Автор Тема: "Активирай приключение"  (Прочетена 2685 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
"Активирай приключение"
« -: Април 16, 2011, 12:25:31 am »
Проблем: в К5, при "смесване" на приключенията, се получават прекалено трудни комбинации от противници в дадени зони.

Предложение: да допуснем, че един играч в момента е на стъпка А от приключението М и на стъпка Б от приключението Н. По самия замисъл на приключенията се случва така, че А и Б позволяват появата на различни специални противници в зоната Х- съответно епичен базилиск и легендарен мамут (примерно). Което прави задачите непостижими. Затова предлагам, ако има "засичане" между две стъпки, играчът да избира кое приключение гони в момента.

Пример: Отключваш стъпка А от М. След това отключваш и стъпка Б от Н. И играта ти изкарва съобщение: "Стъпка <А> от приключението <М> и стъпка <Б> от приключението <Н> не могат да бъдат активни едновременно. Изберете кое приключение желаете да изпълнявате. (Можете да смените активното в момента приключение винаги!)" И след това си има избор- примерно активираш само Н -> ще се бориш само с мамута. Така както един герой може да си смени винаги професията.

П.П: За да не стават грешки, предлагам и в меню Задачи активната в момента стъпка да е оцветена в друг цвят, а за неактивните- да пише НЕАКТИВНА на мястото на РАЗВИТИЕ (за да избегнем случаите "аз си копая адамантий, що не ми го отчита в приключението?!").


Неактивен bbi

  • Проз Бахур
  • *
  • Публикации: 129
  • Karma: +16/-20
    • Профил
Re:"Активирай приключение"
« Отговор #1 -: Април 16, 2011, 09:21:37 am »
съвсем нелошо предложение. подкрепям те напълно

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:"Активирай приключение"
« Отговор #2 -: Април 16, 2011, 09:39:41 am »
С две ръце за.По добре да изхабя 20 точки за двете приключения,отколкото 10,ама да ми мрът наемници всяка битка.
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Неактивен bbi

  • Проз Бахур
  • *
  • Публикации: 129
  • Karma: +16/-20
    • Профил
Re:"Активирай приключение"
« Отговор #3 -: Април 16, 2011, 09:43:47 am »
С две ръце за.По добре да изхабя 20 точки за двете приключения,отколкото 10,ама да ми мрът наемници всяка битка.
е, как така ти мрат наемниците? нали се вижда предварително с кого се биеш - като те 'фане шубето просто не цъкай бутона „Битка“

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:"Активирай приключение"
« Отговор #4 -: Април 16, 2011, 10:02:03 am »
Нали трябва да се мине това приключение как така няма да цъка  :D
И аз подкрепям идеята трябва да се направи нещо
Другият вариант примерно новите 2 приключения да се отключват след 45 ниво примерно тогава да могат да се приемат когато геройте са доста по-силнички и екипирани.

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:"Активирай приключение"
« Отговор #5 -: Април 16, 2011, 10:34:02 am »
е, как така ти мрат наемниците? нали се вижда предварително с кого се биеш - като те 'фане шубето просто не цъкай бутона „Битка“
Винаги има по един жълт противник ако не е мамута с 30К кръв е един тигър който също винаги ми убиваше някой мерк.
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:"Активирай приключение"
« Отговор #6 -: Април 25, 2011, 10:32:17 pm »
Екипа айде земете да го оправите вече.Вчера сума ти пъти ме прегази тоя мамут от Етерния.Та той е по силен от епичния мамут.А аз вече съм завършил едното от приключенията. ;D
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.