурса вложен в несполучливи предмети, разпределяки го в цената на продаваемите предмети... То и до 9 цифри за предмет може да се стигне.

Мисълта ми беше, че колкото и да се намалят цените на ресурсите, предметите няма да поевтинеят заради константният разход на диаманти. А диамантите се копуват с реални пари и никой няма да ти ги намали заради призив в тема.

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Цени
« Отговор #11 -: Октомври 31, 2010, 09:38:53 am »
Ти обикновен чук ли ползваш ? Защото легендарния ми се връзва по 1 здравина = на 1 диамант = 380 000 ( в момента )


Предполагам играе в свят 3 , където моментната стойност на диамантите варира между 70-80к
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

Неактивен ghim-333

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 201
  • Karma: +11/-35
    • Профил
Re:Цени
« Отговор #12 -: Октомври 31, 2010, 10:23:06 am »
то пък в единият свят е много ниска цената на диаманта, а в другият много висока...

Неактивен the-beast

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 97
  • Karma: +24/-20
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Цени
« Отговор #13 -: Октомври 31, 2010, 10:46:24 am »
Мдаа, точно в свят 3 съм. 

Kilgor

  • Гост
Re:Цени
« Отговор #14 -: Октомври 31, 2010, 11:22:05 am »
Мдаа, точно в свят 3 съм. 

Е там калкулацията явно е друга, но предполагам и цените на предметите са други.