Автор Тема: за ювелирите  (Прочетена 3900 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
за ювелирите
« -: Август 27, 2011, 03:37:13 am »
мисиите за събиране на ресурси при ювелирите са прекалено трудни в сравнение с другите герои.в момента изпълнявам такава мисия и по мои груби сметки, само за  точките за действие които ще използвам ,друг герой ще мине цялото приключение.да не говорим за боя дето ще го ям през това време.не може един герой с подпрофесия дървар да има да събира по малко дърва отколкото ювелира камъни.(в моя случай 9тис с/у 15 обикновен топаз) предложението ми е да се балансира трудността-никой друг клас няма такъв нищожен шанс за добив,могат да ползват инструменти и  количеството което добиват  за един опит е в пъти повече.предлагам поне шанса за добив да е изравнен.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:за ювелирите
« Отговор #1 -: Август 27, 2011, 05:58:29 am »
Сяка професия си има плюсове и минуси.Едни по-бавно минават приключенията,но печелят страшно много от ресурса си,а други ги минават за 5 минутки,но не печелят нищо от подпрофесията си.
А и шанса за един миньор които да речем копае платина на беден или оскъден не е по-голям от твоят даже напротив.А когато се случи и да копаш 30-40 броя платина и не си развил миньора тогава още по-лошо.

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re:за ювелирите
« Отговор #2 -: Август 27, 2011, 07:03:20 am »
това за печалбата от ресурс е мит.казвам го за кат. 4.един мин/ор може да изкара повече пари от ресурс отколкото един ювелир.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:за ювелирите
« Отговор #3 -: Август 27, 2011, 08:31:09 am »
в К4 може но в К5 и нагоре скъпоценните камъни са най-скъпия ресурс. не помня време нито съм чувал за време в което да е било друго.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:за ювелирите
« Отговор #4 -: Август 27, 2011, 08:41:16 am »
това за печалбата от ресурс е мит.казвам го за кат. 4.един мин/ор може да изкара повече пари от ресурс отколкото един ювелир.
еми не си обработвал перли тогава  ;)

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re:за ювелирите
« Отговор #5 -: Август 27, 2011, 08:42:33 am »
може би не сам бил достатъчно ясен: предложението ми е да се облекчат тези стъпки от приключенията за ювелирите от к4.ненужно трудни са и чара на играта се губи.ако е за парите предпочитам да си платя а не да тъпча на едно и съшто място безмислено.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:за ювелирите
« Отговор #6 -: Август 27, 2011, 08:46:56 am »
еми не си обработвал перли тогава  ;)



Мъка, голяма мъка наистина са тези перли...................А на колегата с мераци за плащане ще кажа че и сега го има този вариант:Диаманти за точки, диаманти за моментално копане, за нула време си готов.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re:за ювелирите
« Отговор #7 -: Август 27, 2011, 09:05:12 am »
вижте мисля си че приключенията имат по друга цел.те не са затова да удариш к/оравото а да ти помогнат да се развиеш.аз сам сигурен че ако се хвана да копам и да продавам ще изкарам повече пари от колкото да мина приключението, но ще науча ли нещо ново? ще развия ли героя си? и т.н. идеята ми е че е безмислено усложнена тази стъпка от приключенията.поне при ювелирите от к4.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:за ювелирите
« Отговор #8 -: Август 27, 2011, 09:21:59 am »
Не е безсмислено усложнена, направена е така заради битките, играта е прозанаятчийски настроена и не толерира много мирно настроените играчи които искат да развиват повече занаят, а не да се трепат като ........ по зоните, а това е начин да те вкарат в конфликт с някой плячкаджия, ако те удари и ти си викаш "сега ще му го върна" и се почва едно безсмислено дебнене и трепане.........усещам че ще ме разбереш за какво ти говоря ;).........
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re:за ювелирите
« Отговор #9 -: Август 27, 2011, 10:01:07 am »
разбирам те, но тогава защо не е същото и при другите класове?ако има баланс ще е по справедливо.пък и да ти кажа 15 камъка си е направо прекалено.досега съм изкопал 3 а са ме блъснали незнам колко пъти и не му се вижда края.а на другото  приключение са ми 25 камъка.хубаво е че се толерират определен тип играчи но трябва да е с мярка.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:за ювелирите
« Отговор #10 -: Август 27, 2011, 10:06:02 am »
хубаво е че се толерират определен тип играчи но трябва да е с мярка.


Невярно и нелепо твърдение.............ако знаеш какво те чака в 5-та и 6-та, за 7-ма няма да споменавам въобще.........Копай си камъните и се кефи на играта, другото е просто излишно, ще си минеш приключението и напред.Успех!
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:за ювелирите
« Отговор #11 -: Август 27, 2011, 10:08:36 am »
Баланса е в различието на подзанаятите.Едни минават трудно приключения,други лесно,едни правят пари други не,едни ползват инструменти за обработка други не.Това е и според мене си е добре.Единствения минус на бижутера е че с мъка се минават приключенията,но ако се замислиш един миньор да не би секи път да ги минава лесно?Ако се падне да копаш платина над 30, на шанс оскъден над 2 седмици съм я копал и то в опасна зона.А това,че те бият в зоната си е твой проблем като не знаеш как се копа без загуби на злато и поправки.Или полагаш малко усилие да минеш приключениято или го зарязваш това е.Смени си ювелира като не ти харесва в другата категория пусни си един дървар или кожар ще си супер ще минаваш за минутки приключенията нали това искаш.

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re:за ювелирите
« Отговор #12 -: Август 27, 2011, 11:48:55 am »
даа, изказах мнение ,явно не допадна.благодаря за отговорите.малко в повече ми идва категоричността в тях ,но все пак благодаря. желая на всички успех :)

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:за ювелирите
« Отговор #13 -: Август 27, 2011, 12:16:09 pm »
даа, изказах мнение ,явно не допадна.благодаря за отговорите.малко в повече ми идва категоричността в тях ,но все пак благодаря. желая на всички успех :)


Не че не ми е допаднало нечие мнение, но просто са такива нещата, а и доста е писано по този въпрос(може да не си видял), за това е и тази категоричност.Успех в приключенията.Спорна и на теб. :)
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:за ювелирите
« Отговор #14 -: Август 27, 2011, 01:03:51 pm »
значи лично аз обожавам да съм ювелир героя ми пазител в свят 3 е такъв имам и в двойката.
та сега за копането в опасни зони ето ти няколко съвета. ако героя и наемниците сте екипирани както трябва и с добре разпределени атрибути и умения си копай и се кефи как ще биеш пишман плячкаджии :)
не се чустваш готов да ги биеш сам хубаво ето ги двата варианта:
облеккла от дроп за теб и наемниците ако биеш биеш ако ли не златото в банката или на диаманти зависи от категорията :);
викаш някой/я печен/а батко/кака да те пази и си гледай кефа :)
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)