Автор Тема: Балансираме играта :)  (Прочетена 5093 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Балансираме играта :)
« -: Юли 14, 2009, 05:31:48 pm »
Занаятчийте били вдигнали много бързо... кои занаятчий вдигнаха бързо?! Тези които всеки ден теглят по 24 хода и изработват предмети по 48 хода на денонощие, поради простата причина че са над 30-то ниво и е напълно безмислено да правят друго, при условие че няма 4-та категория! Освен това гилдий от по 30 души им осигуряват ресурси. силно ме съмнява някой след 300 точки да е правил каквото и да било с бронз...

Не може едни ботуши да се наричат "бронзови" и да се правят с повече желязо отколкото бронз. Все едно да наречеш нещо позлатено - златно...

Според мен това да направите занаятчийството по-трудно има смисъл - съгласен съм - но тогава сменете и имената, да отговарят на реалноста!

Това с което не съм съгласен е че се намалиха бонусите и че не се сумират. Кажете ми защо да се занаятчийства сега?! Искат се космически ресурси, в същото време шанса е доста малък, аз поне от 100-тина хода вадя по 1-2 редки предмета, което в никакъв случай не е 13-те %-та които имам... Но да приемем че просто нямам късмет...

Отново не предупредихте за промяната...

Отново се заключва темата без да е изчерпана... Никой не ми отговори защо има време да се "прецакат"(балансират) занаятите, пък няма време да се пусне поне една зона 4-та категория?!

Да приемем че някой е готов да даде зверски много ресурси за такива недъгави предмети. Защо да го прави, когато след промените никой няма да му ги купи, но не само това. Това са предмети които никой няма да носи, защото просто в магазините има по-добри и излизат по евтино на всичкото отгоре, въпреки безобразните си цени...

Поне да се сумираха бонусите, защо иначе да се ползват рецептите с камъни?!

Неактивен Sotty

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 269
  • Karma: +23/-3
    • Профил
Re:Балансираме играта :)
« Отговор #1 -: Юли 14, 2009, 05:53:22 pm »
 Прав си! Аз го бях ударил на занаятчийство, точно защото няма земи 4та категория, а пък тук вече почти не ми дава опит и предмети. Интересно дали и % на вероятността за редки предмети е намален. При шанс 20%, днес с 20 хода не изкарах нищо. Само непродаваеми предмети и се отказах. Сега пускам по някоя битка и по някое изделие, ама просто защото се чудя какво да правя. И ще се чудя още няколко дни и после ще реша има ли смисъл изобщо да играя. Може би ще изчакам да я направят играта и тогава да почвам. Идеята е добра само да не се прецака. Нещо взе да изчезва тръпката. Просто споделям - нищо моето виждане за моментното състояние.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Балансираме играта :)
« Отговор #2 -: Юли 14, 2009, 07:21:48 pm »
За това със сумирането- още не е казано (е, има някои нови публикации, които още не съм прочел), че няма да го бъде, но за съжаление в момента няма натрупване.. Надявам да го променят.
За "бързото" променяне на рецептите и балансирането на предметите- може би са работили от няколко седмици по него, просто не беше оповестено предварително. И по същата логика още утре може да се появи провинция четвърта категория.

И още нещо за идеята с баланса- сега всички основни професии са приблизително равни. Оръжейникът и майсторът на брони могат да правят по един предмет с високи бонуси, който може да бъде екипиран на героя- има само едно място за оръжие (евентуално две при умение) и само едно място за ризница. Останалите предмети могат да дават бонуси, но не до такава степен- още има далавера, но е по-малка.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Балансираме играта :)
« Отговор #3 -: Юли 14, 2009, 08:17:37 pm »
Глупости!!! Има само едно оръжие(второто е същото), това прави оръжейника много по мощен от майстора на брони!!! До сега беше обратното, най-добре беше майстора на брони, сега той не става за нищо... Но не се е променил факта че той е най-ощетен, откъм това че трябва да изработва 7 вида предмети, като повече от половината са с подвидове и всичките скапани... Значи един майстор на брони не стига, следователно трябват няколко и те да са скапани, това е много забавно... Има 3 вида брони - за мистика, за стрелеца и за война. Доколкото знам и щитовете не са прецакани. Следват ботуши два вида, ръкавици три вида, колани, намеала и три вида шлемове, което в крайна сметка прави 5 читави предмета, макар и два от тях не чак толкова използвани и 10 коблука... Това определено не е никакъв баланс, според мен! Защото 2/3 от предметите на майстора на брони сега са неизгодни, а на оръжейника всичките(1 предмет) са на ниво! За да има баланс предлагам 1/3 от предметите на майстора на брони да се преместят при оръжейника с което и двамата ще имат 50% хубави и 50% не чак до там хубави предмети...

Ако зависи от мен аз бих преместил именно ботушите и ръкавиците, дори бях се пошегувал в една тема за "боксови ръкавици", което не е никак лоша идея, а защо не и "бойни ботуши". Ще е е хубаво геройте да имат и ръкопашен бой и да могат да раздават шутове и тупалки :)

Освен това така и двата вида занаяти ще се равняват на "най-кофти" занаята, на бижутера. Съветвам екипа сериозно да помисли по въпроса, защото преди не беше добре, но сега е още по-зле, а това което предлагам може да не е най-доброто, но е по-добро от досегашните варианти!

СУМИРАНЕТО Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО - ако кажат че работят по въпроса и просто за сега не става - добре - но мълчат... Трябва да се изнася информация от кухнята по често! Пълно неуважение е да разбираме за промените чак когато са направени!!! Длъжни са да ни информират адекватно!!!

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Балансираме играта :)
« Отговор #4 -: Юли 14, 2009, 09:00:17 pm »
За седемте вида предмети- защо не го разглеждаш като възможност, а не като задължение. Купиш си меч за две ръце и толкова, нямаме повече взимане-даване с теб докато този меч ти върши работа. Ако обаче съм майстор а брони и си купиш ризница от мен, задължително с нея ще дойде и въпросът "А не желаете ли и тези прекрасни ръкавици, вижте как хубаво Ви стоят и, смея да твърдя, са малко по-хубави от сегашните Ви." (по-добра реклама само Oton би измислил). Според мен тези "възможности" преди бях супероферти, сега са просто оферти. В магазините вече ръкавиците и т.н също ще са ограничени, майсторите на брони си запазват клиентелата. Най-тиражирани ще са ризниците, ръкавиците и останалото ще са наред едва след като героят се снабди с хубаво оръжие и основна броня.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Балансираме играта :)
« Отговор #5 -: Юли 14, 2009, 09:45:35 pm »
Точно така Продукцията на майстора на брони има много по-голям шанс за реализация от тази на оръжейника , ако аз като оръжейник мога да ти продам оръжие с което ще караш 9-10 нива , то майстор на брони може да ти предложи 6 предмета за да те облече в тази категория .

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Балансираме играта :)
« Отговор #6 -: Юли 15, 2009, 03:03:29 am »
Говорите за нещо което вече не съществува. Да, точно така беше и единствената смислена професия беше на майстора на брони, но след последните промени и тя стана безмислена, ако още не сте го осъзнани, то скоро ще го :)

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Балансираме играта :)
« Отговор #7 -: Юли 15, 2009, 08:12:15 am »
Говорите за нещо което вече не съществува. Да, точно така беше и единствената смислена професия беше на майстора на брони, но след последните промени и тя стана безмислена, ако още не сте го осъзнани, то скоро ще го :)
Аз нямам пряко наблюдение върху майсторите на брони , но със сигурност те са най-напред в гилда . Коя промяна ги "обезмисля" според теб ?
Промяната в модификаторите се отнася и за оръжейника  .
И относно всички промени не трябва да се забравя че героите в двата свята  в момента се развиват много по-бързо от предвидененото и това със сигурност ще се промени .

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Балансираме играта :)
« Отговор #8 -: Юли 15, 2009, 10:50:17 am »
Аз нямам пряко наблюдение върху майсторите на брони , но със сигурност те са най-напред в гилда . Коя промяна ги "обезмисля" според теб ?
Промяната в модификаторите се отнася и за оръжейника  .
И относно всички промени не трябва да се забравя че героите в двата свята  в момента се развиват много по-бързо от предвидененото и това със сигурност ще се промени .

Промяната в модификаторите НЕ засяга оръжията въобще.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Балансираме играта :)
« Отговор #9 -: Юли 15, 2009, 11:07:54 am »
Тази подробност съм я пропуснал .
Изключение правят изработените оръжия, брони за торса, щитове и бижута, чиито модификатори ще останат същите.


Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Балансираме играта :)
« Отговор #10 -: Юли 15, 2009, 02:38:28 pm »
Поздравления за екипа, ето така се прави :)

Цитат на: SYSTEM 2009-07-15 11:12:29
Във връзка с изменение на политиката на изплащане, наложена от Глобул, екипът на Имперски Герой Ви уведомява, че се намаляват кредитите, получавани чрез СМС от абонати на Глобул. Намалението е от 50 на 40 кредита за СМС.

Ако може да го правят и за всичко останало което ни касае, ще бъде просто страхотно. Колко му е едно масово съобщение ;)

А колкото до лесното вдигане, това че има упорити играчи и примерно аз за да мога да кача бързо цялата гилдия ми пълни хранилището с храна, в никакъв случай не значи че се качва бързо и лесно! Единствения лесен герой е стрелеца и ако намалят по някакъв начин него ще има баланс, макар и в грешна посока, по-скоро трябва да увеличат възможностите на боеца, защото той в момента е на ръба, само мъничко още и никой никога няма да играе с боец...

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Балансираме играта :)
« Отговор #11 -: Юли 15, 2009, 06:08:13 pm »
Когато напредваме прекалено лесно, започваме да се занимаваме с шантави неща (някои хора се сещат за какво говоря  ;) ). Има и други обаче, които вместо да допринесат с нещо градивно, започват да търсят и пробват 1000 начина как да заобиколят правилата или да експлоатират нещо (всъщност донякъде е добре, понеже във връзка с това беше засечен един изключително сериозен бъг).

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Балансираме играта :)
« Отговор #12 -: Юли 15, 2009, 08:21:27 pm »
Отново не мога да се съглася с теб :) Лесната игра доставя удоволствие и поне нормалните хора не мислят за шъшканий тогава. И обратното, когато играта се превърне в една монотомна глупост и не стига че циклиш на едно място, ми трябва и да ти е трудно, е тогава със сигурност е нормално да потърсиш начин да заобиколиш това!

Но за едно съм съгласен, че е добре че беше открит този бъг. Жалко само че той прати в кофата за боклук бетата и всичките ни усилия... Ето затова казвах аз че за бета версия не трябва да се плаща... Сега тези които сме играли честно и най-вече тези които никога не са пускали нереални оферти са сериозно ощетени.

Да не говорим че веднага съобщавам бъговете, а не като повечето, чак следкато ги експлоатират до максимум. Но напоследък се започвам да се замислям, заради негативното отношение на някой хора към мен и обвиненията че флудя и т.н. Е аз какво съм виновен че има толкова много бъгове, че съобщаването им само по себе си е флуд :) Най много мразя когато заключат тема без проблема да е оправен и след месец да реагират все едно за първи път го казвам...

П.П. И понеже след този бъг, а и при липсата на 4-та категория нещо ми стана много скучно в бетата. Чудя се кога ще пуснат свят1 и дали за труда, времето и средствата които инвестирахме в бетата ще има някаква отплата под формата на едно ваучерче за свят1?

Неактивен shotgun600

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 40
  • Karma: +4/-11
    • Профил
Re:Балансираме играта :)
« Отговор #13 -: Юли 16, 2009, 09:23:22 am »
Какви средства си инвестирал?Нали каза ,че смс не си пускал до сега?

HAMELEON

  • Гост
Re:Балансираме играта :)
« Отговор #14 -: Юли 16, 2009, 10:20:03 am »
Какви средства си инвестирал?Нали каза ,че смс не си пускал до сега?

  Инвестициите могат да бъдат и под друга форма!!! Не е задължително те да са в левчета,евро,долари и т.н.