Автор Тема: Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал  (Прочетена 15200 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Отварям официалната дискусия относно новите неща, които ще пускаме на 27.12.

Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #1 -: Декември 08, 2010, 09:58:41 am »
Само изработките(техните %  за създаване и новите ресурси за тях)  нещо не ми се нравят  :(
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Kilgor

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #2 -: Декември 08, 2010, 10:06:24 am »
Отдавна чакани нововъведения. Играта имаше нужда от тях, звучат интересно и привлекателно. Нека сега да им се радваме, пък като станат факт ако трябва и ще ги критикуваме.

Да попитам, тъй като не става ясно от новината, за категория 7 ли става въпрос или за отдавна чаканата втора половина на категория 6 ? Или за нещо безкатегорийно ?

И също, за новите умения на геройте, които бяха обещани преди време - Ще ги има ли ?

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #3 -: Декември 08, 2010, 10:11:37 am »
Така като шанса за епик рязко ще падне, искам да попитам остават ли инструментите със 100% шанс за епик, и придобиват ли и 33% шанс за зелен епик?
Какво ще стане със заварените скъпоценни камачета?

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #4 -: Декември 08, 2010, 10:15:38 am »
Цитат
Така като шанса за епик рязко ще падне, искам да попитам остават ли инструментите със 100% шанс за епик, и придобиват ли и 33% шанс за зелен епик?

тези 100% инструменти са само до Т5. За по горни категории не важат-за жалост :(
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #5 -: Декември 08, 2010, 10:17:51 am »
Отдавна чакани нововъведения. Играта имаше нужда от тях, звучат интересно и привлекателно. Нека сега да им се радваме, пък като станат факт ако трябва и ще ги критикуваме.

Да попитам, тъй като не става ясно от новината, за категория 7 ли става въпрос или за отдавна чаканата втора половина на категория 6 ? Или за нещо безкатегорийно ?

И също, за новите умения на геройте, които бяха обещани преди време - Ще ги има ли ?
Относно категорията на новите провинции - ще видите.
Новите умения на героите ги оставяме за след Нова година, тогава ще въведем и още някои промени в геймплея, за да оправим окончателно някои от магариите, дето сме ги натворили. Тогава ще направим и много промени с наемниците.
Но нека първо да видим как ще тръгне Кървавия кристал.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия крист&#
« Отговор #6 -: Декември 08, 2010, 11:11:08 am »
Колегата ми изяви желание да пита какво става ако кървавия камък бъде вкаран в бижута.За тях ще има ли здравина?



Призракът на Кървавия остров

Екзекуторът от Кървавия остров
Жертвата от Кървавия остров
Присъдата на Кървавия остров

А тоя комплект нещо ще дава ли? Чак сега се усетих ,че нещо с тоя Кървав остров е свързан
 
« Последна редакция: Декември 08, 2010, 11:16:52 am от ge4ito »
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен Brodnik

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 30
  • Karma: +11/-5
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #7 -: Декември 08, 2010, 12:10:17 pm »
В допълнение към горните въпроси относно изработката на предмети искам да попитам какъв ще бъде базовия шанс за изработка на превъзходен предмет? Понеже шансовете за всеки вид изключителна изработка зависят от него.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #8 -: Декември 08, 2010, 12:21:20 pm »
Първо- мисля, че въпросът на Aegir не е зададен коректно, но може и да греша.
Второ- въпросният комплект ще има ли здравина?

Трето- надявам се здравината на кървавите предмети да е ограничена достатъчно, за да се ползват само за важни битки, а не за тормоз над героите (то възможност пак си има, въпросът е да е достатъчно неизгодна).

Доколкото разбирам, самата идея за този ресурс съдържа в себе си някакъв вид "монопол": - "Гилдията, която владее Кървавия замък, ще може дава право на всички герои да добиват Кървавия кристал в Мините на Мощта." Т.е ще може и да не даде права на никого от другите гилдии? Или (дано) не съм разбрал правилно? В противен случай, самият замък дава достъп само на притежателите му да се екипират с въпросните кървави предмети (най-вече оръжия). Ползвани в защита, замъкът става непревземаем от друга гилдия. В един момент замъкът ще падне от чудовищата, но предполагам гилдията собственик ще има достатъчно време дотогава да се екипира с кървави оръжия в резерв, за да го превземе и удържи достатъчно дълго, че да започне отново производство на кървави предмети. Има ли механизъм срещу това или процесът ще е затворен кръг?

И накрая- въпрос не съвсем по същността, а по изпълнението: 27-ми е доста подходяща дата за "коледен подарък". Но доколко ще е възможно за екипа да отреагира навреме, ако нещо се обърка (а такъв риск покрай големите промени винаги има), без да си развали коледната почивка? "Нова година - нова Ера" може ли да е по-подходящият вариант за осъществяването на промените? За да е по-спокойно за всички.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #9 -: Декември 08, 2010, 12:55:13 pm »
Ами тези 60% зависят от самия шанс по принцип. Т.е примерно имаш базови 60% за превъзходен, 20% за рядък, 8% за легендарен, 4% за епичен и 1.3% за комплект от предмет. С въпросния чук най-вероятно стават 96, 32, 12.8, 6.4. Т.е все си дава по 60% чукът.

Дава ли бонус и при шанса за изработка на предмет от комплект?

pithtath

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #10 -: Декември 08, 2010, 12:57:15 pm »

Трето- надявам се здравината на кървавите предмети да е ограничена достатъчно


Най-разумно е да не губят здравина, но да се изискват баснословни суми за поправка. Това решава и проблемите с постоянният тормоз над героите. Ако предметът не бъде поправен - това да се отразява на атрибутите или щетите му.

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #11 -: Декември 08, 2010, 01:05:11 pm »
Ами тези 60% зависят от самия шанс по принцип. Т.е примерно имаш базови 60% за превъзходен, 20% за рядък, 8% за легендарен, 4% за епичен и 1.3% за комплект от предмет. С въпросния чук най-вероятно стават 96, 32, 12.8, 6.4. Т.е все си дава по 60% чукът.

Дава ли бонус и при шанса за изработка на предмет от комплект?
Въпросът му е по-скоро ще има ли промени по %-тите заложени в инструментите и комплектите. Примерът го е дал за илюстрация на отношенията.

Неактивен Brodnik

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 30
  • Karma: +11/-5
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #12 -: Декември 08, 2010, 01:44:31 pm »
И още един въпрос - относно изработката на зелени предмети:

Цитат
- Изборът на предмет от комплекта, който да бъде изработен, ще става предварително и ще зависи от типа предмет, заложен в рецептата. За изработката ще се използват текущите научени рецепти.

Може ли малко пояснения по този текст? Значи ли, че ще има промени в менюто за изработка и ще можем да изберем комплект, или комплекта ще бъде избиран произволно от системата?

Пример - занаятчия категория 5 изработва наметало. Ще може ли да избере например за зелен предмет Мантията на базилиска, или би могло да се случи всяко друго наметало, примерно Гарнизонното скривалище?

И още - шансът за изработка на зелен предмет ще се влияе ли от модификаторите (инструмент, щаб и пр.)?
« Последна редакция: Декември 08, 2010, 01:49:09 pm от Brodnik »

Неактивен Kiko80

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 403
  • Karma: +63/-81
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #13 -: Декември 08, 2010, 01:54:55 pm »
Това със шансовете за изработки нее направено коректно според мен, защото така играчи които нямат събран комплект и немогат да си купят жълт чук, ще видят епик само във форума, получава се много голяма разлика между играчи ползващи диаманти и такива които немогат да си го позволят което нее редно.
   

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #14 -: Декември 08, 2010, 03:47:53 pm »
Това със шансовете за изработки нее направено коректно според мен, защото така играчи които нямат събран комплект и немогат да си купят жълт чук, ще видят епик само във форума, получава се много голяма разлика между играчи ползващи диаманти и такива които немогат да си го позволят което нее редно.
Точно заради този великолепен шанс за "всяко трето епик" са тези нововъведения. Този легендарен чук и мястото му в производственият процес са единственото нещо, което не ми се вписват в картинката. Задължителното му използване в крафта и последващата диамантена тежест с която обременява производството са пречка за осъществяване на ефективно производство. Всичко от премиума, ордените, мигновенните е перфектно балансирано. Те създават удобства и предоставят леко предимство. Единствено легендарният чук се явява задължителен елемент защото алтернативата му е меко казана смешна.  Не казвам, че не трябва да го има, но но не съм съгласен с мястото му в производственият процес. Както всички останали екстри, които придобиваме срещу диаманти, и той трябва да създава удобство.
Пример:
Влизам в нова категория и не ми се занимава да търся комплекти, да инвестирам в гилда и т.н. и затова си вземам легендарен чук. Той ще ми даде максималният шанс за изработка без да се налага да имам друго. Той естествено не може да се ползва с костюм и гилд. Впоследствие с напредъка ми в категорията и инвестициите в работилницата на гилда мога да заместя легендарни с рядък чук. Тук инвестираните диаманти в работилницата компенсират разликата между двата чука без да променят максималният шанс.Ще има вариант да произвеждам без диамантен чук, но на двойно по-нисък шанс. Единствено костюма не ми се вписва като цяло в тази идея а пък и не съм я обмислял много, но ми се искаше просто да я споделя с вас.