Автор Тема: Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.  (Прочетена 10446 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pithtath

  • Гост
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #30 -: Май 13, 2011, 09:58:55 pm »
Абсолютно редно е, който ще влиза в гилдия или ще получава права  - да плаща такса. Не може няколко човека да развиват всичко, а другите идват наготово и си майсторят, лежат по гръб, човъркат с тревичка между зъбите загледани в неясната синева, непукайки им никъде, и нехаейки. Напълно подкрепям newcomer.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #31 -: Май 13, 2011, 10:07:49 pm »
Да такса трябва, но не да е задължителна, иначе се връщаме с векове назад.

Напълно подкрепям newcomer.

Много ясно, народа го е казал - "Гарван, гарвано око не вади"
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #32 -: Май 13, 2011, 10:32:44 pm »
Таксата само пречи на играчите. Да даваш пари за да минаваш от гилдия в гилдия... заради 50 човека, ще пречи на всички  >:(

pithtath

  • Гост
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #33 -: Май 13, 2011, 10:40:01 pm »
Няма да минавате за бартер. Може да се направи както там някой предложи. Отделно меню за търговия. Що се отнася до таксата...mitika...данъци плащаш ли в системата наречена държава? Или не са задължителни за теб?

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #34 -: Май 13, 2011, 10:47:35 pm »
Няма да минавате за бартер. Може да се направи както там някой предложи. Отделно меню за търговия. Що се отнася до таксата...mitika...данъци плащаш ли в системата наречена държава? Или не са задължителни за теб?

Преди е имало такъв бартер (доста бъгав), но е премахант (защо ли ?!) ... Няма смисъл да се правят вече отхвърлени неща (веднъж е изключено, след това беше предложено и отхвърлено и сега пак е предложено и пак ще бъде отхвърлено)
Такси си има повече от достатъчно ... На Аяр си давам златото, що не останалото да го тикам в гилдията ? Кажи ми тази такса закакво е ? Колкото да влезе. Да ама таксата ще е само в злато, а златото повечето по-слаби гилдии го имат в излишък... Таксата на гилдията прибира златото. С диаманти няма как да се направи входа просто защото, ще трябва да пращаш СМС за да влезеш в хубава гилдия което е безсмислено ... И пак стигаме до извода че е безсмислено да се правят промени ...

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #35 -: Май 13, 2011, 10:48:11 pm »
Няма да минавате за бартер. Може да се направи както там някой предложи. Отделно меню за търговия. Що се отнася до таксата...mitika...данъци плащаш ли в системата наречена държава? Или не са задължителни за теб?


Имах в предвид такса при приемането така както е предложил съгилдникът ти:

"Предлагам, за даване на право "доверен член" системата автоматично да изисква от кандидата определен брой диаманти и/или злато. Този брой сухо да зависи от текущото състояние на гилдията (щаб, постове, хазна и т.н). Явно е, че колкото "по-развита" е една гилдия толкова по-скъпо ще струва на един герой да стане доверен член и да бърка в хазната й."

Иначе месечна такса е най-нормалното нещо, и ние в Гилдията имаме..........явно нещо не си ме разбрал! :)
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #36 -: Май 14, 2011, 04:04:47 am »
В нашата гилдия има първоначална такса ! В диаманти !
Плащаш я - ставаш доверен член !
Има и месечна.
Тези които са сериозни играчи си ги плащат и стават част от колектива.
Другите си напускат. Било защото не са могли да откраднат нещо, ако са имали такива намерения, било защото не им е по джоба.
Имат на разположение една седмица за да решат.
Другото е, че в хранилището държим такива неща, че даже и някой да ги открадне няма да е голяма загуба.
Ценните неща и ресурсите ги държим в домовете или раниците си. На който му трябва нещо се прехвърля през хранилището.
Предимството на таксата е че прави играча съпричастен . Кара го да се чуства част от колектива и даже на ум не му идва после да прескача от гилдия на гилдия като пчеличка.
Ако чужд играч иска да си купи нещо от нас или да продаде, хранилището се изпразва, приема се играча, става доверен член, извършва се сделката, излиза от гилдията и нещата си тръгват по старому. Но това се случва в изключително редки случаи.
Доверен член за мен е титла която трябва да се заслужи от играча. Не може да се приеме някой непознат и без да е направил нищо за гилдията да бъде произведен в доверен.
Ако някой отиде в друга гилдия за да им помогне в битка не е нужно да го правят доверен. Може да се бие и като член само.
Така че дори и в сегашните условия може да се противодейства на обирджиите на гилдии ако се вземат необходимите мерки.

Цитат
Абсолютно редно е, който ще влиза в гилдия или ще получава права  - да плаща такса. Не може няколко човека да развиват всичко, а другите идват наготово и си майсторят

Ето затова става въпрос. Писал съм го по друг начин но във същият смисъл в раздела гилдии, където е темата за нашата.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #37 -: Май 14, 2011, 09:35:08 am »
При атака и защита на гилдия не е нужно да си довечер член,но нали после пак трябва да се върнеш в старата си гилдия и там да си доверен член или нещо повече.И как ще стане това и кой ще напусне гилдията си след като после трябва отново да прати такса за да влезне в нея.
За да не се получава това предлагам тази такса която ще се определя на всеки който иска да стане доверен член да не се определя автоматично.А лидера и първия офицер в гилдията да имат право да определят дали човека ще плаща за да стане доверен член и да има достъп до хранилището или да не плаща такава такса и веднага да го направят.
Пример : Отивам аз да се бия в друга гилдия връщам се в моята и ме приемат.Лидера ме познава знае,че няма да правя глупости и ми дава права доверен член като избира неква отметка примерно,че няма да дарявам такса за тази титла.
Пример : Нов човек иска да влезне в гилдията.Никой не го познава,не му знае другите герой,не го знае дали е крадец или шпионин абсолютно нищо.Поради тази причина като влезне ,лидера задава опция че ще плаща там определената такса за да стане доверен член и да има повече права  в гилдията в която иска да влезне.Ако този човек е крадец няма да иска да даде 50д за да стане доверен член и ще се изпари защото не е мислел да седи в тази гилдия за постоянно.
И така ще се получи,че крадците няма да си търсят гилдии защото няма да имат изгода от това да дават толкова пари и диаманти и в същото време останалите играчи който се знаят и познават ще могат спокойно да се местят и връщат без да не нужно секи път да дават таксата отново.И като се излиза от гилдията да не се връщат никакви от дадените пари за такса.
« Последна редакция: Май 14, 2011, 09:57:26 am от Ivolver »

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #38 -: Май 14, 2011, 11:08:28 am »
Да ... пак се връщаме към тезата ми, че играчите които не пращат СМС-и няма как да имат диаманти или много пари ... Иначе излиза, че се задължава играчите да пращат СМС ако искат да влязат в нечия гилдия  :( Няма начин лидера да не ти иска пари, при положение, че не те познава, а ако ги нямаш - нямаш гилдия... Идва една друга част - лидера на някой сравнително силна гилдия може да праща покани на хора 2-3-4 категория които при влизането трябва да платят сумата, а после да ги гони като по този начин печели злато за хазната без да е дарявал нищо ...  *freak* *freak* *freak*

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #39 -: Май 14, 2011, 12:06:52 pm »
Таксата ще бъде само за да станеш доверен член нали това се иска.И се пак можеш да си от гилдия без да си доверен.А и при положение че можеш да си купиш диаманти от пазара не разбирам защо трябва да е само за платени играчи.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #40 -: Май 14, 2011, 02:07:17 pm »
Хмм кой знае ... Пробвай да играеш без диаманти от 1ва до 3та категория сега ... преди незнам как е било, но сега не е нито лесно, нито особено приятно... Диамантите на пазара струват по ... 300к (в момента са паднали) я кажи колко получава от битка играч 2ра категория ... Ще те улесня - 40-140 ... А колко ли пъти трябва да се бие за ЕДИН диамант ? Този път няма да те улеснявам. Стигни сам до изводите

Kilgor

  • Гост
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #41 -: Май 14, 2011, 02:35:10 pm »
Откъде накъде ще се слага данък за членство в гилдия ? В държавата, "данък съществуване" не се плаща. Плащат се данък печалба, данък имущество и др такива. В гилдиите също може да се задава "такса" и нека се направи така че таксата да се удържа и при търговия на аукциона. Гилдия която ми поиска средства за да ме приеме за пълноправен член...най-много лидера и да получи някоя благословия  :D
 Изобщо темата с крадците е силно преекспонирана.
Първо бартерната търговия е глупост, изцяло на отговорността на участващите в нея. Винаги съм търгувал само през аукциона и само в злато (1-2 изключения да имам ) и никога не са ме мамили. Защото няма как да стане през аукциона, когато се търгува на реална цена.
Второ - най-сигурната мярка срещу кражби от хранилището е там да не се държи нищо ценно. То не е склад, нито сейв за ценности, а място за размяна. Най-добре е да бъде винаги празно. Единственият шанс на крадеца е да стои на рефреш непрекъснато, за да уцели момента в който да открадне нещо. И като го открадне, голяма работа. Ще му е първата и последната кражба от тази гилдия и като бъде изгонен, ще изгуби повече.
Трето - един играч се кани в дадена гилдия, ако е бил наблюдаван дълго време как играе. Общувало се е с него и т.н.
Четвърто - в предните постове, могат да се строят "местни хранилища" до които да се задава достъп индивидуално. Там лидерът може за всяко хранилище по отделно да зададе достъп на 1-2-3 героя.
За бартерна търговия, оставяне на ценни предмети в хранилището за повече от 2 мин и за импулсивни покани към играчи, отговорността си е при които извършва тези действия. Той сам се е сложил в опасност да бъде окраден.

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #42 -: Май 14, 2011, 02:47:55 pm »
Хмм кой знае ... Пробвай да играеш без диаманти от 1ва до 3та категория сега ... преди незнам как е било, но сега не е нито лесно, нито особено приятно... Диамантите на пазара струват по ... 300к (в момента са паднали) я кажи колко получава от битка играч 2ра категория ... Ще те улесня - 40-140 ... А колко ли пъти трябва да се бие за ЕДИН диамант ? Този път няма да те улеснявам. Стигни сам до изводите
Морти ли си,борти ли си не ме интересува,но спри, ако обичаш, да пишеш глупости като не разбираш.Чета ти коментарите и затварям форума...не мога да допрочета темата от твойте измишльотини  *UNDECIDED* *UNDECIDED* *UNDECIDED* :'(
« Последна редакция: Май 14, 2011, 02:49:27 pm от Sharp_Shooter »
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #43 -: Май 14, 2011, 02:54:20 pm »
 :o :o

Аууу ... каква е тази култура бе ?!  :o :o Аз съм ти крайно обиден ::) Сърцето ми кърви ...

Няма никаква глупост ... вече без диаманти е трудно да си вземеш и едни чепици, да не говорим за оръжие ... Ако мислите че босовете 6та категория са трудни - отидете в пукнатината на мъртвеца или в червената ръка (брада или там 'къвто беше в Фаролин - без да използвате нито един диамант за да се облечете ... И да се върнем на темата - диаманти в никакъв случай не трябва да се искат... нито големи количества злато. Килгор е абсолютно прав от моя гледна точка.

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Мерки срещу крадците на гилдийно имущество.
« Отговор #44 -: Май 14, 2011, 03:05:07 pm »
Дали ще има такса в диаманти или не си решава всяка гилдия за себе си.
И тая такса не е необходимо да се плаща втори или трети път ако играча е излязал от гилдията за малко за да си свърши някаква лична работа.
Така че не виждам проблем да стане отново доверен след като се е върнал.
Тази такса не се взема автоматично както таксата в злато.
Тези които не могат да си позволят СМС могат да фермят, да произвеждат, да печелят диаманти от приключения и т н.
В нашата гилдия половината не си купуват диаманти с реални пари но всички без изключение си плащат таксите.
За тези които не им оттърва има стотици гилдии без такси.
Но тези гилдии и да ги ограбят едва ли ще им откраднат нещо повече от легендарна мантия от дроп например  ;)

Откъде накъде ще се слага данък за членство в гилдия ?

А таксата в злато какво е  ???
Не е ли същото ?
« Последна редакция: Май 14, 2011, 03:14:41 pm от Danchello »