Автор Тема: минюрски инструмент  (Прочетена 3008 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен iva4eva

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 11
  • Karma: +1/-2
    • Профил
    • Ел. поща
минюрски инструмент
« -: Февруари 27, 2011, 01:22:01 pm »
Искам да разбера какъв бонус дават минюрските инструменти? Купих си син, който дава +60% сибиране, въпреки това от 10 опита с максимално усърдие имам само 3 успешни. Мястото, на което копая е с шанс оранжево, но и без този инструмент с подобен шанс съм събирала в пъти повече за толкова време, а то никак не е малко отделих повече от 10 часа и 15 диаманта за инструмента и накрая НИЩО.
Нормално ли е това?
Колегите Ви, към които се обърнах за разяснение на правилата ми говорят за късмет, аз обаче не мога да се съглася. Шанса за успех трябва да се изчислява по някакъв алгоритъм и ако тези инструменти не служат за нищо защо се предлагат, та хората да се лъжат и да си набутват парите?

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:минюрски инструмент
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2011, 01:29:36 pm »
Ако имаш да речем шанс за изкопаване на даден ресурс 10% и използваш инструмент , който дава + 60% шанс за добиване на ресурс , то шансът ти да изкопаеш ресурс е 16% , а не 70%.

Като цяло от тези инструменти има смисъл ако добиваш ресурс в провинция и местност , където базовия шанс за добив е по-голям.
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 01:43:34 pm от Driada »
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

Неактивен zlatin98

  • Zl@71N
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 951
  • Karma: +87/-348
  • ^_^
    • Профил
Re:минюрски инструмент
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2011, 01:30:50 pm »
а мен ми е интересно колко % дава жълтия
zlatin98 свят 2

Неактивен aHoHuMeH

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 314
  • Karma: +32/-144
    • Профил
Re:минюрски инструмент
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2011, 01:42:02 pm »
Не знам, какво събирате ама всичко е до късмет. П.П. Добавя 60% към вече съществуващия шанс за изкопаване, пример: Имате 10% шанс за копане на въглишта без кирка, с китка +60% ще имате 16.


Ето това ти отговорих в "Задай въпрос" дава 6 процента повече!

После ти пита същия въпрос отново, след около 30-60 минути и ти казах, че е до късмет, защото вече ти бях казал, че не ти подобрява шанса МНОГО!
Tap3aH a.k.a aHoHuMeH


Щях да напиша нещо, но не искам да спамя в темата ти.

Предполагам тази публикация е универсална.

Неактивен iva4eva

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 11
  • Karma: +1/-2
    • Профил
    • Ел. поща
Re:минюрски инструмент
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2011, 02:01:54 pm »
Стига с тоз късмет, това да не е тото. Нали ми каза тук да пиша, ето написах и пак не съм доволна. Очевидно за нищо не служи тоз инструмент, ако не друго поне на всички ще кажа да не си го купуват!


НЕ СИ КУПУВАЙТЕ ИНСТРУМЕНТИ ЗА ВТОРИЯ ЗАНАЯТ, ТЕ СА НАПЪЛНО, ИЗЦЯЛО БЕЗПОЛЕЗНИ !!!
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 02:04:10 pm от iva4eva »

Неактивен aHoHuMeH

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 314
  • Karma: +32/-144
    • Профил
Re:минюрски инструмент
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2011, 05:15:37 pm »
В по-голямите категории си заслужава. Пък и някои хора имат пари и могат да си ги позволят, ако имаше проблем да пишеш тук, но аз не виждам такъв. И все пак е неделя, така че...
Tap3aH a.k.a aHoHuMeH


Щях да напиша нещо, но не искам да спамя в темата ти.

Предполагам тази публикация е универсална.

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:минюрски инструмент
« Отговор #6 -: Февруари 27, 2011, 09:32:28 pm »
Стига с тоз късмет, това да не е тото. Нали ми каза тук да пиша, ето написах и пак не съм доволна. Очевидно за нищо не служи тоз инструмент, ако не друго поне на всички ще кажа да не си го купуват!


НЕ СИ КУПУВАЙТЕ ИНСТРУМЕНТИ ЗА ВТОРИЯ ЗАНАЯТ, ТЕ СА НАПЪЛНО, ИЗЦЯЛО БЕЗПОЛЕЗНИ !!!
ти като кажеш повече ще го купуват  :D
(има смисъл инструмента просто не ме интересува, копая си на 100%  :P )

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:минюрски инструмент
« Отговор #7 -: Февруари 27, 2011, 10:13:13 pm »
как става копането на 100% ако не е тайна  :D

Неактивен aHoHuMeH

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 314
  • Karma: +32/-144
    • Профил
Re:минюрски инструмент
« Отговор #8 -: Февруари 27, 2011, 10:28:49 pm »
Ами най-редовно, като пускам мигновенно копаене копая на 100%, а иначе без него на 50-70%.

Ама това е добре в свят 3, където диаманта е сравнително по-евтин. И си заслужава в по-големите категории.

Изпробвано е, не само от мен и си бачка.
Tap3aH a.k.a aHoHuMeH


Щях да напиша нещо, но не искам да спамя в темата ти.

Предполагам тази публикация е универсална.

Неактивен iva4eva

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 11
  • Karma: +1/-2
    • Профил
    • Ел. поща
Re:минюрски инструмент
« Отговор #9 -: Февруари 27, 2011, 10:40:15 pm »
Който мисли, че има полза от инструмента  подарям му моя, защото на мен не ми служи за нищо.  Що се отнася за многото пари като се замисля да бях превърнала диамантите в пари и с тях да си набавя ресурсите определено щях да съм на  далавера. Карай да върви, втори път такава грешка няма да направя.  Успех на всички копаещи в мините!

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Re:минюрски инструмент
« Отговор #10 -: Февруари 27, 2011, 10:50:02 pm »
Който мисли, че има полза от инструмента  подарям му моя, защото на мен не ми служи за нищо.  Що се отнася за многото пари като се замисля да бях превърнала диамантите в пари и с тях да си набавя ресурсите определено щях да съм на  далавера. Карай да върви, втори път такава грешка няма да направя.  Успех на всички копаещи в мините!
Значи от него има смисъл ;) Той добавя тези 60% върху съществуващият шанс. Ако копаеш с минимален шанс няма да ти върши работа много ясно ! Я копай с шанс на предпоследната или пред предпоследната черта от скалата (не ги знам кви бяха) и ще ти върши мноооого работа :) При шанс за коене 60& (примерно) + 60% от чука (т.е + 36) + множитела и те станаха 100% ;)
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:минюрски инструмент
« Отговор #11 -: Февруари 28, 2011, 12:23:43 am »
Ми то шанс 60% + множителя, си е 100% и без инструмент ;)

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:минюрски инструмент
« Отговор #12 -: Февруари 28, 2011, 01:21:03 am »
iva4eva, мой ти съвет - зарежи миньорския инструмент, купи си жълт чук и копай с него  ;)

Неактивен iva4eva

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 11
  • Karma: +1/-2
    • Профил
    • Ел. поща
Re:минюрски инструмент
« Отговор #13 -: Февруари 28, 2011, 08:33:41 am »
Ако имаше достатъчно ресурси на шанс зелено изобщо нямаше да търся инструмент, защото в този случай успеха е сигурен. Взех го защото си мислех, че ще увеличи добива там където шанса е малък, но уви нищо подобно. Както казах полза никаква, само грешни пари на вятъра!!!

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:минюрски инструмент
« Отговор #14 -: Февруари 28, 2011, 07:36:34 pm »
темата може да бъде безкраина, не се занимаваи с малкия шанс, малко голямо не става, идеята е друга