Автор Тема: таверна  (Прочетена 1762 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен etoot

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 29
  • Karma: +1/-22
    • Профил
    • Ел. поща
таверна
« -: Февруари 26, 2011, 04:06:22 pm »
в таверната ми искат 21 сребарна руда и ще ми дадат 500злато 250опит и 6 точки за действие какво е това аз ако пусна 21 сребърна руда на пазара за ресурси 6те спе4еля кам 150 000 злато. предлагам да дава например 80000 злато 12000 опит и 10 точки за дейстивие така ще е по справедливо. А и ж тажерната да се увеличи златото и опита с по 150%

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:таверна
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2011, 04:24:18 pm »
Ами като си на загуба не се занимавай с такива мисии от таверната.Какво се буташ там.Минавай само мисиите от приключенията с ресурси там пак достатъчно ще си на загуба  :D
А и друго което е цените на ресурсите се променят постоянно днеска 1 руда ще е 20к утре може и 2к да е

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:таверна
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2011, 04:42:52 pm »
Пиши на кирилица, че да не те пратят на проверка дали има и някоя клавиатура в таверната...

А там задачите наистина са малко безсмислени, особено тези с ресурси. То и въглища да ти искаше, пак щеше да си на загуба. Евентуално да ти иска 5 броя въглища с награда 5 точки за действие- що-годе 2 точки за действие бонус от нищото получаваш. Ама за сребро... тц.

Неактивен Assailant

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +10/-46
    • Профил
Re:таверна
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2011, 01:43:57 pm »
Те като са вкарвали тези мисии въобще не са замисляли как ще се развие играта.

Sheremetev  твоята идея е доста добра
nickname Assailant свят 2

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:таверна
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2011, 08:47:11 pm »
Всъщност на etoot е добрата идея, макар и поднесена с доста по-големи числа. Според мен би си струвало, ако примерно имаше шанс за награда да получиш по-специален занаятчийски чук, според трудността на мисията. Или поне точките за действие да бяха компенсация.

Примерно екипът знае точните шансове за намиране на определена руда- да кажем 39% е най-високият шанс в категорията. Сега нека и рудата е с "обхват" 2-4. Значи имаш 61% шанс за 0 намерени единици, 13% шанс за 2, 13% шанс за 3 и 13% шанс за 4 - общо е (61*0+13(2+3+4))/100, което прави 1,17 намерени руда "на ход". Сега, ако задачата ми иска да събера 6 бройки руда, то в "средновероятностния" случай ще се справя за 6 хода. Следователно и наградата може да включва 6 хода, плюс някакво злато/опит.
Ако си развия преден пост с миньорски лагер- шансовете ми да намеря нещо ще са (61*0+13(4+4+4))/100, което пък прави 1,56. Е, в такъв случай с повече късмет ресурсите ще се съберат (според вероятността) за около 4 хода- т.е 2 хода ще са бонус!

А да се експлоатира- едва ли, след като иска преден пост и мина за метали (т.е те се правят лесно, но не всяка гилдия ще си позволи да похаби цял преден пост и място за сграда за нещо, което си е на късмет, а и такива задачи се падат от дъжд на вятър из таверните).

Неактивен bbi

  • Проз Бахур
  • *
  • Публикации: 129
  • Karma: +16/-20
    • Профил
Re:таверна
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2011, 09:39:55 pm »
абе във всяка игра си има разни безсмислени задачки и тук не е изключение. може би е имало някаква предварителна идея за тях, или нещо за в бъдеще.
например, изпълняването на такива задачки да ти дава някакви точки, които да ползваш за намаляването на цените в магазините в дадената провинция (просто идея). все пак би било тъпо да се налага да минеш 200 такива задачки за да ти разреши да изпълниш приключение (както е в други игри).

колкото до събирането на ресурс – винаги си преебан, най-ценното в играта са точките за действие, а с добива те се похабяват с много бързи темпове  *hmm*