Автор Тема: Как Работи Шансът за пуснат предмет ?  (Прочетена 1296 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Shivers

  • Гост
Как Работи Шансът за пуснат предмет ?
« -: Януари 12, 2011, 11:20:57 am »
Аз да поразпитам малко точно как работи шансът за пуснат предмет. Примерно мамутът има шанс да пусне 60% рядък 30% легендарен 15% епичен  и ако имаш 100% увеличение Ще бъде 160% рядък 80% лег 40% епичен (тоест като чук). Или пък 100% увеличение като количество пуснати предмети. Или какво точно. Днеска осъзнах че въобще незнам как действа дропа в тая игра. :) Та ако може някой по-голям ветеран или компетентен орган да се изкаже ще съм много благодарен  ;D

Kilgor

  • Гост
Re:Как Работи Шансът за пуснат предмет ?
« Отговор #1 -: Януари 12, 2011, 11:49:57 am »
Както почти всеки бонус в тази игра - прилага се върху вече съществуващия шанс. Примерно ако имаш 100% шанс за пуснат предмет и 1% шанс в дадена зона да ти падне легендарна рецепта, то шансът става 2%, а НЕ 101%. Това е. Ако имаш 50% пуснат предмет, тогава шансът ще стане от 1% на 1,5 %.

Конкретно в твоя пример ще стане - от 60 на 90 % за рядък предмет, от 30 на 45% за легендарен и от 15 на 22,5% за епичен. Само не знам последователността на дропа как работи. Т.е. дали хвърля първо зар за брой предмети, после за вида на предметите и след това за техният цвят ( син, жълт или лилав ). И разбира се, дали бонуса дроп се прилага на всяка стъпка от тази последователност.

Shivers

  • Гост
Re:Как Работи Шансът за пуснат предмет ?
« Отговор #2 -: Януари 12, 2011, 12:04:28 pm »
Мерси много. А влияе ли това върху останалите фактори дето каза . Брой предмети и тип предмети и върху техните атрибути ?

Неактивен Assailant

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +10/-46
    • Профил
Re:Как Работи Шансът за пуснат предмет ?
« Отговор #3 -: Януари 12, 2011, 12:15:55 pm »
Дропа в тази игра е нещо явно доста пазено в тайна как точно действа.

От мое наблюдение(което може да няма нищо общо с действителноста) има определен капацитет предмети на седмица и колкото повече се ферми дадено място толкова по-малак ти става шанса за дроп. Пример давам с мамута и ледената брадва във Фалар. Мамута ежедневно се ферми страшно много и затова там шанса да се падне нещо хубаво е супер малак, докато при ледената брадва защото малцина могат ежедневно фермят без да ги посече брадваря дава доста по-добри предмети не само заради нивото говоря като количество. Даже от там за пръв път ми се падна зелен предмет преди последната степен.

Но докато някой от екипа не каже точно как стоят нещата всичко ще е в сферата на докатките.
nickname Assailant свят 2

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Как Работи Шансът за пуснат предмет ?
« Отговор #4 -: Януари 12, 2011, 10:22:45 pm »
Дропа в тази игра е нещо явно доста пазено в тайна как точно действа. Да.

От мое наблюдение(което може да няма нищо общо с действителноста) има определен капацитет предмети на седмица и колкото повече се ферми дадено място толкова по-малак ти става шанса за дроп. Пример давам с мамута и ледената брадва във Фалар. Мамута ежедневно се ферми страшно много и затова там шанса да се падне нещо хубаво е супер малак, докато при ледената брадва защото малцина могат ежедневно фермят без да ги посече брадваря дава доста по-добри предмети не само заради нивото говоря като количество. Даже от там за пръв път ми се падна зелен предмет преди последната степен.
Няма подобна зависимост.

Но докато някой от екипа не каже точно как стоят нещата всичко ще е в сферата на докатките.
И там ще си остане ...