Автор Тема: малко въпроси относно атрибутните точки на героите  (Прочетена 4586 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gabarko2

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 326
  • Karma: +42/-60
    • Профил
Когато показателите точност и ловкост са над 100 се приравняват към 100 и от там се пресмята шанса.
Относно блока и шанса за избягване на мобовете - ДОСТА е пресилен - моб с над 40% за блок е непробиваем, докато моя пазител с 88% за блок си носи щита за атрибутите дето дава и до там... Мистика ми и той е с 42% блок ама няма блокирани удари в битката - 1 на 30 или 40 удара средно! И как моб с 80 точност млати по ловеца ми с 270 ловкост всеки път - 6 поредни и ловеца умира! Нещо не е както трябва с тия атрибути, а за дропа да не говоря колко са безмислени бижутата!
Човешкото око е ненаситно!

Неактивен hanibalbg

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 13
  • Karma: +1/-4
    • Профил
    • Ел. поща
Как така се приравняват към 100, не можах да разбера? Ако можеш по-подробно да обясниш, моля :) ! А ако може и с пример - 200 точност към 250 ловкост, да кажем, или колкото и да е, но да е повечко.

Неактивен gabarko2

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 326
  • Karma: +42/-60
    • Профил
200 точност и 250 ловкост приравнени към 100 ще рече - 80 точност и 100 ловкост. Или 20 раликза и според механиката (която не се знае дали въобще работи по тия принципи които са описани) излиза че шанса за нанасяне на удар е 75%-20%=55% ! Което е теоретично и не виждам как практически влиза в самата игра ама карай да вървят диамантите... >:(
Човешкото око е ненаситно!

Неактивен hanibalbg

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 13
  • Karma: +1/-4
    • Профил
    • Ел. поща
Аааа, то било просто :)). Благодаря много, предполагам си прав, логично си изглежда да е така. Иначе как влиза в играта ми е ясно - просто е шанс, то винаги ще си зависят нещата и от късмета, въпроса е да направиш така че шансовете да са на твоя страна :). Мерси пак за уточнението!

Неактивен EVIL

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 199
  • Karma: +13/-86
    • Профил
може ли да попитам,блок имам 41 силата на противника е 281.5 и вижте какво се слyчва...аз бях със сила 199.Отбор 2 е на ход.
Billli81 няма опонент, затова избира EVIL. Модификаторът за разлика в нивата е 1.
Шансът за блок на EVIL е 0. :'(

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
може ли да попитам,блок имам 41 силата на противника е 281.5 и вижте какво се слyчва...аз бях със сила 199.Отбор 2 е на ход.
Billli81 няма опонент, затова избира EVIL. Модификаторът за разлика в нивата е 1.
Шансът за блок на EVIL е 0. :'(
281,5 сила редуцират 43 блок. Вече се сещаш нали ;)

Неактивен EVIL

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 199
  • Karma: +13/-86
    • Профил
8. Как се изчислява шанса за блокиране и критичен удар и как е отразено това в докладите ?

Шансът за блок представлява блока от предмети, които герояt притежава (например щит със 30 блок) + уменията като например Майсторство със щит, които добавят определен процент върху съществуващия блок ( например 10 % - краен шанс за блокиране = 33 %). Силата на противника намалява този шанс – 10 сила го намаляват с 1% така че ако противника има 30 сила – то крайният шанс е 30 %.

Шансът за критичен удар се повлиява от точността – 10 атрибутни точки, инвестирани в точност, повишават този шанс с 1%. Към това се добавят допълнителните проценти от умения, които някои класове герои притежават – Критичен удар при стрелците и Вътрешна концентрация при мистиците. Критичният удар, който съществува като бонус от оръжието, също се взема предвид, за да се получи крайния резултат. Съществуват, също така, специални умения, които допълнително могат да повишат шанса за нанасяне на критичен удар дори над 50%.

Шансът за блокиране и изпълняване на критичен удар се изчислява във всеки рунд на битката, като системата хвърля зар. Ако полученото число е 10, а шанса за блок на героя е 25 – той блокира успешно удара и в доклада бива отбелязано : „10/25 успешен блок”.  Същото се отнася и за критичен удар – при хвърлено от зара число, което е по-ниско от съществуващия шанс, бива изпълнен критичен удар  и има съобщение от примерния вид : „Изпълнен е Критичен удар! 2/23!”
не се сещам 281.5/10=28.15 % нали,моята сила не противодеиства ли в съчая и защо,аз данеби да нямам сила.мисля че е по-правилно да се отчете разликата в силата междy героите и ако противника е с повече  82 в слyчая да ми намали 8%

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Силата има следните функции:
-покачва пораженията на екипираното оръжие ( 1сила=0,25%)
-редуцира противниковият блок ( 10 сила = -1,5 блок)
-изисква се като мин. с/ст за екипировка на различните класове и категории брони.
 Това знам аз за силата. Възможно е да са въведени или променени някои стойности.