Автор Тема: Забавно  (Прочетена 118950 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен popioi1221

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 143
  • Karma: +17/-45
  • Давайте минусчета на воля ;)
    • Профил
Re:Забавно
« Отговор #30 -: Януари 31, 2011, 07:22:13 pm »
saadina, мога да ти обясня задачата, но се опасявам, че младите хора ще разберат за какво имаш предвид. Пък и не мога да я обясня добре по суингърски стил. Ако искаш да ти я обясня на ЛС.

Неактивен saadina

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 185
  • Karma: +15/-30
    • Профил
Re:Забавно
« Отговор #31 -: Януари 31, 2011, 07:27:58 pm »
saadina, мога да ти обясня задачата, но се опасявам, че младите хора ще разберат за какво имаш предвид. Пък и не мога да я обясня добре по суингърски стил. Ако искаш да ти я обясня на ЛС.


аз си знам решението, ще изчакам 3 дена и ще го поустна, до тогава всеки заинтересован трябва да го е измислил и просто, ще ги сверим.

Неактивен popioi1221

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 143
  • Karma: +17/-45
  • Давайте минусчета на воля ;)
    • Профил
Re:Забавно
« Отговор #32 -: Януари 31, 2011, 07:36:52 pm »
Ето една лесна от мен:

Шефа на бар бил любител на числото 3 и кръглите форми: три кръгли маси на три крака, кръгъл барплот, три бармана и три вида уиски и така нататък.
Станало убийство. Убили са единия барман. Инспекторът разпитва клиентите какво са правили по време на случката.
На маса първа: Иванов и Петров разговаряли за бизнес дела и пиели уиски с 3 ледчета.
На маса втора: Сервитьорката поднасяла Маргарити на двете дами Дончева и Иванова, а те обсъждали размириците в Египет.
На маса трета: Масата се клатела и местният бивш клошар 'Golden Voice' , който сега работи като радиоговорител я подпирал с крак, за да не се прекатури.
Кой е убиецът?

Послепис: Измених задачата, за да не намерите решението от google. Но за да ви е интересно моля ви не търсете в google за решението на задачата  :-X
« Последна редакция: Януари 31, 2011, 07:43:56 pm от popioi1221 »

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Re:Забавно
« Отговор #33 -: Януари 31, 2011, 07:58:48 pm »
Ето една лесна от мен:

Шефа на бар бил любител на числото 3 и кръглите форми: три кръгли маси на три крака, кръгъл барплот, три бармана и три вида уиски и така нататък.
Станало убийство. Убили са единия барман. Инспекторът разпитва клиентите какво са правили по време на случката.
На маса първа: Иванов и Петров разговаряли за бизнес дела и пиели уиски с 3 ледчета.
На маса втора: Сервитьорката поднасяла Маргарити на двете дами Дончева и Иванова, а те обсъждали размириците в Египет.
На маса трета: Масата се клатела и местният бивш клошар 'Golden Voice' , който сега работи като радиоговорител я подпирал с крак, за да не се прекатури.
Кой е убиецът?

Послепис: Измених задачата, за да не намерите решението от google. Но за да ви е интересно моля ви не търсете в google за решението на задачата  :-X
Бившият клошар, който сега работи като радиоговорител дава неверни показания - как ще се клати трикрака маса! Но само от едни неверни показания все още не може да се съди дали той е убиецът. Може пък да е смръкнал една линия кокаин и да не иска да си признава, че взима наркотици. (това е професионалното ми мнение на адвокат.) :P
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Забавно
« Отговор #34 -: Януари 31, 2011, 08:06:51 pm »
абе има уловка и си знаеш ,че на 3тия не му е чистата работата :)))) Прав е колегата по горе ;D Предмет(в случая е маса) на 3 опорни точки  е недопостимо да се клати  :D вземи и рибарското столче  *hihi*
Айде бягам да гледам "Ченгето от Бевърли Хилс"
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Re:Забавно
« Отговор #35 -: Януари 31, 2011, 08:18:43 pm »
опс сега видях графичното решение, не съм бил прав. :) ....... мога да копирам графично решение, но не съм го измислил аз.

Ето ви една задачка, която беше популярна в математическата преди 12 години. Предварително се извинявам ако не е подходяща за този форум, ще я позасуча малко та да не повреда младата публика. Нека модовете да преценят,дали да я запазят:

2 суинг семейства, се събрали да "танцуват заедно", правилото било всяка жена да "танцува" със всеки мъж и всеки мъж със всяка жена. За постигането на целта имали само две "гумички". Как трябва да се използват "гумите", зада е сигурно че след танците никой няма да се .....подхлъзне :) и всички, да са здрави.
Малиииииии... такива ли станаха логическите задачи в наши дни? ???
То решението е просто, но първо: от практически съображения никой не би го направил; второ: от морални съображения не бива да бъде писано в прав текст; и трето - от логически съображения, то се корени в старата максима за предпазване от СПИН: за по-сигурно, слагайте презервативите по два. :D
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!

Shivers

  • Гост
Re:Забавно
« Отговор #36 -: Януари 31, 2011, 09:00:40 pm »
Цитат
2 суинг семейства, се събрали да "танцуват заедно", правилото било всяка жена да "танцува" със всеки мъж и всеки мъж със всяка жена. За постигането на целта имали само две "гумички". Как трябва да се използват "гумите", зада е сигурно че след танците никой няма да се .....подхлъзне  и всички, да са здрави.

Леле човек тва един приятел като ни го изръси на маса треа да знаеш че 2 часа сме се овиквали докато го решими.
М1-П1-П2 / Ж1
М1-П1 / Ж2
М2-П2 /Ж1
М2-П2-П1 /Ж2

Мисля че няма нужда от легенда . Ма колко нерви ни е изгорило тва чудо лелеее....

Неактивен saadina

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 185
  • Karma: +15/-30
    • Профил
Re:Забавно
« Отговор #37 -: Януари 31, 2011, 09:39:12 pm »
Леле човек тва един приятел като ни го изръси на маса треа да знаеш че 2 часа сме се овиквали докато го решими.
М1-П1-П2 / Ж1
М1-П1 / Ж2
М2-П2 /Ж1
М2-П2-П1 /Ж2

Мисля че няма нужда от легенда . Ма колко нерви ни е изгорило тва чудо лелеее....
[/quote]

 :D мда и на мен ми я сервираха на маса, но имаше доста за пиене и я реших чак на следващия ден като се наспах.

ето ви ядна японска версия на задачата с пастира, козата, зелката и вълка:


 http://margaritta.dir.bg/2007/mart/06zada4ka.htm

не е трудна но мен ми отне към пет минути докато ги прекарам.





Ето и да се забавлявате с нещо(тест за бързо четене):




Прочетете без да се замисляте.................


"Зантее ли, че кгоато чтеете нисапаното, вжано е пръвтаа и поледсанта бквуа
от дмаута да бдаът на мсятото си. Мжетое да рзбъракате мстеата на
оастнаилте бвуки и все пак нпиасатноо ще прдъолажва да се чтее с лкоета.
Твоа ивда да пкаоже, че вскичтоо твоа вемре, котео сте попрлеили в уилчище,
е нпразано, доасттънчо е блио да ви начуат да слгатае на мстяото им бутквие
от наалчото и каря на вяска дмуа, кяото пиеште..."
« Последна редакция: Януари 31, 2011, 09:43:40 pm от saadina »

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Забавно
« Отговор #38 -: Януари 31, 2011, 09:53:58 pm »
Леле човек тва един приятел като ни го изръси на маса треа да знаеш че 2 часа сме се овиквали докато го решими.
М1-П1-П2 / Ж1
М1-П1 / Ж2
М2-П2 /Ж1
М2-П2-П1 /Ж2

Мисля че няма нужда от легенда . Ма колко нерви ни е изгорило тва чудо лелеее....


 :D мда и на мен ми я сервираха на маса, но имаше доста за пиене и я реших чак на следващия ден като се наспах.

ето ви ядна японска версия на задачата с пастира, козата, зелката и вълка:


 http://margaritta.dir.bg/2007/mart/06zada4ka.htm

не е трудна но мен ми отне към пет минути докато ги прекарам.





Ето и да се забавлявате с нещо(тест за бързо четене):




Прочетете без да се замисляте.................


"Зантее ли, че кгоато чтеете нисапаното, вжано е пръвтаа и поледсанта бквуа
от дмаута да бдаът на мсятото си. Мжетое да рзбъракате мстеата на
оастнаилте бвуки и все пак нпиасатноо ще прдъолажва да се чтее с лкоета.
Твоа ивда да пкаоже, че вскичтоо твоа вемре, котео сте попрлеили в уилчище,
е нпразано, доасттънчо е блио да ви начуат да слгатае на мстяото им бутквие
от наалчото и каря на вяска дмуа, кяото пиеште..."
Аз нещо не можах да го направя  *hihi*
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Re:Забавно
« Отговор #39 -: Януари 31, 2011, 09:57:01 pm »
Я да видим сега....
Римски сенатори си говорят:
- Тулий Пелаций е умрял СХХІХ години след рождението на Корнелий Филамонид - казва първият.
- Е, да - казва вторият - но е езвестно, че двамата общо са живели С години.
- Да, ама Корнелий Филамонид е умрял ХХХ години преди да умре Луций Ависта - добавя третият.
- Я! - казва четвъртият - Че колко години преди или след смъртта на Луций Ависта, е роден Тулий Пелаций?

Та... колко? ???
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!

Неактивен zlatin98

  • Zl@71N
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 951
  • Karma: +87/-348
  • ^_^
    • Профил
Re:Забавно
« Отговор #40 -: Януари 31, 2011, 10:13:27 pm »
Леле човек тва един приятел като ни го изръси на маса треа да знаеш че 2 часа сме се овиквали докато го решими.
М1-П1-П2 / Ж1
М1-П1 / Ж2
М2-П2 /Ж1
М2-П2-П1 /Ж2

Мисля че няма нужда от легенда . Ма колко нерви ни е изгорило тва чудо лелеее....


 :D мда и на мен ми я сервираха на маса, но имаше доста за пиене и я реших чак на следващия ден като се наспах.

ето ви ядна японска версия на задачата с пастира, козата, зелката и вълка:


http://margaritta.dir.bg/2007/mart/06zada4ka.htm

не е трудна но мен ми отне към пет минути докато ги прекарам.





Ето и да се забавлявате с нещо(тест за бързо четене):




Прочетете без да се замисляте.................


"Зантее ли, че кгоато чтеете нисапаното, вжано е пръвтаа и поледсанта бквуа
от дмаута да бдаът на мсятото си. Мжетое да рзбъракате мстеата на
оастнаилте бвуки и все пак нпиасатноо ще прдъолажва да се чтее с лкоета.
Твоа ивда да пкаоже, че вскичтоо твоа вемре, котео сте попрлеили в уилчище,
е нпразано, доасттънчо е блио да ви начуат да слгатае на мстяото им бутквие
от наалчото и каря на вяска дмуа, кяото пиеште..."
дай малко акъл че аз се мъча мя едно лапе с ен емога го преккарам
zlatin98 свят 2

Неактивен saadina

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 185
  • Karma: +15/-30
    • Профил
Re:Забавно
« Отговор #41 -: Януари 31, 2011, 10:21:13 pm »
дай малко акъл че аз се мъча мя едно лапе с ен емога го преккарам

и аз зациклих там в началото.


СПОЙЛЕР !!! Който иска да се пробва сам да не чете по-надолу !!!!!!!



Премести полицая и бандита. Върни бащата сам, земи майката. ВЪрни бащата и вози майката.Земи едното лапе с майката. Върни полицая и престъпника, земи лапето и полицая, престъпника е сам и накрая върни полицая за престъпника.

Неактивен popioi1221

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 143
  • Karma: +17/-45
  • Давайте минусчета на воля ;)
    • Профил
Re:Забавно
« Отговор #42 -: Януари 31, 2011, 10:27:12 pm »
Я да видим сега....
Римски сенатори си говорят:
- Тулий Пелаций е умрял СХХІХ години след рождението на Корнелий Филамонид - казва първият.
- Е, да - казва вторият - но е езвестно, че двамата общо са живели С години.
- Да, ама Корнелий Филамонид е умрял ХХХ години преди да умре Луций Ависта - добавя третият.
- Я! - казва четвъртият - Че колко години преди или след смъртта на Луций Ависта, е роден Тулий Пелаций?

Та... колко? ???
ТП е умрял 129 години след рождението на КФ
Известно е, че двамата общо са живели 100 години
КФ е умрял 30 години преди да умре ЛА
Колко години преди или след смъртта на ЛА е роден ТП?

Помощ за тези, които са се облещили на задачата от имената и годините :)
« Последна редакция: Януари 31, 2011, 10:33:43 pm от popioi1221 »

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Забавно
« Отговор #43 -: Януари 31, 2011, 11:47:08 pm »
и аз зациклих там в началото.


СПОЙЛЕР !!! Който иска да се пробва сам да не чете по-надолу !!!!!!!



Премести полицая и бандита. Върни бащата сам, земи майката. ВЪрни бащата и вози майката.Земи едното лапе с майката. Върни полицая и престъпника, земи лапето и полицая, престъпника е сам и накрая върни полицая за престъпника.
Нещо не ми се вързва ... премести полицая и бандита.След това .. Върни бащата сам, земи майката тва как става след като трябва да върнеш 1 от преместените (т.е полицаят и бандита)
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен saadina

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 185
  • Karma: +15/-30
    • Профил
Re:Забавно
« Отговор #44 -: Февруари 01, 2011, 12:10:57 am »
Нещо не ми се вързва ... премести полицая и бандита.След това .. Върни бащата сам, земи майката тва как става след като трябва да върнеш 1 от преместените (т.е полицаят и бандита)

Tой е закъсал до лапето. Според мен, след като е преместил двете деца и единия родител.

ако почнем от начало : местим полицая и бандита. връщаме полицая. Местим полицая и момче. връщаме полицая и бандита. местим мъжа с момчето.местим полицая и бандита. връщаме мъжа.  Местим майката и мъжа.  връщаме само майката, мъжа остава при двете момчета. взимаме майката и момичето. връщаме полицая и бандита. местим полицая и момичето. връщаме полицая и взимаме полицая и бандита.

нещо такова беше  :D