Автор Тема: Изключване на трупане на опит  (Прочетена 6593 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aryan

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 272
  • Karma: +27/-99
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Изключване на трупане на опит
« Отговор #15 -: Декември 07, 2010, 04:52:23 pm »
Я ми обясни сега, аз като кожар, как да "събирам ресурси" без да трупам опит?  *xxx*
2010-06-01 23:36:36 , System             
Предложеният от Вас на аукциона Неумолимият костотрошач бе купен. Получихте 9499999 Злато.

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски: питаш нещо и теб те питат. Български: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Изключване на трупане на опит
« Отговор #16 -: Декември 07, 2010, 04:55:00 pm »
Ето тук с теб съм съглсен ,че  миньорите могат да забавят! Това е за мен проблема!
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Изключване на трупане на опит
« Отговор #17 -: Декември 07, 2010, 05:12:20 pm »
Да се ограничи подобен период до две седмици? Т.е, след като натрупаш опит да минеш в следващата категория, да можеш веднага да прескочиш. Ако не го направиш по собствено желание в следващите 14 дни, пак прескачаш автоматично.

Иначе все ще има някакво фермене. А да трупаш постоянно средства, с които да можеш да прегазваш редовно останалите играчи по бойните зони за неограничен период от време- не ми се струва подходящо. Това може и с работа в таверната да стане, но там ще е с много по-ниска ефективност.

По въпроса на кожарите- да, проблем е, но може би не това е най-правилното решение. Ако гадовете ниво Х0-Х4 от следващата категория дават кожи и кости от предишната категория, както и в по-високите нива също, но с по-малък шанс...
Пример: мечка ниво 27-29 има 40% шанс да даде кожа К3. Мечка ниво 30-34 има 40% шанс да даде кожа К3 (както и примерно 20% шанс да даде кожа К4); мечка ниво 35-37 има 25% шанс да даде кожа К3 (и 25% шанс да даде кожа К4); мечка ниво 37-39 има 10% шанс да даде кожа К3 (и 35% шанс да даде кожа К4). Донякъде така и ще има допълнителен смисъл кожарите да бият и в по-ниските нива на категорията.
« Последна редакция: Декември 07, 2010, 05:18:36 pm от Sheremetev »

Неактивен Boby_

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 71
  • Karma: +16/-12
    • Профил
Re:Изключване на трупане на опит
« Отговор #18 -: Декември 07, 2010, 05:51:47 pm »
А аз си мисля, че отговорът на въпроса за отношението на екипа към "ферменето" е повече от ясен:

- Мигновен добив[на кървав кристал]  в Мините на Мощта няма да има.

Това ще рече хиляди нови "ботове", изпратени да копаят като седемте джуджета във въпросните мини. :) Няма лошо, де. Кървави предмети = повече похарчено злато = повече похарчени диаманти = чиста печалба.

Неактивен Aryan

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 272
  • Karma: +27/-99
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Изключване на трупане на опит
« Отговор #19 -: Декември 08, 2010, 03:54:05 pm »
Ние от екипа подкрепяме напълно с две ръце.

Еми сега остава и да го имплементирате ;)
2010-06-01 23:36:36 , System             
Предложеният от Вас на аукциона Неумолимият костотрошач бе купен. Получихте 9499999 Злато.

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски: питаш нещо и теб те питат. Български: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

newcomer

  • Гост
Re:Изключване на трупане на опит
« Отговор #20 -: Декември 09, 2010, 06:54:05 pm »
Няколко думи и от мен. По принцип и аз съм за добавяне на такава опция "Изключване на трупане на опит".Трябва да се дефинира точно какво се има в предвид под това изключване. Изключване на трупане на опит само за героя или героя + наемниците.

Също така ge4ito има право. Ако се приеме такава опция мултистепенните зони трябва да се заключат за герои включили тази опция с цел да се ограничи "ферменето".

Това ще бъде и една допълнителна защита за майсторите, който са инвестирали ресурси, диаманти и злато при направата на предмети. Тези, които се опитват се да продадат продукцията си на пазара и насреща получават конкуренция от герои получили хубав предмет като дроп. Майсторите би трябвало да са привилигировани и би трябвало да се помисли за тяхното добруване, като се обмисля начина за прилагане на такава опция в играта.
« Последна редакция: Декември 09, 2010, 06:56:10 pm от newcomer »

Неактивен Aryan

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 272
  • Karma: +27/-99
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Изключване на трупане на опит
« Отговор #21 -: Декември 21, 2010, 11:47:04 am »
Да взема отношение по така свидното на всички "фермене":

1. Аз съм облечен с еднократни епици и наемниците ми са епични от глава до пети - в последните 2 зони, в които се бих - при бай Иван и в Шангри-Ла ме напляскаха лошо - в общи линии шансът ми да ги бия е 30-40%. Т.е. облечен перфектно герой с перфектно облечени наемници има 30-40% шанс да мине зоната. След това се намесва и миниатюрният шанс за пускане на зелено, което съвсем не значи, че ще падне нещо от занаятчийския комплект или някой друг добър комплект. В 99.99999% падат боклуци, а има случаи да не падне и абсолютно НИЩО. Та при това положение къде точно е "ферменето"?

2. Колко от героите успяват ИЗОБЩО да минат въпросните зони, че да се занимават с фермене? 1% или 2? И на кой лвл? Пак стигаме до момента, таман се облякох за да мина зоните, бих 2-3 пъти със зор и хоп - нова категория?

3. Въпросното "фермене" все пак е за да избиеш поне ЧАСТ от средствата, които си вложил в облекло, рефреши за наемници, проби, грешки в комбинации от наемници, СМЯНА на наемници за мамута. Обаче подобна възможност не ти се предоставя и след като си набутал маса средства за да успееш те засилват в по-горна категория, където не можеш да си платиш ремонта даже. Къде е логиката в тази безумна надпревара в играта?

4. Аз съм кожар по професия. Докато другите професии си копкат кротко, за да богатеят и да си избиват вложените средства, аз по моята професия не смея да работя. Ясно е защо.

5. Всички се оплакват, че нямало дроп и занаятчийски комплект вече било почти невъзможно да събереш. Сега обаче се оплакват, че щяло да има фермене и щяло да се събират лесно комплектите и някой ДРУГ, ЕВЕНТУАЛНО да припечели някой лев ... каква е тая завист, злоба и типично българското мислене - аз може да не съм добре, ама важното е на Вуте да му е зле. Все у чуждата паничка гледате и все сте недоволни!


В заключение - междувременно обаче опита си се трупа - на всяка битка взимам по 2-2.5к опит(това е с базовите 5т. на интелект и в 5 включени наемника ВИНАГИ), което означава, че ако продължавам така след 15-20 дена и 15-тина "фермения", аз ще съм 50лвл, и ще трябва да изхарча поне 1000д като начало за да имам приличен вид за новата категория. Дали нафермените лилави и зелени боклуци ще ме подготвят за тази категория? Отговорът е ясен и за слепия! Е, при това положение, в устата ми остава един неприятен, нагарчащ вкус, чувствам се яко ПРЕЕ..Н и си викам оти ги ручахме жабетата? Оти потроших над 500д, само за да си направя що-годе читаво оръжие - та чукове за оръжейник, та епични рецепти, та развиване на оръжейник и т.н.? И това само за да се снимам с тях и да съм НАЙ-СКЪСАНИЯ ЦЪРВУЛ и ВСИЧКИ да ме бият в новата категория, в която съм влязъл ПРИНУДИТЕЛНО, само защото искам да използвам това, с което съм се облякъл?!? ЗАЩО БЕ, ДЖАНЪМ, си викам ??? Каква ми е файдата? А после 7-ма, 8-ма категория и т.н. и един безкраен порочен кръг на едно безкрайно надбягване - каква е ползата? Все нагоре и нагоре - докога? Все някога трябва да се стигне някакъв връх, по възможност избран от играча, и там човек да се поспре, да се поогледа, да се поразходи в хоризонтала, да поотпочине, да се наслади на природата и чистия въздух, да подремне, да се полюбува на епичното си отражение в поточето и т.н. А не отзаде да му тича някой с остена и да вика БЕГАЙ НАГОРЕ И ИЗЛИЗАЙ ОТ ПАРИТЕ! Във всяка една игра, която съм играл - ИО, травиан, икариам и т.н., играчът сам решава какво да е развитието му и как да си играе играта. Тук обаче пропадаш в бездънна яма и се въртиш в един и същи порочен кръг >:( Освен да ми изтъпее всичко и да си кажа: абе я на ма... му, друго няма да се случи.

А каква ще е вашата полза тогава да ме загубите като клиент?
2010-06-01 23:36:36 , System             
Предложеният от Вас на аукциона Неумолимият костотрошач бе купен. Получихте 9499999 Злато.

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски: питаш нещо и теб те питат. Български: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

newcomer

  • Гост
Re:Изключване на трупане на опит
« Отговор #22 -: Декември 21, 2010, 01:42:08 pm »
При положение, че се приеме това, много добро според мен, предложение, както вече писах по-горе "мултистепенните" зони задължително трябва да се заключат, за да се избегне едно непрекъснато "фермене" от героите използващи такава опция. Имам герои, които могат да стоят в подобни мултистепенни зони до края на света или поне до края на сървъра и да обират благата на по-високия шанс за дроп. Именно поради тази причина смятам, че моето мнение е обективно и допринасящо за усъвършенстване на тази идея и геймплея на ИХ като цяло.

П.С. Всякакви лобистки мнения и заплахи от всякъкъв вид и род трябва да бъдат игнорирани, тъй като те засягат само личната изгода на лобиста и кликата му, не обхващат всички аспекти на засегнатия проблем, т.е. накратко не спомагат за развитието на играта към по-добро.

Kilgor

  • Гост
Re:Изключване на трупане на опит
« Отговор #23 -: Декември 21, 2010, 01:54:19 pm »
Идеята е страхотна, но в този си вариант ми се вижда малко груба. Как така си изключваш/включваш опита ? Ето какво ми хрумна:

Да се въведе количество опит в зоните. Какво имам в предвид , да речем зона с 3 мечки 40-42 ниво да има заложен 80 000 опит ( примерно ). Героите биейки се в тази зона да получават опит както до сега, да речем 40 ниво герой по 1000 опит на битка. Като събере героя 80 000 опит в тази зона ( 80 битки ), престава да получава опит в нея. Изчерпал го е, получил е целия опит който може да му предложи тази зона. Так на всеки ще се налага да се бие в поне 70% от зоните в дадена категория за да събере нужния опит за следващата. Това е и стара цел на екипа - повечето зони да не служат за украшение на картата. Героите ще си правят стратегиите как да си съберат нужния опит. Ако биеш 3те мечки докато си 40 ниво - 1000 опит, но ако ги биеш докато си 49то ниво - 200 опит. Значи е по-рентабилно да се карат по ред. Тези 30% опит които ще остават ( ако за качването от 40то до 50то ниво са нужни 3 000 000 опит, то в зоните на 5та категория да е разпределен общо 4 000 000 опит ), ще могат да се ползват за качване на да речем до 51во ниво ( в началото на всяка категория е трудно ).
След като се изчерпа опита в дадена зона, героят да може да се бие колкото си иска в нея и да получава злато и дроп на общо основание. Както си е сега според нивата, противниците и т.н. Ферменето на зони за злато и предмети е чудесна част от играта. Това е и единствения сигурен начин в играта да влиза злато, което е основен финансов инструмент в играта. Ако го няма ферменето или е неизгодно, всички вдигат занаяти и професий и се срива пазара. Много хора биха предпочели битките пред всичко останало, ако им се даде поне малка изгода.
Мултистепенните зони, след като бъде убит боса, да стават обикновени такива. Боса гарантирано да дропва здраво, както и наградите от приключенията за минаване на бос да са доста слодни ( независимо дали боса е финален или от по-малките стъпки ). Наградите които самото приключение дава да бъдат уникални за играта, а боса да дропва гарантирано жълта рецепта ( ако е легендарен ), лилава рецепта ( ако е епичен ), едно зелено ( легендарен ), 2 зелени ( епичен ) и т.н. Е, на някой ще се падне наметало и рецепта за боздуган, на друг - занаятчийските ръкавици и рецепта за броня, но шанса така или иначе е заложен в играта. Веднъж убит боса и зоната си става съвсем обикновена, със съответният опит в нея. Не се притеснявайте, на мен са ми паднали в пъти повече зелени предмети и жълти рецепти в обикновени зони, отколкото от босове.

Мисля че ако се въведат тези неща, напълно ще се осъществи идеята за изключен опит. Играта ще стане по-интересна, стратегиите по-важни. Например стрелец ще трябва да бие мамути или костенурки или добре да си пресметне нещата, че да му се размине. Това ще доведе до по-балансирани развития на геройте, по-балансирано подбрани партита, че да може да се бият и тези и онези и другите.

Неактивен Lubopitko

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 213
  • Karma: +70/-52
    • Профил
Re:Изключване на трупане на опит
« Отговор #24 -: Декември 21, 2010, 02:10:10 pm »
Идеята на Килгор никак не е лоша. Може да се направи една корекция- и за дропа на специални камъни. Знаете че те падат само от един или два вида мобове в категорията, а са жизнено необходими за занаятчиите. Нека да падат от повече мобове, че иначе ще са като леките кожи в играта
Предложеният от Вас на аукциона Обсидианен вулканичен пръстен бе купен. Получихте 20900000 Злато.

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Изключване на трупане на опит
« Отговор #25 -: Декември 23, 2010, 12:20:24 pm »
Вижте си новините в играта.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Aryan

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 272
  • Karma: +27/-99
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Изключване на трупане на опит
« Отговор #26 -: Декември 23, 2010, 12:22:49 pm »
БРАВО НА ЕКИПА!!!  *bravo* *bravo* *bravo*
2010-06-01 23:36:36 , System             
Предложеният от Вас на аукциона Неумолимият костотрошач бе купен. Получихте 9499999 Злато.

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски: питаш нещо и теб те питат. Български: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Изключване на трупане на опит
« Отговор #27 -: Декември 23, 2010, 01:03:18 pm »
Евала супер промянаааа  ;D

Kilgor

  • Гост
Re:Изключване на трупане на опит
« Отговор #28 -: Декември 23, 2010, 01:13:33 pm »
Хубава е промяната :) и необходима , но моята идея е по-добра  ::) :-[

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Изключване на трупане на опит
« Отговор #29 -: Декември 23, 2010, 01:50:57 pm »
Хубава е идеята и отдавна чакана. Обаче ако трябва да съм честен в този си вид е прибързана и необмислена. На пръв поглед изглежда че решава проблема с опита, но колко други ще създаде не е истина. Сори ама от сега я виждам как се цепи :(