Автор Тема: невероятно но факт  (Прочетена 9424 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re:невероятно но факт
« Отговор #15 -: Ноември 06, 2011, 09:41:56 pm »
Аха,значи Acoka е ревнал Headshot и човека остава със 667 ловкост ясно  :D Малко по бавно ми пиши на мен,че съм на 4 водки  :D Ае наздраве   :D

Неактивен framel

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 212
  • Karma: +100/-1260
    • Профил
Re:невероятно но факт
« Отговор #16 -: Ноември 06, 2011, 09:56:10 pm »
606X1.5>825x1. Математика, 3-ти клас. И ако обичаш, не обиждай. И да не обичаш - пак. Защото следващият ти обиден пост ще те лиши от форума за дълго време. Ако искаш нещо да ти се разясни - питай човешки. И си записвай.
май от математика 1-ви клас не разбирате след като преди ви показвах доклади как костенурка с 60 точност прави 2 от 3 критични на ловец със ловкост 200 и как на гого му правеха редовно критични войни с по 50-60 точност,тука математика няма а всичко е на късмет,и късмета никога не е в наша полза,да почна ли да давам доклади как с много по малко точност от ловкостта на наемниците ни се вкарват редовно критични и там % не е 0 както на моя доклад,щом преди да почне битката бойния вик сваля ловкостта на тарантулата до 616 трябва да се смята почването на битката при тази ловкост иначе какво му е действието,щом това е формулата как тогава с vidomina която и бях докарал ловкостта над 1100 и имаше избягване 7 срещу котката в 6-та която имаше под 600 точност едвам избягваше 2-3 удара и и вкарваше доста критични,наскоро пробвах мамута с 100 точност и си правеше доволно критични срещу противници с много повече ловкост,според тази формула ако си направим наемниците с такава ловкост значи не би трябвало срещу тях да има критични удари
с полицай,радио и mitika не се спори

pithtath

  • Гост
Re:невероятно но факт
« Отговор #17 -: Ноември 06, 2011, 10:21:41 pm »
Така, вероятно cuwabunga e прав, просто утре ще се изясни дали трябва да бъде така. Никога не е късно човек да научи нещо ново. Въпреки, че ако така е замислено - хммм...

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:невероятно но факт
« Отговор #18 -: Ноември 06, 2011, 10:32:49 pm »
Също така да се изясни редно ли е да се взема бонуса критичен само от едното оръжие. Ние си съдираме г....... да се сдобирм с оръжия с критичен, а то какво излиза *hmm*

Неактивен AACC

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 314
  • Karma: +32/-143
  • колкото добър ,толкова проклет
    • Профил
Re:невероятно но факт
« Отговор #19 -: Ноември 06, 2011, 10:46:05 pm »
Също така да се изясни редно ли е да се взема бонуса критичен само от едното оръжие. Ние си съдираме г....... да се сдобирм с оръжия с критичен, а то какво излиза *hmm*
напълно редно си е не стига ,че мистиците пазителите и ловците удрят жалка щета сравнена с тази на предлезвачите и яростните ,a и това ,че битката между яростни войни се решава от един удар а и искате да се взима бонуса за крит :X *xxx*
Знам къде продават много удобни пешкири за забърсване на олигавени и просълзени тинейджъри... :D :D :D

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re:невероятно но факт
« Отговор #20 -: Ноември 07, 2011, 12:16:25 am »
напълно редно си е не стига ,че мистиците пазителите и ловците удрят жалка щета сравнена с тази на предлезвачите и яростните ,a и това ,че битката между яростни войни се решава от един удар а и искате да се взима бонуса за крит :X *xxx*
Май не разбра думите парти и преследвачи!?Поразгледай малко темите да бъдеш с герой преследвач!Дано се сетиш в случая кой е по-ощетен?

pithtath

  • Гост
Re:невероятно но факт
« Отговор #21 -: Ноември 28, 2011, 04:49:10 pm »
Така, вероятно cuwabunga e прав, просто утре ще се изясни дали трябва да бъде така. Никога не е късно човек да научи нещо ново. Въпреки, че ако така е замислено - хммм...

Как да сметнем това, което е написано в началото на всеки един доклад от битка, под рубриката "шанс за критичен удар", например на отбор 1:



Пояснения:
1. Реално всичко се базира на това, че процентните бонуси точност към оръжията не участват в калкулацията на стойността на "шанса" за критичен удар.
2. Понастоящем n е само едно, тъй като липсват пасивни умения за критичен удар като атрибути на оръжие, а за класовете мистик и стрелец съществува само по 1 (e.g. "вътрешна концентрация" и "критичен удар" респективно).

Неактивен Komadrin

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 417
  • Karma: +143/-84
    • Профил
Re:невероятно но факт
« Отговор #22 -: Ноември 28, 2011, 05:13:59 pm »
Ако съм разбрал правилно, то по формулата излиза, че критичния ще ми намалява при ками и се увеличава при арбалет!
« Последна редакция: Ноември 28, 2011, 05:17:41 pm от Komadrin »
Ако Дяволът наказва лошите, той добър ли е......!

pithtath

  • Гост
Re:невероятно но факт
« Отговор #23 -: Ноември 28, 2011, 06:26:37 pm »
Не,
y е само корекционен фактор със стойности:
1.6 - за екипирани две ками
1.4 - за екипирани два метателни ножа
1.3 - за екипирана 1 кама
1.2 - за екипиран 1 метателен нож
0.8 - за екипиран арбалет

Реално y става ненужен, ако екипираните оръжия нямат атрибут точност. Тоест, в този случай можете просто да ги свалите и да видите стойността на точността, която разделена на 10 Ви дава шанса за критичен удар идващ от именно този атрибут.

Просто процентният бонус, бил той + или - не оказва влияние върху калкулацията на първоначалният критичен удар, който се листва в доклада на битката в самото начало. Същото важи за след-уменията като "лидерство" и "боен вик", за които мисля cuwabunga спомена в началото на темата.

Неактивен Komadrin

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 417
  • Karma: +143/-84
    • Профил
Re:невероятно но факт
« Отговор #24 -: Ноември 28, 2011, 07:18:55 pm »
Във формулата с тоя корекционен фактор делиш точността, доколкото виждам. При точност 500 с две ками излиза 312. Нещо не се вързва с правилата, че 10 точност вдигат крита с 1!
Ако Дяволът наказва лошите, той добър ли е......!

pithtath

  • Гост
Re:невероятно но факт
« Отговор #25 -: Ноември 28, 2011, 07:37:03 pm »
Да, точността се дели, защото тези проценти от камите не играят роля. Те са от значение само за вероятност за успешен удар, респективно избягване, ако визираме ловкост. А точността винаги е давала 1% за 10 точки. Просто не се взема цялата точност раздута от съответния бонус или умение (както отбелязва cuwabunga, и което "нещо" не ми беше известно на мен, но се радвам, че го научих).

birlika

  • Гост
Re:невероятно но факт
« Отговор #26 -: Ноември 28, 2011, 07:46:08 pm »
Име birlika
Ниво 47
Клас: Стрелец
Поражения 265.755 - 1306.6
Обсег: 1
Шанс за критичен удар: 120%
Шанс за блок 0%
Общо Броня: 3897
Ловкост от предмети: 40%
Точност от предмети: 40%

Формулата е вярна-(667/1.4)/10+16+53+4=120  :) Като 16 идва от пасивно умение за крит 7, 4 е от умение отвръщане 2,а 53 е събрания бонус на двете оръжие

pithtath

  • Гост
Re:невероятно но факт
« Отговор #27 -: Ноември 28, 2011, 07:48:55 pm »
Отвръщането не е пасивно умение :), виж дали, когато делиш точността не се намираш в замък или провинция с преден пост с развит команден щаб :)

birlika

  • Гост
Re:невероятно но факт
« Отговор #28 -: Ноември 28, 2011, 07:55:59 pm »
Не е от щаба или замък  ??? само 1 от оръжията има отвръщане 2 и понеже ми се губеха 4% реших,че е от това.А повишената от оръжията ловкост влияе ли на свалянето на противниковия % за критичен удар?

pithtath

  • Гост
Re:невероятно но факт
« Отговор #29 -: Ноември 28, 2011, 08:11:50 pm »
Гореизложената формула важи при клас воини и клас мистици.
(Интересно е например, че комплектът с камите от кат. 5, който дава +12% шанс за критичен удар, реално дава +24%, тоест практически бонусът се брои за всяка кама поотделно. Това вече може и да е проблем.)

За клас стрелци "(x0/y)/10" се заменя с "((x0 – ((x0/y) - (x0/(y*1.5))))/y)/10 + ((x0/y) - (x0/(y*1.5)))/10"
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 10:46:02 pm от pithtath »