Автор Тема: Майсторство с благословиите  (Прочетена 3040 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен goozila

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 462
  • Karma: +13/-97
    • Профил
    • Ел. поща
Майсторство с благословиите
« -: Април 21, 2011, 10:21:54 am »
"Увеличава броя на съюзници, които могат да бъда благословени в един рунд."

Когато умението ми е на 0 ниво тогава само героя ми ли има увеличаване на атрибутите?
Има се впредвид да бъдат благословени относно божествена благословия или примерно ако героят има вдигнати "Бързината на пантерата на 3ниво" и "Чисто съзнание на 3ниво", съответно да вдигне ако имам "Майсторство с благословиите 5ниво", тоест на всички 5 броя наемници + героя да им повиши ловкоста и точността с +12?

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Майсторство с благословиите
« Отговор #1 -: Април 21, 2011, 11:12:27 am »
Да когато това умение отсъства се благославя само героят.За това наемници мистици винаги се търсят с такова умение иначе няма смисъл.
А божествена благословия е съвсем друго нещо тя увеличава по едно ниво на уменията на героя и сички наемници,но не над макса.
И да ако имаш майсторство с благословиите сички немници и героят получават точност и ловкост ако си качил бързината на пантерата и чисто съзнание.

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:Майсторство с благословиите
« Отговор #2 -: Април 21, 2011, 11:33:22 am »
Дори и да го нямаш на макс пак ще добави атрибути на всички от партито,но това ще стане в първи рунд.Пример:
Ако имаш майсторство с благословиите на 3 ниво преди началото на битката ще даде атрибути само на 4 от твойте наемници.Когато обсега стане 0 лечителя добавя точки и на останалите от групата. :)
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Неактивен goozila

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 462
  • Karma: +13/-97
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Майсторство с благословиите
« Отговор #3 -: Април 21, 2011, 05:26:53 pm »
ibrahim4o как става това с ниво 3 на майсторство на благословията да даде атрибути на 4 не е ли на трима наемници ислед това как и на останлите 2, нещо не те разбирам, обясни ми по-подробно.
Понеже сега имам божествена благословия 2 ниво и се чудя дали да е правя на 3 максимално, понеже досега не съм я включвал да я използвам тъй като взема много дух. Кога има файда от нея, при босовете ли? Надали при по-прости битки си заслужава.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Майсторство с благословиите
« Отговор #4 -: Април 21, 2011, 05:35:26 pm »
Така...

Умението Майсторство с благословиите увеличава броя съюзници, повлияни от една благословия в един рунд. Както ibrahim4o е писал в примера:

Имаш ниво 3 от това умение- значи в рунд 1 първо ще повлияеш на 4-ма наемници (или на себе си и още 3-ма наемници). По принцип играта прави така, че първо раздава бонуса на героя/наемниците с най-малко точки при съответния атрибут (примерно в твоята група сте с по 200, 150, 180, 180, 190 и 100 точки жизненост -> значи в рунд 1 най-вероятно ще благословиш четиримата най-слаби), а в рунд 2- и другите двама (онези с 200 и 190 жизненост).

Същото е с Майсторство с проклятията, само че там поразяваш първо враговете, които имат най-много точки при въпросния атрибут (освен ако не си с достатъчно високо ниво, за да ощетиш всички в рунд 1).

Божествена благословия и Проклятие на мрака са съвсем други неща.

Неактивен goozila

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 462
  • Karma: +13/-97
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Майсторство с благословиите
« Отговор #5 -: Април 21, 2011, 08:13:31 pm »
Благодаря.
Ще ми разясните ли божествена благословия. КОга е удачно да се използва?

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Майсторство с благословиите
« Отговор #6 -: Април 21, 2011, 09:20:26 pm »
еми срещу босовете то е от ясно по ясно.Или ако се биеш на плячка се ползва винаги.
Пък ти ако искаш винаги може да я ползавш стига да имаш колби за това  :D

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Майсторство с благословиите
« Отговор #7 -: Април 21, 2011, 09:35:22 pm »
При моя мистик беше на МАХ и не сработи нито веднаж за 300 битки, наложи се да преразпределя................
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен goozila

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 462
  • Karma: +13/-97
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Майсторство с благословиите
« Отговор #8 -: Април 21, 2011, 10:00:49 pm »
И на мен ми се струва малко неизползваема, оборете с аргументи моля.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Майсторство с благословиите
« Отговор #9 -: Април 21, 2011, 10:08:40 pm »
На ниво 1 е (според мен) безполезна, на второ- тъмна Индия е кога работи и кога не, обаче на 3 си струва, ако наемниците ти (и героят) не са в максималните нива на уменията си.

Примерно имаш пазител с Майсторство с бронята 6, Провокация 8 и Позиция на пазителя 6 примерно. Или свиреп с Две оръжия, Берсерк и Съкрушителен на 5... В такива умения всяка точка увеличение е далавера.

Обаче е безполезно при ловец със Залп 5, Лов 7, Орлово око 3, Критичен удар 7 и Майсторство с арбалет 7 - то на такъв няма какво да подобряваш просто...

Ама се сещам за един въпрос- при битки между светъл и тъмен мистик (и в случая срещу специални мобове), имаше една особеност:
Първо се прилага Проклятие на мрака, което сваля всички налични умения на групата на светлия мистик с 1 ниво. Следователно Божествена благословия пада от 3 на 2. И вече е въпрос на шанс мистикът ще успее ли да възстанови изгубените нива в умения наведнъж или не. В повечето случаи- не става така. И няма симетрия. Още ли е така?

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Майсторство с благословиите
« Отговор #10 -: Април 21, 2011, 10:15:00 pm »
Благодаря.
Ще ми разясните ли божествена благословия. КОга е удачно да се използва?
Има още една особеност на Божествената благословия в кат.4, касаеща ловците:
Умението не повишава нивото на Орловто око на наемниците от 2 на 3. Причината най-вероятно е свързана с баланса.

Следва по-категоричен отговор на въпрос, който не си задал. Ако съм се изцепил - моля ветераните да ме поправят.
Божествената благословия сякаш има смисъл до кат.4, но не и след това поради следната причина:
 
В кат.5 и нагоре тъмните магове се оказват по-ефективни срещу босовете сравнение със светлите,
защото Проклятието на мрака често ти печели един допълнителен (скъпоценен) рунд, преди партито ти да влезе в противниковия обхват.

P.S. А девизът на босовете в кат.5 и нагоре е: "One hit, one kill." :)
« Последна редакция: Април 21, 2011, 10:22:39 pm от Aegir »

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Майсторство с благословиите
« Отговор #11 -: Април 21, 2011, 10:23:21 pm »
Много прав си.Едно време бях и с двата си героя светли магове сега и двата са 5та и са тъмни.Точно заради проклятие на мрака което сваля умения като бързоног,стелт,орлово око и т.н. и заради вцепеняването предпочитам тъмния маг.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Майсторство с благословиите
« Отговор #12 -: Април 21, 2011, 11:57:29 pm »
Aegir е прав, но Ivolver и светлия си го бива,само за ликуването де, иначе божествената не сработва и хаби излишно дух...........
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Майсторство с благословиите
« Отговор #13 -: Април 22, 2011, 12:01:44 am »
Бива го да ама ако е като на pithtath с 800 ловкост и да са поне 2ма и другите наемници и те да са мощни че да им правят малко щети без критичен удар.Иначе е безполезено едно 144 лекуване е като цяло нищо ако те смазват.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Майсторство с благословиите
« Отговор #14 -: Април 22, 2011, 12:11:47 am »
Именно за това точно става въпрос.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!