Автор Тема: Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал  (Прочетена 16801 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kiko80

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 403
  • Karma: +63/-81
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #15 -: Декември 08, 2010, 04:14:35 pm »
говорим за едно и също с различни думи  :D, според мен най добрия вариянт е както е било преди без чуковете с предишните проценти, тогава е имал по добър баланс според мен, с въвеждането на тези чукове баланса заминава  на кино
   

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #16 -: Декември 08, 2010, 04:34:35 pm »
Точно заради този великолепен шанс за "всяко трето епик" са тези нововъведения.
Не знам за кой игрален свят говориш, но нещата в Свят 3 стоят доста различно. Подобни проценти имат водещите 2 или 3 гилдии и сумарно 15тина героя в целия сървър. Пазарът е вечно беден и ако бъде въведена обявената промяна в процентите за изработка, гилдиите ще се капсулират напълно, майсторите ще намалеят и пазарът ще изчезне съвсем.

Изобщо, според мен е идейно световете и промените в тях да се диференцират според техния мащаб и цената на диамантите, които в най-голяма степен определят броя на силните занаятчии и количеството на качествени предмети на пазара.


Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #17 -: Декември 08, 2010, 04:44:53 pm »
говорим за едно и също с различни думи  :D, според мен най добрия вариянт е както е било преди без чуковете с предишните проценти, тогава е имал по добър баланс според мен, с въвеждането на тези чукове баланса заминава  на кино
Анатема братко!  :D Бачкай ти при 3% за епик, аз неискам. 3% беше в началото 33% е сега, но и двете крайности са нежелателни. 15% е границата която не трябва да се минава поне според мен. Тогава и пазара беше най-раздвижен. Очакваните нови % ме радват много и мисля че са си доста на мястото особенно това със шанса за комплект е измисено страхотно. Браво! Чуковете са нужни на играта, но не и по начина по които се използват в момента. Това е според мен.

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #18 -: Декември 08, 2010, 05:13:41 pm »
Не знам за кой игрален свят говориш, но нещата в Свят 3 стоят доста различно. Подобни проценти имат водещите 2 или 3 гилдии и сумарно 15тина героя в целия сървър. Пазарът е вечно беден и ако бъде въведена обявената промяна в процентите за изработка, гилдиите ще се капсулират напълно, майсторите ще намалеят и пазарът ще изчезне съвсем.

Изобщо, според мен е идейно световете и промените в тях да се диференцират според техния мащаб и цената на диамантите, които в най-голяма степен определят броя на силните занаятчии и количеството на качествени предмети на пазара.


Говоря за свят2. Тук максималният шанс за епик е 33,825%. И пазарът може да се раздвижи много лесно. Първо погледни функцията и логиката на неговото съществуване. Там отиваш за да купиш нещо което нямаш. Обаче при тези %-ти шансът да нямаш нещо или да не можеш да си го произведеш е много малък. Тръгваш обратно на логиката и следователно трябва или %-та да създадеш нещо да е малък или да не можеш да си произведеш всичко. Това ще те прати със сигурност в аукциона. Това с %-та скоро ще е факт. Щеше да е още по-интересно да не можеш да си произведеш всичко.  Нещо като деференциране на занаята. Това ще доведе до много по-голямо сътрудничество между играчите в гилдията и в извън нея.
Виж менюто в аукциона за Брони и Оръжия, както е разделено в същите категории да се вдига занаята. Например развил си на макс колани, и ще можеш да правиш всички епични колани. Разбира се ще можеш да развиеш и други подкатегории но едва ли това ще е възможно с новите %-ти :)

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #19 -: Декември 08, 2010, 05:43:05 pm »
айде пуснете поне една картинка от новия замък или някоя нова земя  :-[ да  по фантазираме малко *xxx* *xxx* *xxx*.
- I died to become immortal

Kilgor

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #20 -: Декември 08, 2010, 05:55:44 pm »
helllfire е прав за много неща. Добре би било шансът за изработка да има максимален предел, който да може да бъде достиган или чрез легендарен чук, или чрез комплект или чрез щаб, или чрез по слаб чук и донякъде развит щаб. Прав е и за процентите, когато е много малък шанса за епик на пазара е пусто, защото в седмицата един майстор прави 3-4 епика и разбира се не ги продава. Когато шансът е прекаленно висок, то всеки си вдига занаят ( защото е лесно ) и си прави това което му трябва. Пазара се залива с епици, цените им падат, става нерентабилно да се продават и дотам с пазара. Пазара в 5та беше действетилно най-оживен и печеливш за майсторите когато шансът за епик беше 15%.
Но тук искам да отбележа нещо съществено. Тогава имаше алтернатива на майсторенето. Алтернативата беше в провеждането на битки. С 50 битки на ден се излизаше с 2-3 милиона чиста печалба, един много добър епик струваше 5-6 милиона, средна работа 2-3 милиона, а масовите епици по 1 милиона. Така геройте спокойно можеше с битки да си купуват епици и това беше добре за майсторите. Това беше и причината да не стане всеки майстор. В момента битките в 6та категория са на загуба или в най-добрия случай на много мижава печалба. Със спечелено злато от битки е невъзможно да си купиш екипировка и се принуждаваш да прибегнеш към занаята. Или копаеш и продаваш или обработваш и продаваш или майсториш. В следствие на това шпазара се срина. Цената на диамантите е 20 пъти по-висока от преди 6 месеца, а цената на ресурсите е същата и даже по-ниска. Трябва да се даде шанс, който иска да може само с битки да се екипира добре. Така повече хора ще изберът да се бият и по-малкото майстори ще продават повече.

Това със шансовете за изработки нее направено коректно според мен, защото така играчи които нямат събран комплект и немогат да си купят жълт чук, ще видят епик само във форума, получава се много голяма разлика между играчи ползващи диаманти и такива които немогат да си го позволят което нее редно.

Много пъти е дискутирано това. Едно е сигурно - колкото по-малък е шанса за епик, толкова по-голяма ще е разликата между "богати" и "бедни" играчи. Защо ? Ами защото богатият може да си позволи и 1000 опита да направи, докато бедният не може.


Неактивен Kiko80

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 403
  • Karma: +63/-81
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #21 -: Декември 08, 2010, 06:34:03 pm »

Много пъти е дискутирано това. Едно е сигурно - колкото по-малък е шанса за епик, толкова по-голяма ще е разликата между "богати" и "бедни" играчи. Защо ? Ами защото богатият може да си позволи и 1000 опита да направи, докато бедният не може.



По принцип си прав, но не баш, защото в единия случай даваш 50 диаманта за чук, пускаш орден, и не знам какви суми за комплект за да имаш 4% за епик, а в другия нямаш такива разходи, аз лично копувам редовно диаманти, така че не визирам себе си, просто разликата между богати е бедни се увеличава в пъти в момента  ;)
   

kosiger

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #22 -: Декември 08, 2010, 06:46:33 pm »
незнам защо но ми се струва че всички са недоволни още преди да сме видели какво е в действителност.всички се захванахте с майсторлъка и занаятите.но тази игра не е само занаят.в нея има и предизвикателства,плячка,битки...дайте да ни кажат ще има ли по-добър дроп от битките който да отговаря в действителност на съответното ниво и категория,а не да биеме мобове и хуманоиди и да ни пускат дроп като в т4 и т3.нека бъдат пуснати новите неща и тогава да коментираме.

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #23 -: Декември 08, 2010, 07:03:43 pm »
Незнам от къде остана с впечатление, че нехаресваме промените. Одобряваме ги те са отдавна чакани. Междудругото споменахме и неща които ще ги възпрепятстват или ще попречат за тяхното реализиране. Прав е Килгор за това което каза и ще допълня с цитат на Дивайн:
-даи някаква цена че 1 удар е 2.5-3
« Последна редакция: Декември 08, 2010, 07:07:14 pm от helllfire »

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #24 -: Декември 08, 2010, 07:43:40 pm »
Цитат
Публикувано на: Днес в 06:46:33 Публикувана от: kosiger 
Вмъкни Цитат
незнам защо но ми се струва че всички са недоволни още преди да сме видели какво е в действителност.всички се захванахте с майсторлъка и занаятите.но тази игра не е само занаят.в нея има и предизвикателства,плячка,битки...дайте да ни кажат ще има ли по-добър дроп от битките който да отговаря в действителност на съответното ниво и категория,а не да биеме мобове и хуманоиди и да ни пускат дроп като в т4 и т3.нека бъдат пуснати новите неща и тогава да коментираме.

Ми приятелю никъде не видях нещо да са споменали за дропа-явно ще е по същата формула.Не вярвам да има нещо драстично.Пишем и четем, защото това ни  засяга.Искарвам си доходите от брони и тези % не ми ядват много. При 33% за епик и от 2 чука 60%  преди 3-4 месеца бях искарал 2 епика и почти се бях отказал(добре ,че тук присъстващите ме обориха)С тея нови % дали ще ми стигнат 5 чука? Дали ще мога да си напазаря примерно новите въглища,които 60% ще се копаят с  диаманти? Дали ще мога да направя новата ризница за стрелец  от 10 нови кюлчета(Титан ли вече не знам каква сплав трябва да е :) Утре като стане промяната ще има още 100 теми във форума относно промяната. Всеки ще почне да се вайка и да се оплаква.Сега виждам едни и същи хора да дискутират в тази тема,но не и тея дето утре ще ревнат
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Kilgor

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #25 -: Декември 08, 2010, 07:55:43 pm »
Нека да е трудно. Но наистина трябва да се направят битките по-изгодни и примамливи. В момента в 6та всички се бият с отвращение. На загуба са и по над милион на ден. Когато стигнат заветното 59то ниво, веднага спират с битките и се захващат с копане или майсторене. Това пренасища пазара и се сриват цените. Не е логично разбира се , един биещ се да е по-богат от един майстор - търговец. Но е нормално само с битки да може да се издържа и да си посреща разходите. Да имат стимул геройте, когато спре да им дава опит, да продължат да се бият за злато и със спечеленото да си пазаруват предмети.

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #26 -: Декември 08, 2010, 08:22:59 pm »
Ей тука с 2 ръце!!!
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен infinityyy

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 503
  • Karma: +56/-75
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #27 -: Декември 08, 2010, 08:25:51 pm »
Килгор е много прав за дропа на злато .. в момента се бия и аз в 6та категория и просто от този дроп до никаде не се стига .. нито да си излекуваш умрелия наемник нито ако самия ти герой умре да му събереш пари да си поправиш бронята. :) Ако се бутне нещо да се завиши малко ще е много добре.  ???

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #28 -: Декември 08, 2010, 08:55:29 pm »
Ами вече броните няма да се поправят, и едно голямо перо отпада :D

Kilgor

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #29 -: Декември 08, 2010, 09:15:18 pm »
Ами вече броните няма да се поправят, и едно голямо перо отпада :D

Няма да се поправят само тези с "Кървав кристал". За другите не е казано че няма да се поправят.