Автор Тема: малко въпроси относно атрибутните точки на героите  (Прочетена 4456 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
надявам се някой да намери малко време и да ми обясни като на блондинка някои неща, защото информацията, която намирам леко се разминава и не ми е съвсем ясно...
1. как конкретно се изчислява шанса за избягване на удар на противника?
да приемем примерни стойности ловкост/точност - 50/15 мои и 40/20 на опонента
2. как се изчислява шанса за блок (освен от предметите)
3. как се изчислява шанса за критичен удар? в крайна сметка от точността ли зависи или от ловкостта?
4. 20 % ловкост, която дава тоягата на мистика върху коя база се изчисляват? тази, която е от атрибутните точки или сумарно с ловкостта от екипировката?

на първо време това, пък ако се намеир мераклия да обяснява сигурно ще питам още...  :-*
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
1. В случая: 50 твоя ловкост срещу 20 негова точност. Ако бяхте 20 ловскост срещу 20 точност, шансът ти да му избегнеш атака щеше да е  25% (при точност на атакуващия равна на ловкостта на нападнатия, жертвата има 25% шанс да избегне удара). Но ти имаш 30 ловкост вповече, следователно получаваш 25%+30%=55% шанс да избегнеш.
Аналогично ти имаш 15 точност срещу 40 негова ловкост. Т.е той има 40-15=25 ловкост в предимство. Следователно неговият шанс да те избегне е 25%+25%=50%.

2. Шанс за блок е блокът на предметите ти плюс евентуално процент към блок от щита (стига да имаш умение Майсторство с щит). Например имаш кама с 20 блок и щит с 40 блок (някакъв супер магически кожен щит за 300 диаманта и 500К злато). Имаш майстортво с щит, което ти дава още 10%, т.е щитът ще има 40 + 40*10% = 44 блок. Сега събираш всички тия блокове, пишеш един % зад тях и ето на- шансът ти за блок е 64%.
Ако противникът ти има 87 сила, ще ти намали с 8% (т.е винаги делиш силата на противника на 10 и изваждаш само цялото число от шанса си за блок).
Т.е на края специално срещу тоя противник ще имаш 56% шанс за блок, дори и в предварителното прозорче да пише друго.

3. Само от точността ти зависи, от уменията за повишаване на шанса и от бонуса от предметите.

4. Първо си събираш къде-що имаш като бонуси за ловкост и чак тогава умножаваш. Дори и после да добавиш отвара за 6 ловкост (от бонус на мистик стават 9), ще видиш, че ти дава повече от 9 ловкост.

5. Питай, ама не прекалявай.
« Последна редакция: Юли 22, 2009, 03:51:15 pm от Sheremetev »

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
сърдечно благодаря!
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен milencheto

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 19
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:малко въпроси относно атрибутните точки на героите
« Отговор #3 -: Октомври 14, 2009, 12:58:22 pm »
Може ли да попитам? Ако не разпределя атрибутните точки веднага с качването на ниво, те ще се запазят ли до следващото ниво. Ще се наттупат ли със следващите точки и мога ли да ги разпределя когато пожелая. *THANK* 

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:малко въпроси относно атрибутните точки на героите
« Отговор #4 -: Октомври 14, 2009, 01:00:19 pm »
Може ли да попитам? Ако не разпределя атрибутните точки веднага с качването на ниво, те ще се запазят ли до следващото ниво. Ще се наттупат ли със следващите точки и мога ли да ги разпределя когато пожелая. *THANK* 
Да.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:малко въпроси относно атрибутните точки на героите
« Отговор #5 -: Октомври 14, 2009, 01:04:23 pm »
Виж за уменията там има смисъл да си пазиш точките,защото някои от тях се отключват на определено ниво,а има други които са безполезни и ще ти се налага да преразпределяш точките си което не е безплатно ;)

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:малко въпроси относно атрибутните точки на героите
« Отговор #6 -: Октомври 14, 2009, 05:06:13 pm »
Едно уточнение към поста на Sheremetev .
Блок и критичен удар не се отчитат повече от 50% в битка.
т.е. в случая който е даден , ако шанса за блок е 56% в битка ще се смята 50%

Неактивен Aryan

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 272
  • Karma: +27/-99
    • Профил
    • Ел. поща
Крест, това за блока важи ли и сега? Защото днес предизвиках един боец със 72% блок и 99% от ударите ми бяха блокирани, а за сметка на това, аз, умрелият стрелец, с 43% критичен и маса ловкост и точност, вкарах само един критичен. Изобщо битката изглеждаше адски странно:

_silvydave използва Лидерство на  _silvydave
Aryan Критичен удар [-747] _silvydave
_silvydave Блокира Aryan

 ------------Рунд 2----------------

_silvydave удари [-237] Aryan

 ------------Рунд 3----------------

_silvydave Блокира Aryan
_silvydave удари [-127] Aryan
_silvydave удари [-237] Aryan

 ------------Рунд 4----------------

_silvydave Блокира Aryan
_silvydave удари [-127] Aryan
_silvydave удари [-237] Aryan

 ------------Рунд 5----------------

_silvydave удари [-237] Aryan

 ------------Рунд 6----------------

_silvydave удари [-237] Aryan

 ------------Рунд 7----------------

_silvydave Блокира Aryan
_silvydave удари [-127] Aryan
_silvydave удари [-237] Aryan


Какви са тия блокове, какво е това чудо - не знам! Изобщо къде отива баланса, ако няма интрига в битката между що-годе равностойни герои, но с различни специализация, ако битката изглежда така - блок, блок, блок ... в период и накрая прас-прас-прас няколко пъти и чао  *hmm*
2010-06-01 23:36:36 , System             
Предложеният от Вас на аукциона Неумолимият костотрошач бе купен. Получихте 9499999 Злато.

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски: питаш нещо и теб те питат. Български: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Неактивен cuwabunga

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 298
  • Karma: +58/-57
    • Профил
На мен ми се е случвало с срещу 46 блок да ми блокират всички удари.Просто не си извадил късмет

Неактивен banan

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 171
  • Karma: +16/-59
    • Профил
1. В случая: 50 твоя ловкост срещу 20 негова точност. Ако бяхте 20 ловскост срещу 20 точност, шансът ти да му избегнеш атака щеше да е  25%
Това вярно ли е?! Аз мислех, че е 50%! Моля да пишат само хора, които знаят със сигурност!

Неактивен Aryan

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 272
  • Karma: +27/-99
    • Профил
    • Ел. поща
На мен ми се е случвало с срещу 46 блок да ми блокират всички удари.Просто не си извадил късмет

От 15 рунда - 15 блока?!? това 50% ли е???  *freak*
Да не говорим за разните редки и легендарни мобове с по 80-90% блок, дето баш в 80-90% от случаите, че и нагоре си блокират!
2010-06-01 23:36:36 , System             
Предложеният от Вас на аукциона Неумолимият костотрошач бе купен. Получихте 9499999 Злато.

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски: питаш нещо и теб те питат. Български: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Неактивен cuwabunga

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 298
  • Karma: +58/-57
    • Профил
Зара си хвърля от 1 до 100.Може да хвърли 100 пъти над 50, може да хвърли и 100 пъти под 50.С блока и критичния всичко е въпрос на късмет

Неактивен hanibalbg

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 13
  • Karma: +1/-4
    • Профил
    • Ел. поща
Това вярно ли е?! Аз мислех, че е 50%! Моля да пишат само хора, които знаят със сигурност!
Вярно е, при равни точност и ловкост шанса ти да нанесеш удар е 75% (или шанса за отбягване на атаката е 25%), пробвай такава битка ако искаш и ще видиш в разширения доклад.
 
А дали може някой да даде точната формула за изчисляване на шанса за успешна атака? Защото това 1 точност в повече = 1% шанс за удар повече, не винаги отговаря, при високи количества точност и ловкост, убедил съм се от битките които съм водил. Понякога 40 точност срещу 70 ловкост, шанса пада до 35%, на 80 срещу 120 обаче пък не съм сигурен дали ще падне до 35%, или няма да е 50?

Неактивен banan

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 171
  • Karma: +16/-59
    • Профил
Вярно е, при равни точност и ловкост шанса ти да нанесеш удар е 75% (или шанса за отбягване на атаката е 25%), пробвай такава битка ако искаш и ще видиш в разширения доклад.
 
А дали може някой да даде точната формула за изчисляване на шанса за успешна атака? Защото това 1 точност в повече = 1% шанс за удар повече, не винаги отговаря, при високи количества точност и ловкост, убедил съм се от битките които съм водил. Понякога 40 точност срещу 70 ловкост, шанса пада до 35%, на 80 срещу 120 обаче пък не съм сигурен дали ще падне до 35%, или няма да е 50?
Може да се взимат предвид Избягване, ако е преследвач, или Прецизност, ако е Ловец.

Неактивен hanibalbg

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 13
  • Karma: +1/-4
    • Профил
    • Ел. поща
Ами не, за битките които говоря мисля че бяха срещу воини, аз съм мистик. Значи, то по принцип се знае че формулата важи до около 100 точки, после се променя някакси но принципа остава същия. Но на мен ми се иска да мога да си сметна с точност шансовете за успешни атаки преди да вляза в някаква битка. Примерно 100 срещу 150, 200 срещу 250, 300 срещу 350 - това надали е един и същ шанс, може би вече е и на съотношение, а не на разлика.