Автор Тема: Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.  (Прочетена 10444 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущест&#
« Отговор #15 -: Май 13, 2011, 03:16:15 pm »
Веднъж попаднал в сташа на гилдията , предметът бива директно обвързан с клеймота на гилдията , като единствено Лидерът и Първият офицер на гилдията имат право да задават обекта на вторично обвъзрване - било то член на гилдията или наемник.

 *YES* *THANK* *YES*
Лично на мен това предложение ми харесва :) С малко промени (в момента не мога да се сетя за отрицателни черти на предложението, освен многото играчка на лидера и офицера  *hihi*

ПП. Твърдо против титлата "обирджия".
1: Хората се променят.
2: Не всеки гледа стан весника
3: Откъде накъде ? На този принцип, ако се слага табелка "боклук" на всеки който ползва бъгове и тн. трудно ще се вижда човек без табелка ...  :( ::)

newcomer

  • Гост
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #16 -: Май 13, 2011, 03:19:25 pm »
Предлагам в статистиката да се слага „титлата” обирджия.Тя да се слага само от модераторите,който са получили сведения че е имало кражба от водача и са провирли дали е вярно.

Много е субективно ibrahim4o. Първо ръководството на самата гилдия трябва да докладва, че еди кой си е откраднал еди какво си. Тази информация трябва да премине през цялата йерархична стълбица до програмист, който да се порови известно време в база данни да провери наистина ли е така. След това да се провери този рецидивист ли е или не в друга база данни и т.н и т.н. А това означава програмистите да оставят същинската си работа настрана.

Има една такава тема в гилдии от многооо време. Знаем кои са. Но както виждаш стават фалове. Препоръката ми е както виждаш е свързана по-скоро с "автоматизиране" по някакъв начин на процеса: стъжняване на живота на потенциални крадци на гилдийно имущество.
« Последна редакция: Май 13, 2011, 03:20:57 pm от newcomer »

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущест&#
« Отговор #17 -: Май 13, 2011, 03:24:38 pm »
*YES* *THANK* *YES*
Лично на мен това предложение ми харесва :) С малко промени (в момента не мога да се сетя за отрицателни черти на предложението, освен многото играчка на лидера и офицера  *hihi*

ПП. Твърдо против титлата "обирджия".
1: Хората се променят.
2: Не всеки гледа стан весника
3: Откъде накъде ? На този принцип, ако се слага табелка "боклук" на всеки който ползва бъгове и тн. трудно ще се вижда човек без табелка ...  :( ::)
Не всички гледат статистиката,но водачите на гилдии го правят.До ръчичката за покана може да се сложи тази табелка,а по въпроса че хората се променят-прави се така че тази табелка изчезва след 3 месеца примерно.По 3 точка тази табелка няма да се слага на всеки,а само на обирджии,който са проверени

П.П. Предполага се че тези обирджии ще намалеят и няма да се проверяват всеки ден по 5 -6 човека
« Последна редакция: Май 13, 2011, 03:37:09 pm от ibrahim4o »
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #18 -: Май 13, 2011, 03:32:29 pm »
А може и да се направи следното:Хранилище в преден пост за размяна, като дойде търговеца, вместо да става размяната през централното хранилище отива в поста и се извършва размяната...

А ако вместо за герой или наемник взимаш итема за продажба как ще стане ако е обвързан с Гилдията?

Темата е за друго,поне малко се усещайте,членски внос и консомолски карти на друго място


Подкрепям го !
« Последна редакция: Февруари 28, 2013, 11:40:18 am от mitika »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #19 -: Май 13, 2011, 03:37:27 pm »
А и да добавя всеки(себе уважаващ се) който се титулува сериозен и добър играч следи редовно стенвесника...



(Изразявам лично мнение, не слагам етикети и квалификации)
« Последна редакция: Май 13, 2011, 05:17:29 pm от mitika »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #20 -: Май 13, 2011, 03:39:57 pm »
А може и да се направи следното:Хранилище в преден пост за размяна, като дойде търговеца, вместо да става размяната през централното хранилище отива в поста и се извършва размяната...

А ако вместо за герой или наемник взимаш итема за продажба как ще стане ако е обвързан с Гилдията?


Както винаги - ясно, точно, на място........ подкрепям го !


Обвързаност не е точната дума , по-скоро собственост.
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #21 -: Май 13, 2011, 05:01:25 pm »
А и да добавя всеки(себе уважаващ се) който се титулува сериозен и добър играч следи редовно стенвесника...

Значи съм изключение :)  Може и да имам изключително висока оценка за себе си (МОЖЕ БИ не на 100% покриваща истината, но ...), но не следя станвесника, защото лично аз не се интересувам кой кого нападнал, защо, кой какъв предмет направил и тн...

Защо да има табелки само за крадците (аз съм против табелките, не съм "за" да се слагат други видове табели) ? Пак ще кажа - крадците си крадат, плячкаджиите си плячкосват. Единствената разлика е, че единия го прави, защото е по-силен - намира слабост и си взема к'вото може (и те е хванал в опасна провинция), а другия го прави, защото вие му разрешавате, като му давате "доверен член" - намира слабост (вашето доверие) и си взе,а к'вото може.

Моето предложение е да спрете с вече провинилите се, и да помислите как да се предотвратява.

Може да се въведе още едно ниво на членство в гилдия :

Член - сегашните права
Доверен член - да има право да взема предмети от хранилището, ОБАЧЕ само при съгласието на човека оставил предмета/ресурса. Може да се направи (автоматизирано) при влизането в играта, да ти изкарва прозорче "Пич1 иска еди какво си от съюзното хранилище. Съгласен : Да/Не ...
Може (не знам дали може) да се направи като при "непотвърдена регистрация" - прозореца да излиза постоянно докато не дадеш отговор. Ако "доказал се член" или по висшестоящ поиска този предмет, да може да го вземе, но при преместването да изписва "този предмет чака съгласието на Пич1, за да може Пич2 да го вземе. Сигурен ли си че искаш предмета : да/не. Ако вземеш предмета, чакането за съгласие се премахва и предмета идва в теб. Ако дадеш 'не' все едно не си пипал предмета.
Доказал се член - сегашните права на "доверен член"
Първи офицер - сегашните права

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #22 -: Май 13, 2011, 05:25:51 pm »
Какъв стенвестник ве :D написах статистика.Като я има тая табелка малко ще се замислиш дали да го поканиш човека не мислите ли?
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #23 -: Май 13, 2011, 06:02:35 pm »
Едно много по-просто решение ..... в самото описание на героя да се вписва в кои гилдии е членувал.И при евентуален обир или некоректно поведение водача да има право да му слага като "бележки",които директно да отиват в профила му,без възможност да ги изтрие(може да ги изтрие единствено,водача(или по точно бившия водач)). И като ви иска дадения член повешение или покана,влизате в профила му и хоп :):):)
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #24 -: Май 13, 2011, 06:06:46 pm »
Едно много по-просто решение ..... в самото описание на героя да се вписва в кои гилдии е членувал.И при евентуален обир или некоректно поведение водача да има право да му слага като "бележки",които директно да отиват в профила му,без възможност да ги изтрие(може да ги изтрие единствено,водача(или по точно бившия водач)). И като ви иска дадения член повешение или покана,влизате в профила му и хоп :):):)

Еми съм се скарал с даден играч и го изгоня и пиша, че е откраднал майка си и баща си под формата на ресурс тогава какво ?

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #25 -: Май 13, 2011, 08:38:22 pm »
затва трябва и да се проверява
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #26 -: Май 13, 2011, 09:09:23 pm »
А какво ще кажете за 2 нива на достъп, които да могат да се задават от лидера, за всяка страница от хранилището. Например:
Първа страница - първо ниво на достъп. До нея имад достъп ВСИЧКИ, вкл и обикновените членове;
Втора, трета, н-та - второ ниво на достъп - от доверен нагоре. Всеки доверен член ще може да мести предмети от ниво 2 към 1 ако прецени. Като се кани някой за бартер или да ползва работилници, първа страница ще е предостатъчна.
Така всички членове ще имат една страница където да си разменят предмети, и където да не се държи нищо ценно.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #27 -: Май 13, 2011, 09:20:10 pm »
Дори и така както ти казваш пак идва минуса, че ако се довериш на грешния човек и го направиш доверен - заминаваш... Даже може да се окаже по-лошо за слабите гилдии, защото когато си натрупат богатствата в 2ра и 3та страница, а някой бъхларник ги прибере ...

ПП. Аз само да попитам ясно ли си изказах предложението по нагоре, ш'ото като гледам на мене не ми е много ясно какво съм писал  :D :D :D

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #28 -: Май 13, 2011, 09:41:51 pm »
Член, Доверен член, Доказал се член, Не доказал се член, Полу член, Непълен член.........Първа страница, втора, осма, петнайста, а диаманти, това си е чисто изнудване или даваш диаманти или те обират..........


Сегашната система на достъп е отлична просто трябва да се пазим сами и да не изкушаваме крадците и милиони итеми в хранилището.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #29 -: Май 13, 2011, 09:50:30 pm »
Член, Доверен член, Доказал се член, Не доказал се член, Полу член, Непълен член.........Първа страница, втора, осма, петнайста, а диаманти, това си е чисто изнудване или даваш диаманти или те обират..........


Сегашната система на достъп е отлична просто трябва да се пазим сами и да не изкушаваме крадците и милиони итеми в хранилището.



Съгласен съм, че системата сега е добра... просто доста хора искат промяна и аз предложих една  :)