Автор Тема: воини между гилдиите с бонус злато и диаманти  (Прочетена 2562 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен EVIL

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 199
  • Karma: +13/-86
    • Профил
вместо само предизвикателствата ,да има и тази опция,ВОИНА,с % награди злато и диаманти за героите включили се в боя,така и за гилда победител по даден коефициент ...например победа над гилд с равен коеф 5(мове и 500) диаманта за хазната и по 1-5(или повече) за героите вклучилсе в боя в зависимост с по-силен  или по -слаб от тях  се е били  ....това е само идея ...1 от условията са гилда обявяващ воината да няма право да приема нови до приклъучването и....за защитника като толеранс от вероятната изненада 12-24 ч....и други,пишете как мислите,даите идеи....

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:воини между гилдиите с бонус злато и диаманти
« Отговор #1 -: Юни 28, 2011, 07:11:47 am »
идеята е добра. освен това при такава схема дори играчите които просто нямат възможност а не е по желание да играят с диаманти ще могат да се сдобият с някой и друг диамант и да го използват за нещо. аз примерно бих си ги пазил докато събера бройка за някой орден като този на ученика примерно :) а както казах в друга тема това си е голямо изкушение след като си го пробвал веднъж желанието да си купиш нараства и съответно се печелят повече клиенти с премиум :)
от друга страна това ще е предимство и в развитието на самата гилдия защото ще се спестява някой и друг диамант при развитието на градове освен това това спестяване може го постигнеш на гърба на някой враг и да му забавиш развитието макар и малко. освен това ще е добре според някои размера на опит/злато/диаманти които печели даден член на гилдията победител да се определя от това до колко той е допринесал за победата аз обаче не съм съгласен по просто причина - категориите. Ако гилдия А е само с играчи К5 и нападне гилдия Б която има играчи К2 К3 К4 К5 да речем то е ясно че тези членове които са под К5 не могат да вземат участие в битката. Това ми хрумна до момента ако ми дойде наум още нещо и го няма написано ще споделя :)
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:воини между гилдиите с бонус злато и диаманти
« Отговор #2 -: Юни 28, 2011, 08:41:56 am »
С такива идея веднага се сещам как може да се злоупотребява така,че ще е добре да я развиете малко по-добре.
С едно такова предложение спор няма ще се раздвижи играта доста обаче наградите както винаги са проблем.При гилдия 60-80 човека сещате се какви диаманти ще се печелят всеки ден.Отделно секи има мулета прави си малки гилдии и се атакува помежду си и пак печели диаманти за себе си.
Иначе и на мене ми харесва като предложение,но още хляб трябва  :)

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:воини между гилдиите с бонус злато и диаманти
« Отговор #3 -: Юни 28, 2011, 02:49:34 pm »
И откъде ще се вземат тези диаманти?
Ако чакате играта да ви ги пусне ще има да чакате  :D
Може да стане единственно със залози.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:воини между гилдиите с бонус злато и диаманти
« Отговор #4 -: Юни 28, 2011, 03:03:46 pm »
На арената бой с диаманти нямате ли бе?

Неактивен KingRatt

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 184
  • Karma: +16/-60
    • Профил
Re:воини между гилдиите с бонус злато и диаманти
« Отговор #5 -: Юни 28, 2011, 03:07:07 pm »
Идеята като цяло е добра, но като се изсключат диамантите!

Неактивен EVIL

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 199
  • Karma: +13/-86
    • Профил
Re:воини между гилдиите с бонус злато и диаманти
« Отговор #6 -: Юни 28, 2011, 03:50:16 pm »
На арената бой с диаманти нямате ли бе?

има но до 4vs4,пък и не е същото като да си харесаш някои гилд от статистика  и да го набиеш,също така не всички гилдии имат предни постове и замъци за да си струва да се биеш с тях,но с тези наградки.....проблем е по-скоро как ще се избегнат уговорките,не толкова откъде ще се вземат диамантите за награда

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:воини между гилдиите с бонус злато и диаманти
« Отговор #7 -: Юни 28, 2011, 06:05:40 pm »
Проблемът е откъде ще се вземат диамантите. Ако това се реши, от уговорки просто няма да има смисъл.

Неактивен EVIL

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 199
  • Karma: +13/-86
    • Профил
Re:воини между гилдиите с бонус злато и диаманти
« Отговор #8 -: Юни 28, 2011, 06:46:15 pm »
от екипировката например,победителят е нанесъл загуби за 5 милиона злато,с които могат да се закупят 13-15 според цените в момента,остстаналото злато което нестига за 1 диамант се прибавя към наградата,ако се прибави и от наемниците даден %,според цената на лечението им ето още злато... ,нещо такова.загубилите търпят изхабяване даден % и ще трябва да се ремонтират...за да е честно загубилият да получава защита от атаки за определен период за да може да се възстанови.   :)
« Последна редакция: Юни 28, 2011, 06:51:07 pm от EVIL »

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:воини между гилдиите с бонус злато и диаманти
« Отговор #9 -: Юни 28, 2011, 07:19:28 pm »
Ами сметни пак битка между гилдии с по 60-80 човека който са 6-7 категория главно и колко злато ще се събере по тази твоя идея.И как забързо ще изчезнат диамантите от аукциона заради подобна идея за има няма няколко дни.Не става така.Така цената им ще скочи до 2 млн за седмица

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:воини между гилдиите с бонус злато и диаманти
« Отговор #10 -: Юни 28, 2011, 07:49:09 pm »
Проблемът е за играчите индивидуално. Но за системата като цяло - не.
Наистина отиват някакви големи суми злато за диаманти така, но пък то самото се появява покрай ремонти, а не от нищото (щом се взима само определен % от стойността на потрошената екипировка).

А за това, че стойността на диамантите ще скочи- да. Няма нужда от статистика, наблюдавал съм достатъчно пъти какво се случва с цената на въглищата, когато някой изкупи всичко наведнъж. И вероятно пазарът за диаманти ще стане "поносим" само за гилдиите. Дори чрез войни ще може да се "пере злато" (което някои хора искат открай време). Плащаш такса за обявяване на война (от излишното злато в хазната), после е въпрос на късмет колко човека ще намерите да отупате, стават разни битки... И накрая печелите Х диаманта. Като вземеш началото и края на веригата, всичко е ясно.

Аз съм против идеята- който я подкрепя, да дойде за една ера в ИО, тъкмо има пусната нова версия. Там си се вписва идеално в пейзажа идеята да дебнеш и победиш някого, за да извлечеш значителна полза от това. А ИГ според мен не е хубаво да се омесва с други жанрове игри.

Неактивен EVIL

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 199
  • Karma: +13/-86
    • Профил
Re:воини между гилдиите с бонус злато и диаманти
« Отговор #11 -: Юни 28, 2011, 08:29:47 pm »
няма да изчезнат диамантите нито ще им скочи цената,ако самото злато от боя ще се конвертира според цената им в момента от самата игра и тя ще ги генерира а няма да ги купува от аукциона,пук и % от екипировката може и 100 да бъде,мове и 50 това вече хора от екипа трябва да кажат.зависи дали им харесва като идея или не....   

Неактивен EVIL

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 199
  • Karma: +13/-86
    • Профил
Re:воини между гилдиите с бонус злато и диаманти
« Отговор #12 -: Юни 28, 2011, 08:43:32 pm »
проблем за играчите няма да е а за тези които имат по 100 мулета и само копат и бият в 1 безопасна зона ще се наложи да ги обличат
« Последна редакция: Юни 28, 2011, 08:48:31 pm от EVIL »