Автор Тема: Техника за избягване на плащане на налог за услугите на аукционна  (Прочетена 1239 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

14/88

  • Гост
Техника за избягване на плащане на налог за услугите на аукционна:

1. Искате да продадете даден предмет, примерно обикновен тисов лък, с базова цена около 600 жълтици. Преценявате, че стартовата цена трябва да бъде примерно 700 жълтици, цена мигновенна покупка примерно 1200 жълтици.
2. Пускате я за 24 часа със стартова цена 1 и не плащате налог за тази стартова цена и крайна цена 1200 жълтици..
3. Влизате в покупка и надавате за своята стока 700 жълтици.
4. Чакате 24 часа някой да ви купи стоката.

Разбира се, има вероятност да се "прецакате" и да "купите" своя собствен предмет, но все пак се предполага, че продавача знае какво прави, т.е. стоката е търсена.
« Последна редакция: Юли 24, 2009, 04:43:29 pm от 14/88 »

Rayh

  • Гост
пак ти взима налог за крайна покупка а и то май купувачи няма  :'( а и да си купя лък дето в магазина мога да го дам за толкоз е тъпо според мен а и злато много се обезцени вече

14/88

  • Гост
пак ти взима налог за крайна покупка а и то май купувачи няма  :'( а и да си купя лък дето в магазина мога да го дам за толкоз е тъпо според мен а и злато много се обезцени вече

Не гледайте примера, а самата техника за избягване на този налог. Дали са круши или ядрено оръжие, този трик действа стига да има търсене.

Що се отнася за комисионната, която аукциона взема при покупка на стоката, доколкото знам тя не може да се избегне.

Колкото за златото, вероятно скоро ще въведат подобен налог и за другата валута, така че нещата трябва да се обмислят внимателно от властимащите. Именно поради тази причина открих тази тема. Жълтица по жълтица, съкровище става - в някой джоб.
« Последна редакция: Юли 24, 2009, 04:33:03 pm от 14/88 »