Автор Тема: събиране на ресурс  (Прочетена 5668 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
събиране на ресурс
« -: Септември 15, 2011, 12:11:41 am »


Как очаквате от мен да събера 30 опала в ничия земя при такъв шанс?? Преди няколко дена за друга задача изпуках 45 хода докато събера 12 камъка при положение че шанса беше 50:50(поне според лентата де :D )..тва значи че аз трябва да копам цяла седмица там за да го събера тоя рес..моля ви да го оправите  защото да се потя с кирка в ръка толкова време за 5к опит е леко безсмислено според мен :)
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

pithtath

  • Гост
Re:събиране на ресурс
« Отговор #1 -: Септември 15, 2011, 02:26:28 am »
Бавничко става, но поне ти иска само точки за действие. Има задачи, които са още по-неприятни.
Пример: изработи 2 редки платнени торбички. При положение, че си в самото начало на превъзходните, шансовете за изработка са малки, платнената торбичка дава 4 точки, ресурс няма...

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:събиране на ресурс
« Отговор #2 -: Септември 15, 2011, 07:19:43 am »
... че и е зима, спрели са тока, дърва няма... :D

Не си длъжен да минаваш приключението- решавай според наградата дали си струва. Пък може и с 60 хода да си готов :)

Неактивен viko58

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 215
  • Karma: +82/-153
    • Профил
Re:събиране на ресурс
« Отговор #3 -: Септември 15, 2011, 10:05:10 am »
Мъка голяма е с това копане на камъни, аз строших 100 хода за тая мисия.Подари си премиум,той ти дава да копаеш за колкото точки имаш,  а моментното копаене ти иска 1 диамант за 5 хода! Аз така го минах.. :-X

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:събиране на ресурс
« Отговор #4 -: Септември 15, 2011, 12:49:38 pm »
Не само премиум, а и си изпрати подаръци за точки, примерно 2х50 от намалените и после тумба-лумба  и си готов..........предполагам де, дано   :)
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:събиране на ресурс
« Отговор #5 -: Септември 15, 2011, 03:37:58 pm »
горе-долу 40 диаманта ще изхварчат...наградата от приключението са епични клещи :)
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Неактивен i1978

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 62
  • Karma: +6/-23
    • Профил
Re:събиране на ресурс
« Отговор #6 -: Септември 15, 2011, 04:16:04 pm »
А няма се плашиш. Някъде към 140 точки заминаха за 30 опала във фалар може и повече и много диаманти дори не ги броях.  Майката си трака с тия камъни. Супер нерентабилно е да си ювелир според поне де. Сега ще кажат, че като обработваш камъни и си на далавера ама тия диаманти къде исхабих и точки за една стъпка от мисия ще трябва една година да шлифовам като луд до де ги избия. А пък перли как лесно се намират не е истина. :D

pithtath

  • Гост
Re:събиране на ресурс
« Отговор #7 -: Септември 15, 2011, 04:24:21 pm »
Ами то най-редно е подобни стъпки да отпаднат изобщо, защото са просто безсмислени, никакво предизвикателство няма в тях. По-скоро трябва да се трансформират в нещо като "изработи 5 епични предмета" (или максималното за категорията), с много хубава награда накрая на стъпката. Примерно предмет, който да съчетава максималните показатели за всичките изисквани изработки. Така ще може да си позволите сами да нагласите наградата с предоставянето на подходящи изработки на бармана в таверната.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:събиране на ресурс
« Отговор #8 -: Септември 15, 2011, 04:57:25 pm »
Ами има хора които не развиват занаят със всеки герой.Според мене не е нужно играта да ги задължава да развият занаята си на макс за да минат някое приключение.

pithtath

  • Гост
Re:събиране на ресурс
« Отговор #9 -: Септември 15, 2011, 05:14:39 pm »
Да, но не трябва и да ги отегчава, нали така? Все пак е приключение. Със същия успех стъпката може да се кръсти просто "жертвайте 100 точки за действие". Аз дадох само пример, не е нужно да е това.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:събиране на ресурс
« Отговор #10 -: Септември 15, 2011, 05:21:32 pm »
Просто според мене тези мисии трябва да се коригират.30 камъка са прекалено много докато един кожар или дърводелец на добри шансове имат да копаят и събират по 20-30 дърва и кожи.Мисията се минава за минутки особено с кожара ако има ходове и е готов веднага.А тука влачене със седмици.Доста втръсва подобна стъпка.

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:събиране на ресурс
« Отговор #11 -: Септември 15, 2011, 07:08:05 pm »


по груби изчисления-180 точки...нормално ли е или по-скоро редно ли е това ?? такива задачи лесно могат да откажат човек от приключението.. :'(
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Неактивен srek

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 122
  • Karma: +101/-300
    • Профил
Re:събиране на ресурс
« Отговор #12 -: Септември 15, 2011, 08:46:52 pm »
Тези стъпки трябва да имат 3 начина на минаване:1 начин-избий определен брой противници,2 ри начин-изработи "н" брой предмет и 3 ти начин събери определено количество ресурс.Така всеки си решава как да мине стъпката по начин който е най удачен за него,без да е задължен да развива занаят или да копа до побъркване ресурс

pithtath

  • Гост
Re:събиране на ресурс
« Отговор #13 -: Септември 15, 2011, 10:17:26 pm »
Не са еквивалентни стъпките, а и това означава да се направят за всяка стъпка три варианта, което значи да бъде пренаписано приключението и да си загуби смисъла с неединна сюжетна линия. Единствен вариант е да се направят някои стъпки привлекателни достатъчно и с по-добри награди.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:събиране на ресурс
« Отговор #14 -: Септември 15, 2011, 10:21:04 pm »
Тези стъпки трябва да имат 3 начина на минаване:1 начин-избий определен брой противници,2 ри начин-изработи "н" брой предмет и 3 ти начин събери определено количество ресурс.Така всеки си решава как да мине стъпката по начин който е най удачен за него,без да е задължен да развива занаят или да копа до побъркване ресурс
Ами то най-редно е подобни стъпки да отпаднат изобщо, защото са просто безсмислени, никакво предизвикателство няма в тях. По-скоро трябва да се трансформират в нещо като "изработи 5 епични предмета" (или максималното за категорията), с много хубава награда накрая на стъпката. Примерно предмет, който да съчетава максималните показатели за всичките изисквани изработки. Така ще може да си позволите сами да нагласите наградата с предоставянето на подходящи изработки на бармана в таверната.
съгласен съм и с двете мнения :) с една забележка към шрек ако се направи нещо такова наградата трябва да варира защото примерно да натупаш няколко противника често е в пъти по-лесно от събирането на ресурса така че не съм съвсем на 100% убеден че е подходящ този начин. с другото мнение съм съ съгласен на 100%. трябва се направи нещо такова защото не е честно при приблизително еднаква награда един кожар да си я вземе след 5 мин а ювелира да бие с кирката като гламав 5 дена. вярно че всяка професия си има + и - ама тези стъпки правят минусите огромни и доста развалят кефа от играта.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)