Автор Тема: Препоръка  (Прочетена 3165 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Препоръка
« -: Февруари 05, 2011, 11:11:18 pm »
Тези подаръци между играчите за т. нар. "свети" Валентин ми се струват полвинчата работа.
По-добре помислете как да привлечете нови играчи, защото тоя диамантен пазар много обърква нещата. Там цените се определят от играчите в най-високата категория, защото получават най-много злато и най-скъпи предмети от дроп. А играчите от 2, 3, а защо не и 4 категория не могат да си позволят сериозно присъствие на диамантения пазар. В същото време цените на премиума и ордените са еднакви за всички категории.
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!

Неактивен aHoHuMeH

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 314
  • Karma: +32/-144
    • Профил
Re:Препоръка
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2011, 11:47:34 pm »
Ами имало е подобни предложения - 2 вида диаманти, за под категория 4 и за над нея ;D
Tap3aH a.k.a aHoHuMeH


Щях да напиша нещо, но не искам да спамя в темата ти.

Предполагам тази публикация е универсална.

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Препоръка
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2011, 12:10:19 am »
Не виждам вече разлика да ти кажа :) Ак осе тръгнеш с герой 1 ниво за 2 месеца ще си горе в края на Т4-началото на Т5. С продажбата на 2-3 диаманта ще си купиш толкова много неща ,че като се върна аз назад за същото давах по 10-20. И не си мисли,че като си горе е голяма кирия :) Я да се похвали някой,който прави лев от битки толкова много :)
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Re:Препоръка
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2011, 01:14:24 am »
Не виждам вече разлика да ти кажа
Ами да ти я покажа, като не я виждаш:
Моят герой е 5-та категория. Към 01.01.2011 г. имаше около 100 диаманта.
Оттогава е наел, облякъл и въоръжил (страховито!) 5 наемника 5-та и един 6-та категория, потрошил е поне 50-60 диаманта за мигновен добив на ресурси само в изпълнение на приключения (т. е. - не е продавал ресурси), 90-100 диаманта са отишли за купуване на точки за действие.
След 01.01.2011 г. не съм пускал СМС-и - всички диаманти, получени от героя ми през това време са само от награди за приключения и купени от диамантения пазар.
Но сега героят ми има 200 диаманта. Т. е. - удвоил ги е. Въпреки масата разноски, които е направил!
Възможно ли е такова нещо за играч от 4-та категория?
А от 3-та?
Но цените на диамантения пазар са еднакви за всички. Премиумът и ордените - също.
Сега видя ли разликата?

Но даже категоризирането на диамантите не е решение.
« Последна редакция: Февруари 06, 2011, 01:24:58 am от FatJIm »
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!

Неактивен night_shadow

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 300
  • Karma: +37/-56
    • Профил
Re:Препоръка
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2011, 02:14:19 am »
Показваш ама не баш.... ти си 49 ниво и в мемнта (а и от доста време насам) най-печелившия диапазон за всички играчи е точно края на 5-та категория. Когато има достатъчно дроп от предмети и злато, надниците и лекуването на наемниците е сравнително символично на фона на дропа, отделно има много жълти рецепти и части от комплекти които се търгуват много добре на пазара. Аз лично за около 2-3 седмици когато бях в края на 5-та категория бях изкарал към 300 диаманта (само с игра). Влез в 6-та категория облечи наемници, направи няколко битки и виж как в една многостепна от 10 битки даваш 700к+ само за надници на наемници, отделно за колби и др. и накрая от дроп изкарваш най-много 100-200к.  Виж как за да изкараш 2м (ако не си минал кървавото приключение за което трябва да дадеш около 10м злато в колби, надници и съживяване на наемници) трябва да изиграеш 48 хода в една зона и накрая ако някой те бие само поправка и съживяване на наемниците ти е от 1 до 2/3 милиона (зависи от тава с какъв герой играеш). Качи се баш на върха и тогава говори колко е ветровито, а не като го гледаш от подножието.

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Препоръка
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2011, 09:02:54 am »
 :D

може би за това не направиха и това преразпределение на диамнтите ,а просто от категория на категория гледат да изравняват (май от Т6 само :) )
Над 160 мил съм похарчил за битки-лекувания и колби
над 400 д за обличане-поне в Т5 си слагаш 1 комплект и си готов ;) Тука комплекти дал Господ,ама в каталозите  :D


Айде остави темата в архивите.
*Не съм виждал куче да скимти без да са го били,та и твоята работа същата  *hihi*
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Re:Препоръка
« Отговор #6 -: Февруари 06, 2011, 09:45:27 am »
Показваш ама не баш.... ти си 49 ниво и в мемнта (а и от доста време насам) най-печелившия диапазон за всички играчи е точно края на 5-та категория. Когато има достатъчно дроп от предмети и злато, надниците и лекуването на наемниците е сравнително символично на фона на дропа, отделно има много жълти рецепти и части от комплекти които се търгуват много добре на пазара. Аз лично за около 2-3 седмици когато бях в края на 5-та категория бях изкарал към 300 диаманта (само с игра). Влез в 6-та категория облечи наемници, направи няколко битки и виж как в една многостепна от 10 битки даваш 700к+ само за надници на наемници, отделно за колби и др. и накрая от дроп изкарваш най-много 100-200к.  Виж как за да изкараш 2м (ако не си минал кървавото приключение за което трябва да дадеш около 10м злато в колби, надници и съживяване на наемници) трябва да изиграеш 48 хода в една зона и накрая ако някой те бие само поправка и съживяване на наемниците ти е от 1 до 2/3 милиона (зависи от тава с какъв герой играеш). Качи се баш на върха и тогава говори колко е ветровито, а не като го гледаш от подножието.
Може би съм се изразил неясно. Новите играчи не започват от върха. Щом на диамантения пазар цените са еднакви за всички, но се контролират от горните категории, щом като цената на премиума и ордените пак е еднаква за всички, но играчът 2-3-4 кат. получава в пъти по-малък дроп - значи играта му излиза по-скъпо от тази на горните категории. Говорим за СМС-и. Затова и няма интерес да я играе сериозно.
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Препоръка
« Отговор #7 -: Февруари 06, 2011, 09:57:58 am »
Няма как да не пуснеш предстартово 2 смс-а
Аз бях на същото мнение преди време! И за да не ми определят играта хора над мен си позволих за кратко време аз да съм там. Така ,че не е толкова страшно!
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен Assailant

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +10/-46
    • Профил
Re:Препоръка
« Отговор #8 -: Февруари 06, 2011, 02:49:44 pm »
За ниските категории в момента е много лесно минаването в по-горна защото с 1 смс се обличаш с най-добрите неща на пазара. Просто диаманта е много скъп в момента и доста лесно се правят пари от него. Иначе факт е, че ако имаш герои или приятел категория над теб ще те облече ненормално даже за без пари 8)

Винаги ми е било интересно многостепенните зони с 12++ защо са ги правили. Така примуждават героите да имат премиум
nickname Assailant свят 2

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Препоръка
« Отговор #9 -: Февруари 06, 2011, 03:30:56 pm »
Не е нужно да имаш премиум за да ги минеш има си начин,че се минават и тея с 15 пода където са без премиум.И като цяло дори аз съм активирал премиум 1-2 пъти и това е мисля че няма много смисъл от него ако влизаш редовно секи ден.

Неактивен bbi

  • Проз Бахур
  • *
  • Публикации: 129
  • Karma: +16/-20
    • Профил
Re:Препоръка
« Отговор #10 -: Февруари 07, 2011, 10:35:33 am »
FatJIm, пропускаш факта, че ако никой не си купува диаманти, които да пуска на аукциона, то няма и да има от къде да си купят всички играчи… независимо от категорията.

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Re:Препоръка
« Отговор #11 -: Февруари 07, 2011, 02:08:23 pm »
FatJIm, пропускаш факта, че ако никой не си купува диаманти, които да пуска на аукциона, то няма и да има от къде да си купят всички играчи… независимо от категорията.

О, не. Ако никой не купува диаманти - играта е почти невъзможна. Става дума за това, че играчите от по-ниски категории се виждат в нужда да купуват диаманти по-често от тези в по-горна. Защото плащат същите цени за премиум, ордени и точки за действие. Но почти не могат да купуват от диамантения пазар, защото там цените пак са еднакви за всички, но в същото време дропът в ниските категории е в пъти по-нисък. Остава да пускаш повечко СМС-и. И им става по-малко изгодно отколкото на играчите от високи категории. Мисля, че ако се изравни дропа и цените в магазините - проблемът се решава.
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!

Неактивен bbi

  • Проз Бахур
  • *
  • Публикации: 129
  • Karma: +16/-20
    • Профил
Re:Препоръка
« Отговор #12 -: Февруари 07, 2011, 02:25:10 pm »
явно говорехме за различни неща… ти казваш, че е по-скъпо от гледна точка на РЕАЛНИТЕ ПАРИ, което е очевиден факт, ако играеш на схема с купуване от аукциона и каквото не ти достигне – смс. но пък от друга страна само с един смс във втора категория и си оправяш живота за доооста дълго време напред (ако не се втурнеш да занаятчийстваш)

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Re:Препоръка
« Отговор #13 -: Февруари 07, 2011, 02:56:18 pm »
Да, през цялото време говоря за реалните пари. Това кара новите играчи да се позамислят.
Във втора едва ли, но за трета и четвърта категория задължително някой трябва да се втурне да занаятчийства. Тия епици откъде са? Кой ще те облече въоръжи и накипри? От дроп ли?
Да, ама... (вж. горе)
« Последна редакция: Февруари 07, 2011, 02:59:03 pm от FatJIm »
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!