Автор Тема: Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал  (Прочетена 15201 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #30 -: Декември 08, 2010, 10:29:33 pm »
Нека да е трудно. Но наистина трябва да се направят битките по-изгодни и примамливи. В момента в 6та всички се бият с отвращение. На загуба са и по над милион на ден. Когато стигнат заветното 59то ниво, веднага спират с битките и се захващат с копане или майсторене. Това пренасища пазара и се сриват цените. Не е логично разбира се , един биещ се да е по-богат от един майстор - търговец. Но е нормално само с битки да може да се издържа и да си посреща разходите. Да имат стимул геройте, когато спре да им дава опит, да продължат да се бият за злато и със спечеленото да си пазаруват предмети.

Колкото и да е горчива, това е истината, аз затова спрях на 55 ниво и си копая, не влизам в играта за нищо друго освен да копая и да направя някое предметче.Това трябва да се промени с две ръце съм за и един голям плюс за поста.

pithtath

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #31 -: Декември 09, 2010, 08:52:12 am »
Промените при занаятите са едни от най-читавите промени, които влизат с този първи пакет. Скоро ще станете горди да ходите и с превъзходно облекло. Не става всеки с епично. Пошло е :)

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #32 -: Декември 09, 2010, 09:49:08 am »
Промените при занаятите са едни от най-читавите промени, които влизат с този първи пакет. Скоро ще станете горди да ходите и с превъзходно облекло. Не става всеки с епично. Пошло е :)

Епичното оръжие не е въпрос на гордост, а на необходимост от кат.4 и нагоре, както за героя, така и за наемниците.

За категория 5 казаното за епичното оръжие остава в сила, разбира се. За главен герой опциите са епична екипировка или особено добре подбран комплект. За наемниците - комплекти или минимум добри легенди.

P.S. Разбира се, подхождам с презумпцията, че целта на играча като влезе в една категория е да бие поне някои от финалните босове, а не просто да се мота по картата и да вдига опит заради самото вдигане на опит.

Kilgor

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #33 -: Декември 09, 2010, 10:16:15 am »
Напълно си прав. Никак не харесвам промените в занаятчийството. Нека ви дам един поглед към свят 3:

- цена на диамант - 80к
- цена на епик кат.5 - около 4 милиона (50д)
- цена на епик от еднократна - над 8 милиона (100д)
- среден брой на правени епици на пазара - 10 броя при късмет
- брой активни майстори в кат.4 и кат.5 - ок. 15
- брой майстори, които пускат легенди и епици и на пазара в кат.4 и кат.5 - ок.7


Занаятчийството в нашия свят се развива, за да оцеляваш, а не за да печелиш. Освен за хората в гилдията ти рядко остава нещо за продаване. Гилдиите, в които не се майстори, ходят и се бият по зоните, колкото да вдигнат някакво ниво (без и те да са много наясно защо). Качват се в горно и трудността на опонентите ги съсипва, защото нямат екипировка. През цялото време са на червено. Светът е беден, а това е лошо за всички. Лошо за майсторите, защото няма кой да им купи стоката. Лошо за силните играчи, които дори не могат да си продадат зеления дроп, ако не им трябва. Лошо дори за мародерите :), които и да оберат някой - ще му вземат на босия цървулите. Просто си представете България, в онзи момент през 97ма, когато всички вземаха заплата по 8 долара на месец. Е, с промените в занаятчийството те ще станат по 4.

И ако вие в Свят 2 сте преситени от евтини епици, трудността ви е ниска и искате повече предизвикателство, аз си мисля, че ми писна тотално и мисля да се откажа от играта, с което икономическата сила на петата по сила гилдия в игралния свят ще намалее поне наполовина.

Цитирайки Карл Маркс: "Количествените натрупвания водят до качествени изменения."

Изводът първоначално направен за икономиката, се оказва валиден и в други сфери на живота.

Елементарен пример: Когато вземаш ключово икономическо решение, което влияе благотворно на икономиката на САЩ и направиш същото в Мексико, резултатът може и да не се окаже толкова положителен.

В заключение: С планираните промени в занаятчийството икономиката на Свят 3 ще бъде тотално унищожена. От масова мултиплейър онлайн игра в нея ще останат едни 20 човека с по 3-4 героя от тройката водещи гилдии. Толкова.

P.S. Говоря от името на млада гилдия с някакви амбиции и играчи едва влизащи в категория 5. Управители сме двата замъка категория 4 и имаме някакви приходи в диаманти от занаятчийския магазин. Просто не ми се мисли как е за другите освен още две, които също притежават замъци и магазини.

Анализа ти ми е много странен, не че не ти вярвам. Напротив. Но подчертаното с червено изчерпва идеалните условия за разцвет на занаятчийството по-принцип. Мога да си обясня единствено с малобройност на света и малко провеждане на битки за злато. Недостатъчно дропнато злато в играта. Такова дето системата го е пуснала в играта. При положение че има малко майстори и диамантите са 5 пъти по евтини от тези в свят 2, няма друго обяснение освен остър недостиг на злато.
С Килгор съм вдигнал до 47мо ниво облечен само с редки предмети от магазините и без наемници. И без диаманти копувани с пари ( няколко смс-са съм пратил съвсем в началото докато бях 1 и 2 категорий и наивно ги изхарчих за храна и рефреши на магазините ). Наемници си взех едва в 5та категория и ги облякох с боклуци падащи от дроп, редки и легендарни, включително и оръжията. Така че победите не са толкова трудни. Не говоря за босове, приключения и разни такива. Те идват по-късно на дневен ред. Факт е обаче, че дропа на злато беше намален от тогава насам и сега в действителност е много трудно само с битки да се изкара злато за екипировка.
В свят 3, смомням си, в началото масово се регистрираха хора които отричаха комерсиализма на свят 2. Хора които отричат копуването на диаманти с пари, които отричат "безмислените" битки само за злато ( да се биеш за всички ходове само в една зона месеци наред ). Явно са си изградили утопията в свят 3.

Неактивен Lubopitko

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 213
  • Karma: +70/-52
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #34 -: Декември 09, 2010, 10:26:44 am »
Само едно нещо искам да вметна за шансовете за изработки с жълти чукове и т.н в сравнение с преди, когато ги нямаше. Не забравяйте, че и ресурсите по зоните тогава не се изчерпваха, нямаше опасни провинции, шанса за ресурс не беше като сегашния в шеста и т.н. Всичко това позволяваше сравнително лесно да се добива доста повече ресурс и съответно много изработки. Сега като се случи че за цял ден си изкопал толкова ресурс, че даже и за една изработка не стига...а диамантчета си хвърчат
Предложеният от Вас на аукциона Обсидианен вулканичен пръстен бе купен. Получихте 20900000 Злато.

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #35 -: Декември 09, 2010, 10:32:21 am »
...Скоро ще станете горди да ходите и с превъзходно облекло...
Чакай, чакай малко... Какво ще стане с вече съществуващите епици, и облечените герои ;D
Не ми казахте за чуковете к5? Изобщо не сте отговорили на нито един въпрос от началото на дискусията.

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #36 -: Декември 09, 2010, 10:34:15 am »
Анализа ти ми е много странен, не че не ти вярвам. Напротив. Но подчертаното с червено изчерпва идеалните условия за разцвет на занаятчийството по-принцип. Мога да си обясня единствено с малобройност на света и малко провеждане на битки за злато. Недостатъчно дропнато злато в играта. Такова дето системата го е пуснала в играта. При положение че има малко майстори и диамантите са 5 пъти по евтини от тези в свят 2, няма друго обяснение освен остър недостиг на злато.

Двата основни проблема на Свят 3 наистина са мащабът и бедността му като цяло. Още малко статистика:

- брой герои кат.6 - 67
- брой герои кат.5 - 107
- брой герои кат.4 - 568

Броят на активно играещите кат.4 според мен е под 50%
Броят на активно играещите кат.5 е под 70%
За категория 6 ми е трудно да преценя.
Обаче виждам как много хора просто спират влизайки още в кат.4

Огромна част от екипировката се прави само и единствено по поръчка, майсторите се знаем всичките.

Затова мисля, че за да придобием мащабите на Двойката, която според мнението на повечето хора е свят готов за предложените промени в занаятчийството, на по-младия Свят 3 би трябвало да се отпусне малко повече време, за да се стимулира разрастването му (време, което сте имали в Свят 2), вместо да се вкара в още по-тежка стагнация.

Не виждам защо не се въведат различни версии на световете подобно на Империя Онлайн и така създателите на играта сами ще намерят най-успешния модел за развитие в зависимост от мащаба и икономическите условия.

В нито един момент не съм забравил, че ИГ е бизнес и в него се вкарва труд, съответно колкото повече пари носи на създателите си, толкова по-бързо ще може да се развива. Занаятчийските промени със сигурност ще донесат по-високи приходи на създателите й.

Обаче философията на ММО-тата като цяло е приходите да идват много повече от мащаба, отколкото от размера на парите, които вкарва единичния играч. В нашия свят се случва точно обратното.

Намаляването на шанса няма да намали пропастта между "бедни" и "богати" при нас. Просто ще направи бедните още по-бедни и ще ги откаже от играта, докато "богатите" ще се затворят в един цикъл, в който всичко произведено отива да задоволяването на собствените нужди и толкова.

P.S. И категорично не съм антифен на битките в "любими" зони (особено многостепенни) - било то за злато, жълти рецепти или зелено.

P.P.S. Като гилдия правим всичко възможно да направим играта по-привлекателна за играчите и благодарение на нас в момента има 3 по-голям избор на наемници, отколкото преди 2 месеца. Като компенсация за липсата на епици продаваме части от комплекти на изключително достъпни цени. Просто знаем, че няма как да успеем, ако играчите в целия ни свят не станат по-силни и по-богати.
« Последна редакция: Декември 09, 2010, 10:49:54 am от Aegir »

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #37 -: Декември 09, 2010, 11:15:01 am »
Предвид факта, че 2-ри свят беше тотално изкривен, с не малко наше участие, той ни дава изключително много информация относно това къде бъркаме.
В трети свят играта е точно такава, каквато ние я бяхме замислили като идея, с единствената подробност, че е по-слабо населен, а при това положение пазарът, който е свободен, не е толкова динамичен, колкото е пазара в Свят 2.

Населването на Световете го оставете на нас.
Ние ще се погрижим за това.

Никога не сме имали идея всеки втори играч в Свят 2 да е облечен отгоре до долу с еднократни епични рецепти.
Никога не сме имали идея пазарът да е наводнен с лилава екипировка.
Никога не сме имали идея атрибутните камъни да вдигат майсторството във всички тиери на Ювелира.

Сега ще оправим всичките тия магарии, които сами сме ги направили, за да може да се играе една относително нормално балансирана игра.
И дори и да поемем някакъв първоначален удар по приходите си, в следствие на промените в занаятчийството, след това ще можем с чиста съвест да рекламираме играта като "добре балансирана", което ще привлече и най-важното - ще задържи в нея много повече играчи. Така че в дългосрочен план приходите ни ще се увеличат.
Хванали сме се да оправяме и още много други неща, дето са криви, така че се гответе за още много промени след Нова година.
Това е само началото.

Знаем къде са ни грешките и ще ги поправим.
Предполагам, че и всички вие желаете да играете игра, която да е честна и балансирана за всички, нали?
« Последна редакция: Декември 09, 2010, 11:18:06 am от Oton »
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #38 -: Декември 09, 2010, 11:42:59 am »
Написали сме ги промените в новината.
Атрибутните камъни вече ще бъдат разделени на под-типове.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #39 -: Декември 09, 2010, 01:14:54 pm »
Да разбирам ли че няма да кажете какво ще стане с наличната екипировка, и ще останат ли епичните инструменти к5?

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #40 -: Декември 09, 2010, 01:27:32 pm »
Да разбирам ли че няма да кажете какво ще стане с наличната екипировка, и ще останат ли епичните инструменти к5?
Всичко това ще го разберете, като пуснем модула, не се тревожете, помислили сме за всичко.
Просто не желая в момента да казвам някакви подробности, за да не започнат разни пазарни сривове и земетресения.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #41 -: Декември 09, 2010, 01:29:40 pm »
Няколко уточнения.

лилавите чукове ще дават 100% шанс за епик както досега но този шанс нямда да се трансферира върху шанса за комплект дирекно (демек за комплект шанса си остава нормален)

Относно как се получава комплект:

когато играч достигне 500 точки получава шанс за изработка на такъв. .механиката е следната:
Играчът решава да прави броня (може да е от еднокртана рецепта дори) първо се хвърля шанс за комплект - ако е успешен се избира на случаен принцип от кой комплект да бъде тя, след това се хвърлят шансовете както обикновенно за епик, легендарен и тн... Така че може да бъде създаден предмет който да е част от комплект но да е с качесвата на еднократна епична рецепта... което би го направила изключително ценен.


Относно шансовете - да, намаляват се, но съгласете се какво епично има в предмети, които всеки има. Сега връщаме идеята за това да се зарадва човек на рядък/легендарен/епичен... Като ги балансираме по-добре - легендарния е доста по близко до епичния както и редкия е с качествата на сегашния легендарен. (това в замяна на по- трудната изработка)
Да, основните параметри започват от превъзходните, така че новите епични ще са с 20на % по-силни от старите..

Удачен въпрос за пръстените от новия клас - да, и те ще имат здравина.

Не, гилдията-собственик, не може да спре други от копаенето в мините на мощта, има се предвид, че копаенето е позволено само и единствено когато замъкът се притежава от играчи.. (ако гилдията реши може да пази копаещите и да получава данък за това, но не може да им забрани да са там)

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #42 -: Декември 09, 2010, 01:50:34 pm »
Ама, ако е само, за да се радвам повече, аз и сега им се радвам като малко дете. Обаче съм много впечатлен от дълбоко хуманния мотив, залегнал в намаляването на шансовете.

P.S. Ако пратя доказателство, че рева и си посипвам косите с пепел след всяка издънена еднократна, ще оставите ли шансовете както са си? :)
Не, сори.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #43 -: Декември 09, 2010, 02:00:00 pm »
А ще може ли да се направи част от занаятчийски комплект? И този кристал, дефакто специалния камък на к7 ли ще е?

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #44 -: Декември 09, 2010, 03:56:07 pm »
Хмм това с избора на комплект на случаен принцип не е много добро- първо шанса за зелен е нисък и второ след този нисък шанс да имам още 33% (ако има 3 възможни комплекта за воин примерно) да излезе това което ми трябва ....
И това за воин- той е облагодетелстван малко , защото при  кожените ботуши за мистик и стрелец шанса да излезе това което искаш пада още на половина - 16,7% (ако за всеки тип герой останат Х3 вида комплекти от категорията) а шанса за колан, наметало ???
      Според мен идеята която беше спомената и тук и я имаше някъде в предложения - да има отделни графи с точки за произведени предмети и специализирането им е много добра . Мисля че в тази насока може да се приложи също успешно шанса за изкарване на комплект - Примерно героя прави 100т от даден артикул и му се отключва възможността да направи част от комплект с 3 части , при 150т - от 4 части, при 200т от 5 части , при 250т от занаятчийски сет.
Мисля че предното предложение беше да се увеличават атрибутите което също е добро предложение - примерно след 100 изработки на даден колан да се увеличава и максимума на атрибутните точки които може да се паднат при изработка на този колан.
Добре е с този нисък шанс да може поне да се избира от кой комплект да бъде евентуално предмета или този избор да идва като бонус от предното предложение да може да се прави такъв избор поне на предмети които са изработвани в по-големи количества - един вид този майстор има достатъчно опит в производството на колани и може да се опита да направи изделието част  от конкретен комплект.
 
« Последна редакция: Декември 09, 2010, 04:00:13 pm от krest »