Автор Тема: За кармата и форума  (Прочетена 5251 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
За кармата и форума
« -: Май 19, 2011, 08:19:40 pm »
Имам предложение , което ако е възможно да се осъществи ще доведе до по-голяма прегледност във форумното пространство .
Личните коментари и оценки между членовете на форума да минат в отделен раздел. Като пример прилагам снимки от руски форум .

на снимка едно се вижда общата репутация /карма/ на даден член на форумното пространство , от една страна получената , а от друга отдадената карма


на снимка две е подробната информация за какво е дадена дадена оценка и личната причина за нея

 
В самите теми на форума се пише само полезното за останалите ползватели .


И като пожелание да се направи раздел за дуели по идея от тема на pithtath , а в него по амбициозните играчи да могат да показват достойнствата и недостатъците на различните типажи  под формата на битки .
Преди боя собствениците на героите да аргументират своите предвиждания за резултата от двубоя . Това ще помогне на много от начинаещите играчи да разберат по какъв начин да развият героите си.
« Последна редакция: Май 20, 2011, 08:54:08 am от styrshel »

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:За кармата и форума
« Отговор #1 -: Май 19, 2011, 08:45:48 pm »
Не знам дали SMF поддържат такава опция. Може би не.

Идеята за дуели я подкрепям.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:За кармата и форума
« Отговор #2 -: Май 20, 2011, 09:18:23 am »
За мен кармата е напълно излишно и дразнещо нещо в профилите на играчите.На кому е нужно да знае, че примерно Иванчо пуска всеки ден + на Петканчо или обратното, според мен така само ще се засилят отрицателните коментари, а  и може да станат заядливи и жлъчни, а точно това не е целта на форума нали??Даже е по добре и сегашната карма да бъде премахната и ще се избегнат доста конфронтации между играчите, които не са много снизходителни по между си...
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:За кармата и форума
« Отговор #3 -: Май 20, 2011, 10:32:55 am »
Тук не става дума само за цъкане на плюс или минус в даден профил  , а се оценява мнение на форумен потребител .

Иванчо може да пуща плюсче или минусче на Петканчо , но да е на база на мнение , а да не се води от посоката на китката на ухото му .
И не съм на мнение , че ще доведе до конфронтации , защото преди да се спречка с някого във форума на Драганчо ще му се наложи да се обоснове защо се е конфронтирал с някого , а това спира в някаква доза спонтанните излияния .

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:За кармата и форума
« Отговор #4 -: Май 20, 2011, 10:44:59 am »
Тук не става дума само за цъкане на плюс или минус в даден профил  , а се оценява мнение на форумен потребител .

Иванчо може да пуща плюсче или минусче на Петканчо , но да е на база на мнение , а да не се води от посоката на китката на ухото му .
И не съм на мнение , че ще доведе до конфронтации , защото преди да се спречка с някого във форума на Драганчо ще му се наложи да се обоснове защо се е конфронтирал с някого , а това спира в някаква доза спонтанните излияния .


Да не вземем да заприличаме само на някой дамски лигав форум дето се обясняват на коя какъв лак не и отива или снобско-инфантилен форум където на недостъпен книжовен български с английски привкус ща се аргументираме(ненужно) защо Пиер не е прав за изказването на Жак...

Моля ви...
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:За кармата и форума
« Отговор #5 -: Май 20, 2011, 10:48:21 am »
И какво пречи на същия Иванчо , който слага +/- ей така за кеф , да почне да пляска , ей така , пак за кеф , причини за дарените от него +/- на драгите съфорумци?

Да речем Иванчо не харесва защитаваната от Петканчо позиция и решава да изрази недоволоството си като му сложи един минус , а за капак , сложи причина за това свое решение - "Защото си Гъз" , или нещо в същата стилиситика.
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

pithtath

  • Гост
Re:За кармата и форума
« Отговор #6 -: Май 20, 2011, 11:04:08 am »
Ами може аргументациите предварително да се преглеждат от модератори. Ако са издържани логически, оригинални и прилични - публикуват се, и съответният знак се отчита.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:За кармата и форума
« Отговор #7 -: Май 20, 2011, 11:12:48 am »
И какво пречи на същия Иванчо , който слага +/- ей така за кеф , да почне да пляска , ей така , пак за кеф , причини за дарените от него +/- на драгите съфорумци?

Да речем Иванчо не харесва защитаваната от Петканчо позиция и решава да изрази недоволоството си като му сложи един минус , а за капак , сложи причина за това свое решение - "Защото си Гъз" , или нещо в същата стилиситика.

Именно, много си прав за графа аргументация...А и кой ще определя границите на тази аргументация, защото всеки може и по цветущи причини да измисли, или ще се зададат някакви шаблони което пак не е задоволително, а ако в шаблона липсва аргумент за това което искам да е...

Форума тук е като помощно средство към ИГРАТА не обратното, нека да не ставаме като женска клюкарница...

Предлагам даже да се премахне сегашната карма!
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:За кармата и форума
« Отговор #8 -: Май 20, 2011, 11:16:35 am »
Ами може аргументациите предварително да се преглеждат от модератори. Ако са издържани логически, оригинални и прилични - публикуват се, и съответният знак се отчита.


Много субективно, а ако модератора не ме харесва дали ще ми пропусне и един аргумент....И въобще как ще прецени дали е логическо, оригинално и прилично на всеки критериите са различни...


Не става само с ядене............

Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

pithtath

  • Гост
Re:За кармата и форума
« Отговор #9 -: Май 20, 2011, 11:21:18 am »
Модераторите за това са тук - да преценяват именно това. Едва ли всеки ден пишеш писма на политиците да им обясняваш, че имаш различни критерии от техните...

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:За кармата и форума
« Отговор #10 -: Май 20, 2011, 01:00:48 pm »
И какво пречи на същия Иванчо , който слага +/- ей така за кеф , да почне да пляска , ей така , пак за кеф , причини за дарените от него +/- на драгите съфорумци?

Да речем Иванчо не харесва защитаваната от Петканчо позиция и решава да изрази недоволоството си като му сложи един минус , а за капак , сложи причина за това свое решение - "Защото си Гъз" , или нещо в същата стилиситика.
:) В общи линии нищо не пречи на Иванчо да каже на Петканчо мнението си за  задните му части , но  :)тези коментари минават в профила на въпросния Петкан , а не стават достояние на темата във форума и ако те вълнува как се развиват дебатите им по отношение на спорните анатомични части ги четеш в отделния профил , а ако нямаш желание си прочиташ същественото по въпроса от темата .
В същото време ако на Петкан са му са се събрали много негативни емоции се обръща към модератора да сподели , че Иван го е натоварил с медицински коментари и се взема справедливо решение , което засяга двете  страни .
Всичко това без да се натоварват останалите потребители на форума .


Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:За кармата и форума
« Отговор #11 -: Май 20, 2011, 01:14:16 pm »
:) В общи линии нищо не пречи на Иванчо да каже на Петканчо мнението си за  задните му части , но  :)тези коментари минават в профила на въпросния Петкан , а не стават достояние на темата във форума и ако те вълнува как се развиват дебатите им по отношение на спорните анатомични части ги четеш в отделния профил , а ако нямаш желание си прочиташ същественото по въпроса от темата .
В същото време ако на Петкан са му са се събрали много негативни емоции се обръща към модератора да сподели , че Иван го е натоварил с медицински коментари и се взема справедливо решение , което засяга двете  страни .
Всичко това без да се натоварват останалите потребители на форума .




Извинявай, но тава е тра-ла-ла-ла-ла, Иванчо, Петканчо, дръ-дрън та пляс..........................Представяш ли си се като модератор....ставаш сутринта и пускаш компа и във форума от вечерта ти излизат 50-60 обръщения от натоварени потребители, и вместо да обърнеш внимание на наистина сериозните неща се занимаваш с глупости до обяд, пък и нека видим всички изказвания и мнения, пък било то и за задните части на някого, това все пак и емоция, нали, а и е присъщо на хората..........Нека останем хора, а не роботи
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:За кармата и форума
« Отговор #12 -: Май 20, 2011, 01:20:01 pm »
Няма нужда да си го представям , защото ползвам подобен форум и хората се държат възпитано и човешки , а работата на модератора е сведена почти до минимум .
Самия форум е полезен за читателите си , защото е изчистен от лични коментари .
Друг е въпроса , че при нас сиирджийството е едно от основните занимания и се чете тема с много плюнки , вместо съществени теми .
И ако имаме още какво да си кажем , предлагам да минем на лична кореспонденция , а не тук  :)

pithtath

  • Гост
Re:За кармата и форума
« Отговор #13 -: Май 20, 2011, 01:40:34 pm »
Тюх...тъкмо се нагласих да чета високо-интелигентен женски диспут...

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:За кармата и форума
« Отговор #14 -: Май 20, 2011, 02:17:34 pm »
Странно от някъде ми е позната подобна тема :D
http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=5710.0