Автор Тема: Пряк достъп до страница в склада на герой?  (Прочетена 7563 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
След днешните промени старите ми линкове за достъп до конкретна страница в склада не работят и това е силно затормозяващо.
Някой да е изнамерил някакво хитроумно (workaround) решение  на проблема?

Неактивен bbi

  • Проз Бахур
  • *
  • Публикации: 129
  • Karma: +16/-20
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #1 -: Май 04, 2011, 10:05:49 pm »
по-скоро нещо по-генерално трябва да се направи със склада, че в момента не е много удобен, ако имаш няколкостотин предмета… аз и затва гледам там да изчиствам и да е относително празен. ;D

Неактивен milenski222

  • Great Success
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 366
  • Karma: +56/-165
  • К'во ме гледаш !!! :Д
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #2 -: Май 04, 2011, 10:16:09 pm »
мда то и аз под 7-8 страници не съм бил никога, пък ако вляза в многостепенна отиват 13-14 ... :Д после разчистване 10-15 мин  *hmm*

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #3 -: Май 04, 2011, 10:23:06 pm »
по-скоро нещо по-генерално трябва да се направи със склада, че в момента не е много удобен, ако имаш няколкостотин предмета… аз и затва гледам там да изчиствам и да е относително празен. ;D

То ето тука има една идея за по-генерално решение:

35. Предлагам да се въведе "смарт филтър", който да сортира и директно да продава "боклуците" от дроп, които попадат в склада на героя и той да е от композитен тип, т.е. да предвижда опции за различните видове предмети, паднали от дроп.

Пример за настройките на смарт филтъра в кат.5:

Смарт филтър - ВКЛЮЧЕН
А. Храна - ПРОДАВАЙ НА ТЪРГОВЕЦА
Б. Отвари дух - ЗАПАЗИ
В. Отвари здраве - ЗАПАЗИ
Г. Рецепта - ЗАПАЗИ, когато е клас РЯДКА и по-добра
Д. Ресурс - ЗАПАЗИ
Е. Част от комплект - ЗАПАЗИ
Ж. Награден предмет - ЗАПАЗИ
З. Оръжие - ЗАПАЗИ, когато е клас ЛЕГЕНДАРНО или по-добро.
И. Част от броня - ЗАПАЗИ, когато е клас РЯДКА или по-добра
К. Бижу - ЗАПАЗИ, когато е клас РЯДКО или по-добро

Всички термини, отбелязани с главни букви в горния пример са зададени от потребителя опции.
- Смарт филтърът може да е ВКЛЮЧЕН или ИЗКЛЮЧЕН
- Режимите за всеки клас са ПРОДАВАЙ НА ТЪРГОВЕЦА, ЗАПАЗИ или ЗАПАЗИ УСЛОВНО, т.е. само, когато предметът е от по-висок клас, например РЯДЪК И по-добър или ЛЕГЕНДАРЕН и по-добър.


Идеята е, че ако играчът е напълно сигурен, че има предмети, които няма да му свършат работа и само губи време в разчистване на склада си, това време да му бъде спестено, когато зададе настроките на филтъра си.

36. Да се въведе сортиране на предметите попаднали в склада на героя по типове и по класове - примерно първо се подреждат отварите дух, след това тези за здраве, после рецептите, ресурсите и т.н.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #4 -: Май 04, 2011, 10:45:22 pm »
Предложения достатъчно има за този склад от месеци се предлагат неща явно е само до желание от страна на екипа да вкара нещо за него.Желаем по-лесен за употреба склад получаваме 6та категория,желаем пак склада получаваме 7ма категория.А този склад така и така не се пооправи да е по-удобен за играчите.Аз като отида в някоя зона особено ако не съм ходил 2 дена и да я мина няколко пъти и какво се получава 30-50 страници боклуци който трябва да се изчистят.Мъка голяма си е ама вече сме си свикнали  :D

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #5 -: Май 04, 2011, 10:46:37 pm »
Ти знаеш ли програмното реализиране на този филтър какво значи....................половината игра да се пренапише, поне 3-4 души 10-12 часа труд за 3 месеца.Идеята е абсурдна според мен.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен ghim-333

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 201
  • Karma: +11/-35
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #6 -: Май 04, 2011, 10:52:57 pm »
добре де, поне едни номера на страничките не може ли да се сложи...или поне номера на последната страница, та да можем да отиваме направо до края?

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #7 -: Май 04, 2011, 10:55:05 pm »
За номерата съм съгласна, но кога ще стане...........търпение му е майката.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #8 -: Май 04, 2011, 10:58:18 pm »
Ти знаеш ли програмното реализиране на този филтър какво значи....................половината игра да се пренапише, поне 3-4 души 10-12 часа труд за 3 месеца.Идеята е абсурдна според мен.
Еми не става дума само за филтъра.Има една тема с доста предложения в нея част от тях са за склада.Въпроса е че явно е по-лесно да се вкарат 2 категории отколкото да се направят малко толкова важни промени по този склад.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #9 -: Май 04, 2011, 11:14:59 pm »
Не става въпрос чак за толкова голямо усилие. По скоро за самия филтър, както и още един параметър в плячката (0/1) дали да се продава. След като е направено нещо подобно с обвързването на предмети от многостепенни...

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #10 -: Май 04, 2011, 11:22:36 pm »
Наистина не е толкова лесно и просто...................Един пример:Как да се процедира с върнатите от пазара стоки и отидат в склада?


Просто не е така елементарно както си го говорим.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #11 -: Май 04, 2011, 11:24:53 pm »
Най-добре според мен ще е да се направи така че след като маркираш една страница да можеш да влезеш в следващата без маркировката да се премахва.Така примерно 10 страници маркираш това което ти трябва и го мяташ в раницата.Също да се направи бутон ,който да маркира абсолютно всички предмети в склада.Като махнеш необходимите предмети продаваш останалите с два клика.А пък на който не му се занимава да сортира предметите направо да мята всичко в коша.
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #12 -: Май 04, 2011, 11:27:18 pm »
Най-добре според мен ще е да се направи така че след като маркираш една страница да можеш да влезеш в следващата без маркировката да се премахва.Така примерно 10 страници маркираш това което ти трябва и го мяташ в раницата.Също да се направи бутон ,който да маркира абсолютно всички предмети в склада.Като махнеш необходимите предмети продаваш останалите с два клика.А пък на който не му се занимава да сортира предметите направо да мята всичко в коша.

До момента това е най-умното и разумно предложение..........................БРАВО
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #13 -: Май 05, 2011, 07:51:16 am »
Само вкарваш една функция (въпросния филтър), който взема всички параметри на генерирания предмет и ги сравнява с предварително подадените от потребителя настройки. Примерно:

Филтър:
Отвари - Запазвай (/Продавай само за дух/Продавай само за здраве/Продавай всички)
Рецепти - Запазвай "само специалните" (/Запазвай всички)
Други предмети - Запазвай само от тип "редки" и нагоре (/"превъзходни"/"легендарни"/"епични"/"всички типове")
Проверка:
Какъв предмет е? "Отвара" -> Потребителят казал ли е отварите да се продават автоматично? НЕ -> запази
Какъв предмет е? "Рецепта" -> Какъв тип? "Обикновена" -> Потребителят казал ли е обикновени рецепти да се продават директно? ДА -> продавай.
Какъв предмет е? "Рецепта" -> Какъв тип? "Специална" -> Потребителят казал ли е специални рецепти да се продават директно? ДА -> запази.
Какъв предмет е? "Друго" -> Какъв тип? "Легендарен" -> Потребителят е казал да се пазят предмети само от тип "редки" или по-специални. -> запази.

И филтърът да се извиква само при падането на плячката в битка. Когато се връща предмет от пазара-> да си е както преди.

П.П: Или това, или да рискуват с прехвърлянето на запаметена информация от една страница към друга. А въвеждането на страници ще е също значително подобрение, но това не значи, че реализирането на коя да е от трите идеи премахва нуждата (смисъла) от другите.
« Последна редакция: Май 05, 2011, 08:02:40 am от Sheremetev »

Неактивен Scila007

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 6
  • Karma: +7/-2
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #14 -: Май 05, 2011, 09:04:10 am »
Или да се раздели склада на три части, за отари, за рецепти и за предмети.