Автор Тема: Промени в занаята и шансовете при ювелирите  (Прочетена 2812 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Здравейте,
Имам ювелир, с когото през последните 10 дена ми е откровено противно да играя, стигна ли стъпка добиване на ресурси. Както някой спомена, шансът от зона на зона при едно и също ниво на скалата за добив е доста различен, дори когато става дума за зони в еднакъв клас провинции. Обаче този шанс е отвратително нисък и при тези цени на ресурсите и ниското търсене ювелирът като професия съвсем се обезсмисля.

Шансът или трябва да се повиши с не по-малко от 50-60%, или както някой умно предложи - да се повишат количествата добивани с един ход камъни.

Ако имаше NPC магазин, откъдето можеше да си купувам камъните, моментално бих сменил спомагателната си професия; в момента съм единственият развит ювелир в гилдията си, иначе да съм го направил.

Примери:
С героинята си изхабих над 400 точки ход, за да изкопая 52 камъка в Пустинята на отчаянието. Копал съм разбира се с много ходове накуп, с жълти клещички (поне преди помагаха) и с пост. Използвал съм всички игрални средства, за да си повиша шансовете и резултатът е това. Факт е, че миналата седмица тихомълком намалиха двойно изискваните количества изкопани камъни за някои мисии събиране на ресурси - включително за тази стъпка, която се намира непосредствено преди влизането в Номадските казарми. И това беше една дяволски добра идея. Обаче не е приложена за всички стъпки, а само за някои - и като цяло решението е половинчато.

В момента обаче се мъча като грешен дявол с друга героиня в Прерийното море преди влизане в Цитаделата, а две стъпки преди да взема чука от всички стихии ми поиска 37 камъка в Скалните, т.е. още поне една седмица ще блъскам като гламав.

Ето още една идея. Както повечето мисии за изработка на специални предмети имат алтернативна мисия за събиране на ресурси, защо не направите и обратното - мисиите за събиране на ресурси да имат алтернативна мисия изработка на специални. Да речем вместо тия изхабени 400 точки ход или поне 150-200, които ще отидат за тази мисия в момента, бих предпочел да изработя 5 легенди или 5 епика - със сигурност ще стане по-лесно, по-приятно и с останалите ходове ще си компенсирам разходите за ресурсите и инструментите.

P.S. Току-що ми плесна стъпка събиране ресурси в друго приключение. Иска 23 камъка - минимум още 100 точки ход. И това ако не заприличва на великомъченичество, здраве му кажи!

P.P.S. Между другото, имам медал като Занаятчийски майстор в категории 3,4 и 5. Казвам го не, за да се похваля, а по-скоро да отбележа точно колко голям глупак съм след промените в шансовете. Ето Ви още една идея. Поне за хората, които са положили труда и старанието да развият спомагателната си професия, повишете максималните добивани количества камъни с по 1 бройка за всеки 100 точки над 200 както е при останалите професии... Или най-малкото - шансът за добив с някакъв смислен процент - примерно по 20-25% за всеки 100 точки над 200.

« Последна редакция: Март 02, 2011, 12:57:43 am от Aegir »

Неактивен jay_z

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 56
  • Karma: +8/-44
  • категория 6
    • Профил
Re:Промени в занаята и шансовете при ювелирите
« Отговор #1 -: Март 01, 2011, 10:13:37 pm »
Изключително си прав Aegir    ???  искрено се надявам екипа да помисли по този въпрос!!!
Предложеният от Вас на аукциона Защитен тежък арбалет бе купен. Получихте 41325000 Злато.

Неактивен viko58

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 215
  • Karma: +82/-153
    • Профил
Re:Промени в занаята и шансовете при ювелирите
« Отговор #2 -: Март 02, 2011, 08:48:13 am »
Подкрепям те на 100 процента !! И аз съм на същото положение!!!  *WASSUP*

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Промени в занаята и шансовете при ювелирите
« Отговор #3 -: Март 02, 2011, 09:19:45 am »
Е, не!

Тоеа категорично е за нова рубрика във форума. Ха познайте как трябва да се казва:



P.S. Това се прави с преден пост, клещички и на максимално време. Абсолютно безобразие. Това е директно за раздел бъгове.
« Последна редакция: Март 02, 2011, 09:23:45 am от Aegir »

Неактивен zlatin98

  • Zl@71N
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 951
  • Karma: +87/-348
  • ^_^
    • Профил
Re:Промени в занаята и шансовете при ювелирите
« Отговор #4 -: Март 02, 2011, 02:17:16 pm »
Е, не!

Тоеа категорично е за нова рубрика във форума. Ха познайте как трябва да се казва:



P.S. Това се прави с преден пост, клещички и на максимално време. Абсолютно безобразие. Това е директно за раздел бъгове.
забрави количество над 1000
zlatin98 свят 2

Неактивен alexander4

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 81
  • Karma: +4/-28
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Промени в занаята и шансовете при ювелирите
« Отговор #5 -: Март 06, 2011, 09:13:30 pm »
И за какво седи този индикатор за шанс за добиване като така и така навсякъде шанса е много рядко

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Промени в занаята и шансовете при ювелирите
« Отговор #6 -: Март 07, 2011, 06:19:38 am »
И за какво седи този индикатор за шанс за добиване като така и така навсякъде шанса е много рядко

Не е точно така. В провинциите категория 4 и по-ниските, шансът достига до максималната стойност. Иначе се оказа, че специално това находище в Прерийното море е от най-кучите. В момента копая в Скалните кули и на максимално време + клещички добивът ми е около 40%, което вече е съвсем приемливо.

Неактивен noato

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 154
  • Karma: +54/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Промени в занаята и шансовете при ювелирите
« Отговор #7 -: Март 07, 2011, 08:47:34 am »
Събери 20 груб ахат в Нос север :D :D :D.При шанс рядко ,тя ще излезе 120-та категория,докато го събера :D :D :D.Аз 5 с 1200 зора събирам,а то иска 20 *xxx* *xxx* *xxx*

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Промени в занаята и шансовете при ювелирите
« Отговор #8 -: Март 07, 2011, 09:15:56 am »
Таз я знам няколко дена не ти мърдат  :D
Иначе там съм събирал и сребро при шанс рядко и за един ден я минах обаче се пак копае се повече сребно на ход.