Автор Тема: За приключенията  (Прочетена 2736 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Kilgor

  • Гост
За приключенията
« -: Април 28, 2011, 03:24:18 pm »
Тук ще дам някой предложения за приключенията в играта, както и за нови такива.
На първо място искам да обърна внимание върху предметните награди които се генерират при различните герой. Има твърде големи разлики между награди от една и съща стъпка при различни герой. Разликите достигат няколко пъти в атрибутно отношение, като в един случай, предметът се конкурира и дори е по-добър от най-добрите епици в категорията, а в друг случай е по-калпав от легендарен такъв. В тази връзка предлагам:
1. Базово да се уеднаквят всички предметни награди, да съответстват на класа герой и да са с максимално високите за епичен предмет показатели (от рецепта БЕЗ базови показатели).
2 Тези показатели да намаляват с определен процент от базовата си стойност при всеки неуспешен  опит да бъде приключена стъпката. Който победи босът от първия път, взема предмета с базовите му, много добри показатели. Който победи босът от 2ри опит, взема предмета с 10% по-ниски показатели и т.н.
3. След определен брой неуспешни опити да се премине стъпка от приключението, то да се определя като неуспешно за героя и да се заключва. След като я има възможността играч да премине успешно приключение със съответните награди, то е логично да съществува опасността и от провал. Смятам че това ще доведе до повече мислене, стратегия и подход . Съответно и повече риск за играчите които държат първи да минават всичко ( те няма да има откъде да видят как други са минали въпросното приключение).

Kilgor

  • Гост
Re:За приключенията
« Отговор #1 -: Април 28, 2011, 03:25:44 pm »
На второ място, искам да предложа въвеждането на Глобално приключение в играта – „Рицари на Аярската империя“. То да се започва в 4та категория. Да се състои от много стъпки във всяка категория ( около 30), обхващащи  както безопасните, така и опасните и ничии те земи в категорията. Всяка стъпка да изисква много точки за действие ( например задача да се убият  500 противника, вместо обичайните 50-60 ). Противниците да бъдат сред най-силните в категорията, а занаятчийските стъпки да изискват изработки от еднократни рецепти. Приключението да е възможно най-трудно и да е по-силите на малцина.Целта на това приключение, да бъдат не предметните награди, а получаване на ТИТЛА или РАНГ. След преминаването на стъпките за всяка категория да се получава титла, в следваща категория по-висока титла и т.н.
За целта в Града на императорите да бъде издигнат Императорски замък от който да се приема това Глобално приключение, в него да се получават и титлите и специални награди. Всеки герой който изпълни глобалното приключение в частта му за 4та категория, да получава титла, която да му дава:
1.Бонус към атрибутите ;
2.Седмична рента в злато – получавана в Императорския замък;
3. Отбелязване на титлата в профила на играча и в меню „Статистика“;
Съответно да има и под условия за приемане на приключението и задържане на вече спечелена титла:
* За влизане в Императорският замък, да има изискване за минимална слава или определен процент успеваемост при предизвикателствата.
* За поддържане на титла, ако е спечелена такава, също да има изискване за определен процент успешни предизвикателства.
* Колкото по-високо се изкачва героят в йерархията на Аярската империя, толкова по-големи да са облагите които ползва , но и по-трудни изисквания да покрива за да си запази титлата.
Смятам, че с един такъв основен модул, ще се предаде смисъл на играта. Героите ще са максимално мотивирани, затруднени и изправени пред дилеми. Като например дали да остана още една година в категорията, за да си завърша рицарското приключение и да съм сред малцината успели да си спечелят титла, или да кача категория за да помагам на гилдията си в битки за замъци ?

Dan_Juan

  • Гост
Re:За приключенията
« Отговор #2 -: Април 28, 2011, 08:32:28 pm »
По точки 2 и 3 не съм съгласен.
Но идеята за глобално приключение ми харесва.
Ще е добре също да се отключва след като героя е минал всички останали приключения в категория 4.
Иначе няма да е заслужил титлата, ако се дава такава  ;)

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:За приключенията
« Отговор #3 -: Април 28, 2011, 08:58:25 pm »
Kilgor по точка 1 съм съгласен на 101% .Въпрос към него е защо тези награди не се взимат в началото на категория? Всички минаваме след *5 ниво да не кажа на 1-2 опит от следващата категория.Вземи последните награди за Т4 ставаха-поне при мен :(
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:За приключенията
« Отговор #4 -: Април 28, 2011, 10:04:36 pm »
Супер ще е ако се направи глобалното приключение,обаче ако не дава смислени награди в злато и/или диаманти при занаятчииските задачи,това приключение ще си остане за хората,които вкарват реални пари.
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:За приключенията
« Отговор #5 -: Април 28, 2011, 10:16:26 pm »
Супер ще е ако се направи глобалното приключение,обаче ако не дава смислени награди в злато и/или диаманти при занаятчииските задачи,това приключение ще си остане за хората,които вкарват реални пари.
Напълно съгласен.Те при сегашните приключения хората се оплакват,а за такова не знам какво ще става.
Обаче ако се въведе ще е хубаво и геройте нагоре който са да могат да го почнат иначе ще е кофти  :D

Kilgor

  • Гост
Re:За приключенията
« Отговор #6 -: Април 28, 2011, 10:47:51 pm »
Нека да обсъдим концепцията, не го обръщайте на бедни герой-богати герой. Много се дразня като чета само такива оплаквания. Играта се казва Имперски герой, а не Имперски търговец. Какъв е смисъла да се трупа злато и диаманти ? Ей така без цел, заради самото трупане.Няма как да си ги отнесем вкъщи. Според мен идеята е да се развива герой и да се печели толкова колкото е необходимо да се инвестира в него, с цел неговото развитие. В момента, лично на мен ми се губи целта на играта. Първото ми предложение е чисто практично, а второто има за цел да внесе някаква концепция в играта. Защото чистата цикличност бързо омръзва. Който гледа само как да спечели кинти с героя си, незаслужаващ никакви титли и почести. И едно такова приключение ако се приеме, точно заради това трябва да трудно и скъпо - да се отсеят героите от търговците.

Мен преди около 2 години за играта ме запали един пост на Отон. В него той обещаваше че играта щяла истински да започне, когато героите станели 50 ниво ( тогава 6та категория не се е предвиждала ). Тогава щяло да има политически фракции към които героите да принадлежат, да се издигат в йерархията, да изпълняват специални мисии и да носят титли. Това нещо не беше направено. Вместо него се пусна 6та категория, а сега и 7ма. Ама то само с категории не става. Ако ще качвам 2 години опит и занаят в една категория, аз искам да зная ЗАЩО ? Смятам че играта има нужда от подобна политическа система, около която да се подредят нещата. Да зная че аз търгувам, защото ми трябват средства за занаят. А занаята ми трябва за да си направя героя силен. А аз искам героят ми да е силен за да .... еди какво си.

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:За приключенията
« Отговор #7 -: Април 28, 2011, 11:03:39 pm »
Напълно си прав.Играта е някакси монотонна.Я има някоя стъпка от приключение,на която да се затрудниш и да помислиш малко как да я минеш,я не.То беше предложено (май че беше пак от теб)да се направи и турнир.Отон обеща обаче турнир не видяхме.Жалко.Ще продължаваме да си тъпчем на  едно и също място. :(
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Kilgor

  • Гост
Re:За приключенията
« Отговор #8 -: Април 28, 2011, 11:11:15 pm »
Напълно си прав.Играта е някакси монотонна.Я има някоя стъпка от приключение,на която да се затрудниш и да помислиш малко как да я минеш,я не.То беше предложено (май че беше пак от теб)да се направи и турнир.Отон обеща обаче турнир не видяхме.Жалко.Ще продължаваме да си тъпчем на  едно и също място. :(

Четох наскоро във форума, Хаос беше написал че се работи по играта. Правят се и ще се правят още нови неща. За това и давам предложение. Мисля че със сигурност трябва да залегне някакъв по обобщаващ модул. Лошото е че се бави доста и много активни и запалени играчи се отказаха. Нооо, както са казали римляните - Докато дишам , надявам се. Мен лично ми пука много за тази игра, как ще се развие и на какво ще заприлича. Продължавам да твърдя, че е по добра от Империя онлайн. Играта е с огромен потенциал.

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re:За приключенията
« Отговор #9 -: Април 29, 2011, 01:34:45 am »
След определен брой неуспешни опити да се премине стъпка от приключението, то да се определя като неуспешно за героя и да се заключва.

И как ще го определиш след колко опита да се заключи приключение,като за всеки герой приключенията са различно трудни? Аз от личен опит мога да ти кажа,че стрелец минава с лекота някои прикючния на които воин се тормози и обратно.И като заключат дадено приключение е пълна глупост,заключиха кървавия кристал и кой губи от цялата тая опция,не губим ние играчите дето ще хабим диаманти да наемем намници над 55 ниво,да ги облечем и да се впуснем в битка.Губи екипа,че го заключи да не може да се минава преди 55 ниво и големия келепир като го минеш,беше да биеш в отделение А,нонамалиха опита три пъти вече и в отделението не се взима почти нищо.Цялата концепция е сбъркана.

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re:За приключенията
« Отговор #10 -: Април 29, 2011, 01:55:32 am »
За тия титли съм съгласен с теб,нека ги има.Има хора дето това ги амбицира,но да са подплатени наистина добре,а не с лилав чук от дроп(не занаятчийски :D) примерно дето отива директно в кофата за боклук.Щото в момента битките са епични,мобовите също са епични,а ние сме лилави палячовци дето хабим ресурс да ковем лилави гомна!

Kilgor

  • Гост
Re:За приключенията
« Отговор #11 -: Април 29, 2011, 09:36:57 am »
И как ще го определиш след колко опита да се заключи приключение,като за всеки герой приключенията са различно трудни? Аз от личен опит мога да ти кажа,че стрелец минава с лекота някои прикючния на които воин се тормози и обратно.И като заключат дадено приключение е пълна глупост,заключиха кървавия кристал и кой губи от цялата тая опция,не губим ние играчите дето ще хабим диаманти да наемем намници над 55 ниво,да ги облечем и да се впуснем в битка.Губи екипа,че го заключи да не може да се минава преди 55 ниво и големия келепир като го минеш,беше да биеш в отделение А,нонамалиха опита три пъти вече и в отделението не се взима почти нищо.Цялата концепция е сбъркана.

Аз нищо няма да определям. Има си хора дето им е работа да ги смятат тези неща. Иначе босовете са еднакви за всички. Някой класове се справят по-успешно, други не толкова. Това си е част от характеристиката на съответния клас. Който и да питаш ще каже, че неговия вид герой е най-прецакан.

Иначе аз смятам, че ако не не можеш да биеш един лидер от максимум 10 опита, то никога няма да можеш. Освен да разчиташ на невероятен късмет. Най-трудният бос, с който съм се сблъсквал, Морския демон в Атола на синът, го победих от 4 опита. Всички останали босове от по-малко.