Автор Тема: Не е честно - Плячка  (Прочетена 10639 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kolo

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 88
  • Karma: +14/-18
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #30 -: Юли 31, 2011, 08:54:28 pm »
Мдам,и все пак каква ще е целта на това нововъведение-да се предпази плячкосвания или да останат плячкаджиите само някой напомпани (оттук оттам) гласени геройчета,които дори и сами ще се залагат в засада-дано някой налети на тях и се пробва да ги "плячкоса".
Ако целта е първото :)-първото и най лесно което ми се струва,че може да се направи е да се въведат някакви "фрий" часове в опасните зони и провинции (дори и да е 1 час) през които всеки да може да си свърши работата.Така ще остане и интригата,ще има шанс и за хората които нямат толкова време и/или средства за игра за да направят от героя терминатор. :)
First in, last out.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #31 -: Юли 31, 2011, 08:58:55 pm »
Просто целта на това е и агресора да понесе загуби ако бъде победен(освен лекуване и поправка), и е нормално победителя да получава награда, не ли така??...........
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #32 -: Юли 31, 2011, 09:03:23 pm »
Мдам,и все пак каква ще е целта на това нововъведение-да се предпази плячкосвания или да останат плячкаджиите само някой напомпани (оттук оттам) гласени геройчета,които дори и сами ще се залагат в засада-дано някой налети на тях и се пробва да ги "плячкоса".
Ако целта е първото :)-първото и най лесно което ми се струва,че може да се направи е да се въведат някакви "фрий" часове в опасните зони и провинции (дори и да е 1 час) през които всеки да може да си свърши работата.Така ще остане и интригата,ще има шанс и за хората които нямат толкова време и/или средства за игра за да направят от героя терминатор. :)
тези с диаманти ще си свършат работата за 5 мин и ги няма от там. а другите какво да правят а? да изкопаеш 2 камъка отнема 50 мин(по 25 мин на камък). да изкопаеш калаена руда или груб камък за точене отнема 40 мин бройката. кожарите ще си изгърмят точките и ги няма. дърводелеца също може се справи за това време. и знаеш ли какво става ювелирите и миньорите които продават най-скъпите ресурси ще ви изгърбят от цени и ще се оплаквате що са станали още по-скъпи а че така както го предлагаш риска става огромен за тези професии няма ви дойде на ум сигурно. да не говорим че сигурно много ще си сменят занаятите и ще останем само лудите глави миньори и ювелири пък да видиш какви кинти ще ни давате тогава.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен kolo

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 88
  • Karma: +14/-18
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #33 -: Юли 31, 2011, 09:30:03 pm »
Да добре е плячкосващия,ако загуби да му струва повече ремонта-това само ще го направи по внимателен,но плячкосвания да вземе дивидент от това не смятам,че е много добре.Пак казвам при такива рискове за нападащия,плячкаджии ще останат скоро само "диамантените".
Колкото до цените на ресурсите,пазара сам ще ги уравновеси. Все пак ако копаеш за да продаваш не е задължително да го правиш в опасна зона.Идеята беше за ходене в опасните било заради търсене на наемници,било заради магазин или стъпка от приключение.
Аз също копая камъни и такава стъпка ми струваше 3 седмици;минах я копаейки на минимално време при минимален шанс.


Ааа,да съгласен съм :),нормално е победителя да получава награда,но нали той не е затова там,да го нападнат и да получи награда :)...;значи не му и трябва ;)
Все пак плячкосването си е единствената истинска битка,срещу реален играч.И е интересна,а не като безмисленото сурвакане на гадини из зоните.

Е хайде лека на всички :)
First in, last out.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #34 -: Юли 31, 2011, 09:39:01 pm »
и за тези 3 седмици колко точки отидоха на кино без да извадиш камък а? в опасните провинции се качва шанса за добив с което се преминава стъпката с по-малко набутване.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен EVIL

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 199
  • Karma: +13/-86
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #35 -: Август 01, 2011, 05:45:58 pm »
тези с диаманти ще си свършат работата за 5 мин и ги няма от там. а другите какво да правят а? да изкопаеш 2 камъка отнема 50 мин(по 25 мин на камък). да изкопаеш калаена руда или груб камък за точене отнема 40 мин бройката. кожарите ще си изгърмят точките и ги няма. дърводелеца също може се справи за това време. и знаеш ли какво става ювелирите и миньорите които продават най-скъпите ресурси ще ви изгърбят от цени и ще се оплаквате що са станали още по-скъпи а че така както го предлагаш риска става огромен за тези професии няма ви дойде на ум сигурно. да не говорим че сигурно много ще си сменят занаятите и ще останем само лудите глави миньори и ювелири пък да видиш какви кинти ще ни давате тогава.

къде ги видя тези 40 мин за груб камък....събираш диаманти отиваш и копаш за 5 сек ,ако стигат стигат колкото си изкопал,ако не пак събираш и пак отиваш и копаеш,като нямаш диаманти копаш с наемници-атакуват те и побеждаваш....неискаш ли злато по случая  :o

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #36 -: Август 01, 2011, 05:51:22 pm »
Е то така и да му преровиш раницата за ресурси трябва, иначе пак няма да е честно. За тая работа никой не мисли.

П.П: Шансът да те оберат всъщност е балансът, а не нарушението. Защото в същите тези провинции възможността да намерите нещо (ресурс или плячка от битка) е по-добра отколкото в безопасните. Ако внимавате да не ходите в гората с голямата торба, загубите няма да са по-големи отколкото при неуспех в необикновена битка. Затова и няма нужда от "компенсация".
« Последна редакция: Август 01, 2011, 05:55:23 pm от Sheremetev »

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #37 -: Август 01, 2011, 06:07:48 pm »
къде ги видя тези 40 мин за груб камък....събираш диаманти отиваш и копаш за 5 сек ,ако стигат стигат колкото си изкопал,ако не пак събираш и пак отиваш и копаеш,като нямаш диаманти копаш с наемници-атакуват те и побеждаваш....неискаш ли злато по случая  :o
40 минути са ако копаеш при максимален шанс за плячка. напълно нормален избор когато изпълняваш задачка за приключение за да се набуташ по-малко.

шереметев прав си че за сметка на риска опита и шанса за плячка са по-големи но просто няма да е лошо наградата за защитника да е поне малко по-голяма дори да не е толкова много колкото се казва защото нападателя все пак избира с кой да се бие което в повечето случаи е с този който му изглежда лесна плячка докато защитника няма никакъв избор в това отношение.
« Последна редакция: Август 01, 2011, 06:11:17 pm от BERSERK.BEAST »
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #38 -: Август 01, 2011, 06:23:39 pm »
Не е задължително да се мотаеш из опасните провинции- сам си избираш. А доколко одобрявам в един момент разцъкването да се върти около игра на котка и мишка- това вече е друга тема.

Неактивен k-pax

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 235
  • Karma: +86/-92
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #39 -: Август 02, 2011, 11:18:06 am »
Плячкосване
Добавя допълнителен бонус към шансовете за пускане на плячка и злато.
 
Точки   1   2   3
Пуснато злато/Пуснат предмет   20/10 %   30/15 %   40/20 % - това е за плячкаджията

А за защитника какво умение има.......?

Неактивен jay_z

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 56
  • Karma: +8/-44
  • категория 6
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #40 -: Август 02, 2011, 12:26:47 pm »
Аз не искам да се меся много ,но от дотук казаното мога само да ви кажа-бъдете котки, а не мишки  ;)
Предложеният от Вас на аукциона Защитен тежък арбалет бе купен. Получихте 41325000 Злато.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #41 -: Август 02, 2011, 12:47:26 pm »
Плячкосване
Добавя допълнителен бонус към шансовете за пускане на плячка и злато.
 
Точки   1   2   3
Пуснато злато/Пуснат предмет   20/10 %   30/15 %   40/20 % - това е за плячкаджията

А за защитника какво умение има.......?
това умение е за срещу зверове и хуманоиди а не за битки между играчи.

Аз не искам да се меся много ,но от дотук казаното мога само да ви кажа-бъдете котки, а не мишки  ;)
невъзможно е да си само едното. по твоята логика за да стане човек трябва да "копае" през нощта когато няма никой а денем само да напада и да бяга като пъзлю после за да не го отнесе. това не е никава котка а най-обикновена подла невестулка.
« Последна редакция: Август 02, 2011, 12:50:26 pm от BERSERK.BEAST »
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

newcomer

  • Гост
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #42 -: Август 02, 2011, 03:47:33 pm »
Ако станеш жертва на плячкосване, имаш задоволни загуби. НО когато устоиш на плячкосването (победиш нападателя), нищо не печелиш.

Вероятно е наистина добре да се направи така, че победителя от такива схватки, независимо дали е нападател или атакуван да вземат едно и също количество плячка. Т.е. предполага се, че ако нападнатия е победител той обира част от златото на победения "пишман" плячкаджия.

Също така може 30 ниво герой да бъде нападнат от 39 ниво + помощници 43 ниво например. Считам че е добре да има някакъв вид "акциз" при подобни срещи.

Тук не съм съгласен с вас. Дали една група герой + наемници е добра за такива битки зависи не толкова от нивото на героя (знаете колко е модификатора при такива битки), колкото от уменията на наемниците, тяхната екипировка и т.н. Освен това винаги съществуват безопасни зони, където един герой без притеснение, че може да бъде обран може да се бие, събира ресурси и т.н. Накратко "Който го е страх от мечките, да не ходи в гората".

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #43 -: Август 03, 2011, 09:07:43 am »
Моля абсолютно всички, които се страхуват от мечки, да не посещават Ничиите провинции.
Това в пълна сила важи за "герои", които хем искат да пълнят гуша с ресурси в ничиите зони, хем искат да са абсолютно необезпокоявани.
Това в пълна сила важи и за хора, които искат хем да пазаруват от ъпгрейднати магазини по замъците, хем да бъдат абсолютно необезпокоявани.

Хора, това са Ничии земи.
В тях всеки сам се спасява и се грижи за себе си или се ходи с приятелчета, охрана, въоръжен до зъби или с екипировка, от която няма да те заболи джоба, като те плеснат.
Плячкаджиите и изобщо - агресивните играчи и убийците - са основна "геймплей ниша", а също така и професия в тая игра и те са точно толкова нужни в Аярската империя, колкото, например, са нужни вълците в екосистемата на Канада.

Даже плячкаджиите, убийците и изобщо - криминалният контингент е твърде малко в Аярската империя. По мое лично мнение героите, които трябва да ходят в Ничиите провинции по една или друга причина, трябва да натискат бутона за пътуване винаги със свити кореми и тремор, когато се отправят натам. Ничиите провинции би трябвало да гъмжат от убийци. И аз винаги съм настоявал за повече геймплей опции, които да ги облагодетелстват точно тях. Засега удрям на камък за поне 90% от предложенията, които съм отправил относно боя в ничиите провинции, но не съм се отказал.

Защото е абсолютно недопустимо да отидеш в Ничия провинция с 10-те си мулета и половин час да няма кой да те предизвика и да се пробва да ги остриже тия мулета, за да захлеби. Това изобщо не бива да се случва и аз ще продължавам да настоявам в Ничиите провинции да цари тотален терор и абсолютния Закон на джунглата.
« Последна редакция: Август 03, 2011, 09:15:06 am от Oton »
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #44 -: Август 03, 2011, 09:39:30 am »
ако се направи закона на джунглата да важи с пълна сила а не да е само загатното(както сега) определено ще е яко. лично аз съм просто за баланс в наградите за победа на атакуващ и атакуван. според закона на джунглата след като съм го победил независимо от коя страна на барикадата съм бил имам право да го ограбя. това че съм се защитавал да не ме прави добряк случайно:) може да ме е нападнал защото съм пребил някой негов близък или съюзник(който си е изпросил боя от мене *hihi*) пък определено има нужда от повечко екшън между играчите и да не се взимат точки за действие за битки между играчи за да има какво да правим когато изгърмим ходовете:)
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)