Автор Тема: възмутена съм!  (Прочетена 4187 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
възмутена съм!
« -: Юли 15, 2009, 10:12:00 pm »
от спекулата на пазара!
за пореден път забелязвам предмет, който е купен с явната цел препродаване на по-висока цена...
предполагам, ще кажете - щом има кой да даде повече... ама аман от търговци, честно!
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен caligulav

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 40
  • Karma: +2/-3
    • Профил
    • Ел. поща
Re:възмутена съм!
« Отговор #1 -: Юли 16, 2009, 12:10:52 am »
от спекулата на пазара!
за пореден път забелязвам предмет, който е купен с явната цел препродаване на по-висока цена...
предполагам, ще кажете - щом има кой да даде повече... ама аман от търговци, честно!
Скарлет не се ядосваи спекула е имало и ще има винаги а и това е начин да се изкарват виртуални жълтички както и диаманти .

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:възмутена съм!
« Отговор #2 -: Юли 16, 2009, 03:48:55 pm »
Препродаването е практика, донякъде спекулантска. Аз обаче съм само краен потребител (доколкото се включва складирането на ресурса в гилдията за майсторите ни после), поне на мен не можеш да се сърдиш .

Неактивен ugia

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 14
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re:възмутена съм!
« Отговор #3 -: Юли 17, 2009, 12:59:53 am »
"Спекула" и "спекулант" са мръсни думи само в България. Има свободен пазар. Сам определяш цена "продава". Ако мислиш че е изгодно - купуваш. Лошо е само при интервенция на централната бака(обикновенно банка ъф джапан).

Неактивен kyky

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 398
  • Karma: +35/-28
    • Профил
    • Ел. поща
Re:възмутена съм!
« Отговор #4 -: Юли 17, 2009, 08:50:31 am »
аз пък съм друг луд ... купувам всичко което е на далавера независимо дали ми трябва ... но още не съм вадил нищо на аукциона с цел спекула
2-ра категория съм а най-хубавите ми предмети са 3-та и 4-та, имам 600-700 кожи и т.н.
Въпрос на далновидност.

Неактивен kyky

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 398
  • Karma: +35/-28
    • Профил
    • Ел. поща
Re:възмутена съм!
« Отговор #5 -: Юли 17, 2009, 09:14:47 am »
да и аз съм на това мнение .. за мултиакаунтинга .....ноооо за жалост като има СМС-и  има и пари , и много ме съмнява да изтрият акаунт който редовно си спонсорира. Защото те тези диаманти все от някъде си идват, а без тях  играта е мнооого бавна и мудна  има да си циклиш няколко месеца докато събереш някакъв ресурс че да можеш(евентуално) да си го продадеш и така да минеш метър.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:възмутена съм!
« Отговор #6 -: Юли 17, 2009, 09:23:50 am »
говоря за друго
например рецепта, излиза на сравнително нормална цена на аукциона (в диаманти естествено)
намира се кой да я купи на откупната цена и веднага след това виждам същата тази рецепта на двойна цена... (да, пазарът е свободен, щом има кой да купи...)
и доста време това вървеше...
резултатът е видим за всички - високи цени на рецепти, ресурси, а в следствие на това и на готовите предмети...
и не ме разбирайте неправилно, аз не съм против свободната търговия
това, което ме провокира са именно такива изяви, които спъват (поне според мен) нормалното развитие на пазара в играта
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:възмутена съм!
« Отговор #7 -: Юли 17, 2009, 09:28:07 am »
Добре ти имаш ли цялостна представа по колко и от какви ресурси се влага в изработката на всеки предмет. Колко време отнема това и така нататък ? Нямаш. Тогава откъде знаеш каква е евентуалната производствена цена, за да се възмущаваш на крайната потребителска. Не казваш нищо за надценката, която слагаш ти когато търгуваш. Защо топ клановете са облечени в легендарни и епични неща - да си видяла подобни на пазара. Аз лично съм виждал само едни ръкавици 2-ра категория. Тях кой ги облича - ами хората които са в гилдията. Теб като няма кой да те облече с подобни неща на приемлива цена просто си ходиш с каквото имаш и тя играта върви. Не може да сме всички топ класа.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:възмутена съм!
« Отговор #8 -: Юли 17, 2009, 09:28:55 am »
екипът няма нищо общо в случая
проблемът (ако може въобще така да се нарече) е в играчите, които търсят бърза и лесна печалба
няма лошо, това го има и в "реалния живот"...
но не обичам дребните далаверки "на парче", дразнят ме :(
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:възмутена съм!
« Отговор #9 -: Юли 17, 2009, 09:31:38 am »
екипът няма нищо общо в случая
проблемът (ако може въобще така да се нарече) е в играчите, които търсят бърза и лесна печалба
няма лошо, това го има и в "реалния живот"...
но не обичам дребните далаверки "на парче", дразнят ме :(

Имам идея - организирай масово производство на всичко и залей пазара с евтина стока. Така ще размътиш водата на дребните тарикати и ще бъдеш много доволна. Ние пък ще си напазаруваме евтино от всичко.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:възмутена съм!
« Отговор #10 -: Юли 17, 2009, 09:32:58 am »
Добре ти имаш ли цялостна представа по колко и от какви ресурси се влага в изработката на всеки предмет. Колко време отнема това и така нататък ? Нямаш. Тогава откъде знаеш каква е евентуалната производствена цена, за да се възмущаваш на крайната потребителска. Не казваш нищо за надценката, която слагаш ти когато търгуваш. Защо топ клановете са облечени в легендарни и епични неща - да си видяла подобни на пазара. Аз лично съм виждал само едни ръкавици 2-ра категория. Тях кой ги облича - ами хората които са в гилдията. Теб като няма кой да те облече с подобни неща на приемлива цена просто си ходиш с каквото имаш и тя играта върви. Не може да сме всички топ класа.
не си разбрал - нямам нищо против, когато един производител сложи цена, каквато прецени на своя предмет. но, когато "производителят" го предложи на "нормална цена" (да, понятието е разтегливо) и се намери някой да го купи и веднага след това да го препродаде със солидна печалба точно, защото има недостиг на такива предмети - това вече е друго.
Аз му казавам "спекула", други му казват "предприемачески дух", всеки го разбира различно :-D

Имам идея - организирай масово производство на всичко и залей пазара с евтина стока. Така ще размътиш водата на дребните тарикати и ще бъдеш много доволна. Ние пък ще си напазаруваме евтино от всичко.

хаха, ще помисля по въпроса
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:възмутена съм!
« Отговор #11 -: Юли 17, 2009, 09:38:34 am »
За схемата, която описваш се изискват много средства. Не вярвам някой да налива толкова много реални пари, за да те ядосва :) или да спечели виртуални, които няма как да осребри. Ако говорим за експлоатацията на онзи бъг за 5 милиона диаманта за мен е още загадка как това не се е хванало в зародиш. Това ако 500 диаманта са 20 евро си правете сметка колко са 5 милиона ;)

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:възмутена съм!
« Отговор #12 -: Юли 17, 2009, 09:41:53 am »
За схемата, която описваш се изискват много средства. Не вярвам някой да налива толкова много реални пари, за да те ядосва :) или да спечели виртуални, които няма как да осребри. Ако говорим за експлоатацията на онзи бъг за 5 милиона диаманта за мен е още загадка как това не се е хванало в зародиш. Това ако 500 диаманта са 20 евро си правете сметка колко са 5 милиона ;)
предполагам, че точно от там тръгва всичко, от този бъг
когато се изкупуваше буквално всичко... така нямаше значение на колко ще си пуснеш препродадената стока, а "хиените" бързо надушиха далаверата :-D
както и да е, вече го няма, но ще отнеме доста време да се номализират нещата
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен kyky

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 398
  • Karma: +35/-28
    • Профил
    • Ел. поща
Re:възмутена съм!
« Отговор #13 -: Юли 17, 2009, 09:52:53 am »
да и аз мисля като повечето от вас ..

За това предлагам следното  нека ние възмутените да си направим собствен клан  с подходящи занаятчии и да си бълваме предмети ...

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:възмутена съм!
« Отговор #14 -: Юли 17, 2009, 10:15:49 am »
Да и като пуснете "китайските стоки", пуснете и уведомление, за да се вредя в промоцията  ;D