Автор Тема: Проблем Присаединяване  (Прочетена 5277 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Shivers

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +22/-83
    • Профил
    • Ел. поща
Проблем Присаединяване
« -: Юни 09, 2011, 04:09:39 pm »
Така имаме 10 кандидата да кажем които искат да дезертират от една гилдията(която няма да назоваваме) и да дойдат във нашата. Но какво се получава сега те са 10 човека по висока категория от нас и си представете започнат избори. След експерименти открихме (неможеш да гониш човека който е започнал избори и дори и да изгониш тези които са гласували за него експ във вота си остава.) Така е как да ги приемем тези хора на добра воля трябва да има някаква защита против такива неща ? Моля някой да даде официално становище по въпроса какво се прави в този момент ?

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Проблем Присаединяване
« Отговор #1 -: Юни 09, 2011, 08:24:13 pm »
Просто или им гласувате доверие, или не.Друго решение няма,а и защита също...
« Последна редакция: Юни 09, 2011, 08:49:10 pm от mitika »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Shivers

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +22/-83
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Проблем Присаединяване
« Отговор #2 -: Юни 09, 2011, 08:40:27 pm »
А трябва да има ... някакво решение това ми се струва като много голяма дупка в правилата на игра... която може да се експлоатира от всеки.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Проблем Присаединяване
« Отговор #3 -: Юни 09, 2011, 08:43:48 pm »
Водача трябва да е гъвкав или деспотичен в зависимост от настроенията в гилдията с две думи Добър политик, ако иска да запази лидерската си позиция.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен boxa

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 195
  • Karma: +14/-59
    • Профил
Re:Проблем Присаединяване
« Отговор #4 -: Юни 09, 2011, 08:51:45 pm »
А може да се направи лидера да заключва кандидатстванията за друг лидер.И когато се иска нов лидер, да се отключва и тогава да се гласува!Така ще се предпази всяка една гилдия

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Проблем Присаединяване
« Отговор #5 -: Юни 09, 2011, 08:54:44 pm »
А може да се направи лидера да заключва кандидатстванията за друг лидер.И когато се иска нов лидер, да се отключва и тогава да се гласува!Така ще се предпази всяка една гилдия
Да, а за какво изобщо не се махне гласуването,то с това твое умно предложение никои лидер няма да даде шанс за избори, т.е. тази функция отпада изобщо да съществува и става безмислена.

Shivers може ли да пробваш още нещо друго по въпроса.Каза,че можеш да гониш тези който са гласували за него.А можеш ли на тяхно място да вкараш нови хора който да гласуват примерно за тебе за да запазиш гилдията си?Ако това може да стане ето ти решение вкарваш си няколко приятели 5-6-7 категория на тяхно място и печелиш изборите с тях.Ако не става вече нз.
« Последна редакция: Юни 09, 2011, 08:57:09 pm от Ivolver »

Неактивен boxa

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 195
  • Karma: +14/-59
    • Профил
Re:Проблем Присаединяване
« Отговор #6 -: Юни 09, 2011, 09:11:36 pm »
А млъквай палячо.Не казваш ти кое ще става и кое не!Има си хора да решат
« Последна редакция: Юни 09, 2011, 09:18:07 pm от boxa »

Неактивен Shivers

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +22/-83
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Проблем Присаединяване
« Отговор #7 -: Юни 09, 2011, 09:11:50 pm »
Хммм даде много добра идея Ivolver4o благодарско :) . Експ се запазва и като се изгласуват едните вкарвам и други . Не се бях сетил  ;)  *beer* . А бокс смисълът на това гласуване по принцип е ако примерно нещо стане и лидера избяга нанякъде и стане неактивен . Хората в гилда няма кво да правят без лидер и се сменя. Обаче преди можеше да си ги гониш тези които се кандидатират. А митке то гъвкъв гъвкав човек ... ма как да се справи с такова нещо. Има си такси против крадци и всякакви други нещица които може да се изпипът но срещу това си безсилен(до решението на иволвър) Те може да си се точат и един по един. Ти си правиш интервю кво ли не и в един момент тия крадат гилда. :)

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Проблем Присаединяване
« Отговор #8 -: Юни 09, 2011, 09:12:44 pm »
Водача трябва да е гъвкав или деспотичен в зависимост от настроенията в гилдията с две думи Добър политик, ако иска да запази лидерската си позиция.

Въпросът не опира до лидерските качества на даден субект ,а до пропуск в цялостната система на гласуване.

Като цяло не виждам смисъл да има натрупване на точки при гласуване , самото решение трябва да се взима в зависимост броят на гласовете получени от дадения кандидат лидер , а не спрямо нивото на героите дали своя глас.
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Проблем Присаединяване
« Отговор #9 -: Юни 09, 2011, 09:22:52 pm »
Като цяло не виждам смисъл да има натрупване на точки при гласуване , самото решение трябва да се взима в зависимост броят на гласовете получени от дадения кандидат лидер , а не спрямо нивото на героите дали своя глас.

До някъде съм съгласен с тебе обаче все пак да речем не може един човек който вчера е почнал играта и е с 5 ниво герой да има глас който се противопоставя на герой 69 ниво.Нали се сещаш се пак единият играе 2 години играта знае кое е най-доброто за гилда примерно,а другият почнал вчера не знае нищо за играта още не е пробвал нито една битка с гилдията и накрая гласовете да им са равни.Трудно според мене.

И още нещо
А млъквай палячо.Не казваш ти кое ще става и кое не!Има си хора да решат
Айде някои модератор да вземе вече някакви мерки в този форум.Омръзна ми всеки ден някакви индивиди да се закачат с мене и да ме обиждат без причина във този форум.В случая boxa изказва безмислено мнение за нещо за което даже не е помислил плюсовете и минусите му и когато му казват,че едно такова мнение е напълно неприемливо веднага се почва с обидите.
И boxa аз не съм казал нищо което да се промени или не аз дадох предложение с което хората изпаднали в такова положение могат да си спасят гилдията.На никой не му е приятно да даде стотици милиони и стотици диаманти за даден гилд и да му я откраднат.Ако това ти се вижда смешно моля те не коментирай в темата.

Неактивен boxa

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 195
  • Karma: +14/-59
    • Профил
Re:Проблем Присаединяване
« Отговор #10 -: Юни 09, 2011, 09:27:27 pm »
Ама защо да е смешно.Имаш право да дадеш идея!Ама да ми се заяждаш навсякъде където пиша и то не само с мен!Било тъпа идея.Ами предложението е да има един лидер по темата!Ако иска някой да е лидер само лидера да може да пуска кога да се гласува!Всеки ще е доволен.А има и пост заместник лидер и може да изпълнява функциите ако го няма водача.
И ако не се сещаш бяхме приятели и доста неща купих от теб от другия ти герой.Не знам защо се заяждаш.Няма обяснение разбираш ли!Във всяка тема се месиш и пишеш разни неща.Нямам нищо против теб и ми е забавно да играем.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Проблем Присаединяване
« Отговор #11 -: Юни 09, 2011, 09:27:41 pm »
За качествата на лидера съм на друго мнение...


А млъквай палячо.Не казваш ти кое ще става и кое не!Има си хора да решат

Ти май си пряко засегнат а, да не би да си страдал от същия проблем...?


Относно гласуването за лидер може да се направи така, че да гласуват само онези играчи които са в гилдията последните 6-9 месеца без прекъсване, така ще намалее също прелетните птици за атаки, защити и други подобни миграции!
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен boxa

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 195
  • Karma: +14/-59
    • Профил
Re:Проблем Присаединяване
« Отговор #12 -: Юни 09, 2011, 09:32:29 pm »
Да засегнат съм.Имаше един чужденец който се цани за лидер ама му казах да напусне сам

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Проблем Присаединяване
« Отговор #13 -: Юни 09, 2011, 09:36:31 pm »
Ама защо да е смешно.Имаш право да дадеш идея!Ама да ми се заяждаш навсякъде където пиша и то не само с мен!Било тъпа идея.Ами предложението е да има един лидер по темата!Ако иска някой да е лидер само лидера да може да пуска кога да се гласува!Всеки ще е доволен.А има и пост заместник лидер и може да изпълнява функциите ако го няма водача.
И ако не се сещаш бяхме приятели и доста неща купих от теб от другия ти герой.Не знам защо се заяждаш.Няма обяснение разбираш ли!Във всяка тема се месиш и пишеш разни неща.Нямам нищо против теб и ми е забавно да играем.
Виж сега.Просто почнах да пиша предложението си по темата ти беше написал поста си преди моя и вмъкнах цитата ти в моя защото видях че има пост написан преди моят.Не се заяждам просто казвам,че предложението ти по-горе е неуместно и както и Shivers ти каза при неактивен лидер гилда остава без такъв без значение,че има първи офицер в гилдията.Особено при малки гилдии е нормално лидера и първият офицер да са един и същи човек.Тогава какво ще стане с твоето предложение?Гилда остава без управление и без възможност да се пуснат избори.
Търговията си я търговия продавам от всеки купувам от всеки това е.Когато обиждаш нормално е да не си приятел с някои.И аз нямам нищо против тебе просто коментирай нормално без обиди и сичко ще е наред.

П.П.Искам да попитам нещо извън темата просто не искам да отварям нова тема.
Ако в една гилдия има лидер и първи офицер + още активни играчи при напускане на лидера какво ще стане с гилдията кой ще стане лидер?
« Последна редакция: Юни 09, 2011, 09:44:45 pm от Ivolver »

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Проблем Присаединяване
« Отговор #14 -: Юни 09, 2011, 09:39:25 pm »
За качествата на лидера съм на друго мнение...



Явно ти е трудно да разбереш за какво точно иде реч.Ще се опитам да бъда пределно ясен с кратък пример.

Аз съм създал гилдия и съм 2-ра категория , вкарвам диаманти , злато в гилдията , развивам си я , вдигнал сам различни нива на работилницата и прочие.В един момент ми става скучно да си играя сам и почвам да търся герой , които да се присъединят към гилдията ми.След няколко дни търсене и рекламиране на гилдията си , Пешо а.k.a Pesh4о, който е 3-та категория решава да се присъедени към гилдията ми.Аз му пращам покана , показвам му забележителностите на щаба на гилдията си и предните постове и му пожелавам приятна игра.Запленен от диамантите и златото , което съм инвестирал в развитието на гилдията , той решава да свика избори , поради простата причина , че той е по-високо ниво и категоря от мен , той автоматично получава по-голям точков актив и става новият лидер на гилдията.Изритва ме и присвоява цялото имущество , за което аз съм вложил пари , било то виртуални или реални.

Явно аз нещо не съм наясно , аджеба какви лидерски качества трябва да притежавам в този случай?
« Последна редакция: Юни 09, 2011, 09:41:31 pm от Driada »
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits