Автор Тема: Пряк достъп до страница в склада на герой?  (Прочетена 7560 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен artreia

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 245
  • Karma: +90/-342
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #15 -: Май 05, 2011, 01:21:35 pm »
Или още по-просто е ако мобовете въобще спрат да пускат предмети. Само злато и то задължително да е 50% от надницата на наемниците.

Ти знаеш ли програмното реализиране на този филтър какво значи....................половината игра да се пренапише, поне 3-4 души 10-12 часа труд за 3 месеца.Идеята е абсурдна според мен.

Сладурано, ти пък откога взе да разбираш и от програмиране? От скромната си 15 годишна практика мога да те уверя,че жена програмист и такава с логическо мислене просто няма  ???

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #16 -: Май 05, 2011, 01:46:11 pm »
Или още по-просто е ако мобовете въобще спрат да пускат предмети. Само злато и то задължително да е 50% от надницата на наемниците.

Сладурано, ти пък откога взе да разбираш и от програмиране? От скромната си 15 годишна практика мога да те уверя,че жена програмист и такава с логическо мислене просто няма  ???


Мили ми Господинчо, това ми е професията, а това че си подбираш не до там просветена и лишена от мисъл женска компания през последните ти 15 години си е твой проблем......................


П.П.Като се изказваш поне се опитай да е нещо умно, аргументирано и не обидно!
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен artreia

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 245
  • Karma: +90/-342
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #17 -: Май 05, 2011, 01:52:16 pm »
3-4 души, ще работят по 12 часа на ден и ще пренапишат цялата игра заради един филтър???  *hmm*

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #18 -: Май 05, 2011, 01:56:38 pm »
3-4 души, ще работят по 12 часа на ден и ще пренапишат цялата игра заради един филтър???  *hmm*


Явно не можеш да четеш, а и логическата мисъл на тебе ти липсва....................За да стане този филтър така както е описан от Aegir ще е необходим гореспоменатия ресурс!!!


Сега вече ясно ли ти стана или да опитам като за 1-во годишни...........гу-гу-га
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен artreia

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 245
  • Karma: +90/-342
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #19 -: Май 05, 2011, 01:58:31 pm »
Ох, кажи ми къде работиш, на какво пишеш и не ми се прави на много велика.

Въобще не съм целял да те обидя, просто констатирах че от всички колежки от ВУЗ-а, с които съм учил Информатика, една не е продължила след това да се занимава с програмиране. И в практиката си след това не съм срещал Жена по-навътре в нещата от Дизайнер  ;)

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #20 -: Май 05, 2011, 02:00:24 pm »
Ох, кажи ми къде работиш, на какво пишеш и не ми се прави на много велика.

Въобще не съм целял да те обидя, просто констатирах че от всички колежки от ВУЗ-а, с които съм учил Информатика, една не е продължила след това да се занимава с програмиране. И в практиката си след това не съм срещал Жена по-навътре в нещата от Дизайнер  ;)



Тема: Пряк достъп до страница в склада на герой?

Не е тука мястото на конкурса кой е по-велик....................
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен artreia

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 245
  • Karma: +90/-342
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #21 -: Май 05, 2011, 02:04:19 pm »
Въобще не искам да се правя на велик, най-малкото пред теб.
Просто ме подразни "компетентното" ти изказване и реших да се включа в темата.

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #22 -: Май 05, 2011, 02:06:23 pm »
Вместо да се дразниш - един букет виртуални цветя и едно МЪЖКО извинение ще ти свършат по добра работа.
Дамите, дали са добри програмисти или не - трябва да се уважават  ;)

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #23 -: Май 05, 2011, 02:08:19 pm »
Вместо да се дразниш - един букет виртуални цветя и едно МЪЖКО извинение ще ти свършат по добра работа.
Дамите, дали са добри програмисти или не - трябва да се уважават  ;)

Джентълмен за вечни времена.!!Благодаря.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

pithtath

  • Гост
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #24 -: Май 05, 2011, 02:08:39 pm »
Аз предлагах вече да се стигне до пълно втечняване на предметите - тоест да няма дроп предмети. Така въпросът със склада ще стои само при майсторене и няма да има проблеми. А и най-вече - ще се наблегне на майсторенето, което за разлика от мнението на екипа на играта - за мен е основният фийчър на играта, а не приключенията.
От тази гледна точка, за да се компенсира липсата на дроп - може да се помисли за нови много интересни неща покрай занаятите.

Неактивен artreia

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 245
  • Karma: +90/-342
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #25 -: Май 05, 2011, 02:08:55 pm »
Темата е добра, направата на такъв филтър наистина би бил много полезен.
Уважавам всички играчи, които се опитват и са в помощ на играта.

С един от героите си съм стигал до 153 страници с непрочетени съобщения за нови предмети, които са добавени в склада.

След като си "колежка" сама разбираш, че това са 1530 съобщения, които пълнят излишно MySQL базата данни, което пък от своя страна неблагоприятства за бързодействието на сървъра. Не е толкова трудно да напишем с теб един PHP скрипт, който след като направи необходимите проверки по предварително зададените условия, ще изпълни една SQL заявка, която от своя страна би ъпдейтнала статуса на дропнатите итеми. Така ще спестим пренаписването на половината игра, и ще помогнем на 3-4 програмиста.  ;)
« Последна редакция: Май 05, 2011, 02:26:22 pm от artreia »

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #26 -: Май 05, 2011, 02:20:28 pm »
Аз предлагах вече да се стигне до пълно втечняване на предметите - тоест да няма дроп предмети. Така въпросът със склада ще стои само при майсторене и няма да има проблеми. А и най-вече - ще се наблегне на майсторенето, което за разлика от мнението на екипа на играта - за мен е основният фийчър на играта, а не приключенията.
От тази гледна точка, за да се компенсира липсата на дроп - може да се помисли за нови много интересни неща покрай занаятите.

Мен лично не ме бърка ако премахнат дропа и вероятно и други също, но да не забравяме, че това касае само тези които вече са си развили занаятите и то в повечето случаи в старите времена.
Но има много играчи които разчитат само на дроп и ако бъде премахнат това вероятно ще ги откаже да играят !
Що се отнася до склада наистина е трудно да се оправя човек с него...
Но аз вярвам , че рано или късно програмистите ще намерят начин да помогнат на нас играчите да ни е по лесно.
Въпросът е да се намери оптималният вариант.

pithtath

  • Гост
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #27 -: Май 05, 2011, 02:30:26 pm »
Мен лично не ме бърка ако премахнат дропа и вероятно и други също, но да не забравяме, че това касае само тези които вече са си развили занаятите и то в повечето случаи в старите времена.
Но има много играчи които разчитат само на дроп и ако бъде премахнат това вероятно ще ги откаже да играят !
В 4-ти сървър няма нищо на пазара. С което по-напредналите играчи там доказахме, че може да се играе до 5-та кат. включително само с екипировка от обикновените магазини. Това, че няма да се изпълнят едно или 2 приключения едва ли е болка, от която да се спре да се играе :)

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #28 -: Май 05, 2011, 02:46:28 pm »
то има ли изобщо хора да играят там  ???  :D
Аз познавам такива дето почнаха и се отказаха. И то доста.
И една от причините са именно занаятите.
Даже на мен не знам дали биха ми стигнали нервите ако трябва да почна да ги развивам отначало  :D

Неактивен Scila007

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 6
  • Karma: +7/-2
    • Профил
Re:Пряк достъп до страница в склада на герой?
« Отговор #29 -: Май 05, 2011, 03:02:20 pm »
Майсторенето на премети си е добре, но събирането на ресурс е проблем, поне за мен. 5ка съм и ще ми трябват поне 100м за да почнат да излизат легендарни. Добре би било ако се разреши на героите да имат по още една помощна професия или да се сложат като дроп ресурсите по категорий та дори и с малък процент.