Автор Тема: предложение  (Прочетена 3718 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен monkata1

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +4/-29
    • Профил
предложение
« -: Март 13, 2011, 02:37:05 pm »
Докато си играх неска на едно ММО ми хрумна много луда идея. Ето я и нея: понеже много хора се отказаха от занаята напоследак предлагам да се направят специални ъпгреидващи камъни които да падат от дроп. Тези камъни да могат да ъпгреидват следователно призведените предмети.
Пример: произвежда се обикновен предмет и от дроп даден играч има кафяв камък. Играча отива до специална зграда, слага предмета и камъка и за съответната цена го вратка да стане превъзходен. Естествено шанса няма да е 100%. И така може да се направят сини камъни за рядак предмет жълти за легенда и лилави за епик. Естествено най - често да може да се пада от кафевия вид и всеки следващ да се пада по рядко.Шанса с всяко ъпгрейдване да се намалява, а цената да се увеличава. За да се ъпгрейдне даден предмет до епик той първо трябва да е преминал през другите ъпгрейди,тоест ако стане обикновен предмета неможе да му се сложи лилавия камък направо ми първо кафяв,син и т.н. При провал на даден опит за ъпгреид предмета да става или обикновен или да се варне кам изработеното му състояние.
П.П. Тази идея както казах ми доиде от едно  ММО така че разбирам някои хора да си помислят неща от сорта "тази идея е абсурдна ,много е тъпа". Моля здържайте се от такива коментари, едно "да подкрепям" или " не" ще сварши работа. Ако на някой му хрумне нещо свързано с темата моля да напише.  :)
Това е от мен моля коментирайте  :)
« Последна редакция: Март 13, 2011, 02:45:10 pm от monkata1 »
ALL I WANT IS A LITTLE OF THE GOOD LIFE
ALL I NEED IS TO HAVE A GOOD TIME

Неактивен aHoHuMeH

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 314
  • Karma: +32/-144
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #1 -: Март 13, 2011, 02:41:09 pm »
Да, готино ще е, но се съмнявам, че на програмистите им се занимава..иначе с 2 ръца ЗА!
Tap3aH a.k.a aHoHuMeH


Щях да напиша нещо, но не искам да спамя в темата ти.

Предполагам тази публикация е универсална.

Неактивен anton4ev

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 50
  • Karma: +6/-15
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #2 -: Март 13, 2011, 02:44:08 pm »
Браво , добра идея която ще помогне на развитието на играта !
Аз му викам - Върви на майната си...А той тръгна за Пловдив !!!

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:предложение
« Отговор #3 -: Март 13, 2011, 03:25:48 pm »
Не знам как е развит модулът с производство на предмети там. Може би дори не се произвеждат, а чакаш да падне нещо, върху което да надградиш.

А относно тук- ползата е, че ще се спестят известен брой ресурси. Иначе все ще иска ход за изработка, удар с чука и така нататък. И все пак, нещо което да дава еднократен бонус към шанса за (определена) специална изработка, е интересна идея. А и някак си... демократична (за момента всичко, което ти увеличава базовите шансове, струва диаманти).

Неактивен saadina

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 185
  • Karma: +15/-30
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #4 -: Март 13, 2011, 03:34:57 pm »
Енчантването на атрибути, въпреки и екстравагантно, е трън в д-то на много игри. Често довежда до допълнителен дисбаланс в играта.

Приемете един ветеран с натрупани ресурси и подръжници в добра гилдия. От друга страна една новобранка започваща сега от 1 ниво. Как мислите, кой ще има повече възможност за подобни надграждания? Какво ли, ще го чака на 50 ниво човека, след 2 месеца игра? Дали, ще му се играе повече, като го надупат налятите батковци :)

Всяка една идея, направена добре може да допринесе много в играта. Развитието на конкретната има доста препъни камъни, добре показани в други масови игри. Зависи как се направи.

Неактивен monkata1

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +4/-29
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #5 -: Март 13, 2011, 03:36:50 pm »
прав си че в играта в която играя не се произвеждат предмети колкото то това за спестяването на ресурс смятам и за чук да не се дават пари се пак Вие давате да ви ъпгреиднат предмета и го правят моментално само съответната цена трябва да се заплати биля тя в злато или диаманти или и двете
ALL I WANT IS A LITTLE OF THE GOOD LIFE
ALL I NEED IS TO HAVE A GOOD TIME

Неактивен monkata1

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +4/-29
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #6 -: Март 13, 2011, 03:39:27 pm »
Енчантването на атрибути, въпреки и екстравагантно, е трън в д-то на много игри. Често довежда до допълнителен дисбаланс в играта.

Приемете един ветеран с натрупани ресурси и подръжници в добра гилдия. От друга страна една новобранка започваща сега от 1 ниво. Как мислите, кой ще има повече възможност за подобни надграждания? Какво ли, ще го чака на 50 ниво човека, след 2 месеца игра? Дали, ще му се играе повече, като го надупат налятите батковци :)

Всяка една идея, направена добре може да допринесе много в играта. Развитието на конкретната има доста препъни камъни, добре показани в други масови игри. Зависи как се направи.
както написах тези "камъни" ще падат само от дроп и са много редки (колкото легендарна рецепта, а лилавите до ри като епична) така че какавто и ветеран да е не ми се струва че ще събере много от камъните освен ако някои хора не му продадат. А и не ми се струва че някои ще тръгне да ги прави в ниските категории, а дори и да ги почне то да не може да ги прави по високи от редки в 1-ва и легенди във 2-ра като при занаята
« Последна редакция: Март 13, 2011, 03:41:02 pm от monkata1 »
ALL I WANT IS A LITTLE OF THE GOOD LIFE
ALL I NEED IS TO HAVE A GOOD TIME

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #7 -: Март 13, 2011, 03:42:43 pm »
При провал на даден опит за ъпгреид предмета да става или обикновен или да се варне кам изработеното му състояние.
Като цяло само това не ми харесва.Да вземем примерно някакви стойности един син камък да дава 40% за рядък, един жълт камък да дава 20% шанс за легенда,един лилав да дава 10% шанс за епик.И така вече си стигнал до епика тоест предмета ти е легенда вкарваш едно камъче което не стига,че е скъпо и рядко ами и злато и диаманти да иска за пробата и накрая предмета да стане обикновен ако не се получи което ще става в повечето варианти.Само това не ми харесва и реално да направиш предмет от превъзходен до епик ще е невъзможно.
Иначе за идеята много ми допада.А относно специалната сграда която искаш да вкараш може да е в градовете в ничиите земи и гилдията собственик да получава процент от ъпгрейдите на предметите.

Неактивен monkata1

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +4/-29
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #8 -: Март 13, 2011, 03:48:57 pm »
Като цяло само това не ми харесва.Да вземем примерно някакви стойности един син камък да дава 40% за рядък, един жълт камък да дава 20% шанс за легенда,един лилав да дава 10% шанс за епик.И така вече си стигнал до епика тоест предмета ти е легенда вкарваш едно камъче което не стига,че е скъпо и рядко ами и злато и диаманти да иска за пробата и накрая предмета да стане обикновен ако не се получи което ще става в повечето варианти.Само това не ми харесва и реално да направиш предмет от превъзходен до епик ще е невъзможно.
Иначе за идеята много ми допада.А относно специалната сграда която искаш да вкараш може да е в градовете в ничиите земи и гилдията собственик да получава процент от ъпгрейдите на предметите.
да това е добра идея.А относто за това ако се провали сам написал че може да се варне и до изработеното състояние, тоест ако сте я изработили легендарна при провал да си остане легендарна  :) Но това вече ще го решат шефовете, ако въобще решат да вкарат идеята в действие  ;)
ALL I WANT IS A LITTLE OF THE GOOD LIFE
ALL I NEED IS TO HAVE A GOOD TIME

Неактивен saadina

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 185
  • Karma: +15/-30
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #9 -: Март 13, 2011, 03:57:55 pm »
както написах тези "камъни" ще падат само от дроп и са много редки (колкото легендарна рецепта, а лилавите до ри като епична) така че какавто и ветеран да е не ми се струва че ще събере много от камъните освен ако някои хора не му продадат. А и не ми се струва че някои ще тръгне да ги прави в ниските категории, а дори и да ги почне то да не може да ги прави по високи от редки в 1-ва и легенди във 2-ра като при занаята


1-во да си отбележа, че не се заяждам, а просто четкам идеята с надежда да се избистри.

- едното добре. както сам предложи да сметнем, че всеки на пазара е адекватен и никой не продава или не продава неадекватно тези енчанти. ... Уви за настоящия пазар това немога да кажа продават се арбалети с 6 обсег за пи 15 мил и арбалети с 4 обсе за 20. Има доста неадекватни хора на пазара според мен.

- пример аз играя вече 2-3 месеца. имам си главен герой 41 ниво и няколко мулета 10-20 ниво. Порасналите батковци играещи дълго са с няколко "мейн-а" на по 59-69 ниво и мулета на по 59 ниво :) как мислиш кой, ще има по-голям шанс да му се падне Уникално рядка рецепта или да я купи? аз или вече налялите се играчи?

Неактивен monkata1

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +4/-29
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #10 -: Март 13, 2011, 04:04:04 pm »
прав си че така шанса да ти падне подобен камък се увеличава но все пак не забравяй че шанса да го докараш до епик е мизерен (около шанса да произведеш комплект) не всеки пат ще успяваш и да речем успееш да направиш 1 от 10 това значи че си прахосал 10 лилави камъка. За колко време са ти паднали 10 лилави рецепти през тези 2-3 месеца ( ако въобще са ти падали ) ? Да не говорим че няма да можеш да ги намериш по магазините за по 100д ами само от дроп ще падат
ALL I WANT IS A LITTLE OF THE GOOD LIFE
ALL I NEED IS TO HAVE A GOOD TIME

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #11 -: Март 13, 2011, 04:17:17 pm »
- пример аз играя вече 2-3 месеца. имам си главен герой 41 ниво и няколко мулета 10-20 ниво. Порасналите батковци играещи дълго са с няколко "мейн-а" на по 59-69 ниво и мулета на по 59 ниво :) как мислиш кой, ще има по-голям шанс да му се падне Уникално рядка рецепта или да я купи? аз или вече налялите се играчи?

Има разлики между различните категории.В момента съм сигурен,че в 5та шанса да ти падне уникална епична рецепта или легендарна е по-голям от този в 6та с колкото щеш мулета да си или най-малкото шанса е еднакъв.Но като цяло в долните категории падат повече рецепти.
Отделно нека тези камъни са обвързани с категорията от която са паднали и да действат само в нея и на по-долни категории.

Неактивен popioi1221

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 143
  • Karma: +17/-45
  • Давайте минусчета на воля ;)
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #12 -: Март 13, 2011, 04:31:51 pm »
ЗА с две ръце и два крака

Неактивен viko58

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 215
  • Karma: +82/-153
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #13 -: Март 13, 2011, 06:18:59 pm »
Абе да върнат старите проценти на занятчийството ще е по лесно ми се струва? :hooray:

Неактивен milenski222

  • Great Success
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 366
  • Karma: +56/-165
  • К'во ме гледаш !!! :Д
    • Профил
    • Ел. поща
Re:предложение
« Отговор #14 -: Март 14, 2011, 09:52:56 am »
Много добра идея с 2 ръце ЗА *db*