Автор Тема: Битка с босове  (Прочетена 1784 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Assailant

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +10/-46
    • Профил
Битка с босове
« -: Февруари 25, 2011, 07:08:38 pm »
Колко пъти ви се е случвало да се унищожите някой корав бос без да ви удари и следващото посещение при него да ва размаже от бой и да остане над 50% кръв?  :o

Ефекта зарче трябва да бъде някак поизменен. Например на всеки му се е случвало със сигурност с да кажем 30% шанс да уцелите над 10 рунда да не можете да уцелите и в същия момент някой с 25% шанс да не пропусне?  *xxx*

Според мен трябва да бъде добавена допълнителна логика да се натрупва шанса. Примерно ако е 30% шанс и пропуснете следващата атака да има шанс 35(примерно). Същото и за избягването.
nickname Assailant свят 2

Неактивен Shivers

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +22/-83
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Битка с босове
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2011, 07:33:08 pm »
На мен ми се е случвало доста пъти но също така и доста пъти ми се е случвало бос който по принцип оставям на над 50% кръвта да го утрепа без да ме пипне. Общо взето това "зарче" Е много добър баланс дава шанс на слабите и възпира дори и най-силните според мен е добре всичко да е на късмет така е по интересно като и да е има някакви граници за това зарче като пример са 25% задължителен шанс да удариш някой и така натам . Ти каква алтернатива би дал . ? :)

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Битка с босове
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2011, 07:44:27 pm »
Преди малко Horny_ преби мамута във Фалар сама  :P

по темата...
Без зар не е интересно.
Напоследък я пускам да се бие само с брадваря и няма нито една загуба.
Случвало се е да изгубя 1-2 наемника но е имало случаи да го пребия още в предварителния рунд.
Интересното е ,че в 90% от случаите тръгва да цели първо наемника с най малко ловкост.

Неактивен Shivers

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +22/-83
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Битка с босове
« Отговор #3 -: Февруари 25, 2011, 08:27:29 pm »
За това с ловкостта данеби да имаш впредвид боец? Защото в играта първо се целят бойците после стрелците и мистиците. Във смисъл при избиранията когато се хвърля зара кой по кой да бие мистикът има 2 преизбирания стрелец 1 войнът 0. Тоест ако Мамут му падне зарът да бие срещу мистик , прескача и почва да търси пак, ако пак се падне срещу този мистик пак прескача, и чак ако на третият път зарът пак му даде ще се бие срещу този мистик. А при войнът няма това преизбиране и ако зарът се падне на него директно си го почва :)

Неактивен viruskiril

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 606
  • Karma: +72/-411
    • Профил
Re:Битка с босове
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2011, 10:11:36 am »
Еми война и без провокация го бият а провокацията е бонус

И наистина вчера извадих голям късмет ако ми видите екипировката бях на 1удар а мен миналата битка ме беше избрал и героят ми умря което не ме устроиваше стана точно това но героят ми беше убит

Но вчера успях
« Последна редакция: Февруари 26, 2011, 10:13:44 am от viruskiril »
viruskiril свят-2

Неактивен Assailant

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +10/-46
    • Профил
Re:Битка с босове
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2011, 05:18:51 pm »
Аз дадох идея как да бъде подобрена. Но ето една по-добра: да се добава процент колкото е моментния. Пример ако ти е 25% шанса за удар и не удариш следващия удар да е 25%+25%(31.25%); ако пак пропуснеш 31.25%+25%(39%) и т.н.; Ако 50% ти е шанса за удар следващия да е 50%+50%(75%).
nickname Assailant свят 2

Неактивен bbi

  • Проз Бахур
  • *
  • Публикации: 129
  • Karma: +16/-20
    • Профил
Re:Битка с босове
« Отговор #6 -: Февруари 27, 2011, 07:42:29 pm »
Аз дадох идея как да бъде подобрена. Но ето една по-добра: да се добава процент колкото е моментния. Пример ако ти е 25% шанса за удар и не удариш следващия удар да е 25%+25%(31.25%); ако пак пропуснеш 31.25%+25%(39%) и т.н.; Ако 50% ти е шанса за удар следващия да е 50%+50%(75%).
тази схема едва ли ще ти хареса като босмана с малка ловкост, например морския демон, му се понатрупа и накрая така и така те удря за 20к.
така малко ще поизчезне и смисълът на различните оръжия и различните класове. няма да има никакъв смисъл да си стрелец, например.