Анкета

Нужни ли са поправки и промени

Да!
Супер са!
Така ще стане по-добре за всички
Може и още
Не!

Автор Тема: Поправки,новости,проблеми  (Прочетена 13885 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Поправки,новости,проблеми
« Отговор #15 -: Януари 11, 2011, 02:08:35 pm »
21. За аукциона да бъдат въведени страници пример 1,2,3,4 или примерно бутон "Най-нови оферти" и при натискане да показва последните пуснати на аукциона предмети в последния час. Защото като трябва да обличаш наемник примерно става много изнервящо след като си прегледал дадена категория за дрехи и не си харесал нищо да трябва всеки път да се преглеждаш пак целия пазар за новите пуснати.

22.Когато се пускат предмети за продан освен да бъдат оцветени както досега казаха. Да има и разделение кое е в къщата кое е в героя и кое е в склада(евентуално ако се въведе опция за продан от склада).

23.В графа съобщения да има DropDown меню със съотборниците от гилдията. Защото най-често се комуникира с тях и това много ще улесни работата. Както и когато пътуваш нямаш достъп до менюто Гилдия за да се сетиш как му беше точно ника на някой.



21.Си го има нагледно!Когато искаш да си вземеш нещо,което е ново няма да ти пусат реклама я! Знаеш как да си намериш новото.
22.Едно подменю е достатъчно за продажбата.Ако го направят ще искате пак старото ,че ще се увъртите от търсене кое къде беше и защо го няма ....и .....във форума ще се стигне до prob4o ,а до там стигне ли се .....мале мале  *hihi*
23.За тази цел си има чатче и ти излизат хората от графа приятели,от гилдията и от зоната в която се намираш.

Дай нещо по семпло ,за да може и най-малкото да ни радва.
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Shivers

  • Гост
Re:Поправки,новости,проблеми
« Отговор #16 -: Януари 11, 2011, 02:20:39 pm »
Стига си се заяждал знам че не ме обичаш много много но все пак това е за всички не само за мен.

21. Няма го това нагледно. Със 100 пуснати предмети докато цъкаш следващи за да стигнеш до последните ще ти окапе раката и това за всички графи епични,легендарни,редки,комплекти. Докато стигнеш до последната страница на всички едно по едно.... А и има и функцията да не пускаш предметите на 24 часа а по малко . Вярно българите не го ползваме много много но съм забелязъл че чуждестранните играчи го ползват на по 8 часа незнайно защо.

22. Не говоря за нова графа говоря за едно меню с разделения. За пример:

Дом
Сапфирена кама
Сапфирена броня
Инвентар
Сапфирена кама
Сапфирена броня
Склад
Сапфирена кама
Сапфирена броня
(това е едно меню не няколко и не става на въпрос да щракаш откъде изкаш да търсиш предмети.А просто да са разделени.)
Според мен допълително ще олесни намирането на нещата в тая лудница която цари при повечето добре развити играчи.

23. Чата не струва много много. А когато играча го няма в момента а искаш да му оставиш съобщение и да изчезваш да си пиеш кафенцето докато патуваш. ?

Не са кой знае какви Главозамайващи промени но според мен ще са полезни и ще оптимизират някои неща.

За Споменатият админ . - Ние не споменаваме неговото име . Той се крие в сянките и се храни със сълзите на богобоязливи хора.... Анатема... The power of Christ compels you.... be gone demon. *freak*
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 02:28:12 pm от Shivers »

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Поправки,новости,проблеми
« Отговор #17 -: Януари 11, 2011, 02:41:28 pm »
Няколко дреболиики още
24.Когато влезнеш в меню Гилдии ти се отваря прозореца на играчите от гилда ти.Там има опции за пращане на злато,диаманти,следване на героя(което още не знам кво е  :D) което е хубаво,но защо няма и една опциика за пращане на съобщение както в класацията има.
25.При преместване от една провинция в друга, ако има предмет който ти е с под 5 здравина да ти го изпише и да не ти даде да тръгнеш докато не го ремонтираш.Освен ако не си в провинция където не може да го ремонтираш.Много е кофти така залисан в битки по зоните и отиваш и гледаш си на 0 здравина после да се връщаш да ремонтираш после пак да ходиш ужасно е.

Shivers

  • Гост
Re:Поправки,новости,проблеми
« Отговор #18 -: Януари 11, 2011, 02:49:01 pm »
За 24 Съм съгласен че ще е добре.
за 25 Да предупреди но пък чак да ти забрани да патуваш ще е много смотана работа с извинения :) .

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Поправки,новости,проблеми
« Отговор #19 -: Януари 11, 2011, 02:54:25 pm »
Е добре може и само едно съобщение да излезне въпроса е да видиш че екипировката е на 0 и да си я оправиш преди да тръгнеш

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Поправки,новости,проблеми
« Отговор #20 -: Януари 11, 2011, 03:03:14 pm »
Мдааа за тези ,които нямат мигновенно пътуване ще си спестят много нерви
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Поправки,новости,проблеми
« Отговор #21 -: Януари 11, 2011, 03:07:28 pm »
Другият вариант е да имаш възможност да се ремонтираш в замъците като примерно гилдакойто държи замъка печели и от тези ремонти някакво количество злато,но ремонта да е нормален както при другите магазини,а не да има такса и да е допълнително завишена цената на ремонта

Неактивен night_shadow

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 300
  • Karma: +37/-56
    • Профил
Re:Поправки,новости,проблеми
« Отговор #22 -: Януари 12, 2011, 11:14:30 pm »
26 На арената да се направи опция за битка с наемници, че сега ако 2-ма съюзници искат да си проверят парти-то и трябва да се напускат гилдии, да се хвърлят 2м. злато и тн. Много по-лесно ще е да се отиде до арената и там да се направи една стая в която да се направят необходимите сравнения.

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re:Поправки,новости,проблеми
« Отговор #23 -: Януари 12, 2011, 11:35:29 pm »
Темата е много хубава - бих искал да поощря нейното развитие, именно в този подреден и семпъл вид. Мисля, че някои неща могат да бъдат реализирани, а има няколко, които дори вече са планирани да се случат. (прозоръчния интерфейс споменат някъде в началото както е в ИО5, постепенно ще бъде реализиран и тук)...:)

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Поправки,новости,проблеми
« Отговор #24 -: Януари 13, 2011, 11:57:58 am »
Радвам се ,че ще направите играта по лесна за нас и вярвайте ни .....ще ви даваме все по-добри предложения  ;)
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 08:09:40 pm от ge4ito »
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Поправки,новости,проблеми
« Отговор #25 -: Януари 13, 2011, 03:36:59 pm »
Предложения, свързани с управлението на градската стража и предните постове в Ничиите земи:

А. Свързани с градската стража в ничиите земи

Забелязах следните особености, свързани с наемането и управлението на градската стража в ничиите земи:

А1. всеки новонает страж се присъединява като последен към текущата група стражи
А2. нямам право да освободя страж
А3. нямам право да премествя страж от една група в друга
А4. нямам право да именувам страж
А5. нямам право ефективно да повишавам опита на стража

Предлагам:

26. Да имам право да избера в коя група да попада новонаетия страж

Логика: Решил съм, да речем, че стражите ми ще се състоят от 1 пазител, 3 ловеца със залп и още 2-ма, чиито класове ще варират. Отивам с няколко героя и намирам в таверната 3-ма добри пазители, всеки от които ми харесва за стража. Ако наема и тримата, всички ще попаднат в една или най-много в две съседни групи от стражи като и в двата случая ще понижа ефективността на групата стражи – защото в нея има твърде много пазители.

27. Точно както и с наемниците да имам право да освобождавам страж

Логика: Първо съм взел наемник, който върши работа, след което съм намерил наистина отличен. Защо да нямам право на по-добрия избор?

28. Да имам право еднократно да избера в коя група да влиза всеки нов страж или пък да имам свободата да ги размествам по всяко време и така  да си конфигурирам по-гъвкаво групите.

29. И с наемниците, и със стражите ще е по-удобно да мога да им дам уникални имена. Улеснява първоначалното екипиране и следващите ъпгрейди по екипировката им.

30. Да имам право да платя такса от съюзната хазна, за да кача нивото на страж..

Логика: Понеже стражите са статични, могат да натрупат опит и да качат ниво само, ако се намират редовно играчи, които да ги предизвикват в бой. Понеже това се случва рядко, десетки и стотици пъти по-рядко, отколкото на наемниците на героите, според мен ще е добра идея срещу такса да могат да се повишават нивата им. Да речем концепцията да е такава, че на стражите не се гледа като на лентяи, които по цял ден наливат бира и цаца, ами тренират и се упражняват в спаринги един срещу друг всяка седмица, в която им се плаща заплата. В резултат на това – и те натрупват опит и евентуално вдигат ниво.


31. Предлагам след преминаване в по-горна категория играчите в гилдии-управители на замъци да могат да предадат наемниците си, които да служат като част от градската стража.

При това може да има 2 опции:

31а. Наемниците да преминават като стражи заедно с цялата си екипировка

или

31б. Наемниците да могат да преминат в стражата само, след като са съблечени

Логика на предложението:
Липсата на възможност за ефективно повишаване на опита на градските стражи прави наемането на качествени такива доста тежка задача като имаме в предвид, че освен другото, те се набират единствено от таверната при съответния замък.

Ако наемниците могат да преминават на служба като стражи след като героите минат в горна категория - това би било достойна пенсия за добре изградените и обучени наемници; такива наемници могат да служат като адекватна замяна на играчите, които бидейки в горна категория вече не могат да защитават ефективно своите замъци... освен, ако за целта не оставят по няколко мулета в категориите на замъците.

32. Предлагам всеки играч в гилдия-управител на замък да може да предлага за наемане в градската стража добър наемник, който забележи в съответната таверна. Информация за предложението постъпва едновременно при лидера, ПО и командира на замъка и докато не изтече периода на обновяване на наемициите - всеки от тях може да одобри или отхвърли предложението.

Логика:
Всеки играч, който има герой с добре подбрани и екипирани наемници вече не се нуждае от още за лична консумация, но би могъл да улесни работата на лидер/ПО/командир като се отбива по веднъж на ден в таверните и проверява дали няма подходящи за градска стража наемници.

В нашата гилдия идеята и в момента се реализира, обаче всеки път, когато някой е намерил добър кандидат за страж, лидерът трябва временно да го повиши до ПО, за да може да го наеме, след което отново да го понижи и да върне поста на първия офицер.

Това, което предлагам, е по-изчистена и автоматизирана реализация.



Б. Свързано с предните постове в замъците:

В предните постове никой, включително лидер на гилдия, няма право да разрушава сгради, а само да прави ъпгрейди и да строи нови. Когато човек е по-нов играта – той се учи и греши. Освен това гилдиите са динамични структури – играчи влизат и си отиват; в един момент в предния пост ти трябват едни сгради, в друг – други.
Ако разбереш, че си сгрешил – с преден пост винаги имаш опцията да разрушиш поста, да го построиш наново и да започнеш начисто. Ако превземеш замъка в провинцията, обаче, няма как да го разрушиш, така че там разполагаш само с правото на ъпгрейди.

33. Предлагам лидерите на гилдии да имат право да затваря отделните сгради в предните постове поне в случаите, когато предните постове се намират в гилдовите замъци.

« Последна редакция: Януари 14, 2011, 03:32:26 am от Aegir »

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Поправки,новости,проблеми
« Отговор #26 -: Януари 15, 2011, 04:31:00 pm »
Цитат
А2. нямам право да освободя страж

Можеш да освобождаваш стражи! Можеш да си ги намисташ както искаш!
1 човек ще се справи с набирането на няколко групи ....някъде за половин години.Виж ако целия гилд търси стража ,то тя за 1-2 седмици е готова :)



Предложение за умение "Горяща стрела"
-Увеличава максималните поражения на оръжието, когато е осъществена успешна атака срещу зверове и хуманоиди, екипирани с лека броня.

Дайте да му сложите и някакви % при успешен удар-както при отровата.Все пак тази горяща стрела също прави поражения не по-малки .Тя си гори -няма гасене  освен в тревата да се търкалят  *hihi* Много от познатите стрелци са отчаяни с тези достигнати точки при стрелците и едва ли не се молят на чудо ,за да бъдат равнопоставени с другите класове.
Трябва им нещо като масово умение ,което могат да правят другите класове.

*Масово за цялата група:
Умение 1 : Вдигане на броня с +100 +200 ... и т.н. с едно "Хайо" както му викаме :)
Умение 2 : Вдигане на % критичност  +1 ,3,5 и т.н.
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Поправки,новости,проблеми
« Отговор #27 -: Януари 15, 2011, 06:06:24 pm »
(...)

Според мен си остават като проблем всички умения, които са на принципа "Добави/извади Х точки от...". Щом Х е фиксирано число, те стават все по-неефективни от категория 5 (или дори 4) нататък. А нещата са тръгнали официално към К7.

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Поправки,новости,проблеми
« Отговор #28 -: Януари 16, 2011, 10:40:09 am »
Можеш да освобождаваш стражи! Можеш да си ги намисташ както искаш!

Как става това? Искаш да кажеш че мога да преместя от една група в друга?

Неактивен stormer81

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 99
  • Karma: +35/-29
    • Профил
Re:Поправки,новости,проблеми
« Отговор #29 -: Януари 16, 2011, 10:59:15 am »
33. Кървавите предмети да могат да се поправят срещу Кървав кристал и солидна сума в злато. Така хем ще има смисъл от тях хем ще има още един солиден goldsink в играта.

34. Нова сграда в Щаба на гилда - Работилница за поправки. Може да се възстановява даден % от максималната здравина на предмета, кървав или не. На максимално ниво да НЕ изисква кървав кристал за поправка.