Автор Тема: Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал  (Прочетена 15202 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен viko58

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 215
  • Karma: +82/-153
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #60 -: Декември 10, 2010, 08:58:28 am »
Май ще ни откажат и от тая игра :D

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #61 -: Декември 10, 2010, 10:09:43 am »
Категорично да. И за мен "честна" задължително включва условието да се правят промени, съобразени с условията на конкретния свят, а не да се поправя нещо, което не е счупено, понеже те щели да поправят нещо друго, дето се било счупило някъде другаде.

Моля обяснете как от ваша гледна точка планираните промени ще насърчат играчите и ще привлекат нови в Свят 3?

Освен това за мен "честно" включва и това играта да е достатъчно благосклонна и прощаваща към нови играчи, а не влизането в по-висока категория да е като новата учебна година в МЕИ - една трета от колегите ти вече не са с теб.

Всяка промяна, направена през последните 6 месеца, се явяваше тесла, която се отразяваше негативно в много по-голяма степен на новите играчи, които не са имали програмното време за развитие. За да бъдем честни, оттук трябва да изключим промяната при комплектите и увеличаването на трайността на комбинираните атрибутни отвари.

Традиционно на ново правителство се дават 100 дена, за да докаже способностите си. На нов служител - шест месеца. Подходих честно и от моя страна разполагахте с неограничен кредит на доверие. Който се изчерпа. Бихте ли обявили публично статистиката за активните играчи в категории от 1 до 5  в Свят 3 от въвеждането на "Ера на хаос" насам?
Може пък да греша. Не - искрено се надявам да греша. Но за мен в момента тази реплика звучи като "вашето правителство ще се погрижи за вас" и означава точно колкото означава тя в държави като България.
Ресурсният модел на играта и така е достатъчно натруфен и може да съперничи на всяка читава икономическа стратегия. Добавянето на 7-8 нови ресурса просто ще изисква да им заделиш още 1 допълнителен ред в раницата, така че тази промяна е по-скоро излишна, по-скоро козметична и поради това без особена тежест нито в позитивен, нито в негативен план.

Част от чарът на тази игра е, че е достатъчно семпла и овладяването й не изисква наръчник под формата на енциклопедия в няколко тома.

Поддържането на няколко версии на дадена игра е абсолютно нерентабилно от всяка една гледна точка. Това показва натрупаният 5-годишен опит, който имаме в бранша на уеб-базираните игри. Ако желаете да направите, да балансирате и да поддържате масова онлайн игра, в която да имате 10 различни свята с 10 различни игрални правила, моля, направете го, ние само ще Ви аплодираме. Публицистичните Ви коментари слабо ме интересуват, както и високопарните речи, които държите. Аз не съм политик, аз пиша художествени текстове и гледам да информирам общността за това какво ще правим в играта.

Както казах, насърчаването на играчи го оставете на нас, ние имаме начини да привлечем играчи в игрите ни. Но за да останат достатъчно от тях, не бива да има "дупки" в механиката на играта, които да ги отблъснат. 

Играта е безкрайно лесна, благосклонна и прощаваща към новобранците - има си подробен туториал, както и подробно ръководство. Има големи и шарени бутончета, с достатъчно ясен и четящ се шрифт, на всичкото отгоре е преведена на достатъчно езици.
Можеш да си изхабиш абсолютно всички ходове, само като кликаш на бутона "Битка" в някоя зона и да гледаш анимацийките.

Но, от друга страна, ако сме искали да създадем игра, в която да няма и частица мислене, щяхме да правим 3D шутъри. Още не сме чак толкова отчаяни, повярвайте ми. Това е онлайн уеб-базирана РОЛЕВА игра, в която, ако искаш да си някой, трябва да прекарваш много време в планиране и мислене какъв точно ти е оптималния вариант за всяка една похарчена точка за действие. А и играта непрекъснато се развива, както виждате - измисляме нови модули, коригираме едни неща, настройваме други.

И... когато критикувате, гледайте да сте обективен/а. Тоест - опитайте се да разсъждавате от гледна точка на всички играчи, а не само от Вашата собствена.
Защото ние, ако правим промени по играта, ги правим за всички, не само за Вас, понеже Вие сте поискали на Вас да Ви е добре. Ние правим промените с ясната мисъл, че ще понесем всякакви удари, даже, че жестокият пазар и конкуренция може и да не ни простят и да ни накажат за това, че не сме достатъчно гъвкави, находчиви и адаптивни.

Предполагам, че много хора ще се откажат, някои вече се отказаха и това е част от живота, част от работата ми, макар и не най-добрата част. Заплашвали са ни с крахове и провали, с фалит, с какво ли още не. При всяка промяна Адептите на Апокалипсиса пропълзяват във Форумите ни и започват да проповядват за "Армагедона, който скоро ще настъпи в игрите ни!"
Но ние не сме изчезнали тихо в нощта.
Ние все още сме тук, а волята ни нивга не е била по-силна.
Ще оцелеем.
И ще продължим да развиваме Героя.
Защото все пак, има хора, които ни играят и те не са малко.
Значи, в края на краищата, не се справяме съвсем зле.

Амин.

*Отон се оттегля в мрачното си, изпълнено с призраци и кошмарни съновидения мазе, за да продължи с писането на куестове.*
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #62 -: Декември 10, 2010, 11:15:59 am »
Както казах, насърчаването на играчи го оставете на нас, ние имаме начини да привлечем играчи в игрите ни.
Имаше елементарен начин да ме оборите по тази част и той беше като покажете статистиката за Свят 3. Не поставям под съмнение добрите ви намерения, а реализацията им.

И... когато критикувате, гледайте да сте обективен/а. Тоест - опитайте се да разсъждавате от гледна точка на всички играчи, а не само от Вашата собствена.
Не чух позитивен коментар, направен от играч в Свят 3. Преди да напиша последните си два поста съм обсъдил проблемите с достатъчен брой хора. Не претендирам за "обективност", тъй като обективността е фактически невъзможно постижение за когото и да е, но не приемам тезата, че съм единственият, на който не му допадали радикалните промени в геймплея.

При всяка промяна Адептите на Апокалипсиса пропълзяват във Форумите ни и започват да проповядват за "Армагедона, който скоро ще настъпи в игрите ни!"
...
И ще продължим да развиваме Героя.
Защото все пак, има хора, които ни играят и те не са малко.
Значи, в края на краищата, не се справяме съвсем зле.
Както е известно, Свят 2 е изцяло български, а на нашия народ никой не може да му отрече, че е доста търпелив. Твърде търпелив, но това е друга тема. Да, щом все още работите по играта, явно сумарно нещата ви се получават, обаче всичко е наред и в онзи стар лаф за средната температура на болницата (в него имало някакви 10тина пациенти със средна температура 18 градуса Целзий и още 10  - с 40, обаче иначе всичко със средната температура си било съвсем наред.)
И така, ако можете да ми покажете, че греша, с конкретни факти - моля. Иначе всичко останало си остава parole, parole, parole...
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 12:07:19 pm от Aegir »

D.Hunter

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #63 -: Декември 10, 2010, 12:34:49 pm »
Дей дей я гледай кво става нямаме 1-2 месеца и вече така сее променило че незнам кво става ... та както и да е .. ние хубаво сме в нова ера но къде да разбера кво е станало че сме в тази ера дайте някаква история де :)

pithtath

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #64 -: Декември 10, 2010, 01:15:56 pm »
1. Играта отдавна имаше нужда от промени.
2. Екипът знаеше това и работеше по въпроса.
3. В една игра всяко едно разнообразие е конструктивно. Все пак разумни хора я разработват.
4. Щом аз не се оплаквам от това което предстои - значи не е редно някой изобщо да се оплаква.
5. Колкото по-трудно - толкова по-добре. Инак - изпозаспиваме.
6. Ако на някой му тежи нещо в играта - да играе тетрис - елементарна е и няма нововъведения.
7. Свят 2 не е само български сървър.
8. Като отидете на театър не си затваряте постановката в стъкленица и не си я носите вкъщи. Плащате за временно удоволствие. Така е и тук.
9. Всичко останало е до съобразителност и можене. Аз мога и съм един от най-добрите играчи.
10. Не Ви виня или съдя, че Вие не можете - всеки според както се е родил.
11. Точка.

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #65 -: Декември 10, 2010, 02:27:39 pm »
Цитат
1. Играта отдавна имаше нужда от промени.
2. Екипът знаеше това и работеше по въпроса.
3. В една игра всяко едно разнообразие е конструктивно. Все пак разумни хора я разработват.
4. Щом аз не се оплаквам от това което предстои - значи не е редно някой изобщо да се оплаква.
5. Колкото по-трудно - толкова по-добре. Инак - изпозаспиваме.
6. Ако на някой му тежи нещо в играта - да играе тетрис - елементарна е и няма нововъведения.
7. Свят 2 не е само български сървър.
8. Като отидете на театър не си затваряте постановката в стъкленица и не си я носите вкъщи. Плащате за временно удоволствие. Така е и тук.
9. Всичко останало е до съобразителност и можене. Аз мога и съм един от най-добрите играчи.
10. Не Ви виня или съдя, че Вие не можете - всеки според както се е родил.
11. Точка.


1. За година и половина имаше толкова промени,че едвам някой смогват да преобличат или пазят дрехи *hihi*
2.Екипа е под постоянен "обстрел" с нови идеи на играещите.
3.В една играе се залага най-вече на удоволствието от самата игра.Неуспоримо е за екипа!
4.Ти не си представител на всички ни-поспри се!
5.Колкото по-трудно толкова по-друдно!
6.Тетриса е за развитие на интелекта ;) Изобщо не е елементарна!
7.Свят 2 е за разиграване на варианти та свят 3 да е наред. Винаги съм харесвал Бета версиите!
8.Като ви хареса някой филм или постановка почвате да я споделяте с други хора и едва ли не се превръщате в PR.
9.Всеки може с парични възможности!Номера е без тях да си номер едно!
10. Точка 9 оправдава точка 10.



пс Никой не сподели моето виждане за използването и правенето на части от комплекти(поне до сега това вървеше по дискусията)
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #66 -: Декември 10, 2010, 02:50:08 pm »
4. Щом аз не се оплаквам от това което предстои - значи не е редно някой изобщо да се оплаква.
"Щом аз обичам бира, значи всички трябва да обичат"
Гениална индукция, без повече коментар.

5. Колкото по-трудно - толкова по-добре. Инак - изпозаспиваме.
Изначалната задача на всяка игра е да бъде забавна. Едно от най-трудните неща в нея е да се намери точната трудност.

Примери:
Myst е толкова трудна игра, че 80% от купилите я не са успели да решат дори и първата загадка. Играта създаде лоялна фенска общност, но така й не придоби масова популярност и комерсиалният й успех беше спорен. В нея флуидността на развитие на сюжета бе дотолкова накъсана от фрустрацията да разрешиш загадките, че в края на краищата чувството за приключение изобщо изчезваше.  В момента не съществува.

Syberia е гениална игра, за която си спомня с носталгия почти всеки, докоснал се до нея. Точно, защото съвършено нацелва баланса, за който споменах.

Толкова.

P.S. А тетрис на висока трудност е достатъчно трудна. Дали е интересна е друг въпрос.

P.P.S. Криворазбрана колегиална солидарност, anyone?


 


Неактивен Kiko80

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 403
  • Karma: +63/-81
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия крист&#
« Отговор #67 -: Декември 10, 2010, 02:58:05 pm »

4. Щом аз не се оплаквам от това което предстои - значи не е редно някой изобщо да се оплаква.


 Алелуя братко *THANK* *THANK* *THANK*
 
 *crazy*  *Censored*

Ако не си разбрал, това е темата "Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал" започната от Oton,  а не нов прочит на библията  8)
   

pithtath

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #68 -: Декември 10, 2010, 03:16:18 pm »
1. Не знам откъде да започна.
2. Всичко, което съм написал има отношение към новия модул. Ако не го виждате - толкова по-зле за Вас.
3. Тетрисът остава елементарна игра - всичко е като конвейерна лента в цех за пластмасови бутилки.
4. Аз не мога да работя на 10-то ниво на конвейер в цех за пластмасови бутилки.
5. Аз съм най-светлото и резонабилно мерило за това каква е тази игра. След като я играя  - всичко е ясно.
6. Не играя CS - просто не умея. Преценявам си, че не умея и не се захващам изобщо. Умея и играя игри, в които се мисли. Настоящата е такава. Разбрахте ли ме всъщност?...
7. От 14-то ниво в тази игра насам не съм научил нищо ново. Просто си го мога от самото начало. Нещо, което Вие не схванахте, не схващате и няма и да схванете. Извинявам се на малцинството, което схвана все пак и му благодаря за завидната креативност.
8. Благодаря на всичките ми фенове.
9. Към останалите - копайте кървавия кристал, когато хората си пият шампанското след 00:00 на 1-ви януари 2011. Тогава ще Ви е най-спокойно. След това идвам аз.
10. И когато гласувате срещу някого, застанете зад сериозна аргументация, а не защото сте на чорбаджията - внучката.

Неактивен Kiko80

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 403
  • Karma: +63/-81
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия крист&#
« Отговор #69 -: Декември 10, 2010, 03:34:33 pm »
5. Аз съм най-светлото и резонабилно мерило за това каква е тази игра. След като я играя  - всичко е ясно.

Приятелю егото ти е уникално, но не мисля че има такова покритие, за твое сведение онлайн стратегически игри играя можеби преди ти въобще да знаеш какво е това. Така че като Global Moderator някакси не ти отива да обиждаш другите играчи.
А колкото до CS някога бях много добър така че ще те науча ако имаш желание :)
Успех в играта.
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 03:37:24 pm от Kiko80 »
   

newcomer

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия крист&#
« Отговор #70 -: Декември 10, 2010, 03:59:46 pm »
Приятелю егото ти е уникално, но не мисля че има такова покритие, за твое сведение онлайн стратегически игри играя можеби преди ти въобще да знаеш какво е това. Така че като Global Moderator някакси не ти отива да обиждаш другите играчи.
А колкото до CS някога бях много добър така че ще те науча ако имаш желание :)
Успех в играта.

Вие двамата сте едни от най-свестните и щедри хора, които познавам в тази игра. Няма смисъл от форумни битки. Дайте да дискутираме предстоящите нововъведения.

pithtath

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #71 -: Декември 10, 2010, 04:02:41 pm »
1. Понеже 95% от Вас започват да си мислят, че върви процес Pithtath срещу народонаселението на форума и играта заявявам, че това не е така. Приятно ми е да публикувам, така раздвижвам форума. ТОВА НЕ Е персонален сблъсък. Разглеждайте го като всеобща радостна възбуда от предстоящите промени.
2. Не обиждам никого от играчите. Винаги съм Ви озарявал с пътеводна светлина. Радвам Ви се дори на моменти.
3. Играя стратегии от 15 години. Не нужно да са онлайн.
4. Аз никога няма да бъда добър на CS колкото и да ме учиш Kiko80, което идва да рече, че не си разбрал предния ми пост.
5. Не ми е голямо егото. Винаги съм поощрявал конструктивното "дуене" в тази игра. Разбирайте последните ми постове като такова.
6. Никога не съм искал да бъда GM. Стана инцидентно, но явно от другата страна има хора, които са видели гения в мен :)
7. Спорна и много интересна игра на всички.

Неактивен Brodnik

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 30
  • Karma: +11/-5
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #72 -: Декември 10, 2010, 06:00:38 pm »
пс Никой не сподели моето виждане за използването и правенето на части от комплекти(поне до сега това вървеше по дискусията)

Ако имаш предвид това предложение:

Цитат
Специално за изработката на комплекти е много объркващо! Разни подменюта ,зарове,базови ,проценти....али-бали.
Слагате по някакви зелени рецепти с по 5-10 оставащи изработки и се решава проблема. А от това дали те ще излязат някакви ще се тртират като всички останали рецепти. Най-лесен вариант според мен е този и ще има яснота в изделието!

мисля, че поне за програмистите е по-лесно реализират варианта, който в момента казват, че ще бъде изпълнен. Сиреч без никаква възможност от страна на играчите да влияят върху избора на комплект. На мен твоето предложение ми харесва и сякаш по-добре се вписва в сегашния модел на играта. Мисля, че с подходящо подбран шанс за дроп на зелени рецепти би могло да се реализира същото по количество производство. Но явно идеята на екипа е създаването на зелен предмет да е нещо като "божествена благословия" за майстора. В което също има достатъчно логика.

Неактивен stormer81

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 99
  • Karma: +35/-29
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #73 -: Декември 10, 2010, 06:18:57 pm »
Хубави идей имате Отоне, но твърде късно се сетихте да ги имплементирате бе човек!
Кажи ми сега как ще ме привлечеш обратно в играта да си давам парите, след като цялата ми екипировка и тази на немниците дето съм дал хиляди диаманти за тях, ще е за кофата след новата концепция за крафтването и тоз кървав кристал?
В свят 2 сигурно няма повече от 2 дузини активни играчи 6та. След разговори с колеги няма изглед да се промени това. Дано греша.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #74 -: Декември 10, 2010, 10:03:19 pm »
И идея си нямаш как могат да привличат нови играчи. Дано след време направят нещо такова и с ГВ.