Автор Тема: Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал  (Прочетена 15193 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kiko80

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 403
  • Karma: +63/-81
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #45 -: Декември 09, 2010, 04:01:09 pm »
Хмм това с избора на комплект на случаен принцип не е много добро- първо шанса за зелен е нисък и второ след този нисък шанс да имам още 33% (ако има 3 възможни комплекта за воин примерно) да излезе това което ми трябва ....
И това за воин- той е облагодетелстван малко , защото при  кожените ботуши за мистик и стрелец шанса да излезе това което искаш пада още на половина - 16,7% (ако за всеки тип герой останат Х3 вида комплекти от категорията) а шанса за колан, наметало ???
      Според мен идеята която беше спомената и тук и я имаше някъде в предложения - да има отделни графи с точки за произведени предмети и специализирането им е много добра . Мисля че в тази насока може да се приложи също успешно шанса за изкарване на комплект - Примерно героя прави 100т от даден артикул и му се отключва възможността да направи част от комплект с 3 части , при 150т - от 4 части, при 200т от 5 части , при 250т от занаятчийски сет.
Мисля че предното предложение беше да се увеличават атрибутите което също е добро предложение - примерно след 100 изработки на даден колан да се увеличава и максимума на атрибутните точки които може да се паднат при изработка на този колан.
Добре е с този нисък шанс да може поне да се избира от кой комплект да бъде евентуално предмета или този избор да идва като бонус от предното предложение да може да се прави такъв избор поне на предмети които са изработвани в по-големи количества - един вид този майстор има достатъчно опит в производството на колани и може да се опита да направи изделието част  от конкретен комплект.
 


 *bravo* *bravo* *bravo*

това е много добра идея
   

pithtath

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #46 -: Декември 09, 2010, 04:17:36 pm »
Това с комплектите статистически би трябвало да се изчисти само, дори да са с различна вероятност за направа различните артикули. Размени, продажби и т.н. - това не е тревожно. По тревожно е, че не се оставя избор на занаятчията. Аз например искам да ми се хвърля зар директно от епичния. Нали така...ако съм майстор то следва да:
1. Мога да ушия облекло, в което да не можете да влезете.
2. Мога да ушия облекло, в което да влезете, но да не можете да излезете.
3. Мога да направя много добра изработка - тип трико например.

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #47 -: Декември 09, 2010, 05:13:38 pm »
Специално за изработката на комплекти е много объркващо! Разни подменюта ,зарове,базови ,проценти....али-бали.
Слагате по някакви зелени рецепти с по 5-10 оставащи изработки и се решава проблема. А от това дали те ще излязат някакви ще се тртират като всички останали рецепти. Най-лесен вариант според мен е този и ще има яснота в изделието!
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #48 -: Декември 09, 2010, 05:44:13 pm »
Абе аз ли съм в грешка или вие не четете, то си пише много ясно и отчетливо че предметите от комплект ще се създават на базата на рецептата от която се правят. Правите примерно кожени ръкавици кат 5 - могат да излезнат от заначтчийския сет и още два вида и т.н. абсолютно нормално е да е така.Ако може да се конкретизира кой точно предмет, мисля че никой няма да иска епици като може да събере комплект от майсторене с много добри показатели, което предлага и едно епично облекло, но отгоре да има и бонусите от комплекта. Доста силничко ми се струва че ще стане....

Неактивен Brodnik

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 30
  • Karma: +11/-5
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #49 -: Декември 09, 2010, 06:09:51 pm »
Абе аз ли съм в грешка или вие не четете, то си пише много ясно и отчетливо че предметите от комплект ще се създават на базата на рецептата от която се правят. Правите примерно кожени ръкавици кат 5 - могат да излезнат от заначтчийския сет и още два вида и т.н. абсолютно нормално е да е така.Ако може да се конкретизира кой точно предмет, мисля че никой няма да иска епици като може да събере комплект от майсторене с много добри показатели, което предлага и едно епично облекло, но отгоре да има и бонусите от комплекта. Доста силничко ми се струва че ще стане....

Ами точно така написано всъщност не е ясно какво се има предвид, тъй като в момента няма рецепти за изработка на зелени предмети. Затова и зададох въпрос за поясняване на текста. Отговорът, който Отон даде и вече е изтрит беше, че комплекта ще може предварително да се избира от играча. Сега от обяснението на Хаос става ясно, че ще бъде избиран произволно от системата.

pithtath

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #50 -: Декември 09, 2010, 06:15:11 pm »
когато играч достигне 500 точки получава шанс за изработка на такъв. .механиката е следната:
Играчът решава да прави броня (може да е от еднокртана рецепта дори) първо се хвърля шанс за комплект - ако е успешен се избира на случаен принцип от кой комплект да бъде тя, след това се хвърлят шансовете както обикновенно за епик, легендарен и тн... Така че може да бъде създаден предмет който да е част от комплект но да е с качесвата на еднократна епична рецепта... което би го направила изключително ценен.

Мисля е повече от ясно. Рецептата няма никакво значение каква е за това дали предметът ще стане зелен или не. Има значение за това какви ще са показателите на зеления предмет.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #51 -: Декември 09, 2010, 06:29:14 pm »
Отон беше казал че какъвто е типът на предмета такъв ще е и самия предмет. Правиш примерно кожена броня и излиза лунния пазител (май така се казваяе бронята). Аз също немога да го намеря този пост. Да изчакаме някой от екипа да каже какво, да не гадаем.Пък то може и те още да неса решили какво да правят :)

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #52 -: Декември 09, 2010, 06:51:43 pm »
Отон беше казал че какъвто е типът на предмета такъв ще е и самия предмет. Правиш примерно кожена броня и излиза лунния пазител (май така се казваяе бронята). Аз също немога да го намеря този пост. Да изчакаме някой от екипа да каже какво, да не гадаем.Пък то може и те още да неса решили какво да правят :)
Но освен "лунния пазител"(от 5 части) може да излезе кожена броня и от комплекта с 4 части и от комплекта от 3 части . Ако някой иска да преброи при коланите и наметалата обаче колко са възможностите.
  Това което беше предлагано като специализация в определени предмети реално ще затрудни занаятчиите , но ще могат да избират какво евентуално да се получи , а при този шанс който се доближава до правенето на епик някога (когато нямаше подобни инструменти , комплекти и бонуси от щабове- за тези които си спомнят) , комбинирано с последващото хвърляне на зар за това дали да е рядък, легендарен и т.н. ... да извадиш част от комплект ( за който имаш евентуално някаква част) при това с бонус показатели на легендарен или епик ... това не ми се смята - но няма да е често явление. Отделно и отключването на тези нови 500т също няма да е лесно по обесними причини, но ще е още по-трудно и рядко  ако се направи разделение по артикули.

 т.е. не е и полезно за никой да се получава и такъв вакум че герой докато се облече при нормална игра ...и той вече трябва да сменя текущата екипировка , защото е вече в следваща категория .
« Последна редакция: Декември 09, 2010, 06:55:13 pm от krest »

pithtath

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #53 -: Декември 09, 2010, 07:19:10 pm »
Тук, Крест, съм предложил нещо, което ако бъде направено, всички ще са доволни. Нали така...аз може да съм голям готвач, ама съм примерно майстор на пици. Не може всичко еднакво. Така ще има например майстор на колани, на ботуши и т.н. Това може да не бъде упоменато изрично, просто ще се вижда в готовата продукция. С всеки произведен предмет, шансът за следващ специален нараства. Нараства и вероятността за по-хубави атрибути. Понеже там нещата са с по-дискретен характер, ще се въведат различни граници и хоп :)

newcomer

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #54 -: Декември 09, 2010, 07:23:23 pm »
Цитат
- Веднъж превзет, Кървавия замък ще трябва да бъде защитаван от постоянно усилващи се атаки от чудовища, които ще стартират на всеки 72 часа.
Този абзац от съобщението на Отон ми привлече вниманието. Въпроса ми е, възможно ли е да се създадат такива NPC атаки към всичките замъци на земята аярска? Лично аз мисля че това би пораздвижило текущото статично положение на тези имоти и би направило живота на собствениците им по-интересен. Във всички случаи би внесло повече динамика в тази част от играта :)

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #55 -: Декември 09, 2010, 07:28:32 pm »
Първо - много ми хареса първият поста на Отон. В него има много истина особенно в касовата му част. Дотук с коментара му защото рецензията му е перфектна :)
Второ - идеята за сетовете, както писах по-рано, е страхотна. Идеята съм я виждал в подобни 3D базирани игри от същия жарн. Въжможността да получиш епичен предмет, част от сет, добавя онзи елемент на предмет/комплект с изключителна сила, който е почти непосилно да събереш, но имаш ли го ще си "непобедим". При очертаващ се шанс за епик 9% и за сет 3%, шансът за епична част от комплект става 0,27% и това се разпределя из между 3 комплекта. Нужни са единствено невероятен късмет и масово производство.
В допълнение на това което каза Килгор към по-новите - нямате си и на идея с какви предмети биехме навремето. Радвах се на бялото ми смарагдово копие, наемниците отгоре до долу с обикновенни предмети собствено производство и яко бой на мечки в гората. Редуцираните % връщат онзи момент, при който пускаш предмет и макар да знаеш че шанса за епик е 3% тръпнеш че можеш да сътвориш нещо уникално.
Трето - към поста на Крест и идеята за показателите. Някъде в Препоръки, но е в пост на друга тема и непомня вече кога и къде я написах. В тези показатели виждам много потенциал и ми е интересно защо участват само като статистика.

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #56 -: Декември 09, 2010, 08:08:11 pm »
Дам.. вече производството на редките предмети няма да е лесно,на легендарните ще си е направо трудно,а за епиците...

На тези,които желаят да се облекат с 2 комплекта от епични рецепти,при това с епични показатели искам да дам един съвет:
Драги колеги,започнете да живеете здравословно,за да имате време да видите мечтата си осъществена *|:)
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен k-pax

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 235
  • Karma: +86/-92
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #57 -: Декември 09, 2010, 08:19:28 pm »
Ерата на Кървавия кристал-врагове ще станат съюзници а съюзници-врагове

Какъв е шанса за неочаквани съюзи в тази игра?

pithtath

  • Гост
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #58 -: Декември 09, 2010, 08:49:01 pm »
Представям си кървавия кристал като наръч банани за бабичка в Лидл: я се докопаш, я - цък...

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re:Дискусия относно Ерата на Кървавия кристал
« Отговор #59 -: Декември 10, 2010, 03:05:00 am »
Представям си кървавия кристал като наръч банани за бабичка в Лидл: я се докопаш, я - цък...

 *hahaha* *hahaha* *hahaha*