Автор Тема: Нерегламентирана намеса от страна на екипа?!  (Прочетена 960 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Нерегламентирана намеса на екипа в Свят 3
Здравейте,
През последните седмици на нас от Westeros ни се случват интересни неща, а "да живееш в интересни времена" е древно китайско проклятие.
Работата е там, че хората от Екипа на играта имат сериозна роля в тези любопитни събития. И след като видимо не успяхме да стигнем до единнна гледна точка за това какво може и какво трябва да се случва в игралния свят, както и какво е адекватна и какво е неадекватна реакция на Екипа, реших да разкажа нашата история. Една поучителна коледна приказка, ако щете.

Тъй като критикувам решенията на разработчиците доволно често, изчетох намеци, че все съм виждал чашата наполовина празна, че съм форумно тролче и адепт на апокалипсиса, който заслепен от собственото си его така и не успява да оцени достойно блестящите идеи, усилията и старанията на Екипа да направят играта по-достъпна и приятна... реших, че няма да коментирам случките, а ще опиша напълно безпристрастно. Документално. Ерго, че направя публично достояние кореспонденцията си по проблема с хората от Екипа.

Накрая, въпросителната накрая в края на заглавието показва, че съм готов да чуя мненията на играчите и хората от Екипа и евентуално да приема тезата, че случилото се е... нормално.


Кратката версия на това, което се случи:

Миналия петък гилдията JAGUAR проведе успешна атака по преден пост в провинция Безкрайната гора. Техните лидер/ПО не построиха пост на освободената площадка, а нашият ПО, който се е намирал в района построи на нея преден пост за Westeros. След няколко часа забелязахме, че в провинцията няма наш преден пост, а той принадлежи на гилдията JAGUAR.
След като сметнах 2 и 2, разбрах, че човек от Екипа е влязъл в лидерския акаунт на нашата гилдия, разрушил е поста и го е предал на JAGUAR. При това,  никой от нас не беше известен нито преди, нито след случката  - за намеренията, действията или причините за радикалната намеса в геймплея.
Накрая, решихме да си решим проблема с игрални средства като просто превземем поста на JAGUAR. Хорицата просто бутнаха и построиха поста набързо отново.

Поставени цели:

1) Да се обсъдят логическите пропуски при атаките на предни постове и да се дадат предложения за отстраняването им.

2) Да се оцени адекватността на поведението на Екипа при дадените обстоятелства

Историята в писма

Писмо 1:

От: Aegir
До: Oton, krest, prob4o, Commoner, elektroto
Дата: Декември 18, 2010, 04:16:36
Тема: Нерегламентирана намеса в играта от екипа?!

Здравейте,
В свят 3 имаме следният изключително сериозен прецедент. Днес по обяд гилдията JAGUAR победи THOR1, които притежаваха преден пост в провинция Безкрайната гора. След това не си построиха преден пост на освободената площадка и нашият първи офицер отиде и построи пост там - на чисто.

След 20тина минути влязох в лидерския акаунт и видях, че героинята се намира в провинция Безкрайната гора и се зачудих, понеже не я бях пращал там, а към Фалар. Направих бърз рефреш на страницата и след това ми показа героинята във Фалар. Към този момент просто допуснах, че съм свидетел на визуален бъг и по някаква причина просто ми е показана картата на Безкрайната гора, въпреки, че се намирам във Фалар.


Едва преди малко забелязах, че гилдията ни вече няма преден пост в Безкрайната гора, а вместо това там пост имат JAGUAR. (?!)

След като навързах детайлите - имам само едно обяснение на случилото се:
Член на Вашият екип е използвал служебна парола за достъп до акаунта на лидера, за да разруши поста на Westeros.

Паролата за този акаунт притежавам само аз, самата парола е силна, а освен това се сменя редовно.  Акаунтът няма включен нито премиум, нито пътешественик; явно бързото преминаване от Безкрайната гора във Фалар не е било визуален глич, а реална случка - влязъл съм в момент, в който някой друг е извършвал действия в акаунта. Липсата на ордените и почти мигновеното преминаване от едната в другата провинция също не са обясними по друг начин, освен с използване на разширена функционалност, която редовите играчи нямат. Отново - хипотезата, че действията са направени със служебна парола са единственото обяснение.

Това, което очаквам от Вас е:

1) Издържана алтернативна версия, която би обяснила описаниете от мен явления

ИЛИ

2) Признание, че в лидерския акаунт е влизано със служебна парола.

Ако имаме налице случай 2), то действията от страна на въпросния човек са неоснователни и напълно в разрез с правилата на играта и феър плея. Ето защо очаквам собствеността върху предния пост в провинцията да бъде възстановен на Westeros.
 
Благодаря.

P.S. Между другото, наш играч има запазена като локация на "мигновено пътуване плюс" предния ни пост в провинция безкрайната гора и когато натисне бутона в момента, прехвърля го в поста, който дори вече не е наш.
 

Писмо 2:
От: prob4o
До: Aegir
Дата: Декември 18, 2010, 11:16:20
Пробвайте се да продадете този сценарий в Холивуд!

Писмо 3:

От: Aegir
До: prob4o
Дата: Декември 18, 2010, 19:20:12
Тема: Нерегламентирана намеса в играта от екипа?!
Здравейте,

Развитие на случката:
Току-що говорих с човек в гилдията JAGUAR, която в момента държи въпросният преден пост. Призна откровено, че лидерът им е казал на админ/програмист/GM, че според тях има бъг и постът трябва да е техен. Въпросният админ/програмист/GM въобще не се е замислил, че за това има съвсем логично обяснение; вместо това просто е влязъл и е разрушил поста ни.

Ето защо, моля за по-уважително отношение към споделения от мен проблем (най-малкото уважението, с което човек подхожда към един непознат, познато още като концепцият benefit of the doubt).

Поздрави,
Николай Колев (Aegir), Westeros, Свят 3

P.S. Освен това оценете и факта, че първо тактично Ви писах на лични, а не направих грешката на екипа публично достояние.

Писмо 4:
От: Oton
До: Aegir
Дата: Декември 20, 2010, 11:21:27
Тема: Нерегламентирана намеса в играта от екипа?!

Да, действията са били на Екипа и са направени поради несработване на 1-часовата задължителна пауза при разрушаване на предния пост.
Така, че постът е даден на тези, които са го спечелили честно в битка, но след това просто не са имали време да го вдигнат.
Наложи се да действаме бързо, затова не сме пратили ЛС на хората.
Следващият път ще пратим, обещавам.

Относно играча с мигновеното пътуване - ще го погледнем.

Писмо 5:
От: Aegir
До: Oton
Дата: Декември 20, 2010, 13:13:51
Тема: Нерегламентирана намеса в играта от екипа?!
P.S. След като намирате действията на екипа по въпроса с поста за адекватни и издържани в духа на феър плея, едва ли ще имате нещо против цялата кореспонденция по проблема да бъде обявена за публично обсъждане във форума. Съсласни ли сте с предложението ми?
Забележка: Отговор на това писмо не последва.

Писмо 6:
От: Aegir
До: Oton, krest, elektroto, prob4o, Commoner
Дата: Декември 22, 2010, 15:21:21
Заглавие: Проблем с логика при атаките на предни постове

Здравейте,
След като разбрахме, че няма смисъл да спорим повече за решението на Екипа по затварянето на нашия преден пост в Безкрайната гора заради "едночасовото правило" - просто решихме да решим проблема с игрални средства и обявихме атака по поста, за да го превземем.

Около 4 часа и нещо преди атакуващата сила да пристигне, атаката ни беше отменена. Постът отново е на JAGUAR. Обяснението е едно - турците просто са затворили и построили наново поста, за да отменят атаката ни. И между другото, могат да правят това постоянно.

Сега, моля Ви да приложите същия критерий и същото правило. След като турците са затворили поста си, да се приложи едночасовото правило, според което:

1) Или там в момента трябваше да има празна площадка

2) Понеже техните действия показват нежелание да защитят поста си в битка, да приложите същия критерий както спрямо нас в петъка и да се намесите като администратори и да присъдите поста в Безкрайната гора на нас, Westeros.

P.S. Струва ми се, че самата опция да се строи и руши пост под атака е пропуск в логиката на провеждането на битките. Вероятността атакуващата гилдия да уцели точният момент, в който лидера на атакуваните затвори поста и да построи там е нищожна. Освен това, доколкото си спомням цитат на човек от екипа във форума, никога не сте имали идея завземането на предни постове да се превръща в играта "най-бързия печели"
Отговор или действия в резултат на това писмо също не последваха.

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Нерегламентирана намеса от страна на екипа?!
« Отговор #1 -: Декември 28, 2010, 01:43:37 pm »
Публикуването на лична кореспонденция, без съгласието на другата страна е не само недопустимо, но и крайно гнусно и невъзпитано.
Имах по-високо мнение за Вас, но явно съм се лъгал.

Темата се заключва, а при повторно действие от подобен род, ще бъдете отстранен от Форума.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts