Автор Тема: Занаятчийски комплект на стария  (Прочетена 7849 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Занаятчийски комплект на стария
« Отговор #30 -: Февруари 09, 2011, 08:01:55 pm »
@helllfire Може би е добре зан. комплект от дадена категория да важи САМО за тази категория? Както виждаш хората не се интересуват от измислените по-долни категории.
Ако след 5-та всички ще са по 25% не виждам смисъл да са ограничени само за текущата категория. Щом хората не искат да си произвеждат по-долните категории още по-добре. идеята ми е да не се събират излишни комплекти за всяка категория
Може да дадете предложение и за всяко отделно ниво рецепти да важи. Един комплект прави екипировка *4, един *6, един *8 и един *9. Щото много лесно се събират. И жълтите чукове така да ги разделят
Е добре де кажи ми какъв ми е стимула да си сменя комплекта т4 с този т6 ??? 5% ???

Неактивен Lubopitko

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 213
  • Karma: +70/-52
    • Профил
Re:Занаятчийски комплект на стария
« Отговор #31 -: Февруари 09, 2011, 08:18:43 pm »
Тео, жалко че не виждате иронията в моите писания. На фона на намалените шансове, на безбожната цена за развитие на работилници, на куп още орязвания на занаятчийството. И без това този сет едва ли го имат повече от 5-6 човека в играта събран напълно. Ще се наложи и него да преглътнем
Предложеният от Вас на аукциона Обсидианен вулканичен пръстен бе купен. Получихте 20900000 Злато.

Неактивен Komadrin

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 417
  • Karma: +143/-84
    • Профил
Re:Занаятчийски комплект на стария
« Отговор #32 -: Февруари 09, 2011, 08:31:19 pm »
Не знам колко е трудно да се направи, но може, като вземеш Зан. комплект в Т6, за изработването в същата категория да дава 30%, Ако изработваш в по-ниска да пада с 5% на категория. До Т3 да речем!
Так ще си прави всеки сметката дали ще кара в Т6 с комплект от Т4 на 20%!
Ако Дяволът наказва лошите, той добър ли е......!

Неактивен Lubopitko

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 213
  • Karma: +70/-52
    • Профил
Re:Занаятчийски комплект на стария
« Отговор #33 -: Февруари 09, 2011, 08:34:57 pm »
Последното предложение е много добро и точно. +
Предложеният от Вас на аукциона Обсидианен вулканичен пръстен бе купен. Получихте 20900000 Злато.

Неактивен Dilo

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +58/-79
    • Профил
Re:Занаятчийски комплект на стария
« Отговор #34 -: Февруари 09, 2011, 08:38:24 pm »
. И без това този сет едва ли го имат повече от 5-6 човека в играта събран напълно. Ще се наложи и него да преглътнем

Ами мен само единия пръстен ми остана . Мислих да купя чук да го гоня да стане , но уви смисъл никакъв.

Не знам колко е трудно да се направи, но може, като вземеш Зан. комплект в Т6, за изработването в същата категория да дава 30%, Ако изработваш в по-ниска да пада с 5% на категория. До Т3 да речем!
Так ще си прави всеки сметката дали ще кара в Т6 с комплект от Т4 на 20%!

А това е много точно и добро +

newcomer

  • Гост
Re:Занаятчийски комплект на стария
« Отговор #35 -: Февруари 09, 2011, 08:50:02 pm »
@Komadrin Добро, бих казал елегантно решение. Интересно ми е какво ти е мнението за решаването на проблема с прогресията в дългосрочен план. Горните категории чукат на вратата.

Неактивен Lubopitko

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 213
  • Karma: +70/-52
    • Профил
Re:Занаятчийски комплект на стария
« Отговор #36 -: Февруари 09, 2011, 09:09:46 pm »
Екипа е намерил още по-елегантно решение за горните категории. Шеста категория е от половин година сигурно, а този комплект се появи преди две седмици най- много. Нищо не пречи и в седма да стане така. Няма комплект, няма проблем :)
Предложеният от Вас на аукциона Обсидианен вулканичен пръстен бе купен. Получихте 20900000 Злато.

Неактивен Komadrin

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 417
  • Karma: +143/-84
    • Профил
Re:Занаятчийски комплект на стария
« Отговор #37 -: Февруари 09, 2011, 09:12:37 pm »
@Komadrin Добро, бих казал елегантно решение. Интересно ми е какво ти е мнението за решаването на проблема с прогресията в дългосрочен план. Горните категории чукат на вратата.

По принцип концепцията с комплектите според мен е сбъркана. Въобще не би трябвало да ги има. Но щом веднъж си дал, сега да вземеш,......! Всички виждаме какво става след промените в края на миналата година. Мина достатъчно време и всеки може да си направи изводите.
Все пак дори комплектите да станат с по 50% бонус, не мисля, че е кой знае какъв проблем. Процента на епиците ще е 3-4 по-голям в последната категория! А както върви и епиците няма да ти вършат работа по зоните :)
Ако Дяволът наказва лошите, той добър ли е......!

Неактивен Dilo

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +58/-79
    • Профил
Re:Занаятчийски комплект на стария
« Отговор #38 -: Февруари 09, 2011, 09:14:14 pm »
Има решение на всичко .. стига да иска човек  ;) . В т7-т8-т55 .. може да дава пак 30% , но да дава и процент бонус. Я на атрибути , я на нещо друго

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Занаятчийски комплект на стария
« Отговор #39 -: Февруари 09, 2011, 09:16:12 pm »
Я дай да видим 1 епик от преди и 1 след промените .  Какви епици бяха :)))
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Занаятчийски комплект на стария
« Отговор #40 -: Февруари 09, 2011, 09:17:59 pm »
Цитат
ще е инатерсно ако комплекта дава +5% за оръжия
Друг за бижута и т3ти за брони

Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен holera

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 76
  • Karma: +17/-15
    • Профил
Re:Занаятчийски комплект на стария
« Отговор #41 -: Февруари 10, 2011, 10:37:49 am »
Много ми харесва разразилата се дискусия, но ПРОДЪЛЖАВАМ ДА ЧАКАМ ОТГОВОР ОТ ПРОГРАМИСТИТЕ! Въпросът, който съм задал, е изключително прост. Очаквам и изключително прост отговор! Бъг ли е или не е??? И въобще не искам да чета как някой майстор категория 6 или 7 ще се скъса да кове неща от кат.4... То понеже там предметите се продават на изключително висока цена и далаверата ще е невероятна! Като сложиш чук и моментна, ей така, за едно чукване ти отива 1 млн... И се замислете за изработка на комплект или епичен предмет реално каква част от тези допълнителни 5% ще достигне. Ето шанса в РАБОТИЛНИЦАТА на моята гилдия, когато съм с чук +60%, без комплект 25% бонус: Шанс за създаване:
Превъзходен %108.90
Рядък %37.77
Легендарен %15.55
Епичен %7.77
Комплекти %3.88

Ето и с комплекта +25%:
Шанс за създаване:
Превъзходен %136.40
Рядък %46.94
Легендарен %19.22
Епичен %9.60
Комплекти %4.81

Смятам сте достатъчно грамотни да изчислите с колко ще се увеличи шанса за изработка на епичен или комплект, ако комплекта даде бонус +30%!  Да не пропусна да отбележа, че това е шанса с множител х8! А вече беше отбелязано колко струва вдигането на нивата в работилниците...

Очаквам отговор! Мина пределно дълго време за мислене!
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 10:39:25 am от holera »

Неактивен Assailant

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +10/-46
    • Профил
Re:Занаятчийски комплект на стария
« Отговор #42 -: Февруари 10, 2011, 03:51:55 pm »
Само не каза дали си с ордена на занаячията, че като ти гледам процентите май си.
nickname Assailant свят 2

Неактивен holera

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 76
  • Karma: +17/-15
    • Профил
Re:Занаятчийски комплект на стария
« Отговор #43 -: Февруари 10, 2011, 04:30:31 pm »
Само не каза дали си с ордена на занаячията, че като ти гледам процентите май си.
Да, това съм го пропуснал наистина, ама то от толкова неща... Имам и този орден. Но, ако ви се виждат високи процентите, не е малка заслугата, че са с бонуса от работилницата на ZEALOTS :) А няма да ви казвам какви средства са вложени да се стигне до това ниво...

Неактивен pro_pain

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 180
  • Karma: +20/-53
    • Профил
Re:Занаятчийски комплект на стария
« Отговор #44 -: Февруари 10, 2011, 09:21:32 pm »
Последното творение на майстoр Relic :)


[/quote]

нормално ли е ?